Skocz do zawartości

Wygląd nowej aukcji / edycja trwającej

Polecane posty

Witam

jestem nowy, znalazłem wątek z 2009 roku dotyczący edycji trwającej aukcji, ale nie wiem czy to dalej aktualne.

 

Mam takie pytania:

1. Jak w Sello zobaczyć końcowy wygląd strony aukcji przed jej faktycznym wystawieniem na Allegro (tak by zobaczyć, czy wszystkie zdjęcia poprawnie się w wyświetlają, a tekst jest wyrównany)?

 

2. Czy po wystawieniu można z poziomu Sello wprowadzić jeszcze jakieś poprawki do aukcji (np. dodać miniaturkę, zmodyfikować wygląd tekstu) ? W Sello w Aukcje->Trwające po kliknięciu na aukcję mam opcję "Popraw" ale niestety po otwarciu okna wszystko jest wyszarzone/nieaktywne.

Jak w takim razie zmodyfikować np. cenę po kilku dniach trwania aukcji? Dodam, że spiąłem się z Subiektem.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Kuba

 

Link to postu

1. Sello pokazuje jedynie podgląd opisu aukcji w aukcjach przygotowanych. Opis taki przy wysyłaniu podlega pewnym modyfikacjom po stronie Sello jak i po stronie Allegro - do tego aukcje wyświetlane są w przeglądarkach, podczas gdy w Sello opis wyświetlany jest w kontrolce HTMLowej na której bazuje Internet Explorer. To również może mieć wpływa na różnice w wyglądzie.

 

Pewnym rozwiązaniem jest dodanie do Sello konta na serwisie testowym (testwebapi.pl) i wysłanie aukcji na niego. Jednak tam też nikt nie da gwarancji, że będzie to wygląd identyczny jak na Allegro. Konto na serwisie testowym można dodać w Sello tak jak konto Allegro z wciśniętym klawiszem Shift.

 

2. Modyfikacja aukcji trwających nie jest jeszcze możliwa z Sello.

Link to postu

1. Sello pokazuje jedynie podgląd opisu aukcji w aukcjach przygotowanych. Opis taki przy wysyłaniu podlega pewnym modyfikacjom po stronie Sello jak i po stronie Allegro - do tego aukcje wyświetlane są w przeglądarkach, podczas gdy w Sello opis wyświetlany jest w kontrolce HTMLowej na której bazuje Internet Explorer. To również może mieć wpływa na różnice w wyglądzie.

 

Pewnym rozwiązaniem jest dodanie do Sello konta na serwisie testowym (testwebapi.pl) i wysłanie aukcji na niego. Jednak tam też nikt nie da gwarancji, że będzie to wygląd identyczny jak na Allegro. Konto na serwisie testowym można dodać w Sello tak jak konto Allegro z wciśniętym klawiszem Shift.

 

ad. 1. ok, czyli sello nie pokaże jak to się komponuje ze zdjęciami.

 

2. Modyfikacja aukcji trwających nie jest jeszcze możliwa z Sello.

 

ad. 2. Czy zapowiadana wersja marcowa będzie umożliwiała edycję chociaż części parametrów np. cena?

 

Link to postu

100% podgląd jak aukcja będzie wyglądać jest na http://allegro.pl/auction_test.php

 

No chyba nie, bo nie mam w Sello html ze zdjęciami produktu dopóki nie wrzucę aukcji na allegro. Czy tak? No chyba, że czegoś po drodze nie zauważyłem..

 

Zrobiłem tak jak pisał wyżej Bartek i wrzuciłem sobie aukcje na testwebapi - tam faktycznie można sobie potestować wygląd 100%.

Link to postu

Dzięki, hosting mam i tam trzymam zdjęcia do szablonu aukcji (nagłówek, logo, nr telefonu etc), ale zdjęć towarów tam sam nie wrzucam. Bo z tego co rozumiem architekturę Subiekt-Sello-Allegro to:

a) zdjęcia i opis towarów trzymam w Subiekcie

b) następnie importuję towary ze zdjęciami do Sello (musiałem skonfigurować w Sello ustawienia FTP, ale do momentu wystawienia aukcji Sello trzyma te zdjęcia w swojej bazie, tzn po imporcie z Subiekta nie widzę zdjęć towarów na FTP). Czyli tworzę aukcję w Sello, ale w podglądzie strony aukcji widzę wszystkie grafiki oprócz zdjęć towaru, które są wstawione na ten moment jeszcze jako parametr np. [Towar::zdjęcie1].

I właśnie chciałbym przeskoczyć ten etap czyli, żeby Sello pokazało już 'skompilowaną' stronę aukcji tzn. zassało wartości parametrów (opis, zdjęcia) do szablonu.

c) a dopiero w momencie wysłania aukcji na Allegro  Sello wysyła zdjęcia produktu ze swojej bazy na mój serwer FTP nadając im własne nazwy (ciąg znaków.jpg) i podstawia do kodu HTML wartości parametrów (opis, zdjęcia etc). I dopiero wtedy widzę, czy wszystko wygląda ok. Ale jak nie, to niestety aukcja już jest wystawiona...

