Skocz do zawartości

Tworzenie aukcji na kilka kont jednocześnie

Polecane posty

Pkt. 7 u mnie odpada z tego względu, że mam jakby całkiem inny asortyment, który nie jest wystawiany na obu kontach. Stąd wystarczył mi po prostu inny szablon opisu.

 

W takim przypadku mógłbyś dodać domyślne szablony dla konta 2 tylko dla towarów przeznaczonych do sprzedaży na koncie 2, i przy opcji "kontekst: konto 2" "zaznacz wszystko" i "wystaw z szablonu domyślnego nr 2" te, które nie mają przypisanego szablonu się nie wystawią- będzie tylko okno z sello o braku szablonu. Oczywiście w szablonach aukcji w polu "Konto" musisz ustawić wcześniej konkretne konto.

Link to postu

edit ad. 5 - ale można dodawać "puste" jpg-i 1x1px w kolorze tła - właśnie na to wpadłem... :)

To też jest rozwiązanie :)

 

dodałbym 8 (zapewne na przyszłość, bo pkt. 7 czasowo byłby rewelacyjną pomocą):

Pkt. 8 - filtr w towarach działający matematycznie tak:

ilość szt. danego towaru wystawiona na koncie 1 + ilość wystawiona na koncie 2 + ... ilość wystawiona na koncie X - ilość zarezerwowana w subiekcie = towar wolny do wystawienia na innych aukcjach

 

Tutaj https://forum.sello.pl/index.php?topic=7273.msg45229#msg45229 Bartek wspominał o modyfikatorze mul, który można by dodać do szablonów aukcji dla tagu [Towar::Dostepne] i pewnie też bez problemu dla [Towar::Stan]. Działa on procentowo i wstępnie do obsługi wielu kont jest jak znalazł, czyli też nie trzeba by nic dodawać :)

Cytując Bartka:

Być może nie załatwi to wszystkich scenariuszy ale jest stosunkowo łatwe do zaimplementowania.

 

Na przykład mamy dwa konta i stwierdzamy, że chcemy 50% dostępnego towaru na jednym i 50% na drugim koncie i wystarczy w szablonach aukcji zastosować tylko odpowiednią wartość dla tego modyfikatora i już. Dodajemy trzecie konto Allegro więc możemy zmienić sobie w szablonach - np. 50% towaru na pierwszym koncie, i po 25% na pozostałych. Trzeba by tylko pamiętać żeby w zmianach zbiorczych dla szablonów aukcji można było w polu ilość wstawić tag z jego modyfikatorem bo obecnie jest tam błąd i można wstawiać tylko cyfry.

 

Oczywiście takie obliczenia są bardzo uproszczone bo dochodzą różnice gdy np.

-sprzedamy towar na jednym koncie, a na drugim dopiero będziemy wystawiać więc wystawimy np. 50% z dostępnego,

-lub gdy dojdzie nam dostawa towaru,

-itp.

W każdym razie zastosowanie tego modyfikatora daje nam gwarancję, że nigdy nie wystawimy więcej towaru niż mamy dostępnego/na stanie. W specyficznych przypadkach może się zdarzyć, że wystawimy mniej towaru niż mamy dostępnego/na stanie, ale to już pikuś :)

 

Pkt. 7 u mnie odpada z tego względu, że mam jakby całkiem inny asortyment, który nie jest wystawiany na obu kontach. Stąd wystarczył mi po prostu inny szablon opisu.

 

W takim przypadku mógłbyś dodać domyślne szablony dla konta 2 tylko dla towarów przeznaczonych do sprzedaży na koncie 2, i przy opcji "kontekst: konto 2" "zaznacz wszystko" i "wystaw z szablonu domyślnego nr 2" te, które nie mają przypisanego szablonu się nie wystawią- będzie tylko okno z sello o braku szablonu. Oczywiście w szablonach aukcji w polu "Konto" musisz ustawić wcześniej konkretne konto.

Tutaj myślę tak samo jak e-kupowanie. Raczej by Ci to ułatwiło pracę?

 

Po prostu zaznaczam wszystko na jednym koncie i później wszystko na kolejnym, efekt taki, że wystawiają się wszystkie z obu kont. W każdym razie akurat w tym miejscu powinna być możliwość wystawiania z obu kont na raz.

