Skocz do zawartości

Zestawienie i wzorce wydruków na potrzeby BDO

Polecane posty

Chciałbym usprawnić przygotowywanie rozliczeń z BDO za pomocą zestawień wygenerowanych z Subiekta GT.

Chętnie zleciłbym przygotowanie zestawień oraz wzorców wydruków.

Myślałem o wykorzystaniu pól własnych do wprowadzania  wag wprowadzonego sprzętu oraz opakowań do wyliczenia opłat produktowych.

Potrzebny byłby wzorzec wydruku PZ oraz WZ z wagami jednostkowymi oraz z wyliczonymi wagami x ilość oraz podsumowaniem wyliczonych wag.

Potrzebowałbym jeszcze jakieś zestawienie z fakturami zakupu oraz sprzedaży z sumami wag wyliczonymi jak powyżej.

Czy jest to możliwe do zrobienia i czy byłby ktoś chętny do podjęcia się tego? A może ktoś robił już coś podobnego? 

 

Link to postu
8 godzin temu, grzegorz halon napisał:

Myślałem o wykorzystaniu pól własnych do wprowadzania  wag wprowadzonego sprzętu oraz opakowań do wyliczenia opłat produktowych.

Proszę rozwinąć... Dlaczego nie może to być informacja przypisana do kartoteki ? O jakich polach na pisze, jak dokładnie miałaby wyglądać ewidencja danych gdyż GT nie posiada pól własnych pozycji dokumentu (takie możliwości oferuje dopiero Navireo i nexo) ?

Link to postu

Chodzi o to, że potrzebne jest zestawienie z podziałem na 3 grupy produktowe (lampy, sprzęt dużogabarytowy, sprzęt małoganarytowy) oraz waga opakowania rozbita na wagę kartonu, folii i drewna. Jeśli zastosowalibyśmy informacje o wadze netto z kartoteki to musielibyśmy zastosować jakiś dodatkowy znacznik, który wskazywałby do której grupy wagowej przynależy dany towar.

Link to postu
24 minuty temu, grzegorz halon napisał:

Jeśli zastosowalibyśmy informacje o wadze netto z kartoteki to musielibyśmy zastosować jakiś dodatkowy znacznik, który wskazywałby do której grupy wagowej przynależy dany towar.

Czy grupy i cechy towarów się do tego oznaczenia nie nadają? A jeśli nie to dlaczego?

Link to postu
Godzinę temu, grzegorz halon napisał:

Chodzi o to, że potrzebne jest zestawienie z podziałem na 3 grupy produktowe (lampy, sprzęt dużogabarytowy, sprzęt małoganarytowy) oraz waga opakowania rozbita na wagę kartonu, folii i drewna. Jeśli zastosowalibyśmy informacje o wadze netto z kartoteki to musielibyśmy zastosować jakiś dodatkowy znacznik, który wskazywałby do której grupy wagowej przynależy dany towar.

Jeśli zrozumiałem potrzebę to:

 - do podziału towarów na grupy można wykorzystać po prostu grupy towarów

 - do określenia wagi towaru w podziale na netto, karton, folię, drewno można wykorzystać rozszerzone pola własne

 

Mając takie dane w programie można przygotować zestaw zestawień SQL i wzorców wydruku do prezentowania takich informacji.

Link to postu
4 godziny temu, grzegorz halon napisał:

Grupy się nie nadają, ponieważ wykorzystywane są w sklepie.

W takim razie można wykorzystać słownik własny i pole własne oparte na tym słowniku.

 

4 godziny temu, grzegorz halon napisał:

Cechy teoretycznie możnaby dodać do oznaczania kategorii BDO.

Teoretycznie tak, w praktyce też tylko trudniej będzie z nich skorzystać.

 

4 godziny temu, grzegorz halon napisał:

Przykładowy wzorzec wydruku

Ale na podstawie jakich danych z programu ma być realizowany ten wydruk ? Wcześniej pisał Pan o:

16 godzin temu, grzegorz halon napisał:

Potrzebny byłby wzorzec wydruku PZ oraz WZ z wagami jednostkowymi oraz z wyliczonymi wagami x ilość oraz podsumowaniem wyliczonych wag.

co sugerowało modyfikację wzorców PZ i WZ, a teraz wychodzi na to, że oczekiwane jest kolejne zestawienie SQL lub dwa (oddzielne na PZ i WZ) podsumowujące ilości towarów i dedykowane wydruki ?

 

4 godziny temu, grzegorz halon napisał:

oraz zestawienie

Proszę przyjrzeć się wbudowanym zestawieniom - nagłówek kolumn może zawierać tylko jeden wiersz.

Link to postu
40 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

W takim razie można wykorzystać słownik własny i pole własne oparte na tym słowniku.

właśnie o tym pisałem na początku, czyli rozszerzone pola własne z któregoś z Plusów

 

41 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ale na podstawie jakich danych z programu ma być realizowany ten wydruk ? Wcześniej pisał Pan o:

co sugerowało modyfikację wzorców PZ i WZ, a teraz wychodzi na to, że oczekiwane jest kolejne zestawienie SQL lub dwa (oddzielne na PZ i WZ) podsumowujące ilości towarów i dedykowane wydruki ?

Myślałem, że do wzorca PZ/WZ albo Faktura zakupu/sprzedaży można dodać kolumny z polami własnymi i wartości z nich zsumować. Jeśli jest to bardzo skomplikowane to bez tego wydruku można się obejść, kluczowe jest zestawienie.

 

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę przyjrzeć się wbudowanym zestawieniom - nagłówek kolumn może zawierać tylko jeden wiersz.

 To nie ma znaczenia, nagłówki dwuwierszowe zrobiłem tylko po to, żeby było to czytelniejsze.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...