 

Czy dobrze to rozumiem?

 

Link to postu

Obawiam się że dobrze rozumiesz, ale nie wiem czy będziesz zadowolony z takiego rozwiązania.

Po pierwsze problemy z testowaniem, jak widzisz.

A po drugie wrzucanie wszystkich zdjęć do subiekta sprawi, że szybko zapełnisz bazę danych (10GB max w SQL Server Express 2012), a po trzecie duża baza = wolne działanie Subiekta i Sello.

 

Oczywiście wszystko zależy jak duży planujesz asortyment. Jak asortyment będzie mały, z małą ilością zdjęć, to można tak robić, choć i tak szybko się baza zapełni i trzeba będzie kupić wersję pełną SQL Servera.

Link to postu

Obawiam się że dobrze rozumiesz, ale nie wiem czy będziesz zadowolony z takiego rozwiązania.

Po pierwsze problemy z testowaniem, jak widzisz.

A po drugie wrzucanie wszystkich zdjęć do subiekta sprawi, że szybko zapełnisz bazę danych (10GB max w SQL Server Express 2012), a po trzecie duża baza = wolne działanie Subiekta i Sello.

 

Oczywiście wszystko zależy jak duży planujesz asortyment. Jak asortyment będzie mały, z małą ilością zdjęć, to można tak robić, choć i tak szybko się baza zapełni i trzeba będzie kupić wersję pełną SQL Servera.

 

Wielkie dzięki za opinie. Ale to jaka jest alternatywa?

Myślałem, że jak już mam szablon aukcji dla każdej kategorii to potem już nie dotykam praktycznie htmla:

- wrzucam foty i opis w subiekcie, importuje to w sello i od razu wystawiam aukcje poprzez przypisane szablony (wszystkie parametry się same ładują...). No i mam jeden szablon aukcji dla wielu towarów (sparametryzowany np [Towar::Nazwa].

 

To jak sugerujesz? Wrzucać ręcznie foty na FTP i dla każdego towaru w htmlu w szablonie aukcji ustawiać linki do zdjęć? Ale wtedy rozumiem, muszę mieć szablon aukcji osobno dla każdego towaru.

Link to postu

 

Myślę, że w tej sprawie powinien się wypowiedzieć PanBanBan jako mistrz automatyzacji :)

 

Ja stosuję metodę ręczną, czyli:

zdjęcia pakuje do folderów osobno dla każdego towaru, np. TOWAR_001 (można nazywać symbolami z subiekta). W środku są zdjęcia A.jpg, B.jpg itd.

W szablonie mam wstawione zdjęcia z linkami "__katalog_produktu__/a.jpg" itd.

Potem sobie opcją szukaj i zamień wyszukuje "__katalog_produktu__" i zmieniam na nazwę z katalogiem.

Usuwam nadmiarowe zdjęcia lub dodaję nowe - według potrzeb, choć głównie daję 3 zdjęcia do towaru.

 

Inaczej mówiąc ręczna robota, wszyscy czekamy na obsługę własnych tagów w Sello :P

Link to postu
  • 1 rok później...

Obecnie trwają prace nad aktualizacją liczby wystawionych sztuk oraz zamykaniem aukcji automatycznie (lub ręcznie). Inne zmiany planujemy wdrożyć w kolejnych wersjach.

 

aukcja_synchronizacja_ilosci.png.2fea3309762ebb189af94d2933f06953.png

 

Jednocześnie dodam, że ze względu na mocne upakowanie kontrolek w oknie aukcji Allegro byliśmy zmuszeni je trochę "przemeblować" na wzór okna eBayowego. Głównie chodzi o dodanie nowej zakładki z danymi wysyłki i płatności i usunięciu tych danych z zakładki Podstawowe.

Link to postu

Brzmi fajnie.

 

Odnośnie upakowania kontrolek to może wreszcie nadszedł czas na zwiększenie minimalnej rozdzielczości ekranu na której działa Sello do najmniej 1366x768 ?

 

Zobacz tutaj http://ranking.pl/pl/rankings/screen-resolutions.html

1024x768 używa niecałe 4% użytkowników.

 

A chęć zapewnienia działania programu na małej rozdzielczości dla 4% użytkowników jest jednocześnie utrapieniem dla pozostałych 96% którzy mają normalne monitory  ;D

 

Niedługo będą monitory 4K, a już teraz byle Iphone ma rozdzielczość 1920x1080.

