Skocz do zawartości

Jakie najszybsze racjonalne rozwiązanie dla Sello+Subiekt = kompy+system+SQL+...

Polecane posty

Jak Ci się pracuje na Windows 8? Ja się zastanawiam pomiędzy Win7 64bit pro a Win8

Ogólnie pracuje się dobrze, ma parę zalet przydatnych przy sprzedaży na Allegro np. explorator windows ma przycisk na dole do przełączania pomiędzy widokiem klasycznym a miniaturami.

Bardzo pomaga przy obróbce zdjęć.

 

Właśnie się zastanawiam, czy lepiej iść w najnowsze systemy czyli Win8 czy jednak pozostać przy czymś co jest dłużej na rynku jak Win7. Niby nowy system powinien lepiej obsługiwać nowy sprzęt ale z drugiej strony dla takiego sprzętu łatwiej znaleźć rozwiązania dla systemu który już jakiś czas jest obecny na rynku bo już ktoś zdążył je opracować czego nie można powiedzieć o świeżym systemie :)

 

Tak samo wyczytałem w sieci, że nie warto kupować Win8 bo zgodnie z historią, że co druga wersja Windowsa jest dobra to Win8 jest tym złym i dopiero Win9 będzie "pierwszą prawdziwie dopieszczoną ósemką" :)

 

Co o tym myślicie?

Link to postu

 

Tak samo wyczytałem w sieci, że nie warto kupować Win8 bo zgodnie z historią, że co druga wersja Windowsa jest dobra to Win8 jest tym złym i dopiero Win9 będzie "pierwszą prawdziwie dopieszczoną ósemką" :)

 

Co o tym myślicie?

 

A tym się jak najbardziej zgodzę.... coś w tym jest :)

Link to postu
Bartek czyli biorąc pod uwagę architekturę Sello i Subiekta GT to nigdy nie będą one 64 bitowymi programami? GT jest już w sumie wycofywane, a co z Sello i jak jest/będzie z nexo?

Sello nie będzie. Podjęliśmy kiedyś próbę zbudowania Sello w x64 ale jest zbyt wiele bibliotek zależnych, które po prostu się nie kompilują prawidłowo. Sello jest oparte również o framework GT, który powstawał dosyć dawno temu i nie każdy kawałek kodu zadziała prawidłowo po skompilowaniu w 64 bitach. Poprawienie kodu i przetestowanie go zajęło by zbyt dużo czasu aby było to opłacalne - a zysk z przejścia na 64bity w przypadku Sello nie byłby aż tak wielki.

 

 

Co do Win8 to używamy ich w pracy, mam prywatnie w domu i nie mam z nim żadnych problemów. Działa szybko, stabilnie. Faktem jest natomiast, że może brakować sterowników do starszych urządzeń. Np na sterowniki do karty muzycznej musiałem trochę poczekać po zakupie win8 ;). Testerzy mówią, że ze sterownikami do kas, wag itp nie ma problemów.

 

Link to postu

Tak czy siak - to generalnie jak ktoś chce na klienty takie stary kompy to szczerze polecam - na Allegro taki sprzęt to dosłownie za parę złotych się teraz kupi.

za parę złotych to może podaj o jaką konfigurację chodzi, ja ze swoich obserwacji i doświadczenia z poprzedniej pracy mogę stwierdzić, że taka standardowa praca jak obsługa programu opartego na MSSQL/uruchamianie/drukowanie jest bardzo odczuwalna na starszych komputerach z procesorami jednordzeniowymi typu celeron, athlon.

Chyba lepiej wyjdę na zakupie nowego przeciętnego kompa. Będzie mi dłużej służył. Aczkolwiek sam Windows jest drogi więc w poleasingowych taniej by on wyszedł.

jeżeli obecnie masz jednostki oparte na procesorach jednordzeniowych, z pamięciami DDR1 i do tego z windowsem XP Home to biorąc pod uwagę Twoje podejścia do oszczędności to jedynym sensownym zakupem będzie właśnie zakup komputerów poleasingowych np. typu Dell Optiplex (przedział 450-700zł brutto z legalnym Windowsem 7 PRO, fakturą VAT i roczną gwarancją) - żaden składak nie podskoczy.

Alwin jakiej firmy masz NAS'a? Ja używam prywatnie QNAPA i zastanawiałem się czy nie kupić do firmy jakiegoś taniego NAS'a na dwa dyski (celem backupu 1 do 1) na trzymanie zdjęć. Do takiego NAS'a naraz może się łączyć ponad 250 użytkowników, nie spowalnia się dodatkowo serwera, jest tańszy i oszczędniejszy niż komputer backup'owy.

Mam jakiegoś Zyxela na jeden dysk, ale nie wykorzystuję go w pełni ponieważ, nie potrzebuję dostępu do grafik źródłowych - wystarczają miniatury w subiekcie.

