Skocz do zawartości

ROCZNE ROZLICZENIE SKŁADKI ZDROWTNEJ NIE WCHODZI DO DRA I NIE PRZECHODZI DO PŁATNIKA

Polecane posty

Odnośnie błędów krytycznych w Płatniku to mam dwie sugestie (banalne ale...):

1) W pierwszej kolejności dokonać aktualizacji danych Płatnika,

2) Sprawdzić czy okno edycji danych deklaracji pokazuje pola 26 i 27 - u mnie ich nie było widać i pozostały puste co właśnie było powodem błędu krytycznego.

Link to postu
39 minut temu, Justyna Grzybek napisał:

Czy jest znany termin aktualizacji? Bo nie wiem czy mam czekać czy ręcznie nanosić dane do płatnika😟

Witam

Ja nie czekam i rozliczam już od tygodnia - szkoda czasu. Nie trzeba też ręcznie wszystkiego wklepywać. Przy okazji porównuję dane z rozliczenia w Rachmistrzu, z tym co wylicza Płatnik. Robię to w następujący sposób: Dla deklaracji DRA - importuję deklarację z Rachmistrza do Płatnika bez wypełnionej sekcji XII. W Płatniku wystarczy w sekcji XII wskazać rok 2022 zaznaczyć formę opodatkowania i kliknąć wylicz. Potem jeszcze sprawdzić czy jest poprawnie. W RCA mechanizm analogiczny.

Link to postu
59 minut temu, Krzysztof Pikula napisał:

Witam

Ja nie czekam i rozliczam już od tygodnia - szkoda czasu. Nie trzeba też ręcznie wszystkiego wklepywać. Przy okazji porównuję dane z rozliczenia w Rachmistrzu, z tym co wylicza Płatnik. Robię to w następujący sposób: Dla deklaracji DRA - importuję deklarację z Rachmistrza do Płatnika bez wypełnionej sekcji XII. W Płatniku wystarczy w sekcji XII wskazać rok 2022 zaznaczyć formę opodatkowania i kliknąć wylicz. Potem jeszcze sprawdzić czy jest poprawnie. W RCA mechanizm analogiczny.

Witam, 

 

Możesz napisać jak to robisz? Robię tak jak napisałeś i płatnik nic nie pokazuje, są puste pola. 

Link to postu

1. Trzeba wygenerować deklarację DRA/RCA w Rachmistrzu i zrobić eksport:

image.png.9c21fbf7108c0dfdfb94cdd14fecf485.png

2. Płatnik powinien być aktualny, z wykonaną aktualizacją komponentów programu i danych płatnika:

image.png.1b835bfc56d70f94ed6343699b06e09a.png

3. Po tych czynnościach należy zaimportować plik z Rachmistrza:

image.png.7f09ec062d847cf845bd08a8383b0589.png

4. Po zaimportowaniu edytujemy deklarację, tutaj DRA, sekcja XII: (wybieramy rok 2022, wskazujemy właściwą formę opodatkowania - u mnie zasady ogóle - podatek wg skali, klikamy wylicz, sprawdzamy kwoty, np. z raportem rocznym z Rachmistrza).

image.png.f0d8634b3962b3e2bf1023f7bfac0c08.png

 

Edytowane przez Krzysztof Pikula
  • Lubię to 1
Link to postu

U mnie też puste pola. A gdy wprowadzam ręcznie dane wyliczane przez rachmistrza to mam praktycznie w każdej pozycji błąd krytyczny

 

Zrobiłam jak powyżej, razem z aktualizacją komponentów i faktycznie wskoczyło wszystko.

Pytanie tylko czy tak samo policzy gdy dochód z sum deklaracji nie będzie się zgadzał z faktycznym dochodem za ubiegły rok

Edytowane przez Ewa Mleczko
Link to postu
42 minuty temu, Ewa Mleczko napisał:

Pytanie tylko czy tak samo policzy gdy dochód z sum deklaracji nie będzie się zgadzał z faktycznym dochodem za ubiegły rok

Przed chwilą miałem taki przypadek, kwota dochodu w Płatniku (pozycja 5) nie zgadzała się z rzeczywistą kwotą dochodu. Po wpisaniu z palca i kliknięciu wylicz, przeliczyło się poprawnie. Po kliknięciu wylicz, dobrze jeszcze kliknąć sumuj i później weryfikuj. Błędów krytycznych nie było i wysyłka do ZUS przeszła bezproblemowo. Kolejnego dnia na PUE ZUS powinien pojawić się do zaakceptowania wniosek o zwrot jeśli wyszła kwota do zwrotu. 