A jeszcze proszę Cię jak już masz te dwa konta to podpowiedz, czy kontekst konta w prawym górnym rogu wpływa jakoś na to co się robi, np.:

1. Czy jeśli wybierzemy tam "konto Allegro 1", to w szablonach aukcji pokazują się tylko szablony aukcji, które w polu konto mają ustawione "konto Allegro 1" czy nadal wszystkie??

2. I to jak wystawisz bo nie rozumiem. Czy jeśli się wystawia towary wg domyślnego szablonu i w każdym towarze mamy dodane po dwa szablony, jeden dla konta Allegro 1 (domyślny), a drugi dla konta Allegro 2. To czy jeśli wybierzemy w prawym górnym rogu "konto Allegro 2" to czy opcja "wystaw wg domyślnego szablonu" wystawi aukcje używając domyślnego szablonu dla tego towaru czyli 1, czy wystawi wg wybranego w prawym górnym rogu konta Allegro 2 czyli 2? A może nie wystawi nic bo wyskoczy dymek, że nie ma kontekstu konta? ;)

 

 

W każdym razie pkt 7, czyli wybór domyślnego szablonu za pomocą cyfr, podczas wystawianiu towaru jest raczej prostszy do wprowadzenia niż jakieś inne rozwiązania. A i tak wszystko będzie zależało jak ktoś będzie tego używał. Jak ktoś będzie chciał to podzieli sobie szablony na konta, że np.:

-szablon 1 dla konta 1,

-szablon 2 dla konta 2,

-i na przykład szablon 3 również dla konta 1, gdyby ktoś chciał wystawiać 2x te same towary na koncie numer 1.

 

Do tego modyfikator mul i mamy Sello do automatycznej obsługi wielu kont jak się patrzy :) To jest tak niedalekie od wprowadzenia, że aż boję się, że o czymś mogliśmy zapomnieć... ;)

 

 

 

 

Link to postu

Bartek i jeszcze od razu dopytam. Bo kierując się tym co napisałeś, czyli, że w szablonie aukcji, dla pola ilość można by użyć w tagu [Towar::Dostepne] modyfikatora mul to idąc dalej, czy można by również użyć w tym polu innego taga, np. Waszej wersji if elsa? Bo w sumie czemu by nie - to tag, i to tag ;) :

 

I

Przykład I

Czy modyfikator mul można by zastosować w szablonach aukcji dla pola "ilość" korzystając z Waszej metody if else na zasadzie:

1. W szablonie dla konta 1 - głównego

[Towar::Dostepne|is=`1`|then=`[Towar::Dostepne]`|else=`[Towar::Dostepne|mul='0.50']`]

Czyli jeśli mamy dostępnego towaru 1 ostatnią sztukę to dla tego konta wstaw 1 sztukę, a jeśli więcej niż 1 sztukę to 0,50 z ilości. Czyli jeśli jest:

-1 sztuka to wstawi się 1 sztuka

-0 sztuk to wstawi się 0,50*0 czyli 0 sztuk

-2 i więcej to wstawi się 0,50*dostępne

 

2. A w szablonie dla konta 2 - dodatkowego

[Towar::Dostepne|is=`1`|then=`0`|else=`[Towar::Dostepne|mul='0.50']`]

Czyli jeśli mamy dostępnego towaru 1 ostatnią sztukę to dla tego konta wstaw 0 sztuk, bo na przykład ostatnie sztuki chcemy wystawiać na koncie głównym, a nie na tym. A jeśli więcej niż 1 sztukę to 0,50 z ilości. Czyli jeśli jest:

-1 sztuka to wstawi się 0 sztuk

-0 sztuk to wstawi się 0,50*0 czyli 0 sztuk

-2 i więcej to 0,50*dostępne

 

II

Przykład II

W szablonie aukcji w polu ilość

[Towar::PW::pole1|isnot=`x`|then=`[Towar::PW::pole1]`|else=`[Towar::Dostepne]`]

Czyli jeśli w towarze istnieje pole1 (nie wiem czy w przykładzie to dobrze zapisałem ale chyba jest to możliwy zapis na stwierdzenie czy pole1 istnieje w towarze) to wstaw jego wartość, a jeśli nie istnieje to wstaw ilość dostępną. Korzystając z pól w polach ( i np. dodatkowych if elsów) można bezpośrednio w towarze ustawić wartość pola1 na taką jaką będziemy w danym momencie chcieć, czyli dla tego przykładu ustawić odpowiednią ilość towaru do wystawiania. Następnie możemy podczas wystawiania aukcji wystawić tą ilość z pola1 (unikamy dzięki temu konieczności przełączania się na szablony aukcji, szukania szablonu aukcji tego towaru i poprawiania ilości do wystawienia w polu ilość w szablonie). A jak pole1 nie istnieje w towarze to wystawi się ilość dostępna. A gdyby się zdarzyło, że w pole1 podamy zamiast liczby jakieś inne znaki (np. tekst) to Sello podczas wystawiania aukcji z towaru i tak zgłosi błąd, że należy tutaj podać liczbę całkowitą :)

