Skocz do zawartości

Fiskalizacja zdalna

Polecane posty

Trzeba by dopytać subiektowców.

 

 

Zdecydowałem się definitywnie na to rozwiązanie.

Pracowałem nad tym wiele godzin, największy problem to znalezienie SUZ kompatybilnego z drukarką fiskalną. Chociaż nie mam NEXO to zainstalowałem sobie na zwykłym Subiokcie GT najnowszę wersję SUZ:

 

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/subiekt_nexo/ulepszenia/serwer_urzadzen_zewnetrznych.html

 

I to co nie chciało działać ruszyło od ręki.

Podlinkowuję dla innych.

W skrócie:

- na serwerze mam drukarkę fiskalną

- paragony robię z laptopa po WIFi lub z komputera pakowacza. Testowane też po VPN.

 

Mega przydatne.

 

Dziś testuję, bo już mnie wk... drukowanie paragonów na jednym kompie, a do tej pory jeszcze tego nie ogarnąłem.

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

 

Czy SUZ czymś się różni od Fiskalizacji Zdalnej ?

 

Pytam ponieważ udało mi się zainstalować fiskalizację zdalną i bez problemu z drugiego komputera idą paragony lecz jest jeden problem.

Polega na tym, że jakiego sposobu zapłaty bym nie wybrał to na paragonie jest gotówka. Wybiera kartę ( przy sprzedaży stacjonarnej), jest gotówka, idzie paragon opłacony przelewem a na paragonie wciąż mam gotówkę. TO samo z nazwą pracownika.

Dzieje się tak przy pracy na komputerze głównym jak i klienckim.

Przy oryginalnych sterownikach drukarki było imię i nazwisko, po zainstalowaniu fiskalizacji zdalnej widnieje jak #4ST.

 

Dodam, że działam na drukarce Novitus Citizen HD

 

 

Link to postu

Z tego co ja wiem, jest jedna dość istotna różnica, otóż SUZ nie obsługuje pulpitu zdalnego, co ma fiskalizacja zdalna. Port COM kasy fiskalnej pojawi Ci się przy niej na zdalnym pulpicie, nie wiem, czy SUZ to ma, możliwe, że są to dwa całkiem różne programy, bo SUZ to usługa serwerowa działa na protokole TCP/IP a fiskalizacja zdalna to przemapowanie portów USB kas fiskalnych na pulpicie zdalnym.

 

Ja używałem fiskalizacji zdalnej po VPN, zaś SUZ po sieci wewnętrznej i po VPN. Jest to istotna różnica, gdy drukarka fiskalna nie ma gniazda ethernet.

Link to postu

My ostatnio przeszliśmy na SUZ. Co do paragonów, to zawsze jest to sprzedaż gotówkowa. Jednak w połączeniu z paragonami imiennymi w subiekcie daje pełną funkcjonalność. Wystawiasz dla klientów paragony imienne i tam określasz termin i formę płatności. W rozrachunkach masz później ten paragon do rozliczenia. Że tak powiem, nie patrz na to co wydrukuje drukarka fiskalna;) Wszystko co Cię interesuje masz w subiekcie. Dodam, że nie ma znaczenia czy jest to fiskalizacja zdalna czy SUZ. Zawsze to działa w ten sam sposób

Link to postu

My ostatnio przeszliśmy na SUZ. Co do paragonów, to zawsze jest to sprzedaż gotówkowa. Jednak w połączeniu z paragonami imiennymi w subiekcie daje pełną funkcjonalność. Wystawiasz dla klientów paragony imienne i tam określasz termin i formę płatności. W rozrachunkach masz później ten paragon do rozliczenia. Że tak powiem, nie patrz na to co wydrukuje drukarka fiskalna;) Wszystko co Cię interesuje masz w subiekcie. Dodam, że nie ma znaczenia czy jest to fiskalizacja zdalna czy SUZ. Zawsze to działa w ten sam sposób

 

Diabeł tkwi w szczegółach i jeśli fiskalizcja zdalna nie będzie Ci odpowiadać (np masz tylko 2 licencje na zdalny puplit a potrzebujesz 3 pulpity), to wybierasz SUZ. Zależy też od topologii sieci komputerowej.

 

Mi w oddzialne działała fiskalizacja zdalna przez pulpit zdalny (za routerem - działa szybko i wydajnie), zaś lokalnie by udostępnić drukarkę wielu klientom dajesz SUZ, po co kupować licencje na zdalny pulpit w małych firmach to duży koszt.

 

 

Oczywiście sprawdź też kompatybilność z kasą fiskalną jednego i drugiego programu. Dla mnie oba są ważne i używam w zależności od potrzeb.

Link to postu

Może ktoś poratuje i podpowie w czym leży problem.

 

Wczoraj zmieniałem serwer, wszystko przegrałem odpaliłem i hula poza drukarką fiskalną.

 

Od lat używałem fiskalizacji zdalnej, teraz chciałem podłączyć drukarkę bezpośrednio pod komputer za pomocą kabla USB.

 

Niby nic trudnego, drukarka została wykryta przez system, odpalam kasiarza a tam komunikat brak sterowników urządzeń, więc zainstalowałem te sterowniki https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/subiekt_gt/ulepszenia/sterowniki_urzadzen_zewnetrznych.html

 

Dodałem drukarkę wybierając z listy Postnet Thermal HS FV EJ, ustawiłem komunikację na USB i po testowaniu połączenia dostaję komunikat "Brak komunikacji" błąd i dupa.

 

Jak uruchomię wykrywacz urządzeń z fiskalizacji zdalnej to bez problemu wykrywa drukarkę podłączoną do komputera. (Zgodny z protokołem POSTNET 1)

 

Co robię źle ? Macie jakiś pomysł ?

 

 

Edit:

Chciałem przetestować fiskalizację zdalną i w trakcie testowania połączenia w kasiarzu program zwisa.

Link to postu

Zobacz stery od tej drukarki:

 

http://www.posnet.com.pl/Produkty-POSNET/Urzadzenia-fiskalne/Drukarki-fiskalne/sklepowe/Posnet-Thermal-XL/(c113)/1

 

 

Mi też oryginalne nie działają i nigdy nie udało mi się oryginalnych sterów z www uruchomić, zaś te hulają śweitnie, mam tą samą drukarkę.

 

Nawet fotki tych drukarek jakby zamienione ...

Link to postu

Dobra PTU ustawiłem na pałę jakie powinny być.

 

Przy próbie wydrukowania paragonu dostaję błąd:

 

L.p. Typ Kod Komunikat

1 E 2026 Błąd danych towaru zgłoszony przez urządzenie. Niewłaściwa długość pola danych. (Kod błędu: 10).

 

o co kaman ?

 

EDIT:

OK miałem w towarze dziwną nazwę w stylu "Bla bla bla / car car" ;)

 

Wpisałem normalnie towar i jest ok, paragon wyszedł

 

Link to postu

Ogólnie coś ta zmiana serwerów słabo mi wyszła.

 

Archiwizację i de archiwizację robiłem z poziomu SQL, na pierwszy rzut oka wszystko działa.

 

Ale teraz mam problem z wydrukiem faktur, tzn. nic z subiekta się nie drukuje.

Po wejściu w podgląd jest dokładnie taki komunikat https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/552,nie-drukuja-sie-wzorce-graficzne-przy-probie-wydruku-pojawia-sie-komunikat-server-has-not-yet-been-opened.html

 

normalnie ręce opadają, nie ma innego rozwiązania ?

 

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

chciałem zrobić fiskalizację zdalną w subiekcie GT i na komputerze serwerowym w kasiarzu dodając fiskalizację zdalną prosi mnie o nazwanie jej po czym naciskam  że drukarka podłączona jest do tego komputera naciskam konfiguruj i prosi mnie o podanie adresu serwisu oraz nazwy urządzenia. Niestety nie wiem jaki jest ten adres i jak go znaleźć a później jak połączyć z komputerem klienckim. proszę o jak  najszybszą odpowiedź.
z góry dziękuję.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...