Edytowane przez Krzysztof Pikula
Link to postu

Dzięki wielkie za podpowiedź. Zaczynam działać bo oczekiwanie na aktualizację to jakaś porażka... w NEXO aktualizacja była na początku tygodnia a my czekamy jak ciołki... a czasu coraz mniej. 

Wytrwałości życzę bo praca w księgowości zaczyna doprowadzać do szaleństwa... 

Link to postu

Płacimy jak frajerzy co roku haracz za aktualizację programu, a aktualizacji brak , albo nie jest wdrażana na czas, co pewnie jest efektem forsowania na siłę wersji nexo. Zatrudnieni programiści mają priorytet ulepszania nexo.
Chyba należy się zacząć rozglądać za solidniejszą firmą programistyczną i od nich kupować oprogramowanie, może Symfonia albo Comarch Optima ?

 

Edytowane przez Biuro VENA
  • Lubię to 1
Link to postu

Z bardzo dużym prawdopodobieństwem wersja 1.75 SP2 zostanie wydana w dniu dzisiejszym. Dodatkowo proszę zwrócić uwagę na przerwę techniczną między 17-21. Dodatkowo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi na forum. Pozdrawiam 

25 minut temu, Biuro VENA napisał:

Płacimy jak frajerzy co roku haracz za aktualizację programu, a aktualizacji brak , albo nie jest wdrażana na czas, co pewnie jest efektem forsowania na siłę wersji nexo. Zatrudnieni programiści mają priorytet ulepszania nexo.
Chyba należy się zacząć rozglądać za solidniejszą firmą programistyczną i od nich kupować oprogramowanie, może Symfonia albo Comarch Optima ?

 

 

Link to postu
5 minut temu, Tomasz Kasprzak napisał:

Z bardzo dużym prawdopodobieństwem wersja 1.75 SP2 zostanie wydana w dniu dzisiejszym. Dodatkowo proszę zwrócić uwagę na przerwę techniczną między 17-21. Dodatkowo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi na forum. Pozdrawiam 

 

Jak Pan sobie wyobraża zachowanie kultury, każdy płaci za licencję, a jak przychodzi co do czego to trzeba się prosić o aktualizację, to samo było z wypłatami dla pracowników delegowanych. Pan swoją wypłatę dostanie tak czy inaczej, a biura poniosą konsekwencję waszej nieudolności w postaci złej opinii i straty klientów jak się nie wyrobią z terminami. Może warto też zadbać o klientów którzy nie mają NEXO, a nie prosić o kulturę jak każdy jest pod ścianą i licz zusy ręcznie, nie za to płaci się takie pieniądze za licencję. 

  • Lubię to 2
Link to postu
19 minut temu, ADRIAN KOŁODZIEJ napisał:

Jak Pan sobie wyobraża zachowanie kultury, każdy płaci za licencję, a jak przychodzi co do czego to trzeba się prosić o aktualizację, to samo było z wypłatami dla pracowników delegowanych. Pan swoją wypłatę dostanie tak czy inaczej, a biura poniosą konsekwencję waszej nieudolności w postaci złej opinii i straty klientów jak się nie wyrobią z terminami. Może warto też zadbać o klientów którzy nie mają NEXO, a nie prosić o kulturę jak każdy jest pod ścianą i licz zusy ręcznie, nie za to płaci się takie pieniądze za licencję. 

Łamie Pan regulamin forum § 3 pkt. 10, tak jak wcześniej kolega napisał programiści robią wszystko żeby wersja wyszła jak najszybciej, zarzucanie firmie InsERT, że faworyzujemy NEXO jest niedopuszczalne. Dlatego proszę o kulturę wypowiedzi, ponieważ w innym wypadku będę zmuszony do zastosowania blokady. Pozdrawiam 

Edytowane przez Tomasz Kasprzak
  • Haha 1
Link to postu
49 minut temu, Tomasz Kasprzak napisał:

Łamie Pan regulamin forum § 3 pkt. 10, tak jak wcześniej kolega napisał programiści robią wszystko żeby wersja wyszła jak najszybciej, zarzucanie firmie InsERT, że faworyzujemy NEXO jest niedopuszczalne. Dlatego proszę o kulturę wypowiedzi, ponieważ w innym wypadku będę zmuszony do zastosowania blokady. Pozdrawiam 

AGD1R/00010662/4,

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...