Skocz do zawartości

Towary na wagę w Sello

Polecane posty

Witam,

 

Jeśli jest jakiś sposób to proszę mnie poprawić bo ja nie znalazłem jak sensownie rozwiązać sprzedaż towarów na wagę w Sello.

 

W moim przypadku taki mechanizm bardzo by był potrzebny. Wiem, że Allegro nie ma opcji jak w silnikach sklepów - gdzie definiowana jest cena za jednostkę (np. kilogram) i klient może kupić ułamek (np. 150g) a sklep to przeliczy i przyjmie stosowne zamówienie.

Ale wydaje mi się, że jest sposób jak to zrobić, po prostu do danej aukcji były powiązany towar z jakimśtam współczynnikiem, czyli wystawiamy, że 1szt to np 100g -czyli współczynnik byłby 0,1

 

Pozdrawiam,

Tomek

Link to postu

Z dokładną wagą będzie problem, gdyż ani Sello ani Allegro tego nie obsługują.

Na Allegro spotkałem się za to z rozwiązaniem takim, iż wystawiane jest np. 100g i klient kupuje wielokrotność tej ilości.

Wówczas w Sello tez będzie się zgadzać, no ale w Subiekcie musisz przeliczyć swoją ilość towaru do nowej jednostki miary - np. wielokrotność 100 g, a nie 1kg.

Inaczej mówiąc - tak jak sam napisałeś, z tą różnicą, że przeliczenie będzie ustanowione w Subiekcie, a nie Sello.

Link to postu

Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem, czym różni się zapis w programie np. 99 szt. po 100 g, od 9,9 szt. po 1kg.

 

Dlaczego wolisz jedno od drugiego ?

 

Edycja:

 

Chyba kumam o co chodzi, jak wystawisz jeden towar po 500g i po 200g, to musiałbyś mieć w Subiekcie zdublowane towary, po każdej wadze ustawionej jako 1 szt.

No niestety, jest to ten sam problem jak koszulki z nadrukiem takim albo takim, kolory, rozmiary itp.

Programy uniwersalne mają swoje wady, gdyż celują w największą grupę klientów, a większość sprzedaje na sztuki.

 

Link to postu

Jeśli chodzi o sens - to dokładnie tak, zabawą jest tworzenie zdublowanych produktów, gdzie sztuka to będzie 50, 100, 200, 500 gram...

 

Z ostatnim zdaniem muszę się nie zgodzić, większość silników sklepów internetowych (a te też musza być uniwersalne) opcje wyboru jednostki towaru (sztuka, kilogram, zestaw, etc.) ma w standardzie jako "oczywista oczywistość".

Link to postu

Tak, ale większość silników sklepów internetowych robiona jest przez ludzi którzy sami sprzedają, lub robią to dla kogoś znajomego kto sprzedaje.

Więc są robione z głową i z patrzeniem na potrzeby użytkowników.

 

A Insert ? Sam zgłaszałem im parę błędów i NIC. Z poprawkami funkcjonalności nawet nie startowałem.

 

Na szczęście nie dotyczy to Sello, gdzie Bartek i jego ludzie są otwarci na potrzeby innych, choć oczywiście tych potrzeb jest cała masa, trzeba losować co wybrać.

Link to postu

Nie mamy poprawki w planach, przynajmniej na najbliższy czas. Sello posiłkuje się tym co daje Allegro więc tu są też pewne ograniczenia co do jednostki. Oczywiście dodać przelicznik typu 1sztuk = 100g to nie jest wielki problem, ale z kolei ktoś inny będzie sprzedawał w tonach, litrach, dm3, ml więc na dobrą sprawę trzeba by zaimplementować dosyć spory kawałek nowej funkcji pod nazwą przeliczanie jednostek.

Link to postu

Może jak pisałem na początku wyjściem byłoby nie implementowanie nowych jednostek miary a samego współczynnika definiowanego przy powiązywaniu towaru z daną aukcją (domyślny współczynnik 1 - możliwa zmiana na dowolny inny, np. 0,1 to 100g). Rozwiązałoby to problem i byłoby uniwersalne. Subiekt przecież nie "pyta" w jakiej jednostce chcemy zdjąć towar przy pomocy transakcji, jak dostanie ilość np. 0,1 to towar w kilogramach zdejmie jako 100g, metrach jako 1cm, litrach jako 10cm3, itd.

Link to postu

 

Brzmi fajnie i myślę, że wiele osób by się tym ucieszyło.

Na moje oko to 16 min. roboty (15 min. jest już zarezerwowane przez PanBanBana)  ;D ;D ;D

 

Nie byłoby też złym wyjściem rozwiązanie drugiego problemu - towarów z opcjami lub rozmiarami.