Jedynie to mogę napisać jak w  poprzedniej firmie chciałem zastąpić stary serwer SMB jakimś tańszym QNAP'em z RAID1, niestety informatyk stwierdził, że podobno lubi się coś zawiesić więc odpuściliśmy temat - ale to było 9 lat temu i prawdopodobnie spowodowane było niechęcią informatyka do nowych technologi (bo po co ruszać coś jak dobrze działa).

Właśnie się zastanawiam, czy lepiej iść w najnowsze systemy czyli Win8 czy jednak pozostać przy czymś co jest dłużej na rynku jak Win7.

Co o tym myślicie?

 

Ja zostaje przy 7'ce i mam nadzieję, że będzie to system podobnie jak XP najdłużej wspierany przez Microsoft, a windows 8 i jego kafelki no cóż sam microsoft wrócił do tego co dobre przywracając standardowe menu start.

Link to postu
Czytałem że Intela są obecnie najlepsze jakościowo ?

Osobiście miałem i testowałem, jednak było to jakiś czas temu, wtedy były słabe i bardzo odstawały od tamtejszych OCZ.

Mój najstarszy dysk OCZ ma już ok 4-5 lat, sprawuje się nadal idealnie i jeszcze mnie nie zawiódł, ilością odczytu zapisu również bym się nie przejmował.

 

 

A czy wykonywanie kopii nie blokuje Ci komputerów w trakcie dnia pracy? O jakich godzinach je archiwizujesz?

Nie pracuję na podłączonych komputerach, pracuję na serwerze lub po przez zdalny pulpit. Kopie wykonywane są o godzinie 16 oraz nad ranem o 5 rano.

 

Fajne rozwiązanie. Aż sam z ciekawości przeglądnę takie laptopy po ile chodzą

Ja już swój nowy serwer otrzymałem. Jestem mega zadowolony, a cena to bajka.

http://allegro.pl/show_item.php?item=4362624975

 

Cena to 650zł w tym:

-i7 przy synchronizacji, włączonej przeglądarce i kliencie pocztowym, procesor w granicach 20-30%

-ssd OZC Solid3 60GB(mój własny)

-DDR3 6GB

-dedykowana grafika z 1GB ramu

-bateria 1,5h pracy na matrycy

 

Przechodziłem z komputera z procesorem dwurdzeniowym 1,6Ghz i 2GB ramu.

 

Zmiana jest ogromna, szczególnie procesor pomógł gdzie wcześniej był obciążony w 100%. RAM również, ku mojemu zdziwieniu zużycie ramu w granicach 3-3,5GB.

 

No dodatkowe podtrzymanie 1,5h to bardzo dużo, aby zasilić kompa i monitor na 1,5h trzeba by wydać sporo kasy na zasilanie awaryjne.

 

Nie chcę nikogo namawiać ale za tą cenę to na pewno nic lepszego bym nie znalazł.

 

Ps. no i odpada kwestia licencji na winde.. kolejne kilka stówek w kieszeni.

Link to postu

Patrzyłem na Allegro i okazja Gawcia raczej nieprędko się powtórzy w tej cenie ;D

 

Z drugiej strony to ma to też swoje minusy, z czego największym jest brak możliwości wpakowania drugiego dysku do raida. Poza tym ma same zalety  :P

 

Kombinowałem z innymi tanimi rozwiązaniami, ale w tej cenie, tj. do 700 zł można mieć jedynie jakiś C2D z 4GB ramu i to w rozwiązaniu seryjnym HP czy Dell, które niestety też mają tylko 1 wnękę na dysk i do tego nie posiadają raida.

I jeszcze są to w większości konstrukcje w które można wpakować tylko DDR2, którego ceny są kosmiczne w porównaniu do DDR3.

 

Już nie wiem co zrobić.....nie chcę wydawać dużo kasy, a jednocześnie potrzebuję osobny serwer bo jest mniej narażony na kłopoty z systemem operacyjnym komputera z którego się korzysta także do innych celów.

Link to postu

Z drugiej strony to ma to też swoje minusy, z czego największym jest brak możliwości wpakowania drugiego dysku do raida. Poza tym ma same zalety

 

http://www.ebay.com/itm/SATA-2nd-HDD-HD-Hard-Drive-Caddy-for-12-7mm-Universal-CD-DVD-ROM-Optical-Bay-/280820379708 :D

 

dysk dyskiem ale bez kontrolera RAID'a nie zrobisz

Link to postu

Raid można zrobić softwarowy w windowsie.

Tylko nie wiem, czy można dzielić dysk, i Raidować partycje.

 

Bo z raida windowsowego nie da się uruchomić komputera.

