Skocz do zawartości

Tworzenie aukcji na kilka kont jednocześnie

Polecane posty

Witam. Jestem zupełnie nowy i od wczoraj próbuje rozgryźć program. Chciałbym zasięgnąć informacji jak skonfigurować Sello tak aby robiąc jedną aukcje, robiła się ona automatycznie na 4 inne konta. Mam 5 kont na allegro i chciałbym skonfigurować program, aby zminimalizować prace przy tworzeniu aukcji. 5 kont to 5 różnych szablonów aukcji z różnym wyglądem. Chciałbym zmienić tylko środek czyli opis i zdjęcia. Jak to skonfigurować? Najlepiej by było na znacznikach, ale czy da się tak? Chodzi mi oto, że wstawiam zmienną w znaczniki np. tekst w [OPIS] bla bla bla [OPIS] oraz zdjęcia w znaczniki [ZDJĘCIA] zdjęcie 1, zdjęcie 2... [ZDJĘCIA]. Czy jest możliwe uzyskanie takiego efektu w tym programie? I przy stworzeniu takich szablonów aukcji żeby wrzucało mi do Sello do zakładki do wystawienia 5 takich samych aukcji ale na różnych szablonach.

Link to postu

Aby zrobić szablony z podobną treścią, ale innym wyglądem należy użyć pól własnych towarów.

Potem te pola, czyli takie "zmienne" można wsadzić do szablonów.

Postępowanie jest takie:

 

-dodanie pól własnych w słowniku, o nazwach dowolnych, najlepiej zgodnych z treścią przechowywanych wartości, np. długość, szerokość, ilość nóg....

-dodanie utworzonego pola do towaru

-wypełnienie pola własnego wartością w danym towarze

-utworzenie szablonu opisu (w zakładce aukcje) z wykorzystaniem pól własnych

-utworzenie szablonu aukcji na bazie danego szablonu opisu

-przypisanie utworzonego szablonu aukcji do danego towaru

-wystawienie towaru z szablonu (klikamy prawym przyciskiem na towarze i dajemy wystaw z szablonu).

 

Jeden szablon opisu można wykorzystać w wielu szablonach aukcji.

Podobnie jest z szablonami aukcji, jednak tutaj wpisujesz konkretne dane opisujące konkretną aukcję, więc w praktyce szablon aukcji pasuje zwykle tylko do jednego produktu.

 

Link to postu

Pola własne edytuje się w towarze.

Tam dodajesz treść.

Najpierw dodajesz dane pole do towaru, pojawi się na liście, a wtedy można je kliknąć 2x i otworzy się okienko do wstawiania treści.

 

W szablonie opisu wstawiasz tylko [Towar::PW::IMG] i po wystawieniu aukcji wstawi się w to miejsce Twoja treść.

 

Odnośnie zdjęć to proponuje rozwiązanie, które sam stosuję:

-jeśli masz zdjęcia na własnym serwerze, to warto trzymać je w katalogach zgodnych z symbolem towaru w subiekcie.

A zdjęcia nazywasz wszędzie 1.jpg, 2.jpg itd. albo A.jpg, B.jpg.....

Wtedy używasz pola własnego symbolu towaru w szablonie opisu i slash + A.jpg itd.

 

Wychodzi to tak:

Mam towar o symbolu PUMEKS001

Wgrywam go na serwer do folderu PUMEKS001

W środku mam zdjęcia A.jpg, B.jpg i C.jpg

 

A w szablonie mam adresy obrazków jako

http:\\moj-serwer\[towar::symbol]\A.jpg

http:\\moj-serwer\[towar::symbol]\B.jpg

http:\\moj-serwer\[towar::symbol]\C.jpg

 

Dzięki temu mogę wykorzystać jeden szablon do wszystkich produktów i nie muszę wpisywać ścieżek za każdym razem.

 

Każdy IMG w szablonie ma u mnie atrybut style="display:[Towar::PW::wyswietlajA]"

dzięki czemu wykorzystuję pole własne wyswietlajA do wpisania "block" lub "none" przy danym obrazku.

