Skocz do zawartości

Pula numerów Poczta Polska + wydruki na Zebrze

Polecane posty

W którym miejscu mogę wstawić pulę numerów otrzymanych z PP? W "Wysyłka towarów - sposób wysyłki" edytując jakiś drug z Poczty Polskiej zaznaczyłem opcję "Typ puli numerów nadawczych" ale nie widzę w którym miejscu mogę wpisać pulę numerów.

 

Czy są gdzieś gotowe szablony wydruków na etykiety termiczne do szerokości 10cm dla PP paczka48 oraz pobraniowa? Nie mogę nigdzie znaleźć na forum takich szablonów. Proszę o pomoc.

Link to postu

Numery nadawcze wpisuje się w Słowniki -> Kody kreskowe - Zakresy numerów nadawczych.

 

Pamiętaj, że numery posiadają ostatnią cyfrę, jako cyfrę kontrolną.

Zakresy trzeba wpisać bez niej, a następnie należy wybrać wyliczanie tej cyfry przez Sello (pole poniżej).

 

Co do etykiet nie umiem się wypowiedzieć, gdyż nie mam Zebry.

Link to postu

Musisz dodać do Sello: Administracja -> Słowniki -> Eksport Danych

Transformaty do przesyłek, których używasz.

Tutaj wszystko jest napisane

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6309.0

 

Ale temat jest długi.

Sprawdź te transformaty na początek

https://forum.sello.pl/index.php?action=dlattach;topic=6309.0;attach=1583

 

Trzeba je uzupełnić swoimi danymi.

Poczytaj ten wątek, tam jest wszystko.

Link to postu
  • 2 lata później...

Jeśli pula została źle wpisana początkowo a paczki w których została użyta są w jakikolwiek sposób usuwane/zwracane to raz wygenerowany numer dla puli będzie użyty ponownie (nawet jeśli był niepoprawny i ula została poprawiona). W takim wypadku należy pulę dezaktywować i wpisać ją jeszcze raz poprawnie.

 

Zakres należy wpisywać bez ostatniej cyfry kontrolnej - ta musi być wyliczona przez program w trakcie nadawania numeru.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...