Skocz do zawartości

Bardzo długie wysyłanie zdjęć na serwer FTP

Polecane posty

Uprzejmie proszę o podpowiedź co może być przyczyną bardzo długiego wysyłania plików na serwer FTP.

 

Nie wystawiałem nowych aukcji przez jakiś miesiąc więc nie wysyłałem nowych zdjęć

i gdy teraz ponownie zacząłem wystawiać nowe przedmioty to wysyłka zdjęć na serwer trwa bardzo długo i Sello zwraca komunikat:

„Nie udało się wysłać wszystkich obrazów. Sprawdź ustawienia FTP w parametrach FTP i ustawienia połączenia internetowego w Windows. Możliwe także, że przepełnieniu uległ serwer FTP. Wysłano 1 z 40 obrazków.”

 

Wysyłka jednego zdjęcia 100kB trwa kilka sekund do kilku minut.

Przejdą szybko na przykład 2 lub 3 zdjęcia, reszta powoli i sello po kilku minutach wywala powyższy komunikat.

W każdej aukcji wykorzystuję 10 zdjęć więc jak przyszło mi wystawić około 50 nowych aukcji to wysyłałem te 500 zdjęć przez półtora dnia !!

 

Wcześniej miałem serwer na darmowym hostingu więc założyłem płatny na hekko.pl i do teraz wszystko śmigało jak trzeba.

Obsługa hekko twierdzi, że u nich wszystko śmiga.

 

Po swojej stronie nie przypominam sobie żebym coś zmieniał.

Sprawdziłem i powoli wysyłam pliki na serwer również przez Total Commandera ale on nie zwraca żadnych błędów – po prostu wysyła je ślamazarnie jedno po drugim.

Parametry serwera też nie są przekroczone.

Router jest na standardowych ustawieniach.

Nie ważne z którego komputera wysyłam – zawsze to samo.

Sprawdziłem szybkość łącza i też wszystko jest jak powinno być, wysyłanie mam 1030 kbps.

Sytuacja trwa już od kilku tygodni.

Co może być przyczyną??

Czy hekko sobie w kulki leci??

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie bo tak się nie da pracować a nie wiem nawet co mogę zrobić w tej sytuacji??

 

Link to postu

Akurat na hekko.pl miałem ten sam problem z Total Commanderem - sprawa niezwiązana z Sello. Działo się to po instalacji Windows 8, na 7-mce działało dobrze, po instalacji 8-mki Total Commander zachowywał się w podobny sposób: kilka plików wysłanych po czym stoi. Pomagało jedynie przerwanie połączenia i rozpoczęcie wysyłania od nowa. Niestety nie udało mi się ustalić jeszcze powodu takiego zachowania, ale zauważyłem też, że nie zawsze problem występuje.

Link to postu

FTP pasywne ? NAT ? Blokada portów ? Tylko to mi do głowy przychodzi

 

Tak FTP pasywne,

z NAT-em nic nie zmieniałem,

firewalle dla Sello ustawione zgodnie z instrukcją Sello

 

Dzięki, przyjrzę się jeszcze tym ustawieniom, może upgrade jakiegoś programu coś pozmieniał.

Link to postu

Akurat na hekko.pl miałem ten sam problem z Total Commanderem - sprawa niezwiązana z Sello. Działo się to po instalacji Windows 8, na 7-mce działało dobrze, po instalacji 8-mki Total Commander zachowywał się w podobny sposób: kilka plików wysłanych po czym stoi. Pomagało jedynie przerwanie połączenia i rozpoczęcie wysyłania od nowa. Niestety nie udało mi się ustalić jeszcze powodu takiego zachowania, ale zauważyłem też, że nie zawsze problem występuje.

 

Ooooo dokładnie to samo

W obu programach to samo: Total Commanderze i Sello

 

Wysyłają po jedno, dwa zdjęcia i stoją.

Sello wywala błąd, a Total Commander pcha po chwili kolejne zdjęcia i znowu stoi.

 

Z tym, że ja mam Windowsy XP SP3 Home Edition i wcześniej chodziły oba programy normalnie.

 

Czyli wynika z tego, że jednak to nie moja wina tylko Hekko ma coś źle ustawione lub zmienili coś w ustawieniach i muszę szukać nowego hostingu??

 

Hmm, sprawdzę jeszcze jak mi pcha zdjęcia na inny serwer żeby wykluczyć moją winę.

Link to postu

Zobacz jeszcze jakie sa ustawienia firewalla w Win8, najlepiej jakbys odpalil np: netstat podczas polaczenia z ftp, ja bym stawiał na porty :P

 

Nie przyglądałem się dokładnie firewallom bo Sello i Total Commander są dodane jako wyjątki ale przyglądnę się jeszcze temu.

Link to postu

Na razie na zagranicznych forach udało mi się znaleźć rozwiązanie żeby wyłączyć tryb pasywny i rzeczywiście wysyłanie ruszyło w obydwu programach i idzie jak trzeba.

Nie ma też błędów w Sello.

 

Nie wiem tylko czy ma to jakieś znaczenie dla Sello lub serwera FTP??

Przypomniałem sobie jeszcze, że jakiś czas temu w routerze wyłączyłem funkcję UPnP - Universal Plug And Play.

Jest to funkcja, która daje programom możliwość sterowaniem uprawnieniami na routerze. To muszę jeszcze sprawdzić po godzinach pracy.

