Skocz do zawartości

Jaki jest najlepszy program do synchronizacji plików i folderów z serwerem FTP?

Polecane posty

Poszukuję najlepszego programu auto-synchronizującego pliki i foldery z serwerem FTP.

Najlepszego czyli:

-prosty w obsłudze,

-nie gubiący danych,

-dobrze rozróżniający różnice w plikach,

-szybko wyszukujący pliki konieczne do podmiany (kilkanaście/dziesiąt tysięcy zdjęć i kilka tysięcy podfolderów!)

-najlepiej darmowy ale niekoniecznie.

 

Interesuje mnie takie rozwiązanie: na swoim komputerze zakładam folder i do niego kopiuję wszystkie pliki i foldery które chcę mieć w ten sam sposób umieszczone na serwerze FTP. Jeśli wprowadzę w tym folderze zmiany typu:

-dodam lub usunę folder i podfolder,

-dodam lub usunę plik,

-podmienię taki sam plik (*.JPG) na inny (zmian nazw plików i folderów nie planuję),

to żeby automatycznie tak samo wyglądało to na serwerze FTP.

 

I właśnie o tą podmianę plików i szybkość wyszukiwania zmian trochę się boję - chodzi o to jak zrobię niewielką różnicę na zdjęciu to żeby program wychwycił, że to zdjęcie zostało zmienione (nazwa pliku będzie taka sama) i żeby nie szukał zmian przez pół dnia. Chciałbym też wszelkie zmiany dokonywać bezpośrednio na zwykłych folderach Windowsowych, a nie w tym programie bo tak jest dla mnie szybciej.

 

Dobrze by było gdyby od razu można było też tworzyć backup takiego folderu na innym komputerze w sieci lokalnej.

 

Wbrew pozorom takich programów nie ma zbyt dużo i zacząłem je przed chwilką przeglądać ale stwierdziłem, że lepiej Was zapytać niż samemu testować po kolei te programy. Na pewno ktoś już przerabiał te programy i korzysta z takiego rozwiązania. Więc szkoda wynajdywać koło drugi raz ;)

 

Link to postu

Total Commander. Trial, potem płatny. Sprawdzony - dla mnie FileZilla (darmowa) daleko w tyle za TC. Podobny do TC jest także darmowy 7Zip (ma w sobie manager plików na 2 kolumny).

 

Total Commander sam to robi?

 

Korzystam z niego, na razie trial :) ale nie mogę tego opanować

Link to postu

Tak, ma takie możliwości. Z lewej otwierasz ftp (można z prawej :) ale piszę jak ja to robię) z prawej folder lokalny. Wybierasz "Polecenia > Synchronizuj katalogi". W sekcji "Pokaż" zieloną strzałkę wciśnij, "=" "wyciśnięta" :D, czerwone "=" wyciśnięte, niebieska strzałka wciśnięta, wybrana opcja 'pojedyncze' i ptaszki przy 'asymetrycznie' i 'podkatalogi'. Potem klik na 'porównaj' i leci, po porównaniu pyta o decyzję. Potestuj na lokalnych katalogach dla pewności.

Link to postu

Testuję i teraz jak mi to tak szybko i prosto wytłumaczyłeś to kumam chociaż trzeba myśleć co się robi bo przy dużej liczbie różnych zmian idzie się pogubić i potem będą puste zdjęcia w aukcjach :)

Dzięki

 

Total Commander potrafi kłamać, bo jeśli wyłączy się opcję Ignoruj datę to patrzy po wielkości pliku. Zdarzyło mi się parę razy, że plik po zmianach był identycznej wielkości i TC nie nadpisał starego pliku ;) - warto o tym pamiętać.

 

Czyli ignoruj datę ma być zawsze zaznaczone?

Link to postu

Z doświadczenia jednak powiem, że synchronizacja wszystkiego z FTP to niezły kolec w d...dziupli.

Trwa to milion lat, gdy tylko ilość plików się powiększa.

 

Kurcze - zmartwiłeś mnie bo nie mam za bardzo innej opcji pilnowania zmian w folderach ze zdjęciami, zwłaszcza że pracuje na nich kilka osób. Ręcznie nie upilnuję kto co i kiedy zmienił :(

Link to postu

 

No właśnie.

 

Ja do backupu niektórych rzeczy wykorzystuję xcopy, które ma przełącznik /M

kopiujący tylko pliki z atrybutem archiwalnym, po czym wyłącza ten atrybut.

Pod windowsem każda edycja pliku ustawia atrybut archiwalności, więc można łatwo skopiować tylko te naprawdę zmienione pliki.

 

No ale jak to przełożyć na FTP to nie wiem....ale może pokombinuj coś w tym stylu.

Może jakimś skryptem na koniec dnia być wysyłał pliki z atrybutem archiwalnym i czyścił ten atrybut.

 

To taka moja koncepcja, niestety nie znam narzędzia które by to umiało zrobić.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...