Ile obrazków w szablonie tyle pól wyswietlajA, wyswietlajB, wyswietlajC.

W ten sposób nie muszę wcale się zajmować ścieżkami obrazków, a jedynie określeniem, które obrazki mają się pokazywać w aukcji.

 

Polecam przy tworzeniu nowego szablonu aukcji odznaczyć opcję "Gotowa do wystawienia".

Dzięki temu przygotowaną, gotową aukcję znajdziesz w Aukcje->Przygotowane

i będziesz mógł popatrzeć czy wszystko jest w porządku (kod HTML trzeba skopiować do osobnego pliku HTML bo Sello wyświetla błędnie strony HTML).

Link to postu

Jeżeli chodzi o treść to faktycznie jest do do zrobienia. Jeżeli chodzi o zdjęcia to już niekoniecznie. Na Ftpie mam ponad 10 tysięcy zdjęć i katologowanie ich zajmie wieczność, poza tym korzystam z 3 różnych ftpów i to nie jest też dobre dla takiego rozwiązania. Jednak jeżeli dobrze to rozumiem i od teraz umieszcze wszystkie zdjecia na jednym ftpie i skonfiguruje treść w towarze to problem się rozwiąże bo przykładowo będzie to wyglądało tak:

[szablon]

[Treść]- stała dla każdego szablonu

[szablon]

 

i właśnie chciałbym osiągnąć to że jest zmiana tylko szablonu a środek pozostaje bez zmian bo szablony są zrobione tak samo tylko różnią się grafiką.

W tej chwili robię trochę na około bo pierwszą aukcję tworze w notepadzie i wklejam treść w każdy szablon po kolei. Jeżeli ja to dobrze rozumiem to dla każdego przedmiotu musiałbym zdefiniować najpierw opis w sello i zdjęcia. Jeżeli tak to jest to łatwe dla kogoś kto zaczyna a jak mam wystawione 3 tysiące aukcji to już jest problem.

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dojrzałem do wypróbowania pól własnych. Zacząłem od próby wklejenia w pole własne kodu html opisu aukcji - ok. 7500 znaków. Niestety nie mieści się tyle do pola - jak to obchodzicie?

 

No więc jest to problem i najgorsze,że nie będzie rozwiązany, bo to wina darmowej wersji SQL Serwera.

 

Ogólnie rzecz biorąc szablon aukcji wkleja się do szablonów opisów.

I modli, aby starczyło miejsca :D

 

Hmm... czy komuś się kiedyś skończyło miejsce w tamtym okienku szablonów opisów ?

Bo może tam się nie kończy ?  ;D

 

W szablonie opisu wstawia się pola własne.

 

W polach własnych trzeba trzymać mniejsze ilości danych, ewentualnie wstawiając kilka pól własnych obok siebie w szablonie opisu.

 

PS. Fajnie że się za to bierzesz, to już będą 3 osoby ;D ;D ;D

Link to postu

Dojrzałem do wypróbowania pól własnych. Zacząłem od próby wklejenia w pole własne kodu html opisu aukcji - ok. 7500 znaków. Niestety nie mieści się tyle do pola - jak to obchodzicie?

 

No więc jest to problem i najgorsze,że nie będzie rozwiązany, bo to wina darmowej wersji SQL Serwera.

 

Ogólnie rzecz biorąc szablon aukcji wkleja się do szablonów opisów.

I modli, aby starczyło miejsca :D

 

Hmm... czy komuś się kiedyś skończyło miejsce w tamtym okienku szablonów opisów ?

Bo może tam się nie kończy ?  ;D

 

W szablonie opisu wstawia się pola własne.

 

W polach własnych trzeba trzymać mniejsze ilości danych, ewentualnie wstawiając kilka pól własnych obok siebie w szablonie opisu.

