Skocz do zawartości

Czy klienci odróżniają kuriera Pocztex od Poczty Polskiej?

Polecane posty

Mam pytanie, szczególnie do tych z Was co korzystają z Pocztexa.

 

Czy klient dostając przesyłkę wysłaną Pocztexem rozumie, że jest to przesyłka kurierska, a nie myśli sobie, że zapłacił za kuriera, a dostał Pocztą Polską?

 

Bo paczki Pocztexa w zależności od miejscowości roznoszą kurierzy Pocztexa (wg mojego PH - "tacy z węzła") lub listonosze. Co więcej - podobno jak doręczyciel nie zastanie klienta w domu to może wypisać awizo do odbioru przesyłki na poczcie. Dla klienta jest to więc czytelny znak, że zapłacił za kuriera, a dostał przesyłkę Pocztą Polską i sprzedawca zarobił na nim.

 

Pytam bo sprawdziłem cennik Pocztexa i dla niektórych kategorii jest on bardziej korzystny od innych kurierów i dodatkowo przesyłki możemy sami zanosić na pocztę przez cały dzień co dla nas jest ważne. Kurierzy nas obsługujący przyjeżdżają zazwyczaj koło południa i zamówienia złożone później mimo, iż są spakowane to wysyłamy dopiero na następny dzień co niepotrzebnie wydłuża czas realizacji zamówień. Transformata do Pocztexa też już jest gotowa ;)

 

Jedyny dylemat jaki mam to czy klient to odróżni, czy nie?

 

Teraz po zmianach w EN wszystkie przesyłki biznesowe i tak się nazywają kurier Pocztex 48.

 

Link to postu

Podejrzewam, że klienci nie odróżnią prawdziwego pocztexa od kuriera 48 i będą mieli pretensje, choć pewnie nie wszyscy wyrażą to w postaci negatywa.

Co najwyżej gwiazdki obniżą.

 

Ja nie wysyłam pocztexem bo u mnie w umowie wpisali mi, że muszę nadawać pocztex w Węźle, który jest 20km ode mnie w jedną stronę i nie mogę tego zmienić. A jak mi się nie podoba, to mam dzwonić po kuriera przez infolinię i przyjedzie. Oczywiście nie wiadomo czy tego samego dnia.

 

Ale jak bym nadawał, to bym chyba zainwestował w jakąś dużą pieczątkę "KURIER", aby klient wiedział, że jest to kurier.

 

Ale i tak niezadowolonego klienta się pewnie znajdzie :P

 

 

 

Link to postu

Co do gwiazdek to nie wiem, bo nie mam wglądu... ale przez kilka miesięcy nie mamy żadnych pisemnych/telefonicznych pretensji. Natomiast trzeba telefonicznie wyjaśniać, że tani kurier 48 to poczta. Mówimy, że poczta ciągle coś zmienia i teraz wymyślili taką nazwę... wielu bierze "prawdziwego" kuriera.

 

To prawda, że "pocztexowe" paczki czekają potem do odbioru na poczcie. Jednak to nieczęsty przypadek.

Link to postu

Ale jak bym nadawał, to bym chyba zainwestował w jakąś dużą pieczątkę "KURIER", aby klient wiedział, że jest to kurier.

 

To by było fajne rozwiązanie :) Gdyby tylko Pocztex miał jakieś darmowe naklejki firmowe ze swoim logo, żeby można było je nakleić to wtedy byłoby to jakoś odróżnione.

 

Co do gwiazdek to nie wiem, bo nie mam wglądu...

 

Też uważam, że Allegro powinno dać podgląd, który klient zaniżył gwiazdki - człowiek by wiedział co u kogo zrobił nie tak. Zwłaszcza, że spotkałem się z opinią, że wielu klientów specjalnie zaniża gwiazdki za koszty wysyłki bez względu na ich wysokość tylko po to żeby "wymuszać" na sprzedawcach coraz to niższe ceny wysyłek.

 

wielu bierze "prawdziwego" kuriera.

 

"Prawdziwego" czyli Pocztex24? Czy jednak korzystacie jeszcze z innego kuriera?

Link to postu

"Prawdziwego" czyli DPD lub UPS. Ale klient wcześniej nie wie czym wyślę (chyba, że pyta albo o konkretną firmę poprosi), bo to ja decyduję co mi pasuje. Na aukcji mam grafikę, że wysyłam trzema kurierami. Wszystko zależy od masy / gabarytu / kształtu / pobrania paczki. Pocztexa opisuję jako Expres24 więc od razu widać, że to coś innego niż Kurier48.

 

Wydaje się, że więcej osób zamawia pocztą odkąd nazwali się kurierem...

 

PS wiecie już, że DPD chce kupić 7? jeśli ukoik pozwoli...

http://forsal.pl/artykuly/790898,dpd-polska-kupuje-siodemke-spolka-nie-wejdzie-na-gpw.html

Link to postu

PS wiecie już, że DPD chce kupić 7? jeśli ukoik pozwoli...

http://forsal.pl/artykuly/790898,dpd-polska-kupuje-siodemke-spolka-nie-wejdzie-na-gpw.html

 

 

Ciekawe tylko czy DPD zejdzie do poziomu Siódemki czy na odwrót.