 

 

A tak poza tym, to czytałem na innych forach, głównie zagranicznych, nie rzadko w obcym języku, że stałe zasilanie laptopa z zasilacza strasznie psuje baterię i po kilku miesiącach jest ona do wywalenia, a zdarzały się także przypadki napuchnięcia baterii lub nadtopienia obudowy laptopa. ;D ;D ;D ;D

 

Ale obecnie skłaniam się niezależnie od tego do zakupu właśnie laptopa, ze względu na niewielką ilość miejsca, cichość i wbudowany telewizorek. No i energooszczędność.

Szkoda, że I5 i I7 mają tylko po 2 rdzenie w laptopach.

 

Link to postu

Gawcio mógłbyś napisać jak spisuje się Twój serwer pod względem głośności i temperatury ?

 

Czy laki laptop nie zaczyna rzęzić wiatraczkiem po wielogodzinnej pracy ?

 

W weekend próbowałem licytować nawet jeden laptop o podobnej konfiguracji do Twojej, ale cena znacznie przekroczyła 1000 zł, więc odpadłem >:(

 

Link to postu

Sama głośność jest w porządku, wyje kiedy zaczyna się pocić. Wiadomo, malutkie łopatki a wysokie obroty, dźwięk jak z grafiki.

 

i7 ma wysokie temperatury pracy w spoczynku jest to 50stopni, w trakcie obciążenia wyskoczyło mi nawet do 87, ale z tego co czytałem jest to normalne. Zakupiłem mu po prostu podstawkę chłodzącą i raczej się nie martwię bo te skoki temperatury to miałem podczas instalacji SQL'a i innych programów. Przy samym Sello, Subiekcie, przeglądarce i thunderbirdzie jest w porządku.

 

Jeżeli chodzi o licytację, to ja też go nie kupiłem po przez Kup teraz, gość miał wystawioną aukcję i się dogadaliśmy co do ceny.

 

Moja rada: sprawdzasz codziennie aukcje ale z filtrem ustawionym na wystawienie w ostatnich 24godz. Raczej wszystko co starsze to albo poleci licytacja nie wiadomo do jakiego progu albo jest już kupione. Jak coś znajdziesz to oferuj cene, proś o dorobienie KUP TERAZ i kupuj. Ew możesz pytać o sprzedaż bez dysku, ja tak zrobiłem w moim przypadku.

 

Minusem jest autostart po wyczerpaniu baterii, tak jak w komputerach można ustawić, żeby się podniosły po braku zasilania tak tutaj nie można tego zrobić.

 

Link to postu

 

Minusem jest autostart po wyczerpaniu baterii, tak jak w komputerach można ustawić, żeby się podniosły po braku zasilania tak tutaj nie można tego zrobić.

 

 

 

Cenna uwaga. A czy Twój laptop obsługuje może WOL ?

Może w ten sposób dałoby się go podnosić zdalnie (możnaby ustawić cykliczne wysyłanie WOL przez klienty).

 

Link to postu

Właśnie nie, bios jest taki ubogi, że tragedia.

 

Mam w planach zamontować kontroler do serwera linuxowego, który by sterował takimi rzeczami.

 

Mam u siebie zasilanie awaryjne sprzętu 12V, router, switch, kamera i inne tego typu rzeczy. Myślałem aby dodać kontroler, który po braku pinga do serwera podniesie go. Kontroler taki podpiąłbym pod przycisk w laptopie.

 

Takie przemyślenia póki co ;P

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Tak czy siak - to generalnie jak ktoś chce na klienty takie stary kompy to szczerze polecam - na Allegro taki sprzęt to dosłownie za parę złotych się teraz kupi.

za parę złotych to może podaj o jaką konfigurację chodzi, ja ze swoich obserwacji i doświadczenia z poprzedniej pracy mogę stwierdzić, że taka standardowa praca jak obsługa programu opartego na MSSQL/uruchamianie/drukowanie jest bardzo odczuwalna na starszych komputerach z procesorami jednordzeniowymi typu celeron, athlon.

Pentium 4 od 2,2GHz do 3,2GHz, 2GB do 4GB RAM DDR1, zwykłe dyski.

 

jeżeli obecnie masz jednostki oparte na procesorach jednordzeniowych, z pamięciami DDR1 i do tego z windowsem XP Home to biorąc pod uwagę Twoje podejścia do oszczędności to jedynym sensownym zakupem będzie właśnie zakup komputerów poleasingowych np. typu Dell Optiplex (przedział 450-700zł brutto z legalnym Windowsem 7 PRO, fakturą VAT i roczną gwarancją) - żaden składak nie podskoczy.

Dokładnie masz rację - a jak to jest z Windowsem w takich komputerach. Rozumiem, że naklejka licencyjna jest już naklejona na obudowie a sam system jest czyściutki jak w nowym laptopie i mogę od razu wypalić płytkę instalacyjną żeby sobie samemu od nowa zainstalować system?