 

PS. Fajnie że się za to bierzesz, to już będą 3 osoby ;D ;D ;D

 

Do tej pory na jednym koncie mam szablony aukcji z wklejonym kodem html opisu. Więc może nie tak się do tych pól zabrałem (jestem dopiero trzeci? naprawdę?). U mnie jest tak: jedno konto all główne i na nim szablony bez pól własnych. Na drugim chcę wystawiać aukcje z innym kodem opisu i z innymi opisami (nie pobieranymi z Subiekta). Więc pomyślałem, że PW się przydadzą. Czy dobrze sądzę?

 

W takim razie do PW należy wpisać treść opisu ew. inne dane? A szablonów aukcji i tak trzeba stworzyć ile potrzeba? (choćby na inne kategorie allegro lub na inne cenniki?).

 

Poproszę jeszcze o jakieś sugestie jak do tego "najoptymalniej" się zabrać.

Link to postu

He :)

 

Szablonów aukcji musisz mieć tyle samo co miałeś - tu się nic nie zmieni.

 

Co do optymalności to tu może być problem, bo ja robię kompletnie inaczej niż PanBanBan i obaj myślimy, że to jest optymalnie  ;D ;D

 

Generalnie musisz mieć jakiś szablon opisu gotowy, taki jak chcesz aby wyglądał na Allegro.

Potem musisz pomyśleć jak ten szablon najoptymalniej podzielić na elementy które się zmieniają, oczywiście myśląc o zmianach zbiorczych.

Przykładem może tu być podane kiedyś przez PanBanBana pole do wpisywania w zależności od humoru "Promocja", "Wyprzedaż", "Sale" czy "Nowość 2014".

Wszystko zależy od stosowanej przez Ciebie techniki opisu aukcji.

 

Ja w polach własnych trzymam głównie dane dotyczące opisu samego towaru, czyli inaczej wymiary, cechy, to co da się skatalogować.

Potem wyświetlam to w tabelce.

Pomocne są także pola własne w miejscach które się powtarzają na stronie, np. mam jedno pole "W zestawie" do wyświetlania tego co klient otrzymuje. To pole występuje u mnie w opisie 2x. Ale muszę je pisać tylko raz :)

 

Katalogowanie cech i części opisu ułatwia dodawanie towarów, tworzenie nowych szablonów, bo nie musisz się bawić w formatowanie wszystkiego za każdym razem, nie musisz bać się, że zjadłeś jakąś część kodu HTML.

No i co najważniejsze - możesz kopiować te pola pomiędzy towarami.

A także zmieniać zbiorczo gdy zajdzie taka konieczność.

 

Teraz nie mam czasu, ale będę kombinował w oddzielnym SQLu (czyli w programie serwisowym) aby móc zmieniać wartość jednego zbioru pól własnych o określonej treści, na inną treść. Tej funkcjonalności obecnie nie ma w Sello, a jest niezbędna do np. zbiorczej aktualizacji paneli aukcji robionych ręcznie.

Link to postu

No więc jest to problem i najgorsze,że nie będzie rozwiązany, bo to wina darmowej wersji SQL Serwera.

Obecnie do pola własnego można wkleić max 4000 znaków. Ale przecież Bartek pisał gdzieś, że wersji 1.18 postarają się to zwiększyć, sam proponowałeś nawet do 8000 znaków ???

 

Moje panele (kod HTML), które trzymam w polach własnych nie mieszczą się w jednym polu i tak jak napisał Ks Robak trzeba sobie wtedy podzielić kod na dwa (lub więcej) pola własne, a w szablonie opisu czy aukcji (w zależności co stosujesz) wstawić je oba obok siebie, bez spacji(!).

 

W takim razie do PW należy wpisać treść opisu ew. inne dane? A szablonów aukcji i tak trzeba stworzyć ile potrzeba? (choćby na inne kategorie allegro lub na inne cenniki?).

Napiszę Ci szczerze, że jeśli nie spieszy Ci się to na Twoim miejscu poczekał bym już na wersję 1.18 żeby nie musieć przerabiać wszystkiego od nowa (tak ja będę musiał). W 1.18 pola własne i inne tagi mają być podobno bardziej rozbudowane, no ale z drugiej strony nie wiadomo co tak naprawdę uda się TS wprowadzić. A i nowa wersja będzie pewnie w okolicach grudnia, czyli na sezon świąteczny nie zdąży się wprowadzić tych nowinek. Natomiast teraz porobił bym sobie szablon opisu i szablony aukcji oraz testy pól własnych.

