Skocz do zawartości

Internet mobilny, a ilość pobieranych danych przez Sello

Polecane posty

Jestem zmuszony poszukać alternatywy dla internetu z netii, a jedyny sposób bez umowy to pakiety danych od operatorów komórkowych.

Czy ktoś z Was liczył ile danych "pi razy drzwi" potrzeba do pracy w Sello ?

 

Ja nie liczyłem. Ale mam 15 GB na ok. 5 - 8 godzin dziennie pracy na wszystkim (reszta ew. już w domu na osiedlowym). Nie brakuje moblinego (łącznie ze słuchaniem radyjka).

Link to postu

 

Ja nie liczyłem. Ale mam 15 GB na ok. 5 - 8 godzin dziennie pracy na wszystkim (reszta ew. już w domu na osiedlowym). Nie brakuje moblinego (łącznie ze słuchaniem radyjka).

 

Wow, 15 GB ssiesz codziennie ?

Raczej Sello tyle nie zjada. Pewnie coś w tle nieźle zasysa.

 

Miesięcznie, miesięcznie.

Link to postu

 

Miesięcznie, miesięcznie.

 

:)

 

Jeśli chodzi o pakiety komórkowe to chyba najbardziej opłacalne jest orange free na kartę.

Sam z tego korzystam.

Za 100 zł jest 6 GB internetu + 110 zł na internet dodatkowo płatny.

Wychodzi ponad 7GB.

Do tego jak się powłącza wszystkie bonusy i promocje, to wychodzi jeszcze trochę więcej. Warto w tym celu zarejestrować kartę i mieć dostęp do orange.pl.

Szybkość ? Różnie. Raczej są lagi, można bez problemu się zorientować, że się korzysta z komórkowego.

 

Jak ktoś zna tańszy sposób to chętnie poznam.

 

Są fajne routery 3g, co ssają internet z karty sim z jednej strony, a wypluwają w formie WIFI z drugiej strony.

Można bez problemu podłączyć laptopa lub telefon. Ja mam TP-LINK M5250 i nie narzekam, choć oczywiście wodotrysków nie posiada. Za to jest na baterie. Można wziąć internet do parku.

http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=M5250

 

Link to postu

Szybkość ? Różnie. Raczej są lagi, można bez problemu się zorientować, że się korzysta z komórkowego.

 

Jak ktoś zna tańszy sposób to chętnie poznam.

 

Są fajne routery 3g, co ssają internet z karty sim z jednej strony, a wypluwają w formie WIFI z drugiej strony.

 

Lagi mi nie straszne, nie gram, a prędkość mierzona na stronie http://www.speedtest.pl/ wskazuje:

odbieranie 16Mbit/s

wysyłanie 1,7Mbit/s

 

Routera nie potrzebuję, mam telefon który dokładnie robi to o czym piszesz.

 

Jeżeli płacisz 100zł za 7GB w orange free to brałbym coś np. od play http://www.play.pl/oferta/play-internet/play-online-promo/

 

Ja nie liczyłem. Ale mam 15 GB na ok. 5 - 8 godzin dziennie pracy na wszystkim (reszta ew. już w domu na osiedlowym). Nie brakuje moblinego (łącznie ze słuchaniem radyjka).

 

Kurcze myślałem, że zmieszczę się w 4-5GB, no nic jutro przetestuję ile tak naprawdę wciągnie mi tych danych podczas normalnego użytkowania i jakoś obliczymy sobie średnie zapotrzebowanie.

 

Link to postu

 

Jeżeli płacisz 100zł za 7GB w orange free to brałbym coś np. od play http://www.play.pl/oferta/play-internet/play-online-promo/

 

 

Fajna oferta.

 

Jak ktoś chce używać komórkowego internetu wyłącznie, to chyba nic lepszego nie znajdzie.

 

Ja ma nieco taniej w plusie za te 15gb. Ale play też fajna oferta.

Link to postu

 

No, 20GB za 37 zł miesięcznie z darmowymi nockami to już coś.

Wręcz bardzo dobrze.

 

Można sobie np. backupy nastawić na noc i wysyłać za darmo np. na Dropboxa, bez obaw o wyczerpanie transferu.

 

Tylko ciekawe jak z realną szybkością wysyłania.

Piszesz, że 1,7Mb. To daje ok. 200KB/s, a więc wysłanie 1GB trwałoby 85-90 min.

Nocny transfer trwa 7 godzin, więc można by wysłać 4,5 GB.....

Duże bazy trzebaby wysyłać co drugi dzień, a raczej na dwa razy.

 

Ale i tak to fajna oferta.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...