Skocz do zawartości

Błąd - "Zapisanie aukcji xxxxxxxxxx nie powiodło się"

Polecane posty

Pewnie to ten przypadek o którym kiedyś pisał Bartek, Allegro można obsługiwać na dwa sposoby, z czego raz działa jeden a raz drugi.

Pewnie EN korzysta z tego innego niż Sello.

 

Pewnie tak... Dziś dzięki EN dawno wysłałem przesyłkę a transakcja w sello pojawiła się popołudniu... No cóż, tak na razie jest.

Link to postu

Pewnie to ten przypadek o którym kiedyś pisał Bartek, Allegro można obsługiwać na dwa sposoby, z czego raz działa jeden a raz drugi.

Pewnie EN korzysta z tego innego niż Sello.

 

Czyli biorąc pod uwagę jak wiele błędów Allegro powoduje to do Sello powinien być dorobiony kolejny mechanizm synchronizacji z Allegro żeby w zależności od okoliczności można było wymuszać pobranie transakcji nie odebranych dowolnym mechanizmem.

 

Tak jak obecnie jest z naprzemiennym zaznaczaniem i odznaczaniem (bo się okazało że tu też są dwa niezależne mechanizmy):

-tylko na podstawie historii

-na podstawie dziennika zdarzeń

 

Byłby więc i trzeci gdy powyższe dwa zawodzą.

Link to postu

Pewnie to ten przypadek o którym kiedyś pisał Bartek, Allegro można obsługiwać na dwa sposoby, z czego raz działa jeden a raz drugi.

Pewnie EN korzysta z tego innego niż Sello.

 

Czyli biorąc pod uwagę jak wiele błędów Allegro powoduje to do Sello powinien być dorobiony kolejny mechanizm synchronizacji z Allegro żeby w zależności od okoliczności można było wymuszać pobranie transakcji nie odebranych dowolnym mechanizmem.

 

Tak jak obecnie jest z naprzemiennym zaznaczaniem i odznaczaniem (bo się okazało że tu też są dwa niezależne mechanizmy):

-tylko na podstawie historii

-na podstawie dziennika zdarzeń

 

Byłby więc i trzeci gdy powyższe dwa zawodzą.

 

A ciekawe czy częstotliwość pobierania danych przez sello może mieć jakiś wpływ? Czyli inaczej mówiąc aktywność w webapi danego użytkownika. Bo jak włączam komputer po paru godzinach, to dane wchodzą prawie natychmiast, a jak kręci się na bieżąco w zamierzonych odcinkach czasowych, to są problemy...

Link to postu

Problem z wprowadzeniem innego podejścia do pobierania danych jest taki, że cały mechanizm jest oparty o strukturę danych przechowywanych w bazie Sello, walidacji obiektów przy zapisywaniu itp. Powoduje to, że przy próbie wdrożenia innego sposobu pobierania pojawiają się problemy, że tu brakuje jakichś danych, które są wymagane przy aktualizacji danych klientów, tu przy pobieraniu transakcji potrzebna jest informacja o aukcji (żeby określić np sposoby dostawy) itp. Wszystkie te mechanizmy zakleszczają się w znacznym stopniu i jeden bez drugiego działać nie będzie.

Na przyszłą wersję mamy zaplanowaną realizację zagadnienia pt. optymalizacja pobierania danych z Allegro. Zrobimy wtedy dokładny przegląd całego synchronizatora z Allegro i przymierzymy się do stworzenia czegoś co działa szybciej.

Link to postu

U mnie do tego błędu dochodzi jeszcze błąd zapisu przy ofercie

[attachment=1]

 

I problem z kategoriami(jeśli nie edytuje to wystawia poprawnie)

[attachment=2]

 

A co z moją sprawą ??

Problem kategorii sprawia mniejsze problemy gorzej z tym błędem zapisu który pojawia się nawet przy pobieraniu aktualnych ofert trwających

Link to postu

Problem okazał się bardziej skomplikowany. Mianowicie są nim duble kategorii. Nie wiemy skąd się biorą, prawdopodobnie jest to wynik niepoprawnych danych zwracanych z serwera webApi Allegro (co ostatnio obserwowaliśmy).

 

W każdym bądź razie, problem stanowiły duble kategorii w bazie, co objawia się np powtórzeniem jakieś nazwy kategorii w aukcji np A > B > C > C > C > D. Jest to niegroźne dopóki długość tej nazwy nie przekracza dopuszczalnej wartości. W przeciwnym wypadku zapis aukcji kończy się niepowodzeniem.

 

Gdyby ktoś zauważył u siebie tego typu zduplikowane podkategorie w nazwie kategorii w aukcji i pojawił się problem z zapisywaniem aukcji, proszę do nas napisać mailowo na sello@insert.com.pl - odeślemy rozwiązanie tego problemu.

Link to postu

U mnie większość kategorii tak wygląda.

Tzn. zdublowane są drugie człony, np.

 

"Biuro i Reklama > Pakowanie i wysyłka > Pakowanie i wysyłka > Pakowanie i wysyłka > Pakowanie i wysyłka > Etykiety samoprzylepne"

 

Zdublowane są w różnej ilości razy, czasem jeden raz, a czasem i 5 razy.

 

Dopiero teraz to zauważyłem.

 

Po wybraniu ręcznym kategorii lista wygląda w miarę normalnie...

Nie sprawdzałem każdej kategorii, ale jak wybiorę po powieleniu aukcji kategorię, to się wybiera poprawna.

 

Tylko jak naprawić te wszystkie aukcje trwające, które przecież się w końcu zakończą i każdą trzeba będzie edytować ?

???

 

 

Ale jaja :P

Link to postu

No rzeczywiście jaja.

 

Sprawdziłem z ciekawości i też to mam przy niektórych aukcjach trwających i zakończonych. I też losowo - czasem 1, 2, 3 razy powielone :(

 

No i tak samo pytam co z aukcjami trwającymi, czy da się je poprawić w trakcie czy trzeba będzie ręcznie każdą po zakończeniu?

Link to postu

Skrypt który mamy usuwa duplikaty, na szczęście w tym przypadku występuje lekkie wiązanie pomiędzy aukcjami i kategoriami - więc sql server nie krzyczy, że nie można usunąć używanej kategorii. Jeśli gdzieś kategorie były użyte to oczywiście znikną - ale pobranie pełnych danych o aukcjach przywraca już prawidłowe kategorie.

Link to postu

Witam.

Dziś mam problem z pobieraniem danych w sello - pojawiają się błędy tak jak wcześniej było to opisane na formum: "zapisanie aukcji 3945997276 nie powiodło się ilość musi być większa od zera cena wywoławcza nie może być mniejsza niż dopuszczalna na serwisie". Aukcje z błędami zostały zakończone w marcu. Zainstalowane sello to wersja 1.15.

Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...