Skocz do zawartości

Obsługa KSeF w księgowościach dla biur i dla firm

Polecane posty

Szanowni Państwo, 

w firmie InsERT trwają prace nad tym, aby wesprzeć obsługę procesów księgowych po wdrożeniu w życie Krajowego Systemu e-Faktur w biurach rachunkowych i w firmach z własną księgowością. 

 

Wyodrębniliśmy najważniejsze scenariusze współpracy naszych użytkowników i dążymy do ich obsługi.  Podstawowy z nich, czyli pobieranie faktur z KSeF bezpośrednio do programu księgowego obsługujemy już teraz zarówno w produktach linii nexo jak i GT. W tym scenariuszu to księgowa ma pełną wiedzę o dokumentach pobieranych z Krajowego Systemu e-Faktur, a cały proces księgowy odbywa się w programie księgowym. 

 

Zdajemy sobie sprawę, że w niektórych firmach ta potrzeba nie jest jedyną, a oczekiwania naszych klientów są zdecydowanie większe. Niektórzy z Państwa już teraz używają jednej z aplikacji: Portal Biura (biura rachunkowe i ich klienci) lub Dokumenty firmy (firmy z własną księgowością). Naturalnym jest, że to w tych produktach oczekują Państwo obsługi faktur ustrukturyzowanych. Te rozwiązania różnią się od siebie. Przewidujemy, że po wdrożeniu KSeF potrzeby naszych klientów będą zbliżone. W związku z tym pracujemy nad nowym rozwiązaniem Portal Dokumentów, które połączy najlepsze cechy naszych obu produktów. Portal Dokumentów zastąpi dotychczasowe usługi i będzie obsługiwał zarówno dokumenty dodawane przez klientów jak i te pochodzące z Krajowego Systemu e-Faktur. 

 

Poniżej przykładowe funkcjonalności jakie znajdą się w pierwszej wersji produktu:  

  • Widok dokumentów- w tym widoku użytkownicy zobaczą wszystkie dokumenty: faktury pobierane z KSeF  i inne dokumenty dodawane przez osoby upoważnione.  
  • Opis księgowy dokumentu  będzie to opis słowny, ale także w postaci etykiet, które w programach księgowych będą wykorzystywane w automatyzacji procesów księgowych. 
  • Akceptacja dokumentów - w tym zakresie zaproponujemy dwa tryby pracy. Pierwszy z nich to podstawowa akceptacja i przesłanie do programu księgowego. Drugi to obieg dokumentów. Odpowie on na potrzebę zaakceptowania lub opisania przez większą liczbę pracowników. 
  • Uprawnienia- w zależności od nadanych uprawnień użytkownicy będą widzieli wybrane dokumenty i będą mogli wykonywać odpowiednie akcje. 

Głównym kierunkiem rozwoju tego produktu w przyszłości jest automatyzacja procesów księgowych.  

 

Premierę Portalu Dokumentów planujemy nie wcześniej niż koniec drugiego kwartału 2024. Klienci usług Portal Biura dokumenty oraz Dokumenty firmy zostaną przeniesieni do nowego produktu z zachowaniem istniejących danych.  

Jak tylko będziemy mieli informację o sposobie licencjonowania podzielimy się nimi z Państwem. 

  • Lubię to 1
Link to postu

Zakładam, że Insert pomylił się co do terminu wdrożenia i za chwilę napisze że portal najpóźniej będzie działać w styczniu 2024, ale projekt będzie zaprezentowany już w grudniu. Bo sobie nie wyobrażam żeby był to II kwartal 2024

Dobrze ze są inne portale, które dają taką możliwość. 

Edytowane przez Arkadiusz Szulc
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
2 godziny temu, Arkadiusz Szulc napisał:

Zakładam, że Insert pomylił się co do terminu wdrożenia i za chwilę napisze że portal najpóźniej będzie działać w styczniu 2024, ale projekt będzie zaprezentowany już w grudniu. Bo sobie nie wyobrażam żeby był to kwiecień. 

Dobrze ze są inne portale, które dają taką możliwość. 

Koniec drugiego kwartału to czerwiec 2024, my MUSIMY mieć możliwość przetestowania tego NAJPÓŹNIEJ w styczniu! Nie wiem co sobie insert wyobraża, że termin będzie przesunięty? Na dzień dzisiejszy termin obligatoryjnego ksef to lipiec 2024, to że insert każe swoim użytkownikom czekać dosłownie do ostatniej chwili to jest czysty skandal, szczególnie w kontekście ostatnich olbrzymich podwyżek za abonamenty.

