Skocz do zawartości

Sello blednie pilnuje stanu magazynowego.

Polecane posty

Witam. Mam problem z utrzymaniem prawidlowych stanow magazynowych bez mojej ingerencji. Np mam wystawiony towar z iloscia 1sztuka. Gdy klient kupi jedna/ostatnia sztuke na allegro automatycznie jest tworzsona nowa aukcja z tym samym towarem. W sello widnieje zamowienie oraz nowa aukcja, w SG jest zamownie  ( rezerwacja ). Dopiero gdy zrealizuje zamowienie i zostanie wykonana automatyczna synchronizacja sello to towar znika z allegro i wszystko jest dobrze. Ten sam problem jest gdy sprzedam towar w swoim sklepie online. Inny program tworzy mi zamowienie w subiekt GT a sello niestety nie konczy aukcji na allegro. 

 

Zglosilem problem do allegro i stwierdzili ze za ta sytuacje jest odpowiedzialny program sello.

 

https://we.tl/t-NT9dfm5GeV

 

Ustawienia Synchronizacja ilosc: Uwzgledni Stan, Zakonczenie aukcji: gdy Stan <=0

 

Czy w sello jest opcja aby rezerwacja nie byly widziane/aby byly traktowane jako sprzedane. 

Sello ustawienia szablon.png

Link to postu

Cześć, generalnie w tym miejscu masz błąd, jeżeli chcesz uzyskać to o czym piszesz:

2 godziny temu, Andrzej Lis napisał:

Ustawienia Synchronizacja ilosc: Uwzgledni Stan, Zakonczenie aukcji: gdy Stan <=0

Ustaw sobie, żeby uwzględniał dostępne.

Stan to jest wszystko to co masz na stanie, czyli to co już sprzedałeś, ale jeszcze nie wydrukowałeś dokumentu końcowego + to co jeszcze nie jest sprzedane. Więc ze stanu nie wszystko jest do zadysponowania, bo już coś się sprzedało, ale jeszcze nie zostało wysłane (spakowane).

Towar dostępny, to jest taki, którym możesz dowolnie dysponować ponieważ on jeszcze nie został sprzedany. :)

 

Link to postu

Tak jak wspomniał Marcin, jeśli wystawia się nowa aukcja po sprzedaży to jest to najprawdopodobniej kwestia ustawienia takiej opcji w danej aukcji (po zakończeniu wystaw ponownie ofertę z pełną liczbą sztuk).

Takie ustawienie powoduje, że Allegro po wyprzedaniu towaru samoczynnie wystawia nową ofertę - Sello w tym procesie nie bierze udziału.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...