Skocz do zawartości

Podczas dodawania naliczenia rozliczeniowego ( RSA) za dany miesiąc, zmieniają się kwoty wynagrodzenia i zasiłku

Polecane posty

Witam. Wersja programu 1.76 HF1 (1.7601.1.5701). Po naniesieniu absencji w ewidencji czasu pracy, przetwarzam wypłaty. Na wypłacie (u dwóch pracowników, u których wychwyciłam błąd), pomimo dobrze naliczonego wynagrodzenia chorobowego i zasiłku, podczas dodawania naliczenia rozliczeniowego ( RSA) zmieniają się wartości wynagrodzenia chorobowego i zasiłku. Z błędnymi danymi zostaje wyeksportowane do płatnika. Czy ktoś miał podobny przypadek. Z błędem przenosi też zasiłek macierzyński, o kilka zł przekłamuje. Różnica pomiędzy naliczeniem w wypłacie a naliczeniem rozliczeniowym( RSA) i eksportem do płatnika.

Pozdrawiam

Edytowane przez Małgorzata Myszk
  • Lubię to 1
Link to postu
  • Małgorzata Myszk zmienił tytuł na Podczas dodawania naliczenia rozliczeniowego ( RSA) za dany miesiąc, zmieniają się kwoty wynagrodzenia i zasiłku

Mam ten sam problem, z tego co wychwyciłam u mnie źle przenosi zasiłki macierzyńskie z wypłat do RSA. Na wypłatach liczy je wg 81,5% (tak jak powinno, po złożeniu wniosku), a w RSA kwota jest taka jakby zasiłek liczony był po 82%. 
Problem pojawił się w RSA za czerwiec, mam przesunięcie wypłat, więc dotyczy to wypłat za maj. RSA za maj (wypłaty za kwiecień, czyli kiedy kilka dni obowiązywało już 81,5%) było ok.

Kiedy można liczyć na rozwiązanie tego problemu?

Link to postu

Czy problem jest tylko przy imporcie danych do płatnika? Czy w związku z powyższym problemem, płace za czerwiec 2023 można naliczać "spokojnie", zwłaszcza jeśli chodzi o wynagrodzenia chorobowe i zasiłki, czy tam nie powinno być błędów, czy lepiej jeszcze się wstrzymać?

Link to postu

Wypłata nalicza się dobrze. Problem pojawia się podczas dodawania naliczenia rozliczeniowego ( RSA) zmieniają się wartości wynagrodzenia chorobowego i zasiłku. Do płatnika eksportuje się z błędem. Dziwna sytuacja ale tylko u dwóch pracowników ( wskazówką może być że obaj mieli tez w tym miesiącu urlop)

Link to postu

Ja również u siebie w firmie szukam jakiś wskazówek, dlaczego tak a nie inaczej i nie wiem. Akurat w moim przypadku również był urlop i zwolnienie w maju, ale byli też inni pracownicy z identyczną sytuacją i u nich takie błędy nie wystąpiły.

Link to postu
7 minut temu, Mirella M. napisał:

Wersja 1.75 SP2 (1.7520.20.5672).   Kolejny błąd z RSA.... Pracownik ma wprowadzony w ewidencji urlop wypoczynkowy, a na RSA przerzuca się ten okres urlopu wypoczynkowego z kodem 313 czyli zasiłek chorobowy i kwota zero.

 

 

Cieszy mnie w tym wszystkim jedynie fakt, że Mirella M. potwierdza, że ma taki sam problem, jak ja, bo już zwątpiłam, gdyż Pan Arkadiusz Cieśla napisał  pod moim postem, który napisałam wprawdzie pod innym tematem, to:

"Niestety nie generujemy takiego problemu. Proszę o udostępnienie bazy danych w celu analizy problemu. Poniżej zamieszczam artykuł e-Pomocy opisujący procedurę wysyłki bazy danych."

Link to postu

Po dokładnym przeanalizowaniu RSA ja widzę u siebie 4 problemy:

1. w RSA pojawia się pracownik który nie powinien być tam wykazany - u kilku pracowników mam dodane zwolnienie ze świadczenia pracy, i jednego wrzuca do RSA z kodem 313 i kwotą 0, co ciekawe pozostałych już nie

2. do RSA wrzuca złe kwoty zasiłków macierzyńskich (liczone jakby po 82% zamiast 81,5%)

3. do RSA wrzuca złe kwoty chorobowego (u mnie 50% tego co na wypłatach, ale o dziwo nie na wszystkich pracownikach)

4. błędny kod świadczenia - na jednym pracowniku, u którego nastąpiło przekroczenie limitu 33 dni chorobowego, w RSA jest podział na dwa okresy, ale oba są wykazane jako 331, zamiast do 33 dnia jako 331, a od 34 jako 313

  • Lubię to 1
Link to postu

U mnie poprawka zlikwidowała 2 z 4 problemów, to co zostało to:
1. w RSA pojawia się pracownik który nie powinien być tam wykazany - u kilku pracowników mam dodane zwolnienie ze świadczenia pracy, i jednego wrzuca do RSA z kodem 313 i kwotą 0, co ciekawe pozostałych już nie

 

2. błędny kod świadczenia - na jednym pracowniku, u którego nastąpiło przekroczenie limitu 33 dni chorobowego, w RSA jest podział na dwa okresy:
a) 01.06 z kodem 331
b) 02.06-30.06 też z kodem 331, zamiast 313
dodatkowo kwota chorobowego za okres a) jest podzielone i część jest w okresie a), a część w b), w związku z czym kwoty zasiłku, która powinna być w okresie b) w ogóle nie ma 

Link to postu
18 godzin temu, Aleksandra Chłodnicka napisał:

1. w RSA pojawia się pracownik który nie powinien być tam wykazany - u kilku pracowników mam dodane zwolnienie ze świadczenia pracy, i jednego wrzuca do RSA z kodem 313 i kwotą 0, co ciekawe pozostałych już nie

 

Dzień dobry, czy może Pani przesłać problematyczną bazę danych do firmy InsERT? Przyspieszy to znacznie analizę problemu.
W jaki sposób wysłać bazę danych do firmy InsERT?

Link to postu

U nas również nadal błędnie liczy RSA za ostatnie dwie miesiące. Aktualizacja do 1.76 HF2 nie usunęła problemu. Kody świadczeń są prawidłowo 313 w kalendarzu, ale na RSA jest błędnie 331 oraz wartości w RSA są abstrakcyjne.

Edytowane przez Maciej Tomaszewski
Link to postu

Taką odpowiedź dostałam w dniu dzisiejszym z Insert:

Dzień dobry,

Proszę wykonać aktualizacje do najnowszej wersji 1,76 HF2 i przeliczyć wynagrodzenia ponownie.

Gdzie wysyłałam oficjalne zgłoszenie. Tylko, że instalacja nowej wersji nic nie zmienia. Poza tym wynagrodzenie nalicza się prawidłowo tylko zmieniają się dane przy generowaniu naliczenia rozliczeniowego.

Już nie wiem co robić dalej?

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...