Skocz do zawartości

skrypt SQL

Polecane posty

Odradzam usuwania dokumentów bezpośrednio z bazy Subiekta, gdyż może to spowodować problemy. Natomiast można to zrobić z wykorzystaniem Sfery do Subiekta - z tym, że jest to moduł płatny, z dostępną wersją demo na 30 lub 45 dni.

 

Jaka jest w takim razie prawidłowa procedura postępowania z dokumentami wstępnymi i końcowymi bez korzystania ze Sfery jeśli wystąpi konieczność ich usunięcia?

 

Bo teraz to my najpierw usuwamy DELETE'm dokument w Subiekcie, a potem powiązanie w Sello i tworzymy nowy dokument w Sello?

Czy jest jakaś inna metoda?

 

Link to postu

Odradzam usuwania dokumentów bezpośrednio z bazy Subiekta, gdyż może to spowodować problemy. Natomiast można to zrobić z wykorzystaniem Sfery do Subiekta - z tym, że jest to moduł płatny, z dostępną wersją demo na 30 lub 45 dni.

 

5 lat stosuję DELETE - wprowadzisz mnie w depresję, bo na razie nic się nie stało. Myślisz, że skutki się kumulują i mnie dopadną? :)

Link to postu

Trudno mi stwierdzić co tam się dzieje przy usuwaniu dokumentów bo nie pracuję przy Subiekcie, ale mogą one przy usuwaniu wykonywać jakieś operacje na innych dokumentach, lub chociażby stanach magazynowych. W każdym bądź razie popytałem i zespół Subiekta odradza takie rzeczy.

Usuwając obiekt wprost z bazy danych pomijany jest fragment kodu w programie, który dba o to aby usunięcie wykonało się poprawnie, jeśli istnieją jakieś zależności.

 

Przykładowo w Sello usunięcie wiadomości z bazy można wykonać DELETEm, ale przy ponownym pobraniu zostanie ona pobrana ponownie. Natomiast przy usuwaniu wiadomości z programu taka sytuacja nie wystąpi, bo kod usuwający maila zadba o to aby zrobić jeszcze parę innych rzeczy zanim wpis zniknie z bazy danych.

 

Jaka jest w takim razie prawidłowa procedura postępowania z dokumentami wstępnymi i końcowymi bez korzystania ze Sfery jeśli wystąpi konieczność ich usunięcia?

Jako takiej procedury specjalnej na to nie ma. Usuwać należy poprzez  interfejsu programu lub API, czyli Sferę.

 

Link to postu

Bo teraz to my najpierw usuwamy DELETE'm dokument w Subiekcie, a potem powiązanie w Sello i tworzymy nowy dokument w Sello?

Czy jest jakaś inna metoda?

Prościej usunąć bezpośrednio z Sello - w tym samym miejscu, gdzie jest usuwanie powiązań jest też usuwanie samego dokumentu w Subiekcie.

 

5 lat stosuję DELETE - wprowadzisz mnie w depresję, bo na razie nic się nie stało. Myślisz, że skutki się kumulują i mnie dopadną? :)

Ale co masz na myśli pisząc "DELETE" - klawisz Delete użyty w Subiekcie, czy polecenie DELETE na bazie danych?  W tym pierwszym przypadku nie ma żadnego problemu, w drugim trudno mi powiedzieć.  Np. jeśli masz zamówienie z rezerwacją to informacja o tym (tzn. o zarezerwowanej ilości każdego towaru) jest dodatkowo przechowywana w tabeli stanów magazynowych - Ty tego w takiej sytuacji nie uaktualniasz, a czy Sub. dodatkowo weryfikuje spójność tych danych to już nie mam pojęcia.

Link to postu

Ale co masz na myśli pisząc "DELETE" - klawisz Delete użyty w Subiekcie, czy polecenie DELETE na bazie danych?  W tym pierwszym przypadku nie ma żadnego problemu, w drugim trudno mi powiedzieć.  Np. jeśli masz zamówienie z rezerwacją to informacja o tym (tzn. o zarezerwowanej ilości każdego towaru) jest dodatkowo przechowywana w tabeli stanów magazynowych - Ty tego w takiej sytuacji nie uaktualniasz, a czy Sub. dodatkowo weryfikuje spójność tych danych to już nie mam pojęcia.

 

DELETE oczywiście w subiekcie - nigdy nie miałem problemu, żeby towary się nie "odrezerwowały". W bazę się nie wgłębiam zazwyczaj, nie mam potrzeby.

Link to postu

A to się nie dogadaliśmy w tym wątku :):):)

Rozbieżność między informatykami, a użytkownikami :)

 

Oczywiście delete w Subiekcie, a to skrót do usuń czyli jak Bartek pisał interfejsu programu więc można to używać bez przeszkód :)

Tadzimir też ma rację - prościej z Sello.

Muszę się przestawić na usuwanie dokumentów powiązanych bezpośrednio z Sello poleceniem usuń.

Dzięki.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...