Można by zrobić to tak, że z każdym towarem, możnaby powiązać ręcznie dowolną ilość innych towarów z subiekta (na zasadzie listy - dodaj towar powiązany). Potem przy transakcji, przy każdym towarze byłoby pole z rozwijaną listą towarów powiązanych. Po kliknięciu tego towaru następowałaby zamiana towaru w transakcji.

Na to widzę 32 min. roboty :P :P :P :P

 

No ale pomysły chyba dobre ?

Link to postu
  • 2 lata później...

Witam jako że pierwszy mój post i początkujący z Sello.

 

Podpinam się pod pytanie by nie zakładać nowego wątku.

Jaka sytuacja :

W subiekcie mam towar trzymany w kg są to  taśmy lutu każda taśma ma inna wagę (1,2 ; 1,4 ; 1,12 kg) i teraz 2 pytania

- czy jest sposób by nie wystawiać aukcji dla każdej sztuki z osobna ?

- przy wystawieniu 1 szt o wadze 1,2 sello nie widzi jaka wagę sprzedaję - nie zaciąga konkretnej wagi z transakcji (dotyczy przesyłek - korzystam z fedex plugin 1.6)

 

czy w grę wchodzi tylko :

-Nie byłoby też złym wyjściem rozwiązanie drugiego problemu - towarów z opcjami lub rozmiarami ??

 

 

Link to postu

Sello obsługuje wyłącznie sztuki - jak zresztą Allegro, zatem towary wystawiane przez Sello muszą być określone w sztukach. Jeśli te taśmy to są różne produkty to należałoby je wystawić jako niezależne aukcje.

 

Inne rozwiązanie, to wystawić aukcję bez lub ze "sztucznym" towarem pt. Taśma. Przy zakupie i określeniu przez klienta jaką konkretnie chce taśmę trzeba by w transakcji podmieniać taśmę na właściwy towar z Subiekta i dopiero wtedy będzie możliwe utworzenie dokumentów.

 

Link to postu

Niestety to jest bolączka takiej sprzedaży. Ja właśnie rozglądam się za takim rozwiązaniem do Subiekta.

Mam towary po 20, 30, 40 gr które sprzedaję po np. 5 szt. W tej chwili każdy wie, że przy wystawianiu PA/FS trzeba na nie uważać i przeliczyć (czyli na aukcji sprzedała się 1 szt. towaru za 2 zł, więc trzeba to rozbić na 5 sztuk po 40 gr.) Taka trochę robota na piechotę, ale innego wyjścia nie ma.

Link to postu

Możesz zrobić w GT komplety, których składową będzie 5 szt. Twojego towaru. Np. nazwa "drobnica nr 1 za grosze - 5 szt." (żartuję - oczywiście nazwa musi być pod allegro/klienta). Jak zmontujesz taki komplet to zaciągnie Ci 5 szt. podstawowego towaru. Wtedy nie ma problemu: na allegro wystawiasz komplety, a w GT tylko dbasz, żeby były one zmontowane. Robię tak i nie ma żadnego edytowania faktury, jedynie kilka klików po stronie GT.

Link to postu

Możesz zrobić w GT komplety, których składową będzie 5 szt. Twojego towaru. Np. nazwa "drobnica nr 1 za grosze - 5 szt." (żartuję - oczywiście nazwa musi być pod allegro/klienta). Jak zmontujesz taki komplet to zaciągnie Ci 5 szt. podstawowego towaru. Wtedy nie ma problemu: na allegro wystawiasz komplety, a w GT tylko dbasz, żeby były one zmontowane. Robię tak i nie ma żadnego edytowania faktury, jedynie kilka klików po stronie GT.

 

Wiem, że można. Na niektórych rzeczach tak mam zrobione, ale baza i oczy puchną, jak wpiszesz "kolano" i wyskakuje Ci 224 pozycje ... :/

Link to postu

Możesz zrobić w GT komplety, których składową będzie 5 szt. Twojego towaru. Np. nazwa "drobnica nr 1 za grosze - 5 szt." (żartuję - oczywiście nazwa musi być pod allegro/klienta). Jak zmontujesz taki komplet to zaciągnie Ci 5 szt. podstawowego towaru. Wtedy nie ma problemu: na allegro wystawiasz komplety, a w GT tylko dbasz, żeby były one zmontowane. Robię tak i nie ma żadnego edytowania faktury, jedynie kilka klików po stronie GT.

 

Czy jest jakiś skryp automatycznie montujący komplet przy próbie wypisania dokumentu sprzedaży/wydania?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...