No i do czego jest przypisana ta licencja, np. gdybym chciał wrzucić mojego SSD do takiego kompa?

 

Co do oszczędności - to tak mnie życie nauczyło :) I bardzo żałuję, że tak późno :) Teraz oszczędzam tam gdzie się da żeby potem móc spokojnie wydać tam gdzie potrzeba. Na przykład pochwalę się ;) Świeżutki monitor dla mnie do pracy Eizo 24 cale, 16:10, 1920x1200. Przesiadka z Siemensa 21 cali, 16:9, 1680x1050 i na początku szał bo w końcu można upchać na jednym monitorze te wszystkie dane w widokach Sello, Excela, itd. ale po tygodniu już się przyzwyczaiłem i teraz to jakiś taki malutki ten monitorek ;)

 

Ja zostaje przy 7'ce i mam nadzieję, że będzie to system podobnie jak XP najdłużej wspierany przez Microsoft, a windows 8 i jego kafelki no cóż sam microsoft wrócił do tego co dobre przywracając standardowe menu start.

No właśnie coś za szybko się kończy to wsparcie :)

Windows 7 - podstawowe wsparcie tylko do stycznia 2015, a rozszerzone do 2020 roku.

 

Nie chce mi się uczyć od nowa nowego systemu :( Chyba się skuszę na coś z Windows 7 PRO 64 bity ale wciąż się zastanawiam. Obecnie ten limit połączeń w Windows XP Home jak naraz przerabiamy 2 tysiące opisów, zdjęć, itd. to daje nam w kość. Ludzie się kłócą o dostęp do serwera :D :D :D Z drugiej strony jak już skończę i przerobię to wszystko i wrócimy do normalnego cyklu pracy to ten Windows XP Home nam wystarcza jako serwer i mógłby jeszcze posłużyć z rok. A potem może już Windows 9 :)

Link to postu

 

Nie chce mi się uczyć od nowa nowego systemu :( Chyba się skuszę na coś z Windows 7 PRO 64 bity ale wciąż się zastanawiam.

 

Wbrew pozorom 8 nie jest taki straszny.

Najgorsze jest szukanie "ustawień" bo panel sterowania jest ukryty na początku nie wiadomo gdzie.

Ale jak się zrobi jeden dobry ruch na początku - przypnie panel sterowania do okna start, to już wszystko wraca do normy.

 

Menu start nie ma i ostatnio czytałem, że nie będzie.

Ale nawet nie jest potrzebne. Ekran start jest nawet wygodny.

Poza tym Windows 8 jest tańszy niż 7 - w tej samej cenie otrzymujesz Win8 Box, co Win7 oem.

I można wtedy przenosić licencje na inne komputery.

 

Obecnie ten limit połączeń w Windows XP Home jak naraz przerabiamy 2 tysiące opisów, zdjęć, itd. to daje nam w kość. Ludzie się kłócą o dostęp do serwera :D

 

I to jest praca która dobrze oddaje realia naszej sprzedaży.

5 klientów kupi u konkurencji, a ten 6 co miał wziąć od nas już nie przyszedł.

 

Ja bym najlepsze 5 osób zostawił, a resztę zwolnił.

Po co Ci ludzie, którzy umieją tylko przegrywać  ;D ;D ;D ;D

 

 

Link to postu

Obecnie ten limit połączeń w Windows XP Home jak naraz przerabiamy 2 tysiące opisów, zdjęć, itd. to daje nam w kość. Ludzie się kłócą o dostęp do serwera :D

I to jest praca która dobrze oddaje realia naszej sprzedaży.

5 klientów kupi u konkurencji, a ten 6 co miał wziąć od nas już nie przyszedł.

Ja bym najlepsze 5 osób zostawił, a resztę zwolnił.

Po co Ci ludzie, którzy umieją tylko przegrywać  ;D ;D ;D ;D

Dobre ;) ale limit 5 połączeń dotyczy tylko dostępu do komputera. W naszym przypadku do udostępnionego udziału/dysku sieciowego. Sello i Subiekty śmigają w sieci jak trzeba :)

Link to postu

Dokładnie masz rację - a jak to jest z Windowsem w takich komputerach. Rozumiem, że naklejka licencyjna jest już naklejona na obudowie a sam system jest czyściutki jak w nowym laptopie i mogę od razu wypalić płytkę instalacyjną żeby sobie samemu od nowa zainstalować system?

No i do czego jest przypisana ta licencja, np. gdybym chciał wrzucić mojego SSD do takiego kompa?

 

Wygląda to tak: http://www.komputerymarkowe.pl/popup_windows_7_info.php stara naklejka + nowa naklejka dla komputerów zregenerowanych.

Teoretycznie każda licencja jest przypisana do płyty głównej ale w teorii pewna dowolność wystarczy zadzwonić na infolinię w celu przeprowadzenia ręcznej aktywacji.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...