Skocz do zawartości

Netykieta Allegro

Polecane posty

 

 

Właśnie się zdenerwowałem na sprzedawcę który chyba nie korzysta z Sello, za to doskonale umie korzystać z maila.

 

Zakupiłem u niego 8 produktów i dostałem:

-8x powiadomienie o oczekiwaniu na płatność

-8x powiadomienie o wpłynięciu wpłaty (payU)

-8x powiadomienie o wysłaniu towaru.

Tak, 24 maile o niczym.

 

Do tego 8 maili od Allegro "Kupiłeś...."

1 mail "Wybrałeś..."

1 mail "Sprzedający otrzymał...."

1 mail "Sprzedający wprowadził numer przesyłki"

 

razem 35 maili (!!!)

 

Ale ale.....WYBRAŁEM DOSTAWĘ PACZKOMATEM !

 

Zaczynam czekać na maile od inpostu  ;D ;D ;D

Link to postu

Właśnie się zdenerwowałem na sprzedawcę który chyba nie korzysta z Sello, za to doskonale umie korzystać z maila.

 

:D :D :D

 

Typowe automatyczne maile, których ktoś sobie nie przemyślał. Ja tutaj wolę bezpiecznie i ręcznie/mailingiem posyłać maile. A od inpostu to tylko dwa powinny być - przyjęto zlecenie i paczka czeka w paczkomacie.

 

Link to postu

Tak.

Na szczęście Sello pozwala grupować transakcje i można wszystko załatwiać 2-3 mailami.

Ja wysyłam takie:

-Potwierdzenie zakupu, gdy jest już wpłata, więc idzie jeden mail na wszystkie produkta

-Potwierdzenie wysyłki. Także jeden mail bo do jednej transakcji zbiorczej.

 

Ponadto jak ktoś nie zapłaci od razu to mu wysyłam wezwanie do zapłaty.

Jak by nie patrzeć dzięki Sello zaoszczędzono już wiele lasów.

Link to postu

Tak.

Na szczęście Sello pozwala grupować transakcje i można wszystko załatwiać 2-3 mailami.

Ja wysyłam takie:

-Potwierdzenie zakupu, gdy jest już wpłata, więc idzie jeden mail na wszystkie produkta

-Potwierdzenie wysyłki. Także jeden mail bo do jednej transakcji zbiorczej.

 

Ponadto jak ktoś nie zapłaci od razu to mu wysyłam wezwanie do zapłaty.

Jak by nie patrzeć dzięki Sello zaoszczędzono już wiele lasów.

 

No to działamy podobnie: zakup / wpłata  (chyba że zakup=pobranie to jeden mail) / ew. przypomnienie / wysyłka.

Link to postu

Nie chciało mi się tego sprawdzać ale ile maili się wyśle jak będziemy zmieniać np. status opłacenia i zapisywać kilkukrotnie tą samą transakcję. Albo jak będziemy tworzyć paczkę i ją usuwać i znowu tworzyć.

 

Czy za każdym razem przy takiej operacji wyśle się mail automatyczny? Czy jest w Sello jakaś blokada żeby po pierwszym automatycznym mailu nie wysyłał ponownie następnych?

Link to postu

Niestety wyśle za każdym razem nową wiadomość.

 

Z drugiej strony w zasadzie jest to pożądane, bo jak za pierwszym razem klikniesz wysłaną paczkę przez przypadek, to potem przy naprawdę wysłanej byś nie powiadomił nabywcy.

 

Z trzeciej strony przecież nie klika się w Sello gdzie popadnie, to nie zabawka. Ja nie ruszam tego czego nie rozumiem. Dlatego mam na kartce napisane co mogę wciskać.

Link to postu

 

Swego czasu apelowałem o nową wiadomość automatyczną - utworzono paczkę.

Po otrzymaniu takiego maila wielu klientów rezygnowałoby ze zmian, choć oczywiście nie wszyscy.

 

Wysyłanie takiego maila ma też swoje negatywne strony, więc każdy musiałby to dobrze przemyśleć.

Sam osobiście i we własnej osobie miałem przypadki robienia zakupów w sklepach, które wysyłają takiego maila i mimo, iż zdecydowałem się jeszcze coś dokupić po złożeniu zamówienia - rezygnowałem z tego zakupu z obawy o konieczność zapłaty kolejnych kosztów wysyłki.

 

Ja bym jednak takiego maila wysyłał.

 

Link to postu

 

He, no to prawda, że niektórzy sprzedawcy lecą sobie w m&m's.

Jednak to już indywidualna polityka sprzedawcy, którą mam nadzieję doceniają kupujący w komentarzach.

 

Najgorzej jest jednak, jak sprzedawca ewidentnie kłamie.

Napisze, że wysłał, telefon - wysłał.

A paczki nie ma i nie ma, a numer przewozowy przez przypadek nie został spisany.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...