Skocz do zawartości

Da się przenieść automatycznie dane z bazy Sello/Subiekta do Excela?

Polecane posty

Nie jestem programistą, więc mam pytanie - czy da się zrobić coś takiego: zdefiniować komórkę excela w taki sposób, żeby przy otwarciu arkusza, komórka wpisywała tam aktualne dane z bazy danych sello/subiekta (np. stan towaru, wartość magazynu towarów, etc.)?

Link to postu

Wprost takiego mechanizmu nie ma. Nie wiem czy to rozwiązuje problem ,ale zarówno w Subiekcie GT jak i w Sello wszędzie tam gdzie jest lista,  a na niej pod prawym klawiszem myszy w opcja "Operacje na liście - Kopiuj listę" można zastosować wybieg.

Po wybraniu wspomnianej funkcji "Kopiuj listę" zawartość tak skopiowanej listy można "wkleić" do Excela. Tym sposobem można wrzucić do Excela wszystkie te dane, które w momencie zastosowania funkcji "Kopiuj listę" były wyświetlane na wybranej liście.

Link to postu

 

Jeśli pytasz o ogólne możliwości, aby wiedzieć czy da się coś takiego zlecić programiście, to tak.

 

Makra z Excela dają możliwość łączenia z bazami danych, więc jest możliwość zrobienia takiego makra, które łączy się z bazą danych Sello i pobiera dane wstawiając co trzeba do komórek Excela.

Link to postu

Tym sposobem można wrzucić do Excela wszystkie te dane, które w momencie zastosowania funkcji "Kopiuj listę" były wyświetlane na wybranej liście.

 

Teraz właśnie tak robię, a że pewne rozliczenia wymagają codziennych aktualizacji, staje się to monotonne, no i zapomnieć można...

 

 

Makra z Excela dają możliwość łączenia z bazami danych, więc jest możliwość zrobienia takiego makra, które łączy się z bazą danych Sello i pobiera dane wstawiając co trzeba do komórek Excela.

 

Dzięki - w takim razie czas poczytać o makrach...

Link to postu

 

Jeśli chcesz to zrobić sam, to podpowiem, że makra pisane są w Visual Basicu for Applications, można znaleźć tutoriale na necie. Da się to opanować.

Do tego potrzebna będzie podstawa znajomości SQLa.

 

Proste zapytania chyba można robić przez interface Excela

http://office.microsoft.com/en-us/excel-help/connect-a-sql-server-database-to-your-workbook-HA103791059.aspx

 

Ale nie próbowałem osobiście.

 

 

Link to postu

 

Jeśli chcesz to zrobić sam, to podpowiem, że makra pisane są w Visual Basicu for Applications, można znaleźć tutoriale na necie. Da się to opanować.

Do tego potrzebna będzie podstawa znajomości SQLa.

 

Proste zapytania chyba można robić przez interface Excela

http://office.microsoft.com/en-us/excel-help/connect-a-sql-server-database-to-your-workbook-HA103791059.aspx

 

Ale nie próbowałem osobiście.

 

 

 

Zobaczę, dzięki.

Link to postu

 

Potestowałem trochę rozwiązanie z linku powyżej bez użycia makr.

Działa całkiem nieźle, można łączyć kilka tabel jak się chce.

Jestem pod wrażeniem Steve'a Ballmera, że tak zadbał o użytkowników Sello :D :D :D

 

Teraz kombinuję jak to wykorzystać do czegoś pożytecznego.

Link to postu

Excel tak naprawdę dla osób obeznanych jest "potężnym" narzędziem, a z połączeniem Visual Basica można robić w nim cuda.

 

Natomiast co do tematu wątku to zewnętrzne źródła danych rozwiązują problem, do prezentacji danych używasz tabeli przestawnej.

 

P.S. Polecam także przyjrzenie się tabel view, czasem w takiej tabeli są przedstawione gotowe zapytania sql.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...