Skocz do zawartości

Samodublujące się ZK (Sello i GT)

Polecane posty

@Bartosz Rosa czy diagnozowaliście już problem ponownego tworzenia ZK przez Subiekta w sytuacji, gdzie allegro przysyła stan 'anulowana' i osobiście usuwam zamówienie z poziomu Sello (usuń i nigdy nie twórz)? U mnie zawsze w takim wypadku Subiekt (Sello?) tworzy nowe ZK w GT o takiej samej zawartości jak było w anulowanej transakcji? Potrzebujesz jakichś szczegółów?

W Sello wygląda to tak (z gwiazdką to nowe ZK, które zostały zaciągnięte do Sello z GT - te duble):

image.thumb.png.81a2b8bc95ac58355f397efe38572df8.png

Link to postu

Próbowaliśmy na różne sposoby, ale bez skutku. 

Czy mógłbyś odpalić Sello obok Subiekta i obserwować co się dzieje z ZK w Subiekcie gdy z poziomu Sello je usuwasz? Czy ZK w Subiekcie znika od razu (trzeba odświeżyć przez F5) i kiedy dokładnie pojawia się ta nowa transakcja?

Bo jedyne co mi przychodzi na myśl, że to zamówienie nie usuwa się w Subiekcie z jakiegoś powodu, po czym Sello je importuje jako nieznane (bo nie ma już z nim powiązania żadna transakcja). Ale to wymaga, aby to ZK ciągle wisiało w Subiekcie - przynajmniej do czasu aż nastąpi import zamówień do Sello.

Link to postu

Tak to wygląda w GT po operacjach na anulowanej (przez klienta) transakcji.

robię tak:

- image.png.3c35c758ee14182409e21579302c6f6c.png

- image.png.e0a42e20a841377b4bdaee457c8c9871.png

 

- na początku jest niby ok, ale po ok. minucie max wraca oznaczona jako anulowana ponownie do Sello w taki sposób i wygląda to tak:

image.thumb.png.b1fae5503cd824785582856590eaecac.png

a do GT tak:

 

 

image.thumb.png.43440bb42eda19d8c61ebfa770826f04.png

 

To był zakup dzisiaj i anulowanie. Więc nie jeszcze komplikacji jak to się robi np. po tygodniu lub dłużej. Wtedy stan transakcji, np. zrealizowanie lub koszty dostawy mogą być nieco zagmatwane (np. koszt dostawy w tej o dziwnej dacie pobierany jest z Sello).
 

 

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Chyba rozwiązane. Mój błąd.

Jak podałem wyżej wybierałem opcję:

image.png.3c35c758ee14182409e21579302c6f6c.png

Problem zniknął gdy wybieram:

image.png.4a70a1931cb352a0118afbf9c9a96366.png

Jeśli to nie usterka w Sello, to pewnie kiedyś mi się "przestawiło" i zacząłem klikać inaczej niż trzeba... 🤪

Już parę dni hula poprawnie. Jak by coś się zmieniło napiszę.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...