Skocz do zawartości

INPOST: wybrana metoda nie obsługuje tego zamówienia

Polecane posty

Allegro wydało komunikat, aby do 4 kwietnia 2024 poprawić "coś" z tokenem w INPOST.

Oczywiście nie zrobiłem tego i teraz za żadne skarby nie mogę wygenerować po WzA etykiety do żadnej usługi INPOST.

Mam różne błędy - głównie:

 

image.png.049c4ce99f5102f54a84f20c424c24ce.png

 

Skonfigurowałem już nową umowę do INPOST i etykiety po WzA generują mi się ze stronki Allegro --- > Zamówienia.

Jednak WzA po Sello cały czas zwraca taki bład:image.png.049c4ce99f5102f54a84f20c424c24ce.png

 

Czy ktoś się z tym spotkał?

Wydaje mi się, że metodę dostawy mam skonfigurowaną poprawnie w Sello, więc nie kumam, na chwilę obecną awaryjnie wysyłamy po SHIPX dzięki propozycji @MARCIN e-kupowanie.pl SHIP-X w Sello działa. Jednak WzA już nie... Mam najnowsze Sello 1.43.8 Czy ktoś się spotkał z problemem?

 

 

 

image.thumb.png.1470018a8397bda35b5eb5517d9a6474.png

 

 

 

 

Podrzucam od razu pożyteczne linki - umowy w Allegro konfiguruje się tutaj:

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/wysylam/nowa-umowa

 

i mam to ustawione tak:

 

image.thumb.png.8a586dde3e3f26a566eb85bbe8d3d51d.png

 

Klusz do API jest na pewno poprawny, gdyż na etapie wklejania nowego klucza Allegro go validuje i gdy zmieni się choć jeden znak, to Allegro takiego klucza nie przyjmie:

 

 

image.thumb.png.d48b8bfc3a9cc51466aa8b1de9e3b670.png

Edytowane przez HotKey .
  • Lubię to 1
Link to postu

Witam.
Może to nie tutaj ale.
Sa problemy chyba z WZA
znowu wyskakują błędy
 

obieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "9727/2024" na koncie "xxxxxxx" (xxxxxx): Problem z nadaniem przesyłki. Skontaktuj się z nami. Pomożemy jak najszybciej.

Kod błędu: 0 

[ERROR]: Problem z nadaniem przesyłki. Skontaktuj się z nami. Pomożemy jak najszybciej.

Przy różnych dostawcach . Na ta chwile DPD i DHL. Zmieniałem juz wielkość paczek na mieszczące się w gabarytówce nawet do 10 kg i nie pomaga.
jest to raczej problem w Allegro bo na allegro tez nie mogę wygenerować listu i pokazuje ten sam błąd.

Pozdrawiam

Link to postu
2 godziny temu, Paweł P. napisał:

Problem z nadaniem przesyłki. Skontaktuj się z nami. Pomożemy jak najszybciej.

To zdecydowanie nie chodzi o kontakt z nami :), komunikat taki przylatuje z serwisu Allegro. Niestety serwis wysyła takie treści komunikatów, które nie wiadomo jak zinterpretować i do kogo się zgłosić. Ale jeśli w samym Allegro jest problem z przesyłkami to i przez API też będzie.

Link to postu

Tak zgadza. Dlatego też sprawdziłem to podczas tworzenia przesyłki w samym Allegro.
Błędy się cały czas pojawiają i znikają, nadając po około 15-30 min nr listów.
Jeszcze po nadaniu numery nie można wydrukować listu bo nadal są jakieś błędy, ale za którymś razem przechodzi. Ewidentnie Allegro ma problem ze swoim API i połączeniem z firmami kurierskimi.
Chodzi o to żeby nie wszczynać alarmu a żeby poczekać cierpliwie. Znajomy też mi zgłosił że ma podobne problemy.
 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...