 

III

Uwagi:

1. Dopytuję, bo to dodatkowe możliwości do rozbudowanej kontroli wystawianych ilości, no i kolejny powód za wprowadzeniem modyfikatora mul i Waszej wersji if elsa :) Chyba jednak dało by się pisać te proste programiki w polach własnych ;)

 

2. Oczywiście teraz nie da się w polu ilość w szablonie aukcji wpisać nic innego niż liczbę całkowitą lub użyć "wstaw" do dodania dwóch tagów [Towar::Dostępne] i [Towar::Stan]. Sprawdziłem ;) i wyskakuje błąd w dymku, że należy podać liczbę całkowitą. Czego z kolei nie rozumiem, bo przecież dopóki nie wystawimy aukcji to może tam być co chce. Nie wiem, po co już na etapie szablonu, zablokowaliście możliwość wstawienia innych tagów niż te dwa? Powinna być w tym polu możliwość wpisania ręcznie taga, tak jak dla np. pola tytułu aukcji i pole to powinno podlegać takim samym prawom wielokrotnego parsowania jak każde inne pole/tag. I tak jak wyżej napisałem jeśli przy wystawianiu aukcji, po przebiegu parsera, wyjdzie, że podaliśmy tam nie liczbę całkowitą - to dopiero wtedy Sello powinno zgłosić błąd, że nie wystawiono aukcji bo należy podać liczbę całkowitą w polu ilość. Przecież nic nie wybuchnie ;) a za to pięknie rozszerzy możliwości pól i modyfikatorów :)

 

Otwarcie pola ilość na inne tagi daje dostęp do wykorzystania kilku innych ciekawych funkcji z tego wątku: https://forum.sello.pl/index.php?topic=7273.0.

a) Na przykład Alwin wspominał, że chciałby mieć możliwość wystawienia sumarycznej ilości towarów z X magazynów. Dałoby się to zrobić przenosząc (na początek trigerrem, a docelowo pewnie udostępnicie dowolne pola z Subiekta) ilość towarów z poszczególnych magazynów do jednego pola własnego w towarze gdzie zostałyby już na poziomie SQL zsumowane i następnie takie pole własne można by wykorzystać w szablonie aukcji w polu ilość. I załatwiona kolejna sugestia - wielomagazynowość ;)

b) Ks. Robak w linkowanym wątku zgłaszał sugestię odnośnie możliwości większego rozbicia ilości na kilka szablonów. Zaproponowany modyfikator mul + if else + pola w polach + ewentualne operacje matematyczne na poziomie SQL, jak najbardziej dałyby taką możliwość :)

c) I ja też w linkowanym wątku zgłaszałem "niemały kawał logiki" ;) oparty na operatorach matematycznych do kontroli wystawianych ilości. I dałoby się przenieść tą "logikę" do pól własnych, wykonując operacje matematyczne bezpośrednio w bazie i wstawiając wyniki w polu własnym, które z kolei byłoby wykorzystywane w polu ilość w szablonach aukcji. A to tylko kwestia czasu, jak ktoś pokaże na forum sposób na wyciągnięcie dowolnej rzeczy z bazy Subiekta lub Sello i umieszczenie jej w polu własnym i jeszcze przeprowadzenie przy tej okazji kilku obliczeń matematycznych ;) Tak samo jak tadzimir pokazał jak wyciągnąć rzeczy z bazy Subiekta i powstało kilka ciekawych rozwiązań do wydruków :)

Ale żeby to wszystko działało to musielibyście udostępnić dla pola ilość w szablonach aukcji, możliwość wpisywania innych tagów + ich modyfikatorów... :)

 

No i uprzejmie przypomnę się z tym moim "kawałkiem niemałej logiki" co napisałem tutaj: https://forum.sello.pl/index.php?topic=7273.msg45217#msg45217 to czy nadal, nie łatwiej było by oprzeć te auto-funkcje: auto-zmniejszanie i auto-zakańczanie aukcji na tagach i modyfikatorach. Zgodnie z tym co już wiemy to mamy modyfikatory, które mogą pełnić funkcje matematyczne:

-is, który działa jak znak równa się (=),

-isnot, który działa jak znak nie równa się (<>),

-mul, który umożliwia wyliczanie procentów,

-mamy if else,

-modyfikatory można łączyć,

-wierzę, że będzie możliwość wykonywania obliczeń matematycznych bezpośrednio na bazie i umieszczania ich wyników w polach własnych :)

-pola w polach...

