Skocz do zawartości

Schemat degretacji faktury zakupu z Subiekta GT.

Polecane posty

Dzień dobry. Klient wprowadza do Subiekta GT faktury zakupu, na których jest między innymi wyszczególniona jedna pozycja zawierająca mp usługę niezwiązaną z zakupem towaru. W GT dekretowałem to w ten sposób, że klient wysyłał mi takie faktury w osobnym pliku komunikacji. Potem ja to importowałem do Subiekta, który był na tej samej bazie co Rewizor (poprzez "dodaj na podstawie") i potem odpowiednim schematem dekretacji robiłem import do Rewizora. Jak to ogarnąć na Nexo? Klient w dalszym ciągu będzie pracował na GT. Wystarczy odpowiedni schemat dekretacji?

Link to postu

Dzień dobry, jeśli klient posiada Subiekta GT, to powinien użyć opcji Komunikacja – Wyślij dane do biura rachunkowego. Tak wygenerowany plik, może Pan wczytać do Rewizora nexo i zadekretować dokumenty wykorzystując wcześniej przygotowane schematy dekretacji.

Link to postu

Dokładnie tak robiłem do tej pory w GT. Problem polegał na tym, że w GT nie można było zrobić schematu, który przenosił pozycje z "zewnętrznego" pliku *.epp dlatego konieczne było najpierw wczytanie do Subiekta pracującego na tej samej bazie, a dopiero później import do Rewizora wykorzystując: Narzędzia > Import > Źródło danych > Podmiot.

Rozumiem, że w GT wystarczy stworzyć odpowiedni schemat?

Link to postu

Kategoria dokumentu jest przenoszona w pliku EPP, z tym nie powinien mieć Pan problemu. Natomiast wydaje mi się, że chodzi panu, o kwotę wartość usług netto. Jeśli tak, to w takim przypadku należałoby wczytać takie faktury plikiem XML, który umożliwia na dekretacje według pozycji asortymentu. Ewentualnie tak jak pan wyżej wspomniał wspólna baza danych Rewizor nexo + Subiekt nexo umożliwi taką dekretację. 

Należy pamiętać, że struktura pliku EPP jest taka sama dla programów linii nexo i GT.

Link to postu
4 minuty temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Natomiast wydaje mi się, że chodzi panu, o kwotę wartość usług netto.

Dokładnie o to chodzi. Czyli w przypadku Nexo procedura taka sama jak dla GT? Wspólna Baza? Nie rozwiążę tego samym schematem importu z odpowiednimi warunkami?

 

3 minuty temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Jeśli tak, to w takim przypadku należałoby wczytać takie faktury plikiem XML, który umożliwia na dekretacje według pozycji asortymentu.

Subiekt GT wygeneruje taki plik?

Edytowane przez Krzysztof Lasko
Link to postu
8 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

Dokładnie o to chodzi. Czyli w przypadku Nexo procedura taka sama jak dla GT? Wspólna Baza? Nie rozwiążę tego samym schematem importu z odpowiednimi warunkami?

Trudno stwierdzić. Wszystko zależy od tego, jakie informacje znajdują się na takich fakturach. Może Pan w tym celu wykorzystać dostępne pola w dokumentach odebranych za pomocą EDI++. Polecam w tym celu wczytać jeden taki dokument do systemu nexo. Wtedy może Pan podejrzeć, jakie dane są przenoszone i ewentualnie na nich oprzeć schematy dekretacji, warunki wyboru.

 

1223292245_opisksiegowy.thumb.png.d1fad27d80fe8dc33b05ef7c0ad198f1.png

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu

Dokładnie tak, w przypadku pliku EDI++ przeznaczonego dla biura rachunkowego, nie są przenoszone pozycje. I tak jak wcześniej wspomniałem:

3 godziny temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

w takim przypadku należałoby wczytać takie faktury plikiem XML, który umożliwi dekretację według pozycji asortymentu. Ewentualnie tak jak pan wyżej wspomniał wspólna baza danych Rewizor nexo + Subiekt nexo umożliwi taką dekretację. 

Wtedy widoczne będą pozycje.

Link to postu
4 minuty temu, Krzysztof Lasko napisał:

Niemniej jednak wygląda na to, że nie są przesyłane wymagane dane. Nie widnieją tu poszczególne pozycje.