Link to postu

Obecnie trwają prace nad aktualizacją liczby wystawionych sztuk oraz zamykaniem aukcji automatycznie (lub ręcznie). Inne zmiany planujemy wdrożyć w kolejnych wersjach.

 

[attachment=1]

 

Jednocześnie dodam, że ze względu na mocne upakowanie kontrolek w oknie aukcji Allegro byliśmy zmuszeni je trochę "przemeblować" na wzór okna eBayowego. Głównie chodzi o dodanie nowej zakładki z danymi wysyłki i płatności i usunięciu tych danych z zakładki Podstawowe.

 

Mnie się podoba rozbudowanie zakładek, teraz jest rzeczywiście ciasno (ja mam 1366 x 768)...

 

Czy mógłbyś rozwinąć listy z ramki? Jakie będą opcje? I pokazać zakładkę z płatnością i wysyłką? Wiem, że to ryzykowne, bo zaraz będzie wiele opinii, ale może coś podpowiemy zawczasu...

Link to postu

Operatorem bym tego nie nazwał, roboczo jest tam znak <= zamiast napisu "gdy DOSTĘPNE mniejsze bądź równe", bo zajmuje mniej miejsca i jest chyba czytelniejszy (?).

 

Co do opcji synchronizacji stanu to ze zgłoszonych wybraliśmy te:

tylko ręcznie

uwzględnij STAN - tylko zmniejszaj

uwzględnij STAN

uwzględnij DOSTĘPNE - tylko zmniejszaj

uwzględnij DOSTĘPNE

 

Podobnie dla kończenia aukcji:

tylko ręcznie

gdy STAN <=

gdy DOSTĘPNE <=

 

Minimalnej wielkości okien nie zwiększymy bo jednak sporo laptopów ma x768. Można pomyśleć o upakowaniu kontrolek w 3 kolumny zamiast 2, ale są to chyba rzadko spotykane rozwiązania i mogą nie być ergonomiczne.

 

aukcje_wysylka.png.dde8d5e9cffdd910cc6304c6eb2b9e41.png

 

Naturalnie przy zmianie wielkości okna najszybciej powiększa się lista dostaw, trochę wolniej dodatkowe informacje o wysyłce. Pozostałe elementy są stałej wysokości.

Link to postu

Operatorem bym tego nie nazwał, roboczo jest tam znak <= zamiast napisu "gdy DOSTĘPNE mniejsze bądź równe", bo zajmuje mniej miejsca i jest chyba czytelniejszy (?).

 

Co do opcji synchronizacji stanu to ze zgłoszonych wybraliśmy te:

tylko ręcznie

uwzględnij STAN - tylko zmniejszaj

uwzględnij STAN

uwzględnij DOSTĘPNE - tylko zmniejszaj

uwzględnij DOSTĘPNE

 

Podobnie dla kończenia aukcji:

tylko ręcznie

gdy STAN <=

gdy DOSTĘPNE <=

 

Minimalnej wielkości okien nie zwiększymy bo jednak sporo laptopów ma x768. Można pomyśleć o upakowaniu kontrolek w 3 kolumny zamiast 2, ale są to chyba rzadko spotykane rozwiązania i mogą nie być ergonomiczne.

 

[attachment=1]

 

Naturalnie przy zmianie wielkości okna najszybciej powiększa się lista dostaw, trochę wolniej dodatkowe informacje o wysyłce. Pozostałe elementy są stałej wysokości.

 

Fajne.

 

Dobrze, że jest 'tylko ręcznie' - przyd się dla aukcji, gdzie nie chcemy kontroli ilości.

 

Jak by okienko 'konta bankowe' dać na dół na prawo, to po lewej może by się zmieściły wszystkie opcje wysyłki? Dla mnie mogło by być i 3 kolumny... chyba, ze na całym ekranie widać wszystkie wysyłki? ( x 768 ).

Link to postu

Co do aktualizacji przez api, to czy wzięliście pod uwagę, że jeśli na allegro zmienią się parametry (fid-y) to wyrzucany jest błąd? Czy w Sello też tak będzie, czy też jest sposób na obejście problemu?

 

Jeśli nie ma - to sello musiało by zaznaczać takie przypadki (bo będziemy myśleli, że się zaktualizowało a tak się nie stało) i trzeba będzie ponownić aukcję albo poprawiać ręcznie.

 

Za bardzo się na tym nie znam, więc załączam komunikat z konkurencji... Może w czymś pomoże.

api.png.c386289a9642f6cfe49260c682317551.png

Link to postu

Fidy podstawowe się nie zmieniają. Zmieniają się tylko Fidy atrybutów specyficznych. Zmian w atrybutach specyficznych nie planujemy dodać obecnie więc ewentualny problem z Fidami odsuwa się na dalszy plan.

 

Mechanizm zmian na aukcji trwającej jest asynchroniczny, co oznacza, że zmiany są wprowadzane w momencie wywołania synchronizacji a nie od razu przy zmianie. Każda aukcja ma nową dolną zakładkę z listą/historią zmian w serwisie. Każda zmiana jest wprowadzana do Allegro osobno, na wypadek gdyby któraś ze zmian miała się nie udać, to pozostałe nie zostaną zablokowane. Zmiany mają trzy statusy:

- oczekująca (na wysłanie)

- przeprowadzona pomyślnie

- wystąpił błąd

Na liście zmian są ikonki ułatwiające znalezienie problemowej zmiany oraz informacja zwrotna od Allegro z błędem bądź potwierdzeniem pomyślnego przeprowadzenia zmiany (informacja o pobranych opłatach). Dodatkowo status wspólny wyświetlany jest na głównej liście aukcji trwających, więc widać od razu, że coś poszło nie tak i trzeba zerknąć co się dzieje. Są też dodane filtry tych statusów.

 

Link to postu

Fidy podstawowe się nie zmieniają. Zmieniają się tylko Fidy atrybutów specyficznych. Zmian w atrybutach specyficznych nie planujemy dodać obecnie więc ewentualny problem z Fidami odsuwa się na dalszy plan.

 

Mechanizm zmian na aukcji trwającej jest asynchroniczny, co oznacza, że zmiany są wprowadzane w momencie wywołania synchronizacji a nie od razu przy zmianie. Każda aukcja ma nową dolną zakładkę z listą/historią zmian w serwisie. Każda zmiana jest wprowadzana do Allegro osobno, na wypadek gdyby któraś ze zmian miała się nie udać, to pozostałe nie zostaną zablokowane. Zmiany mają trzy statusy:

- oczekująca (na wysłanie)

- przeprowadzona pomyślnie

- wystąpił błąd

Na liście zmian są ikonki ułatwiające znalezienie problemowej zmiany oraz informacja zwrotna od Allegro z błędem bądź potwierdzeniem pomyślnego przeprowadzenia zmiany (informacja o pobranych opłatach). Dodatkowo status wspólny wyświetlany jest na głównej liście aukcji trwających, więc widać od razu, że coś poszło nie tak i trzeba zerknąć co się dzieje. Są też dodane filtry tych statusów.

 

 

Czyli - jak rozumiem - wejdzie się na zakładkę trwających aukcji i wybierze filtr 'wystąpił błąd' - wówczas wyświetlą się aukcje w których synchronizacja się nie udała?

Link to postu

Pytania, pytania, pytania... ;)

1. Czy "tylko ręcznie" oznacza ręcznie z poziomu www Allegro - przynajmniej do czasu dorobienia tego jakiegoś modułu/raportu gdzie offline ustawiamy sobie jakie chcemy ilości, ceny, itd. i potem Sello samo je sobie zaktualizuje na aukcjach?

EDIT:

Lub aukcje trwające będą mogły być edytowane i po zapisaniu takiej aukcji ustawi się status zmiany "oczekująca (na wysłanie)" ?

 

2a. Czy w nowo tworzonych szablonach mogłoby być domyślnie dla zakończenia aukcji wpisane gdy DOSTĘPNE <= 0, bo to chyba będzie najczęściej ustawiana opcja?

 

2b. Lub czy domyślne parametry tych kontroli można będzie gdzieś ogólnie ustawić np. w parametrach użytkownika lub raczej parametrach szablonów aukcyjnych? Żeby nie trzeba było ich za każdym razem ustawiać dla nowo tworzonego szablonu?

 

4. Czy jest przewidziana jakaś opcja dla już istniejących szablonów, żeby je w miarę bezboleśnie zaktualizować? Albo czy trzeba będzie na już istniejących szablonach aukcji wykonać zmiany zbiorcze i ustawić wartości tych synchronizacji?

 

5. I najważniejsze pytanie - co z już wystawionymi aukcjami? Czy będzie to dla nich działać czy może trzeba będzie je zakończyć i wystawić ponownie?

EDIT:

I czy na aukcjach trwających będzie już można zastosować dla opcji synchronizacji zmiany zbiorcze i na bieżąco ustawiać sobie te warunki synchronizacji?

 

Link to postu

A ja myślałem, że kolega e-kupowanie pyta o sytuację gdy Sello będzie chciało zmienić ilość w aukcji trwającej na Allegro, a w między czasie zmieniły się parametry wymagane i Allegro nie zapisze zmiany ilości bo nie zmieniliśmy jednocześnie parametrów wymaganych?

Link to postu

A ja myślałem, że kolega e-kupowanie pytanie o sytuację gdy Sello będzie chciało zmienić ilość w aukcji trwającej na Allegro, a w między czasie zmieniły się parametry wymagane i Allegro nie zapisze zmiany ilości bo nie zmieniliśmy jednocześnie parametrów wymaganych?

 

Tak, o to pytałem :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...