 

Chyba, że piszesz o podstawowym wykorzystaniu pól własnych czyli drugie konto i inny szablon, a pola własne do trzymania innej wersji opisu towaru. Wstawianie całego szablonu aukcji w pola własne mija się z celem. Rzeczywiście najwygodniejsze jest stworzenie szablonu opisu i powiązanie go na sztywno z szablonami aukcji, które tworzymy oddzielnie dla każdego towaru (tu się zgadzamy z Ks Robakiem :) ). A w polach własnych trzymamy dane, które dotyczą bezpośrednio danego towaru - jego opis, wykorzystywane panele, itp. I tu faktycznie różnimy się w podejściu ;)

 

(jestem dopiero trzeci? naprawdę?)

Nie no :) Z pól własnych na pewno korzysta więcej osób tylko się nie chwalą ;) Lub nie są takimi gadułami jak my z kolegą Robakiem ;)

 

Problem z polami własnymi jest taki, że aby zacząć z nich korzystać to trzeba przerobić całą dotychczas stosowaną metodę wystawiania, np. przenieść część rzeczy z szablonów aukcji do pól własnych. I tu jest bardzo dużo pracy. Większość osób woli wystawiać tak jak się nauczyła czy wypracowała swoją metodę wystawiania - szkoda im czasu na przeróbki.

 

Na przykład ja sam przerabiam obecnie 2 tysiące towarów i jest to niekończąca się opowieść ;) I w związku z przeróbkami od kilku miesięcy nie dodałem do aukcji żadnego nowego towaru, bo nie mogę dodawać nowych jak jeszcze starych nie mam przerobionych. Oczywiście ja poszedłem na całość ;) czyli kompletne przeróbki wszystkiego (szablony, opisy, zdjęcia, itp.) A wszystko po to żeby potem łatwiej i szybciej dodawać do Sello i wystawiać super wypasione aukcje z nowymi towarami :) No ale niestety na początku trzeba się orobić jak wół :( Ale warto! A po 1.18 mam nadzieję, że będzie jeszcze bardziej warto - pola w polach, modyfikatory, pola ogólne, może nawet uda się chociaż podstawową wersję "if else" wprowadzić.

 

Oby tylko udało się TS to wszystko wprowadzić prayer-1.gif

 

 

Teraz nie mam czasu, ale będę kombinował w oddzielnym SQLu (czyli w programie serwisowym) aby móc zmieniać wartość jednego zbioru pól własnych o określonej treści, na inną treść. Tej funkcjonalności obecnie nie ma w Sello, a jest niezbędna do np. zbiorczej aktualizacji paneli aukcji robionych ręcznie.

Hehe... już pisałem Ci że lepiej będzie trzymać taki panel w polach ogólnych, a w polach własnych w towarze odwoływać się do niego za pomocą pól w polu.

 

Jedna z różnic pomiędzy naszymi podejściami do pól własnych ;)

Link to postu

No tak... chyba rzeczywiście ograniczę się do opisu towaru i ew. danych specyficznych (dane sp. to i na obu kontach były by przydatne - jak pisaliście, np. jakaś tabelka w html - już mi się to podoba  ;D ) w polu własnym dla drugiego konta. No i teraz jest czas (październik) na zrobienie takich zmian.

 

Jak rozumiem edycja PW odbywa się w towarze? Czyli może być jedno PW np. "waga" a każdy towar ma swoją wartość tego pola do edycji? Czy też tą wartość gdzieś indziej się modyfikuje?

 

Gorzej, że (chyba, że nie wiem) nie jest rozwiązane wystawianie takich aukcji przy pomocy szablonów aukcji na drugim koncie. Na podstawowym wybieram wszystkie niewystawione towary i wystawiam z szablonu domyślnego. Niestety drugie konto będzie wymagało więcej pracy... Nie orientujecie się, czy ST planuje coś w tym względzie? Np. "wystaw wg szablonu domyślnego 1", "....domyślnego 2"...