Uproszczę poszukiwania. Programy księgowe odbierają jedynie EPP w wersji "do biura rachunkowego", a w tej wersji nie ma ani pozycji dokumentów, ani informacji o podziale na usługi i towary. Ma Pan netto, brutto, vat (w stawkach i razem) oraz koszt (nie mówię o płatnościach). Nic więcej.

Nie da się wydzielić żadnej cześci na podstawie zawartości dokumentu. Ani wg podziału na rodzaje, ani na grupy ani w żaden inny sposób.

Link to postu
W dniu 1.02.2023 o 12:54, Krzysztof Lasko napisał:

Jak to ogarnąć na Nexo?

Tak, jak to Pan ogarniał na Rewizorze GT, przy czym na GT można było uruchomić Rewizora na wspólnej bazie danych z Subiektem.

 

W dniu 1.02.2023 o 12:54, Krzysztof Lasko napisał:

Klient w dalszym ciągu będzie pracował na GT. Wystarczy odpowiedni schemat dekretacji?

No nie, nie da się zaimportować danych, których nie ma.

 

10 godzin temu, Krzysztof Lasko napisał:

a dopiero później import do Rewizora wykorzystując: Narzędzia > Import > Źródło danych > Podmiot.

Przy pracy na jednej bazie danych można i należy korzystać z dokumentów do dekretacji.

 

10 godzin temu, Krzysztof Lasko napisał:

Rozumiem, że w GT wystarczy stworzyć odpowiedni schemat?

Tak, po warunkiem, że Subiekt GT i Rewizor GT będą pracowały na wspólnej bazie danych.

 

10 godzin temu, Krzysztof Lasko napisał:

Czyli w przypadku Nexo procedura taka sama jak dla GT? Wspólna Baza?

To jedna z możliwości, jak zostało wspomniane inne możliwości to import danych do Subiekta nexo oraz generowanie danych dla biura w formacie XML.

 

10 godzin temu, Krzysztof Lasko napisał:
10 godzin temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Jeśli tak, to w takim przypadku należałoby wczytać takie faktury plikiem XML, który umożliwia na dekretacje według pozycji asortymentu.

Subiekt GT wygeneruje taki plik?

Nie, obecnie Subiekt GT nie posiada takiej funkcjonalności.

 

7 godzin temu, Krzysztof Lasko napisał:

Panie Arku, pracuję na GT 16 lat. Dokładnie wiem jak przesyłać dane do biura rachunkowego.

Niestety ten wątek dobitnie temu przeczy.

 

7 godzin temu, Krzysztof Lasko napisał:

Niemniej jednak wygląda na to, że nie są przesyłane wymagane dane. Nie widnieją tu poszczególne pozycje.

Od zawsze dane przesyłane do biura rachunkowego w programach z linii GT nie zawierają wartości dokumentu w rozbiciu na rodzaje towarów (towary, komplety, usługi), ani nie zawierają pozycji dokumentu... To jedno z dobrze znanych ograniczeń komunikacji w wykorzystaniem formatu epp, podobnie jak brak obsługi raportów kasowych, wyciągów bankowych, dokumentów finansowych w walucie, między innymi dlatego wszystkich od zawsze namawiamy na łączenie programów przy pełnej księgowości.

Link to postu
W dniu 3.02.2023 o 09:20, Krzysztof Lasko napisał:
W dniu 2.02.2023 o 22:43, Daniel Kozłowski napisał:

inne możliwości to import danych do Subiekta nexo oraz generowanie danych dla biura w formacie XML.

Dobrze rozumiem? Eksport epp z Subiekta GT > Import do Subekta Nexo > Export XML z Subekta Nexo > Import XML do Rewizora Nexo ?

No nie, napisałem:

W dniu 2.02.2023 o 22:43, Daniel Kozłowski napisał:

...generowanie danych dla biura w formacie XML.

czyli Eksport XML z Subiekta GT > Import XML do Rewizora Nexo.

 

Link to postu
1 godzinę temu, Krzysztof Lasko napisał:

Skoro jest to jeden ze sposobów to czy jest jakiś mniej skomplikowany?

Mam jeden, choć nie wiem czy zalicza bo mało nowoczesny.

 

Wszystkie FZ księguje Pan na 3xx.

Klient na koniec miesiąca robi Panu w Subiekcie zestawienie "zakup wg asortymentu", wybierając same usługi.

Pan podstawie tego wydruku robi jeden PK, przeksięgowując cały zakup usług z 3xx na 4xx.

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...