Jak widzę te rozwalające się, pordzewiałe wany Siódemki, to aż strach tam zamawiać.

Kiedyś przyjechał do mnie kurier, z paczką do mnie. Akurat wychodziłem z domu, a że się spodziewałem i wiedziałem, że to będzie siódemka, podszedłem.

Pan otworzył wana, a tam kurnik ze spiżarnią w jednym.

Jakieś stare młotki, piła łańcuchowa stara, stare pordzewiałe skrzynki z narzędziami, a pomiędzy tym moja paczka.

 

Ucieszyłem się, że była dobrze zapakowana.

 

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Odświeżę troszkę temat...

 

Mam w ofercie Pocztex Kurier 48  - oferuję go klientom już za 9zł

Do oferty dorzuciłem usługę odbiór w punkcie  za 7zł.

 

 

 

Trochę mnie denerwuje DPD bo po paczki przyjeżdżają o której chcą raz o 12 raz o 16 i nie mogę tego zmienić bo jestem ostatni na trasie.

 

Z pocztą dogadałem się że będą paczki odbierać codziennie za darmo. pod warunkiem że będę miał 1 pocztexa dziennie i minimum 50 w miesiącu.

 

Mam jednak dylemat bo podpisałem umowę na kuriera pocztex 24 i niewiem jak to nazwać w allegro? pokazuje się tylko usługa "paczka 24" i zmienić się tego nie da. pozostaje pytanie czy zrezygnować całkiem z DPD i nadal niewyjaśniona sprawa reakcji klientów którzy nie odróżniają pocztexa np 24 od 48 bo wszystko jak ktoś napisał wyżej noszą listonosze w małych miasteczkach.

Link to postu

Też właśnie tak myślałem żeby to zrobić w ten sposób bo poczta gwarantuje doręczenie w 24h przy nadaniu do godziny 15.

Najpierw testy Pocztexa. Później napiszę jak to się sprawdza. Mam jednak największe zaufanie do Poczty. Najważniejsze że nie będę musiał jeździć na Pocztę(fakt mam 600m) ale jechać trzeba 2 razy.

 

Ks.Robak nie wiem ile paczek nadajesz ale u mnie łaski nie robili żeby przyjechać po odbiór. 

 

 

Wysyłam plastikowe elementy bez zabezpieczeń bombelkowych tylko karton i brak reklamacji a z kurierami różnie bywa.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Ja również niedawno zastanawiałem się nad tym, czy klienci odróżniają te dwie usługi. Nie zauważyłem spadających gwiazdek, ale zauważyłem sporo plusów pocztexa:

 

- kurierzy podjeżdżają 2 razy dziennie: punkt 12:00 i około 16:00, poza tym mogę paczki złożyć na poczcie do 19:00

- czyste i zadbane auta = czyste i całe paczki

- na 1200 wysłanych paczek tylko dwie reklamacje z uszkodzeniem, rozpatrzone pozytywnie (wysyłam dość delikatne rzeczy).

 

Minusem był do niedawna brak API (korzystam z pośrednika) ale to już wkrótce zostanie naprawione.

Link to postu

Można rzec że Pocztex to rewelacja, cena konkurencyjna w stusunku do SIÓDEMKI czy DPD , nigdy mi nie zaproponowali mniej niż 12zł netto. A poczta odrazu zeszła na 10netto. Klienci kuriera nie odróżniają

 

Mi Pocztexa proponowali za 15zł netto za paczkę do 30kg. O jakich paczkach mówisz za 10zł netto?

Link to postu

Może kolega mówił o Pocztex48?

 

Jeśli tak, to żaden kurier :P;D

 

Co ciekawe, do mojej umowy wcisnęli mi na siłę Pocztexa, tyle, że nadawać toto mogę tylko przez kuriera (zamawianie telefoniczne) albo jak zawiozę na WER (20 km ode mnie).

 

Jak by nie patrzeć przy zamówieniu telefonicznym, kurier przyjedzie jutro, więc wyjdzie na to samo co w Kurierze48 wysłanym dzisiaj :)

Link to postu

Może kolega mówił o Pocztex48?

Co ciekawe, do mojej umowy wcisnęli mi na siłę Pocztexa, tyle, że nadawać toto mogę tylko przez kuriera (zamawianie telefoniczne) albo jak zawiozę na WER (20 km ode mnie).

 

A nie możesz zamawiać kuriera przez EN? Tam wybierasz godziny, kiedy ma przyjechać.

Link to postu

Tak jak piszę 10zł netto za paczki do 30kg mam na usługę Pocztex.

Ale czy to jest Pocztex ekspres 24?

 

Na Pocztex kurier 48 wydusiłem 6,93 netto :)

Wow to masz super cenę. A czy tutaj też masz jedną cenę na paczkę do 30kg? Dużo wysyłasz że dostałeś takie super ceny?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...