 

Link to postu
  • 2 lata później...

Witam,

 

Wznawiam problem z wysylaniem zdjec na serwer ftp na hostingu HEKKO ktory trwa juz od 3 miesiecy.

 

Opis problemu:

Sello przestalo wysylac zdjecia z aukcji przygotowanych na serwer ftp mimo ze w ustawieniach serwera ftp test przesylu miniaturki loga Sello przebiega calkowicie poprawnie.

 

Firma Hekko odpowiada:

Zainstalowalismy program Sello i dokonalismy analizy polaczenia, ktore program wykonuje do serwera FTP pod systemem Windows 10. Program Sello, po wyslaniu 50000 bajtow danych z pliku JPG konczy polaczenie z serwerem (TCP: FIN:, ACK) nie wysylajac zadnych dodatkowych danych. Wszystko wskazuje na to, ze jest to jakis blad po stronie programu, gdyz to program inicjuje zamkniecie polaczenia, bez przesylania zadnej dodatkowej informacji.

 

Bardzo prosze o porade.

Pozdrawiam

 

Link to postu

Internet Explorera 11

 

Skorzystalem ze wskazowek z ponizszego postu ale reinstalacja IE do v.10 nie pomaga, a proba zainstalowania latki Microsofta wyrzuca komunikat: "The update is not applicable to your computer" mimo ze wybieram plik pod wlasciwe paremetry mojego kompa.

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6777.0

 

Jest cos jeszcze co mozna wykonac?

 

Pozdrawiam

Link to postu

Niestety nie powtarzamy tego błędu na Windows 8.1 oraz Windows 10. W obu przypadkach zainstalowana przeglądarka IE11.

 

Proszę się upewnić, że IE jest zaktualizowane i w menu Internet Explorera - Informacje jest zaznaczona opcja Instaluj nowe wersje automatycznie.

 

P.S. Która wersja IE widnieje w tym oknie? Chodzi o wszystkie podane tam numery.

Link to postu

Witam,

 

Czy udalo sie Wam zrobic cos z tym problemem zrywania przez program Sello wyslania plikow na serwer ftp w Hekko?

Czy ktos mial podobne problemy na tym hostingu?

 

Przypomne ze test wysylania loga Sello na serwer ftp wypada poprawnie. Problem jest z wysylaniem zdjec z aukcji przygotowanych na serwer.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Witam,

 

Widze, ze moje proby szukania pomocy sprowadzaja sie do bycia posrednikiem.

Oto co Panowie z hekko mi odpisuja (cyt: Pan Bartosz Kwitniewski):

 

"Udostępniliśmy konto testowe twórcom Sello, więc jeżeli nie udało im

się odtworzyć tego błędu na naszym serwerze to wskazuje na to, że

źródłem problemu jest coś w systemie Windows. Nasze testy

prowadziliśmy na wersji preview systemu - możliwe, że w nowszej wersji

problem został rozwiązany, lub jest coś specyficznego na Pana systemie,

co powoduje takie problemy - niestandardowe biblioteki lub modyfikacje w

systemie. Niestety z naszej strony problemu się nie da rozwiązać, gdyż

nawet zmiana oprogramowania serwera na inne by nic nie pomogła, gdyż

połączenie jest zrywane ze strony klienta FTP."

 

Wiec jest katakt miedzy Wami czy nie ma?

 

Pozdrawiam

Link to postu

To jeszcze podpowiem:

-zmiana ptaszka przy opcji "użyj trybu pasywnego..." nie pomaga?

-czy z innego komputera (z innym systemem Windows) da się wysłać zdjęcia (jeśli masz gdzie sprawdzić)

-czy z użytkownika Windowsa o uprawnieniach administratora da się wysłać

-uruchom jeszcze Sello jako administrator i czy coś się zmieni w kwestii ustawień

-można jeszcze sprawdzić wysyłanie na inny hosting, np. założyć jakieś darmowe konto i na nim przetestować

-daj zrzut ekranu z ustawień serwera FTP z Sello

Link to postu

Jedynie dopowiem, że konfiguracja nie zawsze jest domyślna i prosta. U mnie np. zadziałało dopiero wpisanie ścieżki w taki sposób (inaczej wpisany adres ftp skutkował tym, że "sello" się wysyłało próbnie a obrazki nie):

 

ftp://ftp.MOJA_DOMENA.pl/domains/MOJA_DOMENA.pl/public_html/images-sello-allegro

 

Siedziałem z pół dnia ażem to kiedyś wymyślił...

Link to postu

"Udostępniliśmy konto testowe twórcom Sello,"

#heheszki

Dobrze by było nas o tym powiadomić w jakiś sposób :). Możliwe, że jakieś konto powstało ale wiadomości żadnej w tej sprawie nie otrzymaliśmy. W spamie również nie widzę. Jedyna informacja z autorespondera o przyjęciu zgłoszenia.

Link to postu

Witam,

 

"e-kupowanie_pl"  - dzieki za pomoc. Widac masz doswiadczenie. Rozszerzylem sciezke i dziala.

 

Dziekuje rowniez pozostalym, ktorzy nie pozostali bez odzewu.

 

Panie Bartku,

Niech Pan juz nie odbija pileczki z Hekko, ale warto by bylo dodac w oknie ftp jakies uwagi, lub w oknie pomocy to jednym zdaniem omowic.

 

Pozdrawiam

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...