Skocz do zawartości

Sello NX BETA - temat powitalny

Polecane posty

Super!

 

2 pytania na start

: jak z kwestią licencji? mam GT i ew. przejścia na wersję finalną z bety?

: rozumiem, że tworzymy czystą bazę SelloNX i podpinamy pod ten sam magazyn w GT co Sello1?

 

PS

z przekonaniem że idzie ku lepszemu podziękowania dla każdego kogo klawiaturka przydała się do zaisnienia tej bety! ile to od pierwszego komunikatu? rok, czy więcej?

 

 

 

Link to postu
22 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

jak z kwestią licencji? mam GT i ew. przejścia na wersję finalną z bety?

Kwestie licencyjne nie są jeszcze zatwierdzone, więc nie mogę nic więcej w tej sprawie powiedzieć obecnie.

 

22 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

rozumiem, że tworzymy czystą bazę SelloNX i podpinamy pod ten sam magazyn w GT co Sello1?

Tak. Przy czym zalecałbym robienie tego na kopii bazy GT, bo inaczej będzie problem z tym, że Sello 1 jak i NX będą wystawiać dokumenty na te same transakcje/zamówienia.

No i w Sello NX możesz wybrać więcej niż 1 magazyn :), zarówno do docelowego wystawiania na serwisie jak i do wystawiania dokumentów. Dokumenty wystawiasz obecnie na magazyn wybrany w kontekście - ale jesteśmy otwarci na propozycję od czego to powinno być zależne, aby dokumenty wystawiały się na takim czy innym magazynie.

 

22 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

z przekonaniem że idzie ku lepszemu podziękowania dla każdego kogo klawiaturka przydała się do zaisnienia tej bety! ile to od pierwszego komunikatu? rok, czy więcej?

Przekazane do zespołu :).

 

A od pierwszego komunikatu... ile by nie było, szybko poszło :D.

 

Link to postu
9 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Kwestie licencyjne nie są jeszcze zatwierdzone

ale pytałem raczej o betę, rozumiem, że będzie działać bez opłat po prostu

PS nie dam rady ogarnąć jeśli zrobię na kopii bazy GT - czy zatem bezpiecznie jest od razu SNX od razu podłączyć do bazy produkcyjnej GT? rozumiem, że w SB może coś nie działać, ale żeby nic się nie stało z bazą GT...

 

9 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak. Przy czym zalecałbym robienie tego na kopii bazy GT, bo inaczej będzie problem z tym, że Sello 1 jak i NX będą wystawiać dokumenty na te same transakcje/zamówienia.

zapytałem, domyślnie mając w pamięci, że będę używać innego/innych kont/a allegro niż w Sello1 i BETA sobie poradzi z dodawaniem dokumentów do GT i opanuje magazyn

 

 

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

ale pytałem raczej o betę, rozumiem, że będzie działać bez opłat po prostu

Tak. Wersja BETA jest całkowicie za darmo, bez żadnych opłat.

 

3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

czy zatem bezpiecznie jest od razu SNX od razu podłączyć do bazy produkcyjnej GT? rozumiem, że w SB może coś nie działać, ale żeby nic się nie stało z bazą GT...

BETA i bezpiecznie - na to pytanie nie mogę odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ nikt tego wcześniej nie sprawdził w warunkach rzeczywistych :) - pomijając oczywiście nasze wewnętrzne testy.

Sello tworzy nowe zapisy w bazie Subiekta więc jest potencjalne ryzyko, że coś nie do końca zadzieje się tak jak powinno. Dlatego pierwsze spotkanie z Sello NX raczej zalecałbym na danych testowych albo na kopii bazy produkcyjnej.

3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

zapytałem, domyślnie mając w pamięci, że będę używać innego/innych kont/a allegro niż w Sello1 i BETA sobie poradzi z dodawaniem dokumentów do GT i opanuje magazyn

Powinno sobie poradzić, ale nadal jest to BETA, która dopiero co ujrzała światło dzienne, więc pomimo naszych starań, mając doświadczenie ze starym Sello, znając realia i różne sytuacje brzegowe jakie mogą wystąpić, nie dam sobie ręki uciąć :).

Z pracą produkcyjną bym się jeszcze wstrzymał, a na pewno pierwsze testy wykonał na kopii bazy, albo chociażby mając taką kopię bazy Subiekta zrobioną.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam kilka pytań w związku z akcją Baselinkera i panicznym wśród klientów poszukiwaniu alternatywy :

1) kiedy będzie dostępna opcja wystawiania aukcji z SNX

2) kiedy będą pobierane pełne dane aukcji - na dzisiaj widzę że np nie jest dostępna sygnatura

3) czy jest dostępna dokumentacja sfery do SNX

4) ogólnie kiedy premiera wersji innej niz beta

Link to postu

 A ja mam pytanie, czy w Sello NX będzie możliwość zmapowania oznaczenia paragonu/faktury jako płatności kredytowych (w Subiekcie są to kontrahenci z oznaczeniem "centrum obsługi ratalnej") w zależności od źródła pozyskania zamówienia, sposobu jego opłacenia, jakiejś automatycznie nadawanej cechy, etc.?

 

Praktycznie - chodzi o kategoryzację dokumentów w Subiekt w zależności od kanału wpłaty.

Link to postu
W dniu 26.10.2023 o 16:23, Tomek - massur napisał:

A ja mam pytanie, czy w Sello NX będzie możliwość zmapowania oznaczenia paragonu/faktury jako płatności kredytowych (w Subiekcie są to kontrahenci z oznaczeniem "centrum obsługi ratalnej") w zależności od źródła pozyskania zamówienia, sposobu jego opłacenia, jakiejś automatycznie nadawanej cechy, etc.?

Nie będzie, tylko już jest :) 

image.png.d330f14c56aa288e831ae9f1eba84d2f.png

Forma płatności z cesją na podmiot PayU. Przy wystawianiu dokumentów jest ona ustawiana, dzięki czemu rozrachunki w Subiekcie działają dla różnych płatności z serwisu.

image.png.8ca19fc5db5b8436f9fc99482ef15930.png

Mapować można od strony zamówienia jak na pierwszym screenie, lub też w samej płatności w zakładce POWIĄZANIA (podobnie jak np. sposoby dostawy).

image.png.b5e9734ea968cf1ae033c6e346db764d.png

 

W dniu 26.10.2023 o 21:14, Magdalena Olszewska napisał:

Czy planujecie jakiś webinar pokaz online 

Zapraszam do subskrypcji naszego kanału YouTube, gdzie przy każdej nowej wersji pojawiają się krótkie filmy prezentujące nowości w programie 

 

 

Webinary oraz wideoporady pojawią się za jakiś czas. 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...