 

Tak tylko podpowiadam :) bo może jednak zaoszczędziłoby to Wam dużo dodatkowej pracy, a oparcie auto-funkcji na modyfikatorach ma po prostu największe możliwości przyszłej konfiguracji. No i wychodzi na to, że nie trzeba by budować tego "kawału logiki", który jakby na to nie spojrzeć w bardzo podstawowej wersji i tak będzie zbudowany lub ewentualnie przenieść operacje matematyczne na poziom SQL, a w polu własnym, które byłoby wykorzystywane, np. w  polu "sposób auto-zakończenia aukcji" podawać tylko wynik tych obliczeń i już sam wynik porównywać z aukcją.

To oczywiście tylko podpowiadam możliwości żeby było jak najprościej i jak najszybciej :) Ja się nie znam na programowaniu :)

 

3. WAŻNE - modyfikator mul powinien zaokrąglać wartości nie matematycznie, a zawsze w dół (!) żeby nie doszło do sytuacji, że wystawimy więcej towaru niż mamy dostępnego/na stanie. Na przykład mamy 3 sztuki towaru, więc mul='0,5' da wartość w zaokrągleniu 2. Jeśli w dwóch szablonach zastosujemy taką samą wartość modyfikatora mul to wystawimy dwa razy po 2 sztuki tego towaru, czyli 4, podczas gdy mamy go tylko 3 sztuki. Z drugiej strony dla 1 sztuki towaru, mul='0,5' wyliczy się na jeden lub zero (w zależności od zaokrąglenia) co też nie jest zbyt dobre :( bo nie będziemy w stanie wystawić aukcji.

 

Ks Robak zgłaszał tutaj: https://forum.sello.pl/index.php?topic=7273.msg45232#msg45232, że dla 3 sztuk towaru i w dwóch szablonach zastosowanym mul='0,5', że:

-albo wystawi się na dwóch aukcjach po 2 sztuki, czyli razem 4,

-lub wystawi się na dwóch aukcjach po 1 sztuce czyli razem 2,

w zależności od zaokrąglenia.

 

Więc można by obejść to zaokrąglanie podając wartość dla mul='0,49' i mul='0,51' ;) i mul powinno się wtedy zaokrąglać zgodnie z zasadami matematyki. Na szybko licząc chyba zawsze wyjdą prawidłowe wartości dla każdej ilości towaru? Pomijając oczywiście te specyficzne sytuacje jak nowa dostawa towaru, ale na takie coś to nigdy nie będzie się dało zrobić automatu. Ale... nadal dla 1 sztuki towaru pasowałoby jednak udostępnić możliwość wstawiania w polu ilość innych tagów i Waszej wersji if else:

[Towar::Dostepne|is=`1`|then=`[Towar::Dostepne]`|else=`[Towar::Dostepne|mul='0.49']`]

Czyli jeśli jest 1 sztuka towaru to niech wystawi się 1 sztuka, a jak jest więcej towarów to dopiero z modyfikatorem mul. Samo wstawienie w polu ilość [Towar::Dostepne|mul=0.49] przy jednej sztuce towaru spowoduje, że aukcji nie będzie się dało wystawić i trzeba będzie ręcznie usuwać modyfikator z pola ilość w szablonie aukcji. Udostępnienie możliwości wpisywania innych tagów dla pola ilość w szablonie aukcji zdecydowanie by ułatwiło i dało możliwość automatyzacji tej kwestii :) oraz przeniesienie możliwości wpisania ilości do pól własnych zamiast ciągłego przełączania się pomiędzy modułem towarów, a modułem szablonów aukcji. No i przyszłościowo w polach własnych to się będzie działo...

