Skocz do zawartości

Komplety + Subiekt

Polecane posty

Jako, że to mój pierwszy post to witam wszystkich serdecznie.

 

Wiem, że przewiał się już wątek kompletów w Sello, ale nie w takim kontekście.

 

Następująca sytuacja. W Subiekcie posiadam towar na sztuki. Na Allegro wystawiam komplety, wobec tego stworzę w Subiekcie komplety, które będę podpięte do transakcji (i takie rozwiązanie mi odpowiada bo tworząc komplet w Subiekcie, automatycznie wylicza się cena i masa kompletu, którą później wykorzystuje do generowania etykiet dla aplikacji fedexu).

W Subiekcie stan wszystkich kompletów wynosi jednak 0. Dopiero w momencie sprzedaży  następuje ręczne kompletowanie i wypisanie na dokument.

Przeznaczenie całego towaru na kompletu w momencie przyjmowania zakupu z pewnych względów odpada.

 

Pytanie brzmi czy jest możliwość przerobienia Sello (np. z wykorzystaniem Sfery), tak aby w przypadku gdy sprzedany został komplet najpierw został on utworzony na magazynie (czyli odpowiednie RW i PW), a dopiero później był wstawiony na dokument sprzedaży. W ten sposób dokumenty powinny tworzyć się automatycznie, jeśli tylko stan towaru pozwala na utworzenie kompletu.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Link to postu

Myślę że wielu użytkowników by się ucieszyło z funkcjonalności tworzenia kompletów automatycznie po sprzedaży. Wystarczyłby parametr przy towarze będącym kompletem "Montuj automatycznie".

To moja opinia skierowana do Bartka :)

 

A co do Sfery, to Sello nie obsługuje Sfery.

Ktoś na forum Subiekta pisał, że jest jakiś program zewnętrzny, który wykorzystuje "Odłożony skutek magazynowy" do tworzenia kompletów po wystawieniu dokumentu końcowego.

Działa to tak, że podczas wystawiania dokumentu wybierasz "Odłożony skutek magazynowy" i wystawiasz fakturę czy paragon normalnie (wymaga niebieskiego plusa).

A potem, na koniec dnia odpalasz program i on montuje wszystkie komplety z "odłożonym skutkiem magazynowym" i zamienia ten skutek na "wywołany skutek magazynowy".

 

Link to postu
A co do Sfery, to Sello nie obsługuje Sfery.

 

Dlaczego? Jestem nowym użytkownikiem Subiekta, ale Sfera jest chyba właśnie po to żeby zewnętrzne programy mogły wykonywać operacje na bazie subiekta. Jeśli się mylę to przepraszam. No chyba, że Sello będzie "zaglądało" bezpośrednio do bazy Subiekta, ale to wydaje mi się trudniejsze do realizacji.

 

Co do programów zewnętrznych znam temat, jednakże jak dla mnie to generują one tylko bałagan. Prowadzę również sprzedaż stacjonarną. Przyjdzie klient zapytać o towar, patrzę w komputer - jest. Piszę dokumenty, wysyłam klienta na magazyn a towaru nie ma bo jak się okazuje został wysłany w ramach kompletu a nikt nie odpalił jeszcze programu do wywoływania skutków magazynowych. Efekt - zniesmaczony klient, który stracił tylko czas oraz anulowanie paragonu/FV. Oprócz tego jest jeszcze parę innych powodów na minus takiego rozwiązania, ale to nie istotne w tym wątku.

 

Tak więc czekam na odpowiedź czy są szanse wdrożenia tego rozwiązania, a jak tak to na kiedy.

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam,

 

Mam gotowe rozwiązanie tego problemu, mianowicie napisałem modyfikację bazy Subiekt GT, która po zapisaniu zamówienia sprawdza, czy znajdują się w nim komplety z zaznaczoną sprzedażą mobilną (możliwe użycie innego znacznika). Jeżeli tak, to do kompletu przypisuje ilość 0, a jego składniki są dodawane do zamówienia w odp. ilości. Cena jest brana z cennika przypisanego do zamówienia, a rabat przenoszony. Jedyny problem to stan kompletów, który obecnie należy wyliczać ręcznie, ale z to też powinno się udać zrobić automatycznie.

 

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
już jest taki program

Możesz podać jak się nazywa? Albo gdzie go znaleźć?

 

Ewentualnie jeżeli znalazło by się kilka osób to moglibyśmy zlecić napisanie takiego programu, tylko nie wiem ile osób korzysta ze sfery.

 

Koszt napisania na pewno zamknął by się poniżej 500 zł.

 

Na forum Subiekta jest użytkownik specjalizujący się w pisaniu dodatków, myślę, że bez problemu by sobie z tym poradził.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...