Skocz do zawartości

IW - cena średnia z istniejących dostaw a ilość magazynów

Polecane posty

W ramach 1 oddziału mam 2 magayzny. Przypuszczam, że liczy średnią cenę z 2 magazynów (mimo, że na 1 z nich nie mam towaru, chyba??). 

Na którym etapie musze na chwile (potrzebe wyliczenia ceny sredniej z 1 magazynu) odpiąc 1 magazyn? Czy mając IS a przed IW mogę, czy mogę później np. przy zmienie statusu IW na wykonan?

Link to postu

Dzień dobry,

13 godzin temu, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

Przypuszczam, że liczy średnią cenę z 2 magazynów

Tak, plugin cenowy (PG) uwzględnia wszystkie istniejące dostawy bez względu na magazyn.

13 godzin temu, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

mimo, że na 1 z nich nie mam towaru, chyba??)

Jeśli faktycznie na jednym z nich nie ma towaru, to program nie ma czego uwzględniać.

13 godzin temu, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

Na którym etapie musze na chwile (potrzebe wyliczenia ceny sredniej z 1 magazynu) odpiąc 1 magazyn? Czy mając IS a przed IW mogę, czy mogę później np. przy zmienie statusu IW na wykonan?

Tutaj proszę o wyjaśnienie, jaki scenariusz chce Pan realizować. Skąd chce odpinać Pan magazyn?

Link to postu

Mam 2 magazyny, nie chce żeby cena z 1 z nich była brana pod uwagę w IW (a mam tam towar). Mam już 4 IS wykonane (ale jeszcze nie odpiąłem tego magazynu), czyli jeżeli teraz odepnę ten magazyn i  wykonam IW z tych IS (czyli odepne tuż przed IW ale po IS). Czy to bedzie ok? Chodzi o to czy wykonane IS już dają mi cenę na IW z magazynu, ktorego nie chce??

Link to postu
25 minut temu, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

wchodze w oddziały i oddznaczam ptaszka z magazynem

Nie ma to wpływu na działanie pluginu cenowego, program nadal będzie wyliczał cenę ze WSZYSTKICH magazynów niezależnie od wybranego oddziału. Jeśli chce Pan wyliczać cenę w kontekście wybranych magazynów pozostaje dopisanie własnego pluginu cenowego.


 

Link to postu
9 minut temu, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

ale zaraz chciałbym zrozumieć sens.

W takim razie proszę zacząć od opisania problemu i odpowiadania na zadane Panu pytania.

 

9 minut temu, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

Jest to program do zarządzania oddziałami?

Tak, przy czym nie oznacza to, że standardowe funkcjonalności obsłużą wszystkie potrzeby wszystkich użytkowników, istnieją za to wskazane wyżej funkcjonalności, które pozwalają zrealizować takie potrzeby.

 

11 minut temu, MACIEJ ZŁOTOWSKI napisał:

Jeden Menadzer oddziału jest dobry i kupuje taniej, drugi jest słaby i kupuje drożej a po IW kupuja tak samo?? :) to niedorzeczne

Osobiście nie rozumiem o czym Pan pisze - jak ktoś ma zrozumieć zwrot "po IW kupuja tak samo", niby dlaczego inwentaryzacja ma wpłynąć na pracę i ceny zakupu tych menedżerów ?

Link to postu

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Mamy 2 oddzialy (nie magazyny), niezlaeżne od siebie, majace te same kartoteki ale różne ceny zakupu (ze wzgledu na specyfike rynku i uiejetnosci negocjacyje menedzerow). Jest IW. Dwa oddziały mają nadmiar  tej samej 1 sztuki produktu. Jeden oddział kupił to po 5 zł, drugi po 10 zł. Rozumiem, że IW na 1 oddzile stworzy PW 1szt po 5 zł a na drugim 1szt po 10 zl. Czy na dwóch oddziałach po 7,5 (jako średnia ważona)?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...