 

4. Pisownia tego modyfikatora if else jest nieźle zamotana :) z tymi wszystkimi apostrafami, pipe'ami i nawiasami. To znaczy jest jak najbardziej czytelna i zrozumiała. Chodzi tylko o to, że bez wzoru, to z głowy nigdy bym tego nie napisał ;) bo jest za dużo tych wszystkich znaczników i można się pomylić przy ich domykaniu. Ale jak ludzie zaczną korzystać z modyfikatorów to ich zapis będzie dla nich naturalny, tak samo jak funkcja "jeżeli" w Excelu :) Dopisze się jakiś poradnik do pól własnych i modyfikatorów, i korzystanie z nich będzie samą przyjemnością :)

 

 

PS

Sorry, że zawracamy Ci głowę kolejną sugestią ale jak widzisz - to rodzi się tutaj coś pięknego - pełna automatyzacja obsługi wielu kont Allegro :) Nic tylko kupować kolejne licencje Sello i otwierać sprzedaż na kolejnych kontach i wszyscy będą zadowoleni :) Hmm... to znaczy najpierw pasowałoby to w Sello dorobić... ;)

 

EDIT

Edytowane późno w nocy, jak ktoś czytał wcześniej to polecam przeczytać ponownie bo dopisałem kilka fajowych uwag :)

Link to postu

 

W każdym razie zastosowanie tego modyfikatora daje nam gwarancję, że nigdy nie wystawimy więcej towaru niż mamy dostępnego/na stanie. W specyficznych przypadkach może się zdarzyć, że wystawimy mniej towaru niż mamy dostępnego/na stanie, ale to już pikuś :)

 

 

Tego nie wiemy.

 

Jak będzie zaokrąglał w górę  to przy 3 szt. i 2 kontach wystawimy 4 szt.

A jak będzie zaokrąglał w dół to przy 1 szt. nie wystawimy nic.

 

Pisałem o tym kiedyś, wówczas nikt nie był zainteresowany pochyleniem się nad tym problemem  ;D

 

W szablonie dla konta 1 - głównego

[Towar::Dostepne|is=`1`|then=`[Towar::Dostepne]`|else=`[Towar::Dostepne|mul='0.50']`]

Czyli jeśli mamy dostępnego towaru 1 ostatnią sztukę to dla tego konta wstaw 1 sztukę, a jeśli więcej niż 1 sztukę to 0,50 z ilości. Czyli jeśli jest:

-1 sztuka to wstawi się 1 sztuka

-0 sztuk to wstawi się 0,50*0 czyli 0 sztuk

-2 i więcej to wstawi się 0,50*dostępne

 

Wszystko fajnie, pod warunkiem, że masz 0 szt., 1szt. lub 2 szt.

 

Ale gdy masz 3 szt. to już to nie będzie działać.

Patrz wyżej.

 

No chyba, że Bartek zrobiłby także modyfikator "modulo" zwracający resztę z dzielenia.

Wówczas możnaby przewidzieć takie sytuacje, choć oczywiście stopień skomplikowania szablonu byłby raczej duży.

Inaczej mówiąc rozwiązanie dla tylko bardzo zaawansowanych użytkowników.

 

Czyli za przeproszeniem nas dancing-broccoli-23.gif

 

Przykład:

 

Przy 3 szt.

 

[Towar::Dostepne|modulo|2=`0`|then=`Towar::Dostepne|mul=0.50'`|else=`[Towar::Dostepne|mul='0.50]`]

 

(wstawia np. 2 szt. przy zaokrąglaniu w górę)

 

a w drugim szablonie

 

[Towar::Dostepne|modulo|2=`0`|then=`Towar::Dostepne|mul=0.50'`|else=`[Towar::Dostepne|mul='0.50]-1`]

 

(wstawia 1 szt.)

 

Przez przypadek rozwiązało by to także problem dzielenia towarów na kilka kategorii.

Jest to lepsze rozwiązanie niż zaproponowane przeze mnie uprzednio, no ale wtedy nie było mowy o modyfikatorach i nawet nie przewidziałem takiego czegoś  ;D ;D

 

Pozostaje pytanie jak zapisywać modulo.

Może np. mod(X).

dance.gif

Link to postu

Tak przy okazji przypomnę w tym gorącym wątku o jednej poprawce: w paczkach gdy ustawi się inny gabaryt do paczkomatu niż C to przy ponownym otwarciu paczki sello przestawia go na C.

 

PS

jak wy to robicie, że cytujecie w postach kilka wypowiedzi poprzedników? ręcznie ustawiacie [ quoty ] ? czy jest na to jakiś mądry szybszy sposób?

