Skocz do zawartości

Tworzenie aukcji na kilka kont jednocześnie

Polecane posty

No cóż... wiele już wiem. PW nie takie straszne jak je malują... Testy jutro :)

 

Z tymi zdjęciami to w Subiekcie mam różną ilość - jest to raczej losowe, więc wybór jednego numeru dla drugiego konta jest kłopotliwy, wymagał by porządkowania w Subiekcie i przeglądu szablonów opisów dla pierwszego konta. Oczywiście do zrobienia, ale raczej już w Dwa Piętnaście... PW już mi pomogą w przydzielaniu innych opisów, trzeba to sobie potestować/poukładać...

 

A może ST (czyt. Bartek) się wypowie? Może jakiś niedojrzany przez nas sposób istnieje?

Link to postu

A może ST (czyt. Bartek) się wypowie? Może jakiś niedojrzany przez nas sposób istnieje?

Bartek na pewno się wypowie aczkolwiek pola własne to jest narzędzie (tak jak eksport/transformaty). ST daje nam narzędzia i pilnuje żeby działały, a od nas - użytkowników, zależy w jakim stopniu te narzędzia wykorzystamy. Jedni bardziej, inni mniej, a jeszcze inni wcale.

 

Jak będziesz mieć chwilę czasu to możesz kiedyś poczytać nasze "wypociny" z Ks. Robakiem w wielu wątkach na forum na temat pól własnych. Może podsuną Ci jakieś pomysły. Zawsze jest tak samo: Bartek napisze jedno zdanie, a my to podchwytujemy i kombinujemy jak by to można było wykorzystać do ułatwienia sobie pracy. Daje nam palec, a my od razu bierzemy: rękę, nogę, psa, auto, żonę...  ;D ;D ;D ;D Potem ST zastanawia się co dałoby się z tego zrealizować, a co nie będzie możliwe lub jest bezcelowe. Bartek rzuca kolejne zdanie i znowu od nowa to samo - bierzemy: drugą rękę, drugą nogę, kota, motor, drugą żonę... ;)

 

Każdy ma swój pomysł na wykorzystanie tych narzędzi. W sumie to prawie jestem pewien, że gdy pierwszy raz padło hasło "pola własne" to nikt z nas nie wiedział, co użytkownicy a przede wszystkim ST wykombinują z tymi polami. A zabawa w automatyzację dopiero się rozpoczyna...

 

 

PS

Tak się zastanowiłem i nie wiem czy Bartek jest Ci tutaj w stanie podsunąć jakiś konkretny pomysł jak rozwiązać sprawę sprzedaży na dwóch kontach. Aczkolwiek ciekawe byłoby poznanie jego choćby ogólnej wizji dla Sello jako programu obsługującego sprzedaż na dwóch i więcej kont.

Link to postu

Tak się zastanowiłem i nie wiem czy Bartek jest Ci tutaj w stanie podsunąć jakiś konkretny pomysł jak rozwiązać sprawę sprzedaży na dwóch kontach. Aczkolwiek ciekawe byłoby poznanie jego choćby ogólnej wizji dla Sello jako programu obsługującego sprzedaż na dwóch i więcej kont.

I o to chodzi. Dobrze było by wiedzieć w którą stronę pójdzie ST w temacie "wielokontowość".

Link to postu
pola w polach, modyfikatory, pola ogólne, może nawet uda się chociaż podstawową wersję "if else" wprowadzić.

pola w polach będą, modyfikatory też, pól ogólnych nie będzie jeszcze.

zmieniliśmy na razie implementację modyfikatora IS, tak aby realizował funkcję logiczną, zatem if po naszemu działa obecnie tak:

[Towar::Producent|is=`sello`|then=`najlepszy program do obsługi aukcji `|else=`[Towar::PW::jakies_pole]`]

 

Niby tak ale nie chcemy przeciążyć serwerów Insertu zbyt dużą ich liczbą

linkowanie, jak to mówicie pokemonów obciąża serwer pokemonów, a nie nasz ;)

 

Np. otwierasz program z listą trwających aukcji > zmieniasz coś, np. liczbę sztuk albo coś w opisie... > klikasz "aktualizuj" > zmiany pojawiają się na allegro bez logowania się do all.

