Skocz do zawartości

Rozliczenie roczne składki zdrowotnej

Polecane posty

1. Jak prawidłowo naliczyć składkę  zdrowotną jeśli osoba prowadząca działalność rozliczała się ryczałtem i przez jeden pełen miesiąc miała zawieszenie? Wprowadziłem okres zawieszenia w danych ewidencyjnych  firmy jednak program nadal przy obliczaniu składki zdrowotnej rocznej bierze 12 miesięcy.

2. Naliczając składkę zdrowotną roczną dla osoby rozliczającej się skala podatkową program zaczytuje składki społeczne z innych źródeł co jest błędem. Czy zostanie to poprawione ?

3. Kiedy pojawi się możliwość przenoszenia danych z rocznego rozliczenia składki zdrowotnej do Płatnika ZUS ?

4. Jak prawidłowo naliczyć składkę  zdrowotną jeśli osoba prowadząca działalność rozliczała się skala podatkową i rozpoczęła działalność od lipca 2022 ? Wprowadziłem datę rozpoczęcia działalności w danych ewidencyjnych  firmy jednak program nadal przy obliczaniu składki zdrowotnej rocznej bierze za podstawę 12 miesięcy * minimalna podstawa a nie miesiące podlegania pod ubezpieczenie.

 

 

Edytowane przez Wojciech Ignasiak
Link to postu
3 godziny temu, Wojciech Ignasiak napisał:

1. Jak prawidłowo naliczyć składkę  zdrowotną jeśli osoba prowadząca działalność rozliczała się ryczałtem i przez jeden pełen miesiąc miała zawieszenie? Wprowadziłem okres zawieszenia w danych ewidencyjnych  firmy jednak program nadal przy obliczaniu składki zdrowotnej rocznej bierze 12 miesięcy.

 

Dzień dobry, niestety nie obsługujemy zawieszenia. W najbliżej wersji dodamy możliwość zmiany ilości miesięcy prowadzenia działalności.

3 godziny temu, Wojciech Ignasiak napisał:

2. Naliczając składkę zdrowotną roczną dla osoby rozliczającej się skala podatkową program zaczytuje składki społeczne z innych źródeł co jest błędem. Czy zostanie to poprawione ?

Nie jest to błędne zachowanie programu (o ile składki dotyczą tej samej formy opodatkowania), Składka ZUS również wykazuje takie zapisy.

3 godziny temu, Wojciech Ignasiak napisał:

3. Kiedy pojawi się możliwość przenoszenia danych z rocznego rozliczenia składki zdrowotnej do Płatnika ZUS ?

 

Wszystko zależy od terminu udostępnienia przez ZUS schemy nowych deklaracji. Można założyć, że będzie to przełom kwietnia/maja.

3 godziny temu, Wojciech Ignasiak napisał:

4. Jak prawidłowo naliczyć składkę  zdrowotną jeśli osoba prowadząca działalność rozliczała się skala podatkową i rozpoczęła działalność od lipca 2022 ? Wprowadziłem datę rozpoczęcia działalności w danych ewidencyjnych  firmy jednak program nadal przy obliczaniu składki zdrowotnej rocznej bierze za podstawę 12 miesięcy * minimalna podstawa a nie miesiące podlegania pod ubezpieczenie.

Na ten moment program bierze pod uwagę długość okresu podatkowego. Można go zmienić w Konfiguracja – Okresy obrachunkowe.

Link to postu

Witam, proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny złego naliczenia rocznej składki zdrowotnej. Mam podatek liniowy, rok podatkowy zamknięty deklaracja PIT-36L wysłana. Jak rozliczyłem składkę zdrowotną roczną pojawiają mi się zupełnie inne dane niż powinny

image.png.6d0fd419ae4202ce3c94584236880dd4.png

Jak sprawdzę "i" jak nalicza dane widzę że przyjęto dochód ujemny a kwota jest moją różnicą remanentową a nie dochodem za rok 2022 

image.thumb.png.716d89f7d2e8d248640be7228011b975.png

a na tę daną jest osobne miejsce, proszę o podpowiedź/pomoc w rozwiązaniu problemu. 

czy coś w parametrach jest nie od-klikane?

dodam że jest jeden wspólnik 100% udziału  

 

W podanym przez was przykładzie jest to super pokazane i tak powinno być tez u mnie, ale w żaden sposób mój program nie pobrał właściwie danych  tak jak obrazek dla podatku liniowego w linku: 

 https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/11501,insert-nexo-–-roczne-rozliczenie-skladki-zdrowotnej.html?token=IjIwMjMvMDMvMDksIDIwOjE1OjAxLS0-LCAi.VKXiIb0l9BcVWgd45x9rmD6lv9Y

 

 

Edytowane przez Jacek Perucki
Link to postu
52 minuty temu, Jacek Perucki napisał:

Witam, proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny złego naliczenia rocznej składki zdrowotnej. Mam podatek liniowy, rok podatkowy zamknięty deklaracja PIT-36L wysłana. Jak rozliczyłem składkę zdrowotną roczną pojawiają mi się zupełnie inne dane niż powinny :

Dzień dobry, proszę pokazać, jakie ma Pan kwoty przychodów i kwoty kosztów na deklaracji rocznej PIT 36L.

 

Link to postu

To raczej pytanie do ZUS.

W piątek wieczorem ZUS udostępnił dokumentację nowej wersji pliku wymiany.

Jednak nowa wersja Płatnika według zapowiedzi ma się pojawić dopiero (znowu) w piątek po południu - czyli pamiętając o "majówce" praktycznie będzie to następny czwartek.

Wtedy będziemy mogli przystąpić do testów i poprawek.

Wersję 45.1 udostępnimy jak najszybciej się da.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...