Link to postu
W takim przypadku mógłbyś dodać domyślne szablony dla konta 2 tylko dla towarów przeznaczonych do sprzedaży na koncie 2, i przy opcji "kontekst: konto 2" "zaznacz wszystko" i "wystaw z szablonu domyślnego nr 2" te, które nie mają przypisanego szablonu się nie wystawią- będzie tylko okno z sello o braku szablonu. Oczywiście w szablonach aukcji w polu "Konto" musisz ustawić wcześniej konkretne konto.

 

Coś wczoraj zamotany byłem, dokładnie w taki sposób wystawiam ;P

 

 

1. Czy jeśli wybierzemy tam "konto Allegro 1", to w szablonach aukcji pokazują się tylko szablony aukcji, które w polu konto mają ustawione "konto Allegro 1" czy nadal wszystkie??

Dokładnie w taki sposób to działa.

 

2. I to jak wystawisz bo nie rozumiem. Czy jeśli się wystawia towary wg domyślnego szablonu i w każdym towarze mamy dodane po dwa szablony, jeden dla konta Allegro 1 (domyślny), a drugi dla konta Allegro 2. To czy jeśli wybierzemy w prawym górnym rogu "konto Allegro 2" to czy opcja "wystaw wg domyślnego szablonu" wystawi aukcje używając domyślnego szablonu dla tego towaru czyli 1, czy wystawi wg wybranego w prawym górnym rogu konta Allegro 2 czyli 2? A może nie wystawi nic bo wyskoczy dymek, że nie ma kontekstu konta?

W takiej sytuacji nie wystawi w ogóle, ponieważ domyślny szablon jest dla konta nr 1 i taki kontekst należałoby wybrać. Musiała by być możliwość ustawienia domyślnego szablonu dla każdego z dodanych kont na Allegro.

 

Tak odbiegając, jak sobie radzicie w takim razie z pilnowaniem promowanych aukcji? Ja tu mam spory problem, w Sello nie ma filtra, który by pokazał aukcje, które nie są wystawione obecnie w promowanych, ani też nie ma możliwości wystawienia z zakładki zakończone z szablonu co by znacznie ułatwiło prace. Przecież auto wznawianie aukcji również będzie musiało wystawiać aukcje aktualne a nie powielać stare.

Link to postu

Tego nie wiemy.

 

Jak będzie zaokrąglał w górę  to przy 3 szt. i 2 kontach wystawimy 4 szt.

A jak będzie zaokrąglał w dół to przy 1 szt. nie wystawimy nic.

 

Pisałem o tym kiedyś, wówczas nikt nie był zainteresowany pochyleniem się nad tym problemem  ;D

Przecież rozgryzłem to w powyższej wypowiedzi :) Przeczytaj jeszcze raz ;)

Trzeba zastosować mul='0,49' i mul='0,51' plus jeśli dodamy do tego if else to załatwia to wszystkie przypadki. Oczywiście zaokrąglanie zgodnie z zasadami matematyki, czyli:

3*0,49=1,47 zaokrąglamy do 1,

3*0,51=1,53 zaokrąglamy do 2.

Razem daje to 3 sztuki

Z matematyki miałem same piątki ;)

 

 

Czyli w polu ilość w szablonie aukcji wprowadzamy tag dla konta 1:

[Towar::Dostepne|is=`1`|then=`1`|else=`[Towar::Dostepne|mul='0,51']`]

A dla konta 2 taki:

[Towar::Dostepne|is=`1`|then=`0`|else=`[Towar::Dostepne|mul='0,49']`]

 

I mamy przypadki:

| ilość towaru |

konto 1 |

konto 2 |

0szt

0szt

0szt

1szt

1szt

0szt

2szt

1szt

1szt

3szt

2szt

1szt

4szt

2szt

2szt

itd.

 

To tylko prosty przykład, pokazujący że da się to rozgryźć stosując odpowiednie procenty dla różnej ilości kont.

 

Ale w praktyce to i tak się pomiesza. I jeśli będzie się chciało wystawiać co do jednej sztuki to nie ma innego wyjścia jak ręczna kontrola stanów bo przecież dochodzi wiele zmiennych: dostawy, rezerwacje, rezygnacje z zakupów, różne czasy wystawiania aukcji, itd.

Link to postu

PS

jak wy to robicie, że cytujecie w postach kilka wypowiedzi poprzedników? ręcznie ustawiacie [ quoty ] ? czy jest na to jakiś mądry szybszy sposób?

