Skocz do zawartości

Paczka Mini - transformata do EN

Polecane posty

W załączeniu transformata do Paczki mini, zrobiona na bazie i na wzór transformat, które udostępnił Pozy.

 

Oczywiście działa tylko w EN dla indywidualnych.

 

Numer nadania trzeba wpisać do Sello przed użyciem transformaty.

 

Obsługuje ubezpieczenie i wartościowość.

 

Co do powiadomień adresata EN ma swoje ograniczenia - nie można wpisać naraz adresu email i telefonu klienta.

Trzeba wybrać jedno z nich.

Transformata korzystając z patentu PanBanBana sprawdza, czy posiadany numer jest numerem komórkowym i wybiera numer telefonu wówczas.

Gdy nie jest numerem komórkowym - wybiera adres email.

 

Powiadomienie nadawcy na stałe jest wpisane jako nasz adres email z Sello, choć istnieje możliwość przerobienia transformaty aby otrzymywać powiadomienia SMS na nasz numer telefonu. Jednak ta transformata tego nie obsługuje.

 

Jeżeli chcielibyśmy otrzymywać powiadomienia dla nas na inny adres email niż z Sello, wówczas należy zmienić linijkę:

 


<xsl:variable name="EmailFirmowy" select="s:ExportData/s:Company/s:Address/s:Email" />

 

na

 


<xsl:variable name="EmailFirmowy">nasz@email.pl</xsl:variable>

 

wpisując właściwy email.

 

Aby dane były zgodne w EN z tym co jest wpisane na paczce, wsadziłem nową wersję etykiety do wydruku, współgrającą z transformatą.

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6846.msg41888#msg41888

 

W transformacie jest miejsce na wpisanie swojej umowy z PP, ale jako, że transformata jest wykorzystywana tylko w EN dla indywidualnych, można tam wpisać co się chce i tak nie ma to znaczenia. Zostawiłem to pole, bo być może KIEDYŚ Poczta wprowadzi Paczkę Mini do biznesowego EN.

 

Jeśli coś nie działa - piszcie, przyznam, że nie robiłem testów na miarę nowej wersji Sello  ;D ;D

 

EN835_28.09.2014_A.zip

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Nowa, ulepszona transformata do Paczki Mini, a w niej:

 

-automatyczne zwiększanie masy przesyłki o podaną wartość (masę opakowania + wypełnienia), np. o 100 g.

-ulepszone testowanie numeru komórkowego, za pomocą JavaScriptu, oczywiście z patentem PanBanBana

-kapitalizacja pierwszych liter, gdyby klient wpisał byle jak

-poprawiony problem z wybieraniem właściwego emaila w przypadku transakcji dodanych ręcznie

-wpisywanie "Priorytet" w polu uwagi, gdy paczka jest priorytetowa.

 

Transformata dodana do pierwszego postu.

 

Do transformaty jest ulepszona wersja etykiety

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6846.0

Link to postu
  • 1 rok później...

Używam jej codziennie.

 

Lecz prawdę mówiąc nie bardzo umiem sobie wyobrazić po co wprowadzałeś numery nadawcze jako pulę.

Czy nie jest to dodatkowy kłopot ?

Najpierw wprowadzasz pulę, a potem musisz pilnować która paczka jest z tym numerem, który Sello przydzieliło.

 

Ja skanuję numery wprost do paczek w Sello.

 

Czy po wyeksportowaniu, w pliku XML są prawidłowe numery nadawcze ? Tzn. 20 znakowe ?

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź i podpowiedź.

Błąd polegał na tym, że wprowadzałem numer przesyłki z nawiasami (00)....

 

Rozumiem, że tworzysz paczki, etykiety adresowe drukujesz z sello, później za pomocą skanera kodów, wprowadzasz do każdej z nich numer z naklejki i eksportujesz do EN ? Czy coś przekombinowałem ?

 

Bo u mnie jest tak jak napisałeś, muszę pilnować numerów przydzielonych przez sello.

 

Link to postu

Dokładnie robię tak:

 

tworzę paczki w Sello

Biorę odpowiednią ilość paczek i skanuję je do paczek w Sello.

Po zeskanowaniu każdej długopisem piszę jej numer z Sello

Od razu naklejam "Priorytety" gdzie trzeba.

Potem drukuję etykiety nadawcze, które mają także numer z Sello, dzięki czemu wiem którą etykietę nakleić na którą paczkę.

Eksportuję wszystkie do EN.

Naklejam etykiety adresowe.

I gotowe.

 

Oczywiście pakowanie następuje na podstawie listy magazynowej z Sello, a zbieranie towarów do spakowania na podstawie Listy towarów do spakowania

https://forum.sello.pl/index.php?topic=8279.0

Link to postu

Ja tam robię troszkę inaczej

 

1. Paczki pakowane na podstawie listy magazynowej,

2. Spakowana paczka trafia na stół do kontroli/weryfikacji gdzie następuje:

- drukowanie dokumentu końcowego,

- drukowanie etykiety i w razie potrzeby nabicie pieczątki PRIORYTET,

- spakowanie towaru do koperty bąbelkowej, włożenie dokumentu sprzedaży, ulotki sklepu internetowego  ;D

- tak spakowana paczka trafi na wagę gdzie po naciśnięciu F10 waga wpisywana jest w pole masa, następnie przechodzę w pole nr nadania i czytnikiem kodów kreskowych sczytuję nr R z paczki mini

- wkładam, oklejam i zaklejam paczkę mini

- na koniec eksport do EN

 

wszystkie materiały pod ręką więc praca wygląda jak na taśmie ;)

Link to postu
  • 2 lata później...
22 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Ja używałem takiej, ale dawno nie sprawdzałem, czy działa nada.

paczka_mini.txt

Ok, ta transformata działa, dziękuję bardzo. 

Czy jest możliwość ekportu do pliku XML paczek z listy wysyłkowej, czy żeby paczka mogła zostać wyeksportowana musi być w zakładce "do wysłania" ?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...