  • Lubię to 2
Link to postu
W dniu 24.10.2023 o 07:55, Katarzyna Kolenda napisał:

Jak tylko będziemy mieli informację o sposobie licencjonowania podzielimy się nimi z Państwem. 

Aaa i jeszcze kwestia licencjonowania. Czyli znowu za coś płacić dodatkowo trzeba będzie. Rozumiem że my przez rok będziemy mieli gratis, bo raz że pewnie z błędami, dwa że premiera tak późno, a trzy że w trakcie roku Klientom tak słabo zmieniać program. Więc większość pewnie zmieni od stycznia. Zakładam że zasady licencjonowania poznamy w listopadzie żeby wiedzieć jak to ugryźć w naszych cennikach a nie dopiero w II kwartale 2024 no chyba że będzie gratis, ale to i tak chcielibyśmy wiedzieć teraz. 

Link to postu

Dzień dobry.

Na początku wielkie dzięki za analizowanie sugestii i propozycji biur rachunkowych co do działania systemu i tu duży PLUS dla Was.

Uda się to wdrożyć w taki sposób jak to powinno działać :)  

 

Wszystkich użytkowników zapraszam do wątku, w którym warto wrzucać swoje sugestie dotyczące tego jak ma działać oprogramowanie. Link poniżej. 

 

 

Co do terminów. Tutaj duży minus. Jest to niedorzeczne wprowadzenie tak dużych zmian jeden dzień przed wejściem KSeF w życie. Myślę, że maksymalny czas kiedy powinniśmy otrzymać gotowe rozwiązanie to koniec I kwartału 2024r. Dałoby to nam czas na przetestowanie systemu oraz ewentualne poprawki z Waszej strony. 

 

Pozdrawiam Łukasz Saładonis. 

Edytowane przez Łukasz Saładonis
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z opinią kolegów i koleżanek z branży rozumiem i popieram wszystkie negatywne opinie i ogromne rozczarowanie. Insert co się u was dzieje? Naprawdę odstraszacie ostatnio wszystkim: ciągle błędy a te ostatnie to już rzucają na kolana , brak koniecznych i podstawowych rozwiązań, wdrażanie nowych zachęcających do zakupu bubli ! ( automatyzacja), i jeszcze termin ksef. 

ogrom znajomych z naszej branży już kupuje inne programy, naprawdę mają dość. Niestety ja również. A w poniedziałek składam reklamację bo ostatnie błędy i nie działające schematy w rewizorze dla dokumentów z portalu biura 🤯to już przesada. Jak można zrobić takiego bubla, jak można zmusić w trakcie miesiąca do tworzenia nowych schematów bo te które tak długo były tworzone przestały działać i to jeszcze w jakim momencie! 

Link to postu

 

Przesyłam zrzuty z ekranu jak w rewizorze po aktualizacji odczytuje fv ocr „portal biura” i jak je księguje wg schematu utworzonego do dokumentów z portalu biura księgowanych na podstawie kategorii księgowej i opisu. Schemat utworzony zarówno jako zapis vat i zapis do ksiąg.

Księgowanie dokumentów odbywa się z portalu biura poprzez:

1.       Nadanie typu dokumentu do dekretacji automatycznej ( w tym przypadku faktura vat zakupu)

2.       Określenie właściwej kategorii dokumentu i opisu również z pozycji – portalu biura- dokumenty- ( po nadaniu typu dokumentu aktywna jest ostatnia zakładka gdzie możemy określić kategorie księgową i opis)

3.       Zaznaczam wszystkie oznaczone w ten sposób dokumenty w  portalu biura i wciskam CTRL + R

  Po aktualizacji skutek jak na załączonych screenach.

Dla ułatwienia pokazuję screeny z rewizora u klienta własnej faktura za usługi księgowe wystawionej w subiekcie 😊.  Cóż ma odczytywać ocr insertu jak nie własny program.

 

Screeny przesyłam jako zgłoszenie nie na forum

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, Wojciech Lewandowski napisał:

Witam

Z mojej wiedzy wynika, że ksef będzie akceptował numer NIP wyłącznie w formie ciągu cyfr. Czy zatem insert opracuje skrypt usuwający wszelkie specje, myślniki z numerów NIP klientów, czy trzeba to będzie zrobić ręcznie?

wg mnie od dawna już Insert nie zwraca uwagi na myslniki lub inne znaki w nipie poza cyframi

Link to postu
W dniu 24.10.2023 o 08:46, Tomasz Cichoń napisał:

Przepraszam, ale to jest chyba jakiś żart? Do tego czasu tego typu systemy/bufory powinny już być dawno wdrożone w firmach i biurach rachunkowych.

Kto przy zdrowych zmysłach będzie czekał na Państwa produkt do ostatniej chwili (i to pewnie produkt z wieloma błędami jak to ostatnio bywa w Insercie) jak na rynku już są dostępne podobne rozwiązania i z każdym dniem powstają kolejne?

Mamy GRUDZIEŃ a wątpliwości wyrażone w powyższym poście (i kilku kolejnych) nie zostały nawet skomentowane, nie mówiąc o sprostowaniu terminu...
No cóż. Pa, pa, Portalu Biura. Nie będziemy za tobą płakać. Od początku wyglądałeś jak projekt zrobiony na kolanie przez grupę licealistów na zaliczenie semestru. Zdecydowałem się na ciebie tylko dlatego że byłeś dostarczony przez tą samą firmę co system f-k i sprawiałeś wrażenie dość dobrze zintegrowanego, co jednak było tylko półprawdą.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

INSERT czy jesteście w stanie informować nas o postępach prac nad KSeF. Otóż każdej zaprzyjaźnione biuro, które nie korzysta z inserta albo nawet korzysta z inserta ale do obsługi ksef wybrało już program zewnętrzny pokazało mi jak u nich funkcjonuje ksef, łącznie z akceptowaniem faktur. Lista programów gdzie to już działa jest bardzo długa, a my nadal z waszej strony nie wiemy nic. Przydałaby się albo jakąś prezentacja albo wersja chociaż demo tego ja to ma wyglądać, szczególnie jeśli chodzi o portale Biura. Co rozmawiam z kimś kto ma inserta słyszę tylko informacje ze nie mam zamiaru czekać i prznioslam/przeniosłem się co do OCR i ksef z portalu biura na konkurencyjne rozwiązania. Jak zapytałem dlaczego to slusze odpowiedź, że w insert na wiaodmo kiedy będzie działać i za ile. Od nowego roku większość zaprzyjaźnionych biur które korzysta z portalu biura też przenosi się gdzieś indziej. Już przestałem liczyć na to że w styczniu 2024 będzie portal biura zintegrowany z ksef, ale od pewnego czasu nie dostajemy od was żadnej informacji jak postępują prace 

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Zgodnie z regulaminem forum : Forum jest ograniczone do dyskusji tylko o wybranych programach, produktach i usługach firmy InsERT.
  • Lubię to 2
Link to postu

Plan prac związanych z KSeF wygląda następująco:

  1. Wdrożenie KSeF w programach handlowych – programy linii GT i nexo obsługują wysyłkę i odbiór e- Faktur w laboratoriach, na przełomie roku pojawi się również możliwość wysyłki do KSeF w programie Subiekt 123.
  2. Wdrożenie KSeF w programach księgowych – tutaj również umożliwiliśmy obsługę faktur KSeF w laboratoriach. W celu pobrania e-Faktur do programu księgowego nie ma potrzeby korzystania z żadnego dodatkowego produktu, również w przypadku pracy biura.
  3. Wdrożenie KSeF w produktach wspierających procesy księgowe – plan prac związany z Portalami został przedstawiony w pierwszym poście. Nie ulega on zmianie, prace trwają i jak tylko będziemy gotowi na przekazanie większej ilości informacji to będziemy Państwa informować. Mogę zdradzić, że tworząc aplikację dla klientów postanowiliśmy opierać się o już istniejące rozwiązanie Dokumenty firmy.
Edytowane przez Katarzyna Kolenda
Link to postu
18 godzin temu, Katarzyna Kolenda napisał:

Plan prac związanych z KSeF wygląda następująco:

  1. Wdrożenie KSeF w programach handlowych – programy linii GT i nexo obsługują wysyłkę i odbiór e- Faktur w laboratoriach, na przełomie roku pojawi się również możliwość wysyłki do KSeF w programie Subiekt 123.
  2. Wdrożenie KSeF w programach księgowych – tutaj również umożliwiliśmy obsługę faktur KSeF w laboratoriach. W celu pobrania e-Faktur do programu księgowego nie ma potrzeby korzystania z żadnego dodatkowego produktu, również w przypadku pracy biura.
  3. Wdrożenie KSeF w produktach wspierających procesy księgowe – plan prac związany z Portalami został przedstawiony w pierwszym poście. Nie ulega on zmianie, prace trwają i jak tylko będziemy gotowi na przekazanie większej ilości informacji to będziemy Państwa informować. Mogę zdradzić, że tworząc aplikację dla klientów postanowiliśmy opierać się o już istniejące rozwiązanie Dokumenty firmy.

Proszę  udzielić informacji czy będziemy musieli ponosić jakieś dodatkowe koszty związane z obsługą usługi dokumenty?? Czy będzie liczone tak jak OCR?? 

Link to postu
6 godzin temu, Łukasz Saładonis napisał:

Proszę  udzielić informacji czy będziemy musieli ponosić jakieś dodatkowe koszty związane z obsługą usługi dokumenty?? Czy będzie liczone tak jak OCR?? 

W zakresie kosztów proszę również o informację za jakie operacje będą one ponoszone: za pobranie dokumentu z KSeF do Portalu, za pobranie dokumentu z Portalu do programu finansowo-księgowego czy może za obie  z tych czynności.

Pozdrawiam

Link to postu
W dniu 16.12.2023 o 16:08, Krzysztof Skrzyniarz napisał:

W zakresie kosztów proszę również o informację za jakie operacje będą one ponoszone: za pobranie dokumentu z KSeF do Portalu, za pobranie dokumentu z Portalu do programu finansowo-księgowego czy może za obie  z tych czynności.

Za dokument pobrany z KSeF w ramach podmiotu opłata zostanie policzona raz, podczas pobrania dokumentów z KSeF do Portalu.  Pobranie z Portalu do programu finansowo-księgowego będzie bezpłatne. 

W dniu 16.12.2023 o 09:29, Łukasz Saładonis napisał:

Proszę  udzielić informacji czy będziemy musieli ponosić jakieś dodatkowe koszty związane z obsługą usługi dokumenty?? Czy będzie liczone tak jak OCR?? 

Naszą intencją jest aby pobieranie dokumentów z KSeF jak i OCRowanie dokumentów było obsługiwane jednym mechanizmem opartym na wspólnym cenniku. Natomiast nie wykluczamy, że przyszłe funkcjonalności, które w pojawią się w usługach portalowych będą dodatkowo płatne.

Link to postu
19 godzin temu, Katarzyna Kolenda napisał:

Za dokument pobrany z KSeF w ramach podmiotu opłata zostanie policzona raz, podczas pobrania dokumentów z KSeF do Portalu.  Pobranie z Portalu do programu finansowo-księgowego będzie bezpłatne. 

Naszą intencją jest aby pobieranie dokumentów z KSeF jak i OCRowanie dokumentów było obsługiwane jednym mechanizmem opartym na wspólnym cenniku. Natomiast nie wykluczamy, że przyszłe funkcjonalności, które w pojawią się w usługach portalowych będą dodatkowo płatne.

Pani Katarzyno prosimy o informację jakie to konkretnie będą stawki. Planujecie pobierać takie same opłaty jak dotychczas?? 

 

 

Link to postu

Założenia Portfela InsERT oraz cennik paczek InsPunktów znajdują się na stronie Portfel InsERT - poznaj nowy sposób płatności - InsERT.  

Dla dokumentów z KSeF opłata pobierana będzie za wysyłane i pobierane dokumenty – 1 InsPunkt za każdy wysłany dokument oraz 1 InsPunkt za każdy odebrany. W przypadku dokumentów OCR 1 strona będzie kosztowała 1 InsPunkt. 

Link to postu
W dniu 20.12.2023 o 07:31, Katarzyna Kolenda napisał:

Założenia Portfela InsERT oraz cennik paczek InsPunktów znajdują się na stronie Portfel InsERT - poznaj nowy sposób płatności - InsERT.  

Dla dokumentów z KSeF opłata pobierana będzie za wysyłane i pobierane dokumenty – 1 InsPunkt za każdy wysłany dokument oraz 1 InsPunkt za każdy odebrany. W przypadku dokumentów OCR 1 strona będzie kosztowała 1 InsPunkt. 

Szczerze uważam że to porażka liczyć za jedną stronę taką cenę. Dla mojego biura jest to dodatkowy koszt w granicach 15 tys zł rocznie.  Lepiej wzięlibyście opłatę za portal roczną (tak jak w przypadku raportów) i byłoby po problemie. Ja tam pewnie uciekam. Mój program CRM będzie obsługiwał KSeF i tam nikt nie liczy za jedną kartkę. Z resztą przeraża mnie polityka cenowa Insertu gdzie potraficie z roku na rok podnieść cenę x 3>i tego najbardziej się obawiam. 

Edytowane przez Łukasz Saładonis
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...