Różnie, ja najczęściej daję "cytuj całe wypowiedzi" i wybieram fragmenty, na które chcę odpisać. Otwieram i zamykam wtedy cytaty kopiując tagi cytatów danego użytkownika. I dopiero potem odpisuję. Idzie mi to szybko.

 

Możesz też użyć tylko samego znacznika cytatu i skopiować w niego co chcesz

[quote] i [/quote]

Będzie wtedy cytat bez podawania autora.

 

No i zawsze możesz sobie podejrzeć źródło HTML forum i zobaczysz jak inni to robią ;)

 

EDIT

No i powiększ sobie okno odpisywania na wiadomość na maxa (rozciągnij prawy dolny róg). Bardzo to ułatwia pisanie długich wiadomości ;)

Link to postu

 

Przecież rozgryzłem to w powyższej wypowiedzi :) Przeczytaj jeszcze raz ;)

Trzeba zastosować mul='0,49' i mul='0,51' plus jeśli dodamy do tego if else to załatwia to wszystkie przypadki. Oczywiście zaokrąglanie zgodnie z zasadami

 

 

W prostych przypadkach w zasadzie to tak też może być.

Ale jest mniej skomplikowane, więc jak by było modulo, to ja bym stosował modulo, a potem wklejał tu na forum, tym jednorazowym użytkownikom co by się zapytali jak zrobić podział.

Nic by nie kumali :P :P banana-gun.gif

 

Gorzej z przypadkami bardziej rozbudowanymi - np. na 3 szablony.

 

Tutaj matematyka jest bezsilna dancing-banana-warrior-smiley-emoticon.gif

 

A przecież ile osób ma więcej niż 2 konta.

 

Modula muszą być. banana-skipping-rope-smiley-emoticon.gif

 

 

PS.

Z mojej matematyki wynika, że przy 2 szablonach nawet bez if else by działało z procentami.  :P

Link to postu

Tak odbiegając, jak sobie radzicie w takim razie z pilnowaniem promowanych aukcji? Ja tu mam spory problem, w Sello nie ma filtra, który by pokazał aukcje, które nie są wystawione obecnie w promowanych, ani też nie ma możliwości wystawienia z zakładki zakończone z szablonu co by znacznie ułatwiło prace. Przecież auto wznawianie aukcji również będzie musiało wystawiać aukcje aktualne a nie powielać stare.

Ja promowanym towarom nadaję cechę "promowane" więc w towarach, wiem który towar jest promowany. I potem ustawiam w szablonie aukcji tego towaru promowanie. Dzięki temu w towarach mogę wybrać tylko towary o cesze "promowane" i z poziomu towarów wszystko widzę.

A w aukcjach trwających to sortuję sobie po kolumnie opcje wyróżnień.

 

No i było by oczywiście fajnie (ale nie chcę już bardziej ciągnąć ręki Bartka bo boję się, że mu ją wyrwę ;) ), gdyby można było w szablonach aukcji ustawić znaczniki promowania na podstawie tego co podamy w polach własnych towarów. Nie trzeba by było wtedy się przełączać pomiędzy modułem towarów i szablonami aukcji. Jest to kolejny powód dla którego do każdego towaru jeszcze długo będziemy mieć oddzielne szablony aukcji w stosunku do tego co kiedyś pisał Bartek, że gdyby udało się przenieść te wszystkie rzeczy (wybór kategorii, specyficznych, cenników dostawy, itd.) do pól własnych to wystarczyłby tylko jeden szablon aukcji. Czyli trzeba by jeszcze dołożyć do tego przeniesienie wyboru opcji promowania do pól własnych.

 

A i przypomniał mi się jeszcze punkt 9 ...jeśli dobrze liczę:

[byłoby fajnie jakby było]9. Z poziomu towaru, z zakładki serwisy, z tabelki która zawiera szablony aukcji, żeby była możliwość z tej tabelki otworzyć szablony aukcji tego konkretnego towaru. Bo teraz jak coś robimy w towarze i musimy coś zmienić w szablonie to trzeba przejść do modułu szablonu aukcji, odszukać szablony tego towaru i dopiero coś zmienić. A po co tak na około ;) jak przecież mamy te szablony na liście szablonów w towarze i wystarczyłoby z tego poziomu móc otworzyć szablony aukcji, wprowadzić poprawki i zapisać.

