Skocz do zawartości

Eksport dokumentu sprzedaży w PDF po sieci LAN


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Bime Bime,

Polecane posty

  • Rozwiązanie

Dzień Dobry.

 

Mam taki problem i szukam rozwiązania.

Używamy Sello wersji oraz SubiektGT 

Dotychczas korzystaliśmy z sello na jednym komputerze i wszystko było ok. Sytuacja jednak się zmieniła i doszło jedno stanowisko jako klient.

Ogólnie sello działa wystawia dokumenty sprzedaży w subiekcie i je drukuje , ale mam problem z ogarnięciem by z dwóch komputerów na raz było możliwe wystawianie dokumentów sprzedaży z jednoczesnym zapisem tegoż dokumentu do pliku PDF w folderze udostępnionym w sieci.

Chodzi o to , że podając link do folderu na dysku ( tak jak na zamieszczonej grafice)  wszystko działa. Jednak po wpisaniu  adresu folderu w sieci który jest udostępniony do zapisywania PDF sello wyrzuca błąd. 

 

Pytanie moje dotyczy tego czy sello ma w ogóle możliwość wpisania takiego folderu w sieci j (będzie go widzieć) jako docelowego do zapisywania dokumentów.

Lub jeśli ma taką możliwość jak powinna wyglądać taka przykładowa ścieżka ?

 

Prosiłbym o pomoc.

 

Pozdrawiam

 

-------------------

EDIT

 

Przepraszam trochę pośpieszyłem się z tym postem. Znalazłem rozwiązanie w innym wątku

 

Edytowane przez Bime Bime
Link to postu

To ja jeszcze podpytam, w jakim celu te dokumenty są zapisywane? W zasadzie eksport dokumentów do PDF to starsze rozwiązanie, które wykorzystywało możliwość wczytywania plików z konkretnej lokalizacji w szablonie wiadomości. Natomiast od pewnego czasu Allegro daje możliwość wysyłania do nich dokumentów, które są przekazywane kupującemu i Sello z takiej możliwości korzysta. Jest to nowy, niezależny mechanizm, który nie korzysta z tego eksportu do PDF do konkretnej lokalizacji.

Link to postu
W dniu 9.02.2023 o 08:35, Bartosz Rosa napisał:

To ja jeszcze podpytam, w jakim celu te dokumenty są zapisywane? W zasadzie eksport dokumentów do PDF to starsze rozwiązanie, które wykorzystywało możliwość wczytywania plików z konkretnej lokalizacji w szablonie wiadomości. Natomiast od pewnego czasu Allegro daje możliwość wysyłania do nich dokumentów, które są przekazywane kupującemu i Sello z takiej możliwości korzysta. Jest to nowy, niezależny mechanizm, który nie korzysta z tego eksportu do PDF do konkretnej lokalizacji.

Bartku, używam tego tak:

- allegro wysyła dokumenty do allegro

- korzystam z zapisu do folderu dla pdf po ścieżce (stamtąd faktury wysyłam paczką do księgowości lub ponownie wysyłam jak klient nie jest ogarnięty...)

 

Jakoś nie skojarzyłem, że mogę wyłączyć zapis do wybranego folderu... Jeśli jednak tak bym zrobił, to czy mimo wszystko Sello gdzieś zapisze pdf-y na moim dysku? (to się jednak przydaje).

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Zapisze ale w folderze tymczasowym, z którego są one usuwane. Jeśli dokumenty są Ci potrzebne to najlepiej pozostawić włączony eksport.

A księgowość nie korzysta z naszego oprogramowania? Przesyłanie dokumentów można ogarnąć przez Internet.

ok, to zostawiam - w SNX to się nie zmieni?

księgowość nie korzysta

Link to postu

W Sello NX nie implementowaliśmy wielu wbudowanych mechanizmów z Sello 1, bo idea pracy jest tam nieco inna. Stawiamy głównie na automatyzację i klocki, które można samodzielnie układać. Więc jeśli będziesz potrzebował eksportowania dokumentów na dysk, to wystarczy skonfigurować odpowiednio automat z czynnością eksportującą. Kiedy będzie wywoływany to już zależy od Ciebie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...