 

edit: dostaliście po plusiku  :D

Link to postu

 

Obecnie do pola własnego można wkleić max 4000 znaków. Ale przecież Bartek pisał gdzieś, że wersji 1.18 postarają się to zwiększyć, sam proponowałeś nawet do 8000 znaków ???

 

 

Tak, ale potem to zweryfikowałem z rzeczywistością

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7132.msg45581#msg45581

 

A i nowa wersja będzie pewnie w okolicach grudnia,

 

 

Ale czy zainstalowałeś już 1.17 ?  ;D ;D ;D ;D

 

 

Jedna z różnic pomiędzy naszymi podejściami do pól własnych ;)

 

Nie chcę być namolny, ale kiedyś się odgrażałeś, że zrobisz tutorial o polach własnych  :P

 

dazed-7.gif

 

^^^ nowe pokemony - super sprawa PanBanBanie  ;D ;D ;D

 

edit: dostaliście po plusiku

 

Dzięki happy-038.gif

 

Jak rozumiem edycja PW odbywa się w towarze? Czyli może być jedno PW np. "waga" a każdy towar ma swoją wartość tego pola do edycji? Czy też tą wartość gdzieś indziej się modyfikuje?

 

Tak, każdy towar ma swoje pola niezależne od innych towarów.

Ale wagę można brać z subiekta :)

Modyfikacja następuje tylko na zakładce Towary, w danym towarze.

 

 

Link to postu

Jak rozumiem edycja PW odbywa się w towarze? Czyli może być jedno PW np. "waga" a każdy towar ma swoją wartość tego pola do edycji? Czy też tą wartość gdzieś indziej się modyfikuje?

Dokładnie tak.

 

Gorzej, że (chyba, że nie wiem) nie jest rozwiązane wystawianie takich aukcji przy pomocy szablonów aukcji na drugim koncie. Na podstawowym wybieram wszystkie niewystawione towary i wystawiam z szablonu domyślnego. Niestety drugie konto będzie wymagało więcej pracy... Nie orientujecie się, czy ST planuje coś w tym względzie? Np. "wystaw wg szablonu domyślnego 1", "....domyślnego 2"...

Tak, tutaj jest duży problem. W sumie nie wypowiadaliśmy się na ten temat ale jakby przeszukać forum to ktoś już pewnie zgłaszał taką sugestię. Nie zaszkodzi przypomnieć się w tej kwestii - napisz to w odpowiednim dziale jako sugestię :) Będziemy popierać :)

 

No i dochodzi poważniejszy problem z kontrolą ilości na magazynie przy wystawianiu na dwóch i więcej kontach :(

 

edit: dostaliście po plusiku  :D

To nie ten typ forum ;) tutaj nikt nie patrzy na plusiki :)

Ale i tak bardzo dziękuję :)

Link to postu

Tak, ale potem to zweryfikowałem z rzeczywistością

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7132.msg45581#msg45581

A czy Bartek o tym wie?

 

Ale czy zainstalowałeś już 1.17 ?  ;D ;D ;D ;D

Niestety ale najwcześniej za dwa tygodnie :(

Nie chcę instalować nowej wersji w trakcie tak dużej liczby przeróbek :(

 

Nie chcę być namolny, ale kiedyś się odgrażałeś, że zrobisz tutorial o polach własnych  :P

Kiedyś go zrobię... :) Chociaż jeśli pamięć mnie nie myli to zostało mi to wmówione ;)

A Ty zawsze możesz zrobić swój i porównamy notatki ;)

 

^^^ nowe pokemony - super sprawa PanBanBanie  ;D ;D ;D

Niby tak ale nie chcemy przeciążyć serwerów Insertu zbyt dużą ich liczbą ;)

Link to postu

No i dochodzi poważniejszy problem z kontrolą ilości na magazynie przy wystawianiu na dwóch i więcej kontach :(

 

Było by cudownie gdyby jeszcze i to rozwiązano. Brakowało by mi tylko edycji aukcji online (do tego używam innego programu a to zawsze wydatek parę zł/miesiąc).