Link to postu

[byłoby fajnie jakby było]9. Z poziomu towaru, z zakładki serwisy, z tabelki która zawiera szablony aukcji, żeby była możliwość z tej tabelki otworzyć szablony aukcji tego konkretnego towaru. Bo teraz jak coś robimy w towarze i musimy coś zmienić w szablonie to trzeba przejść do modułu szablonu aukcji, odszukać szablony tego towaru i dopiero coś zmienić. A po co tak na około ;) jak przecież mamy te szablony na liście szablonów w towarze i wystarczyłoby z tego poziomu móc otworzyć szablony aukcji, wprowadzić poprawki i zapisać.

 

Tylko co byś chciał poprawiać? Grafika szablonu idzie z "szablonu opisów", wysyłka z "cenników", opis towaru z "subiekta" lub z "PW", cena z "subiekta" - nie zostaje dużo to  ręcznego majstrowania w szablonie aukcji...

 

A promowanie można ustawić w konkretnych szablonach do odpowiednich towarów. Przy wystawianiu ustawi się samo - ew. można przejrzeć i jakieś ręcznie usunąć z "przygotowanych".

Link to postu

W prostych przypadkach w zasadzie to tak też może być.

Ale jest mniej skomplikowane, więc jak by było modulo, to ja bym stosował modulo, a potem wklejał tu na forum, tym jednorazowym użytkownikom co by się zapytali jak zrobić podział.

Nic by nie kumali :P :P

Nie oszukujmy się - w ogóle funkcja podziału ilości na różne konta jest dla zaawansowanych użytkowników. To jest matematyka. No chyba, że TS zrobi to tak jak książkę dla dzieci w przedszkolu - czyli przeciągnij do koszyczków, ile jabłek chcesz wystawić na koncie nr 1, a ile na koncie numer 2 ;D A pewnie i tak byłyby problemy ze zrozumieniem tego ;)

 

Obsługa wielu kont z wykorzystaniem modyfikatorów w wiadomościach automatycznych również jest dla zaawansowanych użytkowników. W ogóle handel w sieci robi się powoli tylko dla zaawansowanych użytkowników. Umiesz korzystać z narzędzi, które daje internet/Allegro to SPRZEDAJESZ, a jak nie umiesz to powiedzmy, że też sprzedajesz ;) Zobaczcie sobie na strefę marek, okazje, paybacki i inne bajery. Towary które są tam wystawiane mają kilkadziesiąt/set/tysięcy większą sprzedaż niż takie same towary wystawiane na Allegro w niższych cenach :o Dlaczego? Bo Allegro podeśle kupującym ofertę z napisem "promocja" i ludzie kupują bez sprawdzania cen  ::)

 

A i Sello to rozbudowany program i jak już wiele razy zauważaliśmy jakąś wiedzę i chęci do wprowadzania własnych rozwiązań trzeba mieć żeby móc z niego w pełni korzystać. Jak z Windowsem - moja znajoma umie włączyć komputer i przeglądać internet ale żeby w ogóle mogła przeglądać internet to mimo obrazkowej, kolorowej instrukcji - to ja musiałem jej go podłączyć do routera i... ;D zainstalować chrome bo nawet tego nie potrafiła zrobić ;) A to przeglądarka wujka Googla to chyba najprostszy program do zainstalowania ;D ;D

 

Gorzej z przypadkami bardziej rozbudowanymi - np. na 3 szablony.

Tutaj matematyka jest bezsilna

A przecież ile osób ma więcej niż 2 konta.

Modula muszą być.

Wszystkich przypadków nie da się przewidzieć. Jak się da, to Bartek pewnie dorobi modula. Sam zresztą prosił żeby podsyłać sugestie możliwych modyfikatorów. Więc podsyłamy :)

 

A ja tylko pokazuję możliwe zastosowanie i tak planowanego do wprowadzenia modyfikatora :)

Link to postu

[byłoby fajnie jakby było]9. Z poziomu towaru, z zakładki serwisy, z tabelki która zawiera szablony aukcji, żeby była możliwość z tej tabelki otworzyć szablony aukcji tego konkretnego towaru.

 

 

Rzadko się z Tobą zgadzam, no ale tym razem się zgadzam banana-dancing-with-mario-smiley-emoticon.gif

 

To ciągłe przełączanie się pomiędzy modułami jest nieco kłopotliwe.

Dobrze, że moduły pamiętają zaznaczoną pozycję na liście, to trochę ułatwia.

big-dancing-banana-smiley-emoticon.gif

 

Link to postu

Tylko co byś chciał poprawiać? Grafika szