Skocz do zawartości

Wybrana metoda dostawy wymaga podania zweryfikowanego, polskiego numeru iban

Polecane posty

Wstępnie zrobiłem PW tak. Mail generowany z paczki (nowy, tylko z PW globalnym w treści) generuje nr konta bankowego w zależności od kontekstu konta.

Więc wydaje się, że powinno wysyłać nr konta wg użytkownika allegro...

 

image.png.2efb96d3e4e0ea4c30a28fba7ab79136.png

 

Wpis w ustawieniach WzA:

 

SPRZEDAWCA - WŁAŚCICIEL:

[Sprzedawca::Nazwa|default=`[Podmiot::Nazwa|default=`[Sprzedawca::Nick]`]`]

 

POBRANIE - NR KONTA

[Podmiot::PW::WzA_numer_konta_bankowego]

 

 

W środę rano wypróbuję na żywym Sello...

Nieczęsto dzisiaj pobrania, ale już z jednego konta są.

 

Link to postu
W dniu 11.07.2023 o 15:32, Bartosz Rosa napisał:

Ewentualnie zobacz co zwraca sam [Sprzedawca::Nazwa], bo może jest jakaś mała niezgodność znaków.

Chyba zapomniałem napisać - dzięki za naprowadzenie, działa bezbłędnie. Akurat wpadłem na rozwiązanie z nazwą konta, ale nie bez Twojej pomocy.

Wszystko działa poprawnie.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj u nas taki komunikat:

 

Cytat

Wybrana metoda dostawy nie wymaga podania numeru iban, wpłatę za przesyłki pobraniowe prześlemy na Twoje środki

ROZWIĄZANIE:

usunąć dane z Sello -> Moje dane -> Moja firma -> Bank

Edytowane przez Tomek - massur
Link to postu
3 godziny temu, Tomek - massur napisał:

Wybrana metoda dostawy nie wymaga podania numeru iban, wpłatę za przesyłki pobraniowe prześlemy na Twoje środki

Czy to znaczy że masz już włączoną opcję pobierania opłat z wpłat/pobrań klientów, czyli z środków pochądzących ze sprzedaży?

Link to postu
16 godzin temu, Tomek - massur napisał:

Nie, nie włączyłem tego.

Zapewne w Allegro zmieniło się to, że środki z pobrań trafiają teraz na subkonto PayU/P24 i stąd rachunek bankowy przy generowaniu etykiety dla kuriera nie jest potrzebny - to przynajmniej sugeruje komunikat.

To u mnie nadal COD przychodzi na konto. Ale chyba to dla każdego przyszłość, że będzie inaczej...

 

Czy w takim razie gdy wraca Ci pobranie jako wpływ do salda, to jest to mądrze opisane i pozwala na zidentyfikowanie której paczki dotyczy wpłata?

A może w API coś będzie i Sello to będzie zwracać sprzedawcom w jakiejś formie?

Link to postu

Ciężko się odnieść bo nie sprawdzałem tego a te wpłaty (za paczki bez podanego rachunku) zapewne jeszcze nie dotarły.

 

Uwaga - teraz znowu błąd, że wymagany jest IBAN, musiałem ponownie dodać bank... 🤪

Edytowane przez Tomek - massur
Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Planujemy zająć się tematem w Sello NX.

 

Jak jest z Betą jeśli chodzi o przejście na wersję produkcyjnną? Teraz działam GT+Sello1 i jeśli chciałbym uruchomić dodatkowo GT+SelloNX to czy wszystko się "zazębi" przy przejściu na SelloNX (czyli czy do bazy NX będzie można dołączyć bezkonfliktowo dane z aktualnego Sello1?

Link to postu

Sello NX jest zupełnie niezależne od Sello 1 więc obecnie całe przejście jest traktowane jak zmiana oprogramowania na nowe. Jeśli w którymś momencie będziesz chciał do Sello NX dołączyć konto używane dotychczas w Sello 1, to SNX nie będzie nic wiedział o tym, że jakieś inne Sello 1 obsłużyło już dane transakcje. Mamy tutaj kilka pomysłów na realizację takiego przepięcia/przejścia, ale nie będą one jeszcze zaimplementowane w pierwszej wersji publicznej Sello NX.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...