 

Rozwiązaniem mógłby być kolejny filtr w towarach np. "nadwyżka towaru". Wystarczyło by żeby ten filtr odejmował od stanu magazynowego ilości już wystawione na dowolnych kontach. Gdyby włączyć na raz filtr "niewystawione na NAZWA_KONTA - Allegro.pl" i "nadwyżka towaru" to powinno nam to zwrócić towary niewystawione - do dyspozycji dla kolejnych aukcji. Dobrze myślę? Co na to ST?

Link to postu

 

No i dochodzi poważniejszy problem z kontrolą ilości na magazynie przy wystawianiu na dwóch i więcej kontach :(

 

Ja mam jedno konto, ale jak bym chciał sprzedawać to samo na 2, to bym zrobił 2 magazyny w Subiekcie i 2 bazy w Sello.

Przecież i tak rozdział towaru następuje w konkretnych ilościach na jedno i na drugie konto.

Jedyny minus jaki mi przychodzi do głowy to konieczność posiadania otwartych 2 instancji Sello i eksportowanie paczek 2x, zbiorcze drukowanie paragonów 2x jak ktoś tak drukuje.

No i ustawienia Sello, szablony, wydruki.

Ale to się zmienia raczej rzadko.

 

Są jakieś inne zalety robienia wszystkiego na 1 koncie ?

 

Było by cudownie gdyby jeszcze i to rozwiązano. Brakowało by mi tylko edycji aukcji online (do tego używam innego programu a to zawsze wydatek parę zł/miesiąc).

 

O co chodzi z tą edycją aukcji online ?

 

 

Link to postu

Są jakieś inne zalety robienia wszystkiego na 1 koncie ?

Największym utrudnieniem przy 2 instancjach jest to, że są dwie. I trzeba oddzielnie się logować. Poza tym chyba nie każdy chciałby podzielić towar w Subiekcie na 2 magazyny - choćby dlatego, że np. sklep internetowy musiałby mieć pół towaru do dyspozycji.

 

 

O co chodzi z tą edycją aukcji online ?

 

Np. otwierasz program z listą trwających aukcji > zmieniasz coś, np. liczbę sztuk albo coś w opisie... > klikasz "aktualizuj" > zmiany pojawiają się na allegro bez logowania się do all.

Link to postu

 

Np. otwierasz program z listą trwających aukcji > zmieniasz coś, np. liczbę sztuk albo coś w opisie... > klikasz "aktualizuj" > zmiany pojawiają się na allegro bez logowania się do all.

 

Hmm... brzmi ciekawie.

A z czego korzystasz ?

 

Może też wprowadzę to u siebie.

 

Nie wiem, czy tu można pisać, więc napiszę małymi literami (to będzie chyba szeptem w odróżnieniu od WERSALIKÓW... :) ) EasyUploader

Link to postu

Jeszcze jedno pytanie o PW: czy jest sposób na to, żeby na drugim koncie użyć innej grafiki dla zdjęcia głównego? Dodatkowe zdjęcia chyba też nie da rady z automatu, tylko na sztywno z ftp?

 

Obawiam się, że Sello na miniaturę zawsze bierze zdjęcie nr 1 z Subiekta.

 

W sumie nie kombinowałem z tym, bo mam tylko 1 konto  :P

 

Oczywiście jeśli mówimy o automacie.

Link to postu

Jeszcze jedno pytanie o PW: czy jest sposób na to, żeby na drugim koncie użyć innej grafiki dla zdjęcia głównego? Dodatkowe zdjęcia chyba też nie da rady z automatu, tylko na sztywno z ftp?

