Skocz do zawartości

pobieranie EDI++ błąd

Polecane posty

Godzinę temu, Adam Nowicki napisał:

Jakieś pomysły?

Mnie to wygląda na niepoprawny plik, ale nie wspomniał Pan z jakiego programu pochodzi, więc to by było na tyle.

Godzinę temu, Adam Nowicki napisał:

Do Rachmistrza GT wchodzi bez błędu.

Bo import do GT i do nexo działają inaczej (GT łyka wszystko)

Godzinę temu, Adam Nowicki napisał:

Jest to plik z dużą ilością umów kupna

Pliki EPP nie obsługują takiego typu dokumentu jak umowa kupna, więc już w ogóle nie wiadomo o co chodzi.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry. Producenci oprogramowanie proszą o weryfikacje pliku przesz Insert. Czyli pewnie spychologia 😉.Program to DARSOFT.PL- oprogramowanie - skup surowców wtórnych 2022- wersja 19.02.04.19. Czy Insert będzie chciał zobaczyć plik czy stwierdzi że jest błędny?. Gdzieś widziałem instrukcje pliku EPP ale nie mogę jej namierzyć. Może wysłać im tą instrukcję?. Są to umowy kupna ale widoczne jak rachunki zakupu czyli nr, data, sprzedawca, kwota.

Link to postu
21 godzin temu, Adam Nowicki napisał:

Producenci oprogramowanie proszą o weryfikacje pliku przesz Insert.

To niech się zgłoszą do firmy InsERT lub doświadczonego serwisanta, z którym powinny współpracować od początku.

 

21 godzin temu, Adam Nowicki napisał:

Czyli pewnie spychologia 😉

Niestety tak.

 

21 godzin temu, Adam Nowicki napisał:

Czy Insert będzie chciał zobaczyć plik czy stwierdzi że jest błędny?

Co do zasady firma InsERT nie świadczy takich usług, ale od reguł są wyjątki.

 

22 godziny temu, Adam Nowicki napisał:

Może wysłać im tą instrukcję?

Według mnie jest to zbędne, gdyż ją posiadają, bez niej nie wyobrażam sobie implementacji formatu. Poza tym to nie jest instrukcja tylko sucha dokumentacja, potrzebna jest jeszcze wiedza o działaniu programów InsERT, zarówno z obszaru handlu i księgowości oraz doświadczenie.

 

--

ps.

W tym roku konsultuję dwa takie przypadki / dwa programy, podobno formaty działały od lat u setek klientów, niestety mi nie udało się nawet wczytać danych nie wspominając o ich poprawności / kompletności, gdzie już założenia generowania pliku były błędne, na przykład były generowane dokumenty z takimi samymi numerami (raport z dziennej sprzedaży detalicznej z formą płatności kartą i drugi raport z dziennej sprzedaży detalicznej z formą płatności gotówka).

  • Lubię to 1
Link to postu
22 godziny temu, Adam Nowicki napisał:

Producenci oprogramowanie proszą o weryfikacje pliku przesz Insert.

Stawiając sprawę jasno - InsERT nie ma żadnego interesu w tym żeby poświęcać swój czas na poprawianie programów konkurencji.

To jest sprawa, którą zainteresowany jest producent tamtego oprogramowania i oczywiście Pan.

Albo to zweryfikują oni, albo Pan. Może Pan to zlecić, jak Pan widzi jest nas kilku, którzy mają doświadczenie z plikami EPP.

Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się być do rozgryzienia szybko.

 

18 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

W tym roku konsultuję dwa takie przypadki / dwa programy, podobno formaty działały od lat u setek klientów, niestety mi nie udało się nawet wczytać danych nie wspominając o ich poprawności / kompletności, gdzie już założenia generowania pliku były błędne, na przykład były generowane dokumenty z takimi samymi numerami (raport z dziennej sprzedaży detalicznej z formą płatności kartą i drugi raport z dziennej sprzedaży detalicznej z formą płatności gotówka).

Stawiam dolary przeciwko orzechom że to ten sam producent, z którym ja walczyłem w tym roku 😉 

Tyle że ten się nie wykręcał i kiedy mu dostarczyłem dokładną diagnozę to poprawił.

Prawie wszystko, ale resztę załatwiłem swoim programem (tak było szybciej).

 

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...