Będzie niedługo i w Sello.

 

Nie wiem, czy tu można pisać, więc napiszę małymi literami

Google widzą wszystko ;)

 

Obawiam się, że Sello na miniaturę zawsze bierze zdjęcie nr 1 z Subiekta.

Dokładniej to miniaturka jest pierwszym zdjęciem w Sello, które domyślnie jest zdjęciem głównym z Subiekta. Można je przeciągnąć w towarze w Sello i wybrać sobie inne jako pierwsze.

 

żonę..

żony nie oddam.. a psa nie mam ;)

 

Dobrze było by wiedzieć w którą stronę pójdzie ST w temacie "wielokontowość".

Generalnie mamy tyle roboty i codziennych spraw, że zostaje mało czasu na gdybanie. Raczej staramy się kierować waszymi potrzebami, które wynikają z lektury forum i podchodzimy do zmian bardziej zadaniowo - jest konkretna potrzeba to wymyślamy i robimy. W kwestii szablonów do różnych kont nie zastanawialiśmy się nad tym, bo i nie były poruszane takie tematy. Pewne możliwości dadzą modyfikatory do tagów (zwłaszcza if then else), którymi będzie można od biedy zrealizować 3 szablony w jednym szablonie i przełączać je w zależności od konta, np (uwaga daję palec ;)

[sprzedawca::Nick|is=`marian`|then=`[block::szablon1]|else=``]
[sprzedawca::Nick|is=`boczek`|then=`[block::szablon2]|else=``]

 

Z miniaturką na razie jest gorzej bo ona zawsze pochodzi z pierwszego zdjęcia, chyba że udostępnimy pole tagowalne z numerem zdjęcia i wtedy w tym polu można by umieścić:

[sprzedawca::Nick|is=`marian`|then=`1|else=`2`]

Rozwiązanie to jest nieco programistyczne, ale dzięki temu można zrealizować przeróżne funkcje (np wybór miniaturki poprzez pole własne w towarze, w zależności od sprzedawcy, w zależności od nazwy, ceny, cechy towaru), których implementacja w sposób tradycyjny, czyli wybór za pomocą opcji w programie raz, że zajmuje zdecydowanie więcej czasu, dwa, że zrealizujemy najwyżej 2 sztywne możliwości.

Link to postu
Dokładniej to miniaturka jest pierwszym zdjęciem w Sello, które domyślnie jest zdjęciem głównym z Subiekta. Można je przeciągnąć w towarze w Sello i wybrać sobie inne jako pierwsze.

Nic z tego, jak przeciągnę to przestanie być głównym dla podstawowego konta allegro... A co się stanie jak do szablonu z dla drugiego konta dodam ręcznie swoje zdjęcie - czy ono zostanie przypisane do tego szablonu na stałe? Tylko chyba się nie da - w szablonie trzeba by móc dodawać zdjęcia tak jak w przygotowanej aukcji (z dysku). To by chyba rozwiązywało tymczasowo kwestię miniaturek.

Link to postu

Niby tak ale nie chcemy przeciążyć serwerów Insertu zbyt dużą ich liczbą

linkowanie, jak to mówicie pokemonów obciąża serwer pokemonów, a nie nasz ;)

Domyślasz się co teraz będzie się działo na forum... Wysyp pokemonów! respect-057.GIF

Aczkolwiek będzie dzięki temu zabawniej ;)

 

Co do reszty to też nie mogę się doczekać respect-054.gif

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

pola w polach będą, modyfikatory też, pól ogólnych nie będzie jeszcze.

zmieniliśmy na razie implementację modyfikatora IS, tak aby realizował funkcję logiczną, zatem if po naszemu działa obecnie tak:

[Towar::Producent|is=`sello`|then=`najlepszy program do obsługi aukcji `|else=`[Towar::PW::jakies_pole]`]

Bartek, a czy w tej Waszej wersji if else, na powyższym przykładzie "is" oznacza: "jeśli tag producent" jest "sello" - czyli w tagu "producent" musi pisać dokładnie sam wyraz sello, bez żadnych dodatkowych wyrazów, spacji, itd., bo chyba tak? To czy nie dałoby się zrobić Waszej wersji if else z użyciem modyfikatora "contains"?

