Skocz do zawartości

Nowe ceny Poczy Polskiej

Polecane posty

 

No, jako, że od stycznia nie wypada dawać podwyżek, można je dać od lutego.

 

http://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2014/01/14-004_UZ_za%C5%82-2_publik.pdf

 

Z analizy wynika, że dla ludzi bez umowy z PP list polecony gab. B będzie opłacalny tylko do 1KG ekonomiczny.

Inne konfiguracje będą tak samo drogie jak paczki lub droższe (!), np.

-List pol. gab. B priorytetowy do 2 KG - 14,50 netto

-Paczka gab. A priorytetowa do 2 KG - 13 netto

 

Drożeje także mini paczka z 7,50 na 8,50  - zaraz lecę na pocztyliona kupić choć trochę na zapas. Ale będzie też mini paczka priorytetowa za 9,50 brutto.

 

Ciekawe czy przesyłki firmowe też podrożeją.

 

Ale ogólnie jednak firmówkami wg nowego regulaminu jest ryzykownie wysyłać, bo w razie zaginięcia, czytaj kradzieży, poczta oddaje tylko 10 zł.

Może ktoś chce popracować na poczcie ? hehehehhehe

 

 

 

Link to postu

od 5 lat jechałem na listach poleconych priorytetowych, po podwyżkach zmuszony jestem do posiłkowania się paczkami (paczka24, mini paczka).

 

Pytanie do Was, czy jest jeszcze jakaś forma wysyłki z terminem doręczenie D+1 w cenie mini paczki priorytet - 7,72 netto, ewentualnie czy można podpisać umowę na mini paczki uzyskując dodatkowo jakiś rabat ?

Link to postu

Na mini paczki niestety nie można podpisać umowy.

Pytałem o to i powiedzieli, że to produkt dla klientów indywidualnych.

Największą wadą  przez to jest brak możliwości eksportu do EN z Sello mini paczek.

 

Taniej będzie ciężko coś znaleźć. Jedynym pocieszeniem jest to, że wszyscy sprzedający są w tej samej sytuacji, więc kupujący nie będą mieli wyjścia i będą płacić więcej.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Wszystko zależy od ilośći.

 

powyzej 500 paczek miesięcznie można uzyskac 7zł netto za paczkę 30kg d+2

 

powyżej 1000 paczek jest tylko 6,90 netto

Ja od klientów kasuje 9zł za paczke i wszyscy są zadowoleni. Nie mam problemu z cennikami bo mało kto robi zakupy powyżej 30kg. Wysyłałem zwykłymi listami ekonomicznymi nierejestrowanymi ale listonosze zostawiali je gdzie popadnie.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Wszystko zależy od ilośći.

powyzej 500 paczek miesięcznie można uzyskac 7zł netto za paczkę 30kg d+2

 

no tak ale to D+2, mnie interesuje tylko i wyłącznie D+1

 

Największą wadą  przez to jest brak możliwości eksportu do EN z Sello mini paczek.

 

W EN dla indywidualnego klienta mini paczki są (niestety póki co brak priorytetów), więc pewnie i eksport zrobić można.

Link to postu

Niestety nie można.

Mini paczka nie występuje w opisie pliku xml.

 

Takie ułatwienie.

 

· 832 – Pocztex-N

· 833 – Usługa Paczkowa (Pocztowa)

· 834 – Usługa Kurierska (Pocztex)

· 844 – Przesyłka listowa z zadeklarowaną wartością

· 845 – Przesyłka polecona

· 846 – Paczka pocztowa

· 846 – Paczka pocztowa z zadeklarowaną wartością

· 847 – Paczka pocztowa PLUS

· 848 – Przesyłka pobraniowa

· 850 – E-PRZESYŁKA

· 852 – Usługa kurierska - Kurier 48 (Przesyłka biznesowa)

· 866 – Przesyłka na warunkach szczególnych

 

Link to postu

Ciężko taką podwyżkę zrozumieć, stracili doręczanie przesyłek sądowych, paczkomaty coraz popularniejsze i coraz więcej Klientów wybiera tę formę wysyłki, firmy kurierskie też nie czekają z założonymi rękami, jak teraz na alledrogo podrożeją listy to ta forma wysyłki będzie jeszcze mniej popularna...

 

Quo vadis Poczto Polska...?

Link to postu

Ciężko taką podwyżkę zrozumieć, stracili doręczanie przesyłek sądowych, paczkomaty coraz popularniejsze i coraz więcej Klientów wybiera tę formę wysyłki, firmy kurierskie też nie czekają z założonymi rękami, jak teraz na alledrogo podrożeją listy to ta forma wysyłki będzie jeszcze mniej popularna...

Quo vadis Poczto Polska...?

 

Tak, raczej poczta nie myśli o konsekwencjach.

Obecnie największym rynkiem poczty są wsie, gdzie są trudności z kurierami, nie ma paczkomatów.

Ale poczta tego też nie widzi, likwiduje placówki na wsiach.

Największą zagadką dla mnie jest Pocztex. Ceny z kosmosu. Nie wiem po co oni to trzymają, chyba klientów nie ma zbyt wielu.

Link to postu

Ciężko taką podwyżkę zrozumieć, stracili doręczanie przesyłek sądowych, paczkomaty coraz popularniejsze i coraz więcej Klientów wybiera tę formę wysyłki, firmy kurierskie też nie czekają z założonymi rękami, jak teraz na alledrogo podrożeją listy to ta forma wysyłki będzie jeszcze mniej popularna...

Quo vadis Poczto Polska...?

 

Tak, raczej poczta nie myśli o konsekwencjach.

Obecnie największym rynkiem poczty są wsie, gdzie są trudności z kurierami, nie ma paczkomatów.

Ale poczta tego też nie widzi, likwiduje placówki na wsiach.

Największą zagadką dla mnie jest Pocztex. Ceny z kosmosu. Nie wiem po co oni to trzymają, chyba klientów nie ma zbyt wielu.

 

Kurier Pocztex to (wg mojej wiedzy) zewnętrzna firma wykonująca usługi dla Poczty. Może w tym zagadka, że im się opłaca? No i pocztex bierze gabaryty bez szokujących dopłat, jak bywa u kurierów... Dowożą szybko jak kurier, można odbiór zamawiać przez EN. Pobrania szybko wracają (jak pocztowe), nie to co w DPD na przykład...

Link to postu

Reklamował ktoś z Was jakąkolwiek usługę Poczty Polskiej z powodu nie dotrzymania terminu doręczenia.

Miałem pilną wysyłkę za pobraniem, skorzystałem z Paczka24 Extra (gwarancja dostarczenia na następny dzień na terenie całej Polski).

Przesyłkę nadałem 17 lutego o godz. 13:10, została doręczona 19 lutego o godz. 16:45  >:(

 

Link to postu

Podwyżka poleconego o 1-2 zł to nie jest znowu coś tak strasznego.

 

W pewnym sensie nie ma się czym martwić, bo podwyżki są dla wszystkich, więc kupujący nie będą mieli wyjścia i będą płacić więcej.

 

Oczywiście może spaść sprzedaż pojedynczych bardzo tanich produktów, ale jak nie będzie alternatywy w cenie wysyłki to nie powinno to się zdarzyć.

Tanie produkty i tak kupują w większości osoby z małych miejscowości, nie mający galerii handlowych i hipermarketów w pobliżu, po prostu nie posiadający miejsca gdzie można by to kupić fizycznie. Tak więc w ich przypadku nadal będą zainteresowani zakupem.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...