Skocz do zawartości

Sello 1.16 Beta

Polecane posty

Jeszcze nie odważyłem się testować, ale lista zmian jest imponująca.

Nie jestem pewien czy za pierwszym razem ogarnąłem cały opis ;D

Trochę trwało zanim doczekaliśmy się nowej wersji, ale warto było czekać :D

 

Ja zdearchiwizowałem sobie Sello do nowego podmiotu na osobnym komputerze i zaktualizowałem do 1.16 Beta. Tylko odbieram na nim dane i przede wszystkim skupiam się na testach pól własnych. I na szybko mogę napisać, że pola własne wymiatają - tylko mają kilka błędów ale to już napiszę w osobnym wątku.

Link to postu

W ogóle ta wersja to oprócz pól własnych ma masę ciekawych funkcji. Już dawno się tak nie cieszyłem z nowej wersji Sello.

 

1. Podsumowania na listach - rewelacyjna rewelka!

Widać wszystko jak na dłoni - zupełnie inny poziom informacji.

 

Zwłaszcza w module towary - od razu widać w dolnym oknie w zakładce aukcje ile przedmiotu się sprzedało bez konieczności robienia zestawień.

Ale tutaj to bym mocno sugerował dodanie filtru "aukcje z okresu" żeby można było sprawdzić na szybko sprzedaż np. w miesiącu, z roku, itd. Podsumowanie nie wiadomo jakiego okresu czasu jest trochę takie nie konkretne. Filtr może być wybierany nawet nad górnym oknem tylko żeby dotyczył aukcji w dolnym oknie. Wiąże się to też z podsumowaniami - średnia z niewiadomo jakiego okresu? Jeden przedmiot był wystawiany od dwóch lat a inny od trzech miesięcy więc średnia tutaj fałszuje. Filtr "aukcje z okresu" bardzo byłby tutaj na miejscu.

 

2. Dodawanie do transakcji wielu towarów jednocześnie jest dziwne - zaznaczamy ptaszka przy towarze i klikamy ok ale ilości tych przedmiotów musimy wpisać już w transakcji - Subiekt GT ma to jednak zdecydowanie lepiej rozwiązane. No i narobiły się tam jakieś błędy opisałem je tutaj: https://forum.sello.pl/index.php?topic=7036.msg43390#msg43390

 

3. Link do zwrotów prowizji niby drobnostka, a cieszy i ułatwia pracę.

 

4. Filtr aukcji "liczba ofert różna od liczby transakcji" na razie nic nie pokazuje czyli jest dobrze :) Ale to wyjdzie później w praniu...

 

5. Skrót do eksportu paczek - drobnostka, a też cieszy.

 

Link to postu

GRATULACJE!

 

Paczkomaty - domyślny gabatyt - OK!  :)

Linijki przy wydruku ctrl+P - OK!  :)

Podsumowania wartości - OK!   :)

Dodawanie zbiorcze towarów do transakcji - OK!  :)

Link do zwrotów prowizji - OK!   :)

 

Pola własne w towarach widać, że są przydatne, muszę potestować.

 

 

Paczkomaty - nadal brak możliwości druku potwierdzenia nadania, gdy paczki zanosi się do oddziału.

 

Ctrl+F - po ponownym włączeniu przydało by się, aby poprzednio wpisane znaki do wyszukiwania pozostawały w okienku (podświetlone, żeby ew. łatwo było je nadpisać). Tak działa np. chrome, office... ale subiekt i sello nie...

 

Odbiór w punkcie na poczcie świetnie działa z kodem opracowanym na forum, ale wyszukiwanie PNI nadal musi być ręczne. Może kiedyś sello to opanuje? Warto by dodać pole, przeznaczone tylko dla PNI (teraz wpisujemy do NIP-u adresu wysyłki) i może jakiś mechanizm "przydzielający" ten nr do wybranej w FOD placówki odbiorczej.

 

I przy okazji: gdy w paczkach (może i gdzie indziej też) rozwinie się opcje 'o sposobie przekazania' to mam już ich na tyle, że trzeba przewijać. Dobrze było by wyłączać z opcji nieużywane funkcje, a przynajmniej żeby działało tam kółko myszki.

Link to postu

Z drukowaniem potwierdzenia nadania to jest problem natury "technicznej", generalnie rozchodzi się o to, że etykiety generuje Sello z informacji pobranych z serwera Paczkomatów. Do wydrukowania potwierdzenia nadania potrzebna jest pewna informacja, której serwer nie zwraca. Musielibyśmy zatem przerobić mechanizm paczkomatów tak jak działa w tej chwili K-EX - czyli pobieranie i drukowanie PDFów.

 

 

Link to postu

Z drukowaniem potwierdzenia nadania to jest problem natury "technicznej", generalnie rozchodzi się o to, że etykiety generuje Sello z informacji pobranych z serwera Paczkomatów. Do wydrukowania potwierdzenia nadania potrzebna jest pewna informacja, której serwer nie zwraca. Musielibyśmy zatem przerobić mechanizm paczkomatów tak jak działa w tej chwili K-EX - czyli pobieranie i drukowanie PDFów.

 

No to wg mnie szkoda Waszego czasu. Nie nalegam. Dzięki za wyjaśnienie. Myślę, że niewielu nadaje w oddziale. A drukowanie etykiet z sello niesie za sobą jedną dobrą funkcjonalność, można napisać coś od siebie.... ;)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Przetestowałem dzisiaj pola własne - i powiem tak - JESTEM POD WRAŻENIEM.

 

...ale BRAKUJE KILKU DROBIAZGÓW...

 

1. Automatyczne wprowadzenie zmian w Szablonie jeśli dokonano zmian w Szablonie Opisów do którego dany Szablon Opisów został przypisany - WYSOKI PRIORYTET

2. Możliwa synchronizacja pól własnych Subiekta z polami własnymi Sello - WYSOKI PRIORYTET ...wiem że na ten wniosek już Bartek udzielał odpowiedzi ale proszę jeszcze raz się do tego ustosunkować... w odpowiedzi była o ile pamiętam informacja że wina może leżeć po stronie Subiekta... Aplikacja, z której korzystamy do prowadzenia sklepu internetowego korzysta z naszych pól własnych w Subiekcie i z tego co się dowiedziałem wyciągnięcie tych danych nie jest wielkim problemem.

 

Tak czy inaczej uważam, że POLA WŁASNE w Sello są genialnym rozwiązaniem ale rozwiązanie w którym można by te wartości zmieniać tylko w jednym programie byłaby dużą oszczędnością czasu dla osób które korzystają z tych pól w Subiekcie. W naszym przypadku wszystkie zmiany w towarach dokonujemy z poziomu Subiekta dzięki temu i w sklepie internetowym, Sello i innych aplikacjach mamy te same dane...

 

CZY SĄ JAKIEKOLWIEK SZANSE NA WPROWADZENIE TYCH DWÓCH ROZWIĄZAŃ W NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI?

Link to postu

1. Będzie w najbliższej poprawce. Zrealizowaliśmy to nieco inaczej. Nie jako aktualizację szablonów aukcji, tylko w szablonie aukcji jest teraz do wyboru źródło opisu. Źródłem może być treść wpisana w szablonie poniżej, albo szablon opisu - wtedy w szablonie aukcji nie da się modyfikować takiego opisu, a zawartość jest brana z szablonu opisu bądź z szablonu aukcji przy generowaniu aukcji.

 

2. Nie jest wielkim problemem, ale potrzebny jest jednak czas na zrealizowanie :).

 

Link to postu

Dzięki za odpowiedź...

Ad.1 Przyznam się, że chyba nie do końca zrozumiałem na czym ma polegać to rozwiązanie.... ale rozumiem, że ma być lepiej ;)

Ad.2 Ciekawe czy tyle samo co ilość użytkowników x ilość produktów x czas wpisywania a później sprawdzania czy zmiany w jednym programie zostały wprowadzone do drugiego programu żeby były takie same  :) ...bo trzeba to prowadzić w dwóch programach niezależnie :) a od samego początku cała sztuka polegała na tym że Sello pobiera dane z Subiekta ...no ale nie będziemy się licytować :) ...mamy nadzieję że temat powróci niebawem...

Link to postu

1. Postulowane poprawki były takie, aby po zmianie szablonu opisu aktualizowały się szablony aukcji, w których ten szablon był użyty. Zamiast tego podpięliśmy na stałe szablon opisu do szablonu aukcji, więc nie ma potrzeby aktualizacji, bo właściwy kod html jest wstawiany do aukcji tylko w momencie generowania. Innymi słowy, będzie lepiej :)

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...