 

 

Link to postu

To czy nie dałoby się zrobić Waszej wersji if else z użyciem modyfikatora "contains"?

 

 

Fajny pomysł. A raczej niezbędny :P

 

No i koniecznie bez rozróżniania wielkości liter, chyba, że będzie jakiś modyfikator, ale łatwy w użyciu.

Dlatego zamiast np. pisać za każdym razem, że chcemy porównywać bez wielkości liter, lepiej zrobić takie zachowanie domyślnym i modyfikator do porównywania z rozróżnianiem liter.

 

Myślę, że w większości przypadków będziemy chcieli porównywać słowa, a nie konkretne ciągi binarne.

Link to postu

Odnośnie aukcji "wielokontowych" to wydaje się, że dopóki sello nie będzie obsługiwać domyślnych szablonów dla każdego konta allegro osobno, to najlepszym (choć mającym też minusy) rozwiązaniem jest utworzenie nowej bazy w sello służącej tylko do wystawiania aukcji na drugim koncie.

Link to postu

to najlepszym (choć mającym też minusy) rozwiązaniem jest utworzenie nowej bazy w sello służącej tylko do wystawiania aukcji na drugim koncie.

Wydaje mi się, że to za dużo zamieszania :( zwłaszcza gdy jeszcze nie ma w Sello auto-zmniejszania dostępnych na aukcji ilości na podstawie stanów z Subiekta ;) Ale z kolei dwóch baz Sello też nie da się podłączyć pod jedną bazę Subiekta, więc...  :-\

 

Pasowałoby zapytać kogoś kto tak pracuje bo przy dużej dziennej liczbie transakcji, rozbicie kont na wiele baz to już inna rozmowa - mam na myśli kwestie optymalizacji pobierania danych...

Link to postu

to najlepszym (choć mającym też minusy) rozwiązaniem jest utworzenie nowej bazy w sello służącej tylko do wystawiania aukcji na drugim koncie.

Wydaje mi się, że to za dużo zamieszania :( zwłaszcza gdy jeszcze nie ma w Sello auto-zmniejszania dostępnych na aukcji ilości na podstawie stanów z Subiekta ;) Ale z kolei dwóch baz Sello też nie da się podłączyć pod jedną bazę Subiekta, więc...  :-\

 

Pasowałoby zapytać kogoś kto tak pracuje bo przy dużej dziennej liczbie transakcji, rozbicie kont na wiele baz to już inna rozmowa - mam na myśli kwestie optymalizacji pobierania danych...

 

A wg mnie mniej... (choć dopiero będę testował), gdyż plusy to:

- brak potrzeby ręcznego wyboru szablonu aukcji

- robię szablony tylko do tych towarów, które chcę sprzedawać na drugim koncie (zakładam, że te, co do których nie muszę liczyć stanów magazynowych co do sztuki > szybki dostęp do towarów); oczywiście dalej SUPER POLA WŁASNE są w użytku :)

- wysyłka i obsługa transakcji na "drugiej" bazie nie wchodzi w grę, "drugie" konto nadal jest w "głównym sello" obrabiane do dokumentów i wysyłki (inaczej to by było zamieszanie - nie po to mamy sello i integracje sklepy>subiekt>sello, żeby wysyłkę rozdzielać na dwie grupy...).

 

Minusy:

- ew. kontrola stanów magazynowych, ale i tak jej nie ma odnośnie drugiego konta w sello, tzn. poniekąd jest, ale nie sumuje wystawionych przedmiotów i nie daje wyniku (jeśli mam 5 szt. towaru i wystawię na 1 koncie 5 to na drugim dalej mam 5 do dyspozycji)

- chyba nie da się przy pomocy PW wstawić zdjęcia do aukcji...

