Skocz do zawartości

Allegro pocztex 48 zmiana na Pocztex 2.0

Polecane posty

1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy w WzA na każdym koncie umowa Poczty ma identyczną nazwę?

To by mogło wpływać w sumie na powiązanie dostaw Allegro i Sello i możliwość generowania przesyłek przez WzA. Jeśli problem dotyczy danych autoryzujących to raczej zgłosiłbym to do Allegro i tam podpytał w czym leży problem. 

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

To by mogło wpływać w sumie na powiązanie dostaw Allegro i Sello i możliwość generowania przesyłek przez WzA. Jeśli problem dotyczy danych autoryzujących to raczej zgłosiłbym to do Allegro i tam podpytał w czym leży problem. 

Były takie same nazwy :) usunąłem ponownie ze wszystkich kont, dodałem tylko na jednym koncie i dalej to samo.

Allegro odpowiedziało tak:

"Jeżeli problem występuje w zewnętrznym narzędziu to niestety ale nie mamy możliwości jego weryfikacji. Jeżeli administrator narzędzia twierdzi, że problem leży po naszej stronie, to powinien się skontaktować w tej sprawie bezpośrednio z nami razem z logami błędu.":)

 

Link to postu

Można i tak, aczkolwiek wydaje się, że po prostu odbili piłeczkę ;). Proszę zatem podesłać log do nas z próby utworzenia tej przesyłki oraz wystąpienia błędu.

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

 

Link to postu

Analiza po stronie Allegro jednoznacznie wskazuje, że serwer Poczty Polskiej odpowiada takim właśnie błędem. Może to oznaczać dwie rzeczy:

  • konto (w Poczcie Polskiej) zostało zablokowane,
  • zmienione zostało hasło

Trzeba to wyjaśnić bezpośrednio u przewoźnika, bo po stronie Allegro a tym bardziej Sello nie ma tutaj winy.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Trzeba by był zapytać Allegro, czy w ogóle ustawiają takie pole i na jakiej podstawie. W API jest dostępna tylko jedna wspólna konfiguracja dla każdego kuriera, więc takie dodatkowe funkcje mogą nie być dostępne. Ewentualnie, niektórymi ustawieniami przesyłki może sterować sam kurier i być może są domyślne ustawienia dla nowych przesyłek w EN?

Link to postu

A nie jest tak,że POCZTEX drukuje się na naklejkach tylko na umowie z allegro?

Jeśli przez EN musiałbyś mieć umowę na kuriera z Pocztą. Kurier w EN to kurier 'na jutro' a w allegro to taki 'kurier 48' w praktyce, czyli nie kurier a paczkonosz.. 😆

Link to postu
18 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A nie jest tak,że POCZTEX drukuje się na naklejkach tylko na umowie z allegro?

Jeśli przez EN musiałbyś mieć umowę na kuriera z Pocztą. Kurier w EN to kurier 'na jutro' a w allegro to taki 'kurier 48' w praktyce, czyli nie kurier a paczkonosz.. 😆

Ale to chodzi tylko o "Miejsce nadania". Nasz opiekun prosił, żeby tak nadawać przesyłki.

Link to postu

Ja mam tak u siebie, id to nr pni placówki, gdzie zawozimy paczki (urząd wskazany na umowie z Pocztą), chociaż wysyłamy na umowie allegro

 

image.png.fbd49d90954f6700205b054dedca207f.png

image.png.cbcd93d3ed7e2e0d297b1252a21baa53.png

 

na etykiecie:

image.png.dcca99e5c5ae7ca98fa3a5d7607f9dac.png

 

Może Ci to w czymś pomoże.

 

Wysyłam na umowie:

image.png.d3a4d067f3a84bbad9c83e845a9ac29f.png

do jakiegoś czasu drukowało stare numery i Pocztek Kurier 48, aż któregoś dnia samo się zminieło i zaczęło pisać Pocztex...

ze względu na gabaryty nie wysyłam na swoją umowę, tym bardziej pobrań... ew. zwroty były za ponad/ok. 30 zł za sztukę!

Link to postu
W dniu 5.05.2023 o 14:43, Grzegorz Twardowski napisał:

Były takie same nazwy :) usunąłem ponownie ze wszystkich kont, dodałem tylko na jednym koncie i dalej to samo.

Allegro odpowiedziało tak:

"Jeżeli problem występuje w zewnętrznym narzędziu to niestety ale nie mamy możliwości jego weryfikacji. Jeżeli administrator narzędzia twierdzi, że problem leży po naszej stronie, to powinien się skontaktować w tej sprawie bezpośrednio z nami razem z logami błędu.":)























Zazwyczaj takie platformy zapewniają możliwość masowej aktualizacji opisów produktów. W Twoim przypadku, jeśli masz ten sam opis dla każdej aukcji, prawdopodobnie możliwe jest skorzystanie z funkcji masowej edycji w celu zastąpienia określonej części opisu. Jeśli masz już konto w Sello, najlepiej skontaktować się z ich zespołem pomocy technicznej lub przejrzeć ich dokumentację, aby sprawdzić, czy mają funkcję masowej aktualizacji opisów i jak z niej korzystać. Na przykład, gdy miałem problem z grą na stronie tutaj, zespół wsparcia szybko mi pomógł. Więc nie lekceważ ich pomocy. W każdym razie zaleca się dokładne przestudiowanie dokumentacji lub skontaktowanie się z zespołem pomocy technicznej Sello

 

hahaha, zabawna historia

Edytowane przez robert levandowski
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...