Skocz do zawartości

Raport do sprawdzania stanu towaru w każdym dniu w zadanym przedziale czasowym

Polecane posty

Dzień dobry,

Potrzebuję w Subiekcie Nexo sprawdzić stan asortymentu w konkretnych dniach lub przedziałach czasowych (w przypadku wybrania np. tygodnia - widok z podziałem na każdy dzień z danego zakresu) by na tej podstawie określić czy był wtedy dostępny (lub go brakowało) i nie wiem w której tabeli szukać właściwej daty do tego typu sprawdzania.

Raport "Remanent na dzień" w tym przypadku mi nie odpowiada bo to tylko 1 konkretny dzień, a potrzebuję też przedział czasowy.
Które tabele trzeba połączyć z Asortymenty i StanyMagazynowe by korzystać z właściwej daty? Prosiłbym o pomoc i wskazanie potrzebnych do tego tabel.

 

Link to postu

No nie będzie to łatwe zadanie, bo z natury, przychody i rozchody są rejestrowane z dokładnością co do dnia. Jeśli ma się pewność, że dane nie były zmieniane, można się pokusić o pobieranie wartości z nagłówka dokumentu, skrajnie z śladu rewizyjnego, ale to by była katorga.

 

Aby to policzyć trzeba by się odpowiednio oprzeć o tabele Partia, Przyjecia, Przychody, Rozchody, Wydania, PozycjeDokumentu, Dokument, NaglowkiDokumentu. Tak naprawdę będzie Pan musiał dla każdej partii dynamicznie odliczać od przyjętej ilości, ilość rozchodowaną. Jeśli prowadzi Pan rezerwację na dokumentach i chce ją uwzględnić, dodatkowo mocno to skomplikuje obliczenia.

 

Ogólnie nie wiem, czy nie lepiej było by stworzyć jakąś tablicę pomocniczną, i robić skryptem zrzut stanów magazynowych w określonych godzinach, chyba było by to szybsze i pewniejsze, i łatwiejsze do późniejszego wyciągnięcia jako raport.

 

A jaki jest konkretnie cel, takiej szczegółowej wiedzy?

Link to postu

No to jeśli interesują Pana dni, to nie wiem, czy zagłębiałbym się np. w godziny, bo to dodatkowy zakres danych. Generalnie można by rozważyć zrobienie tego na triggerach bazy danych, reagując na pojawienie się stanu zero i zmiany z zero na stan niezerowy, aczkolwiek z tego co pamiętam, zerowe pozycje w StanyMagazynowe, są chyba usuwane, więc trzeba by dosyć mocno rozbudować triggery. Dodatkowo, triggery obarczone są ryzykiem błedy, i nieprawidłowo wprowadzone mogą uniemożliwić pracę z NEXO, jest to zadanie dla naprawdę doświadczonej osoby.

 

Wydaje się, że wprowadzenie jakieś tablicy pomocnicznej i skryptu, który by te okresy nawet od razu liczył, robionego w nocy raz dzienniej, było by najlepszym rozwiązaniem. Zabawa z raportem opierającym się o rozchody i przychody, też jest możliwa, ale raport będzie brał bardzo dużo danych i nie będzie zbyt wydajny.

Link to postu
1 minutę temu, Radomił Ząbik napisał:

Wydaje się, że wprowadzenie jakieś tablicy pomocnicznej i skryptu, który by te okresy nawet od razu liczył, robionego w nocy raz dzienniej, było by najlepszym rozwiązaniem.

Też tak sądzę. Oczywiście do tego już w Subiekcie raport pokazujący wyniki.

Bez tego obawiam się że wyliczanie takiego raportu, liczącego na bieżąco, może trwać godzinami.

Link to postu
W dniu 23.02.2024 o 11:18, P W napisał:

Raport "Remanent na dzień" w tym przypadku mi nie odpowiada bo to tylko 1 konkretny dzień, a potrzebuję też przedział czasowy.

W dniu 23.02.2024 o 12:14, P W napisał:

Na podstawie tych danych chciałem docelowo uzyskać informację przez ile dni (w podanym przedziale czasowym) nie było na magazynie danego produktu (lub przez ile był dostępny).

Niech się Pan przekona do remanentu, uzyskanie oczekiwanej przez Pana informacji to nic innego jak wyliczanie remanentu na każdy dzień z zadanego przedziału czasowego i zliczenie ilości dni niedostępności towaru, w programach Insert nie ma innej możliwości... Wyliczam taką informację na kilku okresów sprzedaży w rozwiązaniu wspierającym składanie zamówień do dostawców, gdzie najdłuższy okres ma 365 dni, ale dla GT... Ciężko przewidzieć aspekt wydajnościowy, gdyż zależy od wielu czynników (wydajność infrastruktury, układ danych, indywidulane optymalizacje), jeśli będzie to stanowiło problem to trzeba będzie sięgnąć po optymalizacje wspomniane wyżej, czyli raz naliczyć takie informacje, a później je tylko odczytywać.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
W dniu 23.02.2024 o 11:18, P W napisał:

Dzień dobry,

Potrzebuję w Subiekcie Nexo sprawdzić stan asortymentu w konkretnych dniach lub przedziałach czasowych (w przypadku wybrania np. tygodnia - widok z podziałem na każdy dzień z danego zakresu) by na tej podstawie określić czy był wtedy dostępny (lub go brakowało) i nie wiem w której tabeli szukać właściwej daty do tego typu sprawdzania.

Raport "Remanent na dzień" w tym przypadku mi nie odpowiada bo to tylko 1 konkretny dzień, a potrzebuję też przedział czasowy.
Które tabele trzeba połączyć z Asortymenty i StanyMagazynowe by korzystać z właściwej daty? Prosiłbym o pomoc i wskazanie potrzebnych do tego tabel.

 

Dzień dobry, ewentualnie proszę zerknąć na wbudowany Raport magazynowy na zdany okres.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...