 

Jeżeli w czymś się mylę to podpowiedzcie.

Link to postu

A wg mnie mniej... (choć dopiero będę testował), gdyż plusy to:

- brak potrzeby ręcznego wyboru szablonu aukcji

- robię szablony tylko do tych towarów, które chcę sprzedawać na drugim koncie (zakładam, że te, co do których nie muszę liczyć stanów magazynowych co do sztuki > szybki dostęp do towarów); oczywiście dalej SUPER POLA WŁASNE są w użytku :)

- wysyłka i obsługa transakcji na "drugiej" bazie nie wchodzi w grę, "drugie" konto nadal jest w "głównym sello" obrabiane do dokumentów i wysyłki (inaczej to by było zamieszanie - nie po to mamy sello i integracje sklepy>subiekt>sello, żeby wysyłkę rozdzielać na dwie grupy...).

Ja tu widzę wiele problemów i chętnie je przegadam :) Na początek ;)

1. Wystawiasz aukcje z drugiej bazy - nie jest powiązana z Subiektem ani z pierwszą bazą więc trzeba od nowa wypełnić wszystko co już wykorzystujemy w aukcjach np. dane sprzedawcy. Skąd druga baza weźmie informacje o towarze? Nazwa towaru, symbol, waga? Nie można nic przenieść z tego co już posiadamy (zmiany zbiorcze), co najwyżej kopiowanie przełączając się pomiędzy dwoma oknami Sello?

2. No i jak byś widział pobieranie transakcji? Aukcja wystawiona z bazy 2, więc baza 1 nic o tym nie wie. Transakcja pobiera się do Sello 2 i co dalej - ręczne przepisywanie do bazy 1...  :-\ Bo tutaj to ja już kompletnie nie nadążam ;)

 

- chyba nie da się przy pomocy PW wstawić zdjęcia do aukcji...

Możesz podać w PW link lub jego część do zdjęcia umieszczonego na serwerze.

Możesz zastosować metodę Alwina do linkowania do serwera - patrz lista.

Bodajże od 1.18 nie będzie już w Sello limitów zdjęć do 10-ciu więc będzie można w szablonie aukcji użyć więcej zdjęć.

Link to postu

No tak... powiązania z towarami nie wziąłem pod uwagę... Może można by więc wystawić aukcję z bazy 2, bez powiązania z towarem, ale wstawić do opisu (może być przez PW) meta-tag z bazy 1, dzięki któremu baza 1 będzie wiedziała jaki to towar... Dzięki temu baza 1 obsłuży bez problemu transakcje...  ???

 

[ baza 2 miałaby by być powiązana z Subiektem - dla pobrania niektórych danych, ale bez wiązania towarów z allegro ].

 

PanBanBani-ie czy da się wstawić w PW link do ftp tak, żeby szablon wykorzystał je jako miniaturkę aukcji? Na razie nie znalazłem takiej opcji.  ???

Link to postu

No tak... powiązania z towarami nie wziąłem pod uwagę... Może można by więc wystawić aukcję z bazy 2, bez powiązania z towarem, ale wstawić do opisu (może być przez PW) meta-tag z bazy 1, dzięki któremu baza 1 będzie wiedziała jaki to towar... Dzięki temu baza 1 obsłuży bez problemu transakcje...  ???

 

[ baza 2 miałaby by być powiązana z Subiektem - dla pobrania niektórych danych, ale bez wiązania towarów z allegro ].

Nadal nie nadążam :)

Nie można powiązać drugiej bazy z tym samym Subiektem - jeden Subiekt jedno Sello  :-\

 

No i jak transakcja z bazy numer 2 ma wylądować w bazie numer 1? Jak planujesz to technicznie zrobić? Bo ja widzę to tylko tworząc ręcznie transakcję w bazie 1 i ręcznie przpisując dane klienta, wybraną formę wysyłki, itd.

Tak jak wcześniej wspominałem - pasowałoby dorwać kogoś kto tak robi i zapytać czy da się to jakoś rozwiązać bez angażowania informatyka?

 

Albo Bartek? - jak od strony technicznej wg (s)twórcy ;) byłoby najłatwiej ugryźć wielokontowość? Biorąc pod uwagę ewentualne, możliwe do wprowadzania w Sello, ułatwienia w tej materii.

1. Jedna baza, dwie bazy?

2. A w ogóle to kiedy z punktu widzenia optymalizacji, ma sens dzielenie sprzedaży na kilka baz Sello. Na przykład czy przy tysiącu transakcji dzienne już warto to rozpatrywać? Bo wiadomo, że wiele małych baz będzie działać szybciej niż jedna duża?

Proszę - jakbyś mógł tak pogdybać, wypowiedzieć się... i coś podpowiedzieć... :)

 

PanBanBani-ie czy da się wstawić w PW link do ftp tak, żeby szablon wykorzystał je jako miniaturkę aukcji? Na razie nie znalazłem takiej opcji.  ???

No właśnie nie da się. Miniaturka aukcji, wysyłana do Allegro musi być dodana do Sello.

 

Gdzieś już proponowałem Bartkowi żeby przy okazji dorabiania modyfikatorów można było podać w tagu zdjęcia, ścieżkę do serwera ftp, z którego Sello pobrało by do aukcji miniaturkę i następnie podczas wysyłania aukcji przesłało ją do Allegro... Ale to tak tylko bajerowałem ;) bo to by było zbyt skomplikowane w wykonaniu...

Link to postu

Nie można powiązać drugiej bazy z tym samym Subiektem - jeden Subiekt jedno Sello  :-\

 

No właśnie - czy jeśli dwie bazy sello podłączę do tego samego subiekta to czy coś wybuchnie?*

:-\

 

Bartku?

 

* baza 1 TYLKO do wystawiania aukcji / baza 2 obsługa WSZYSTKICH transakcji

Link to postu

No i jeszcze dochodzi pytanie co z licencją Sello. Licencja jest na konto Allegro. Czy w ogóle da się uruchomić dwie bazy Sello z tymi samymi danymi i jak dwie bazy Sello mają się łączyć w tym samym czasie do Allegro na to samo konto? Pisałem wyżej, że dla dwóch baz to widzę dużo problemów ;)

 

 

Raczej obstawiałbym, że dużo łatwiej będzie to zrobić w jednej bazie i pisać sugestie do TS celem wprowadzenia ułatwień odnośnie obsługi wielu kont z jednego Sello. Jak tak szybko się zastanowić to w sumie nic trudnego, bo niewiele brakuje:

 

[działa]1. Obsługa transakcji i paczek jest w pełni automatyczna, i tu chyba nic więcej nie trzeba by dodawać.

 

[działa]2. Pola własne załatwiają sprawę innych opisów towarów w aukcjach.

 

[działa]3. Inny szablon opisów i inne szablony aukcji też już można porobić.

 

[będzie w 1.18]4. Modyfikatory pól własnych teoretycznie mają dać możliwość edycji szablonów wiadomości ze względu na konto Allegro - to jest największa niedoróbka modułu wiadomości. Nie wiem czy działa w Sello możliwość użycia domyślnego konta pocztowego dla danego konta Allegro do wysyłania wiadomości automatycznych i wysyłania nowych wiadomości do transakcji i paczek, ale chyba tak, bo w zarządzaniu kontami i licencjami podaje się domyślne konto pocztowe dla każdego konta Allegro więc po coś to tam jest użyte ;) Jeśli więc obsługa wielu kont pocztowych dla wielu kont Allegro działa, to chyba faktycznie jedyny problem dotyczy kwestii treści wiadomości automatycznych ze względu na konto Allegro, który z kolei rozwiążą modyfikatory tagów :)

 

[w sumie to działa]5. Ewentualnie kwestia tych miniaturek dla drugiego i każdego następnego konta - co nadal uważam można łatwo załatwić dodając puste zdjęcia przed tym konkretnym zdjęciem miniaturki dla drugiego konta. Zdjęcia można dodawać po kilka naraz do jednego towaru i przesuwać, więc ja tutaj nie widzę problemu ;)

 

[działa]6. Filtry w towarach też już rozróżniają konta.

 

[do zrobienia]7. Pozostaje kwestia wyboru domyślnych szablonów podczas wystawiania aukcji. Przychylałbym się tutaj do tej sugestii żeby dorobić "wystaw aukcje z szablonu domyślnego nr 1,2,3...". W towarach, na liście szablonów należałoby dać możliwość wpisania numeru szablonu, żeby nie trzeba było robić tak jak z miniaturkami z punktu 5, że jak na przykład chcemy użyć szablonu numer 4 to musimy przed nim dodać szablony 1, 2 i 3 ;)

 

 

 

Czyżby tylko tyle - dorobienie raptem jednej funkcjonalności odnośnie wyboru szablonu aukcji podczas wystawiania towaru plus (i tak zaplanowane) modyfikatory tagów do użycia w wiadomościach automatycznych? Bo jeśli o niczym nie zapomniałem to można by mieć bezproblemową i w pełni automatyczną obsługę większej liczby kont Allegro, Ebay w jednym Sello ;) Jeśli ktoś zauważy, że o czymś zapomniałem/nie wziąłem pod uwagę to proszę dopisać.

 

Bartek... bardzo uprzejmie proszę, wypowiedz się co o tym myślisz? Czy to załatwiałoby wszystkie kwestie związane z bezproblemową, a przede wszystkim w pełni automatyczną obsługą wielu kont Allegro w jednym Sello? Lub inaczej czy załatwiając powyższe sugestie (w sumie tylko numer 7) obsługa wielu kont Allegro w jednym Sello byłaby tak samo zautomatyzowana jak obecnie obsługa jednego konta Allegro w Sello?

Link to postu

Tak, wg mnie brakuje właśnie tego o czym piszesz.

Dodam, że:

 

ad.4 - tak, wiadomości z różnych kont są wysyłane z różnych maili

 

ad.5 - ten problem można ominąć np. dodając do każdego towaru np. zdjęcie nr 2 jako miniaturę drugiego konta, dodanie pustych u mnie nie bardzo bo w każdym szablonie dla konta głównego mam wstawione do aukcji 10 linków do zdjęć towaru (bywa, że mam więcej fotek) więc wyświetlały by się puste zdjęcia / można z zasady ustawić drugie zdjęcie i z szablonów głównego konta usunąć link do [zdjęcie-2] > dla mnie prościej było by je dodawać przez link do ftp w PW lub jako plik dodawany na sztywno do szablonu aukcji...

 

ad.7 - to jest największa przeszkoda

 

dodałbym 8 (zapewne na przyszłość, bo pkt. 7 czasowo byłby rewelacyjną pomocą):

 

Pkt. 8 - filtr w towarach działający matematycznie tak:

ilość szt. danego towaru wystawiona na koncie 1 + ilość wystawiona na koncie 2 + ... ilość wystawiona na koncie X - ilość zarezerwowana w subiekcie = towar wolny do wystawienia na innych aukcjach

 

Ja też przyłączam się do pytania do Bartka - co o tym myślisz?

 

edit ad. 5 - ale można dodawać "puste" jpg-i 1x1px w kolorze tła - właśnie na to wpadłem... :)

 

 

 

Link to postu

Ja właśnie jakieś 2 tygodnie temu uruchomiłem drugie konto na Allegro.

 

 

Pkt. 7 u mnie odpada z tego względu, że mam jakby całkiem inny asortyment, który nie jest wystawiany na obu kontach. Stąd wystarczył mi po prostu inny szablon opisu.

 

Są pewne mankamenty używania obu kont. Na górze z prawej czasami trzeba wybierać konkretne konto.

 

Przykładowo zaznaczam cały towar na liście i chcę wystawić z szablonu i nie ma takiej możliwości ponieważ trzeba wybrać konkretne konto. Nic ważnego, ale trochę utrudnia.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...