Wszystko da radę trzeba tylko wybrać odpowiednią metodę :)

 

Jak utworzysz inny szablon opisu to będziesz mógł mieć wszystko inne, nie tylko grafikę. A zdjęcia też można mieć różne tylko trzeba je odpowiednio przygotować - ja za sugestią Alwina wszystkie pliki zdjęć na serwerze nazywam symbolami towarów :)

 

Przestudiuj sobie wątek "przydatne informacje..." z mojej (i Ks. Robaka :) ) stopki i są tam zalinkowane różne rozwiązania dotyczące zdjęć i pól własnych. Jak ogarniesz temat pól własnych to zrozumiesz dlaczego jesteś trzecią osobą korzystającą z pól własnych ;);D ;D

 

Zorganizowanie tego wszystkiego w kontekście dwóch i więcej kont? To trzeba wszystko bardzo dobrze przemyśleć i od początku zacząć robić z głową, żeby potem nie musieć przerabiać kilku tysięcy aukcji i nie dodawać sobie niepotrzebnej roboty.

 

Obawiam się, że Sello na miniaturę zawsze bierze zdjęcie nr 1 z Subiekta.

Nie - bierze to zdjęcie które podasz. Czyli można sobie to zaplanować tak:

-zdjęcie 1 jako miniaturka dla pierwszego konta,

-zdjęcie 2 dla drugiego konta,

-itd.

:)

Link to postu

Jeszcze jedno pytanie o PW: czy jest sposób na to, żeby na drugim koncie użyć innej grafiki dla zdjęcia głównego? Dodatkowe zdjęcia chyba też nie da rady z automatu, tylko na sztywno z ftp?

Wszystko da radę trzeba tylko wybrać odpowiednią metodę :)

 

Jak utworzysz inny szablon opisu to będziesz mógł mieć wszystko inne, nie tylko grafikę. A zdjęcia też można mieć różne tylko trzeba je odpowiednio przygotować - ja za sugestią Alwina wszystkie pliki zdjęć na serwerze nazywam symbolami towarów :)

 

Przestudiuj sobie wątek "przydatne informacje..." z mojej (i Ks. Robaka :) ) stopki i są tam zalinkowane różne rozwiązania dotyczące zdjęć i pól własnych. Jak ogarniesz temat pól własnych to zrozumiesz dlaczego jesteś trzecią osobą korzystającą z pól własnych ;);D ;D

 

Zorganizowanie tego wszystkiego w kontekście dwóch i więcej kont? To trzeba wszystko bardzo dobrze przemyśleć i od początku zacząć robić z głową, żeby potem nie musieć przerabiać kilku tysięcy aukcji i nie dodawać sobie niepotrzebnej roboty.

 

Obawiam się, że Sello na miniaturę zawsze bierze zdjęcie nr 1 z Subiekta.

Nie - bierze to zdjęcie które podasz. Czyli można sobie to zaplanować tak:

-zdjęcie 1 jako miniaturka dla pierwszego konta,

-zdjęcie 2 dla drugiego konta,

-itd.

:)

 

To pół-rozwiązanie. W Subiekcie mam różną ilość zdjęć i wszystkie z grafiką dla 1-szego konta... Mógłbym dodać zdjęcie10 ale się nie da w Subiekcie ustawić, żeby jakieś miało ten numer bez 9-ciu poprzednich...

 

Zamarzyło mi się "zdjęcie 1S" czyli pierwsze wstawione do bazy Sello a nie Subiekta...

 

Właśnie chcę to zrobić z głową, dlatego wypytuję...

Link to postu

Właśnie chcę to zrobić z głową, dlatego wypytuję...

To niestety jedyne rozwiązanie (które tak jak pisałem stosuję za sugestią Alwina) to umieszczanie zdjęć na serwerze, w Sello/Subiekcie tylko trzymanie miniaturek. I tak, muszą być wtedy miniaturki dla konta numer 1, żeby były dostępne dla konta numer 2. Ewentualnie trzeba jakieś lewe (puste) zdjęcie sobie wstawiać jako tą pierwszą miniaturkę. Nic innego nie wymyśli się w obecnej sytuacji. 

 

Tak jak cały czas piszemy - Sello wymaga dofinansowania, żeby wiele zaległych spraw rozwiązać :( Chłopaki nie są w stanie tego wszystkiego wprowadzić od ręki. A obsługa wielu kont niestety kuleje w Sello :( i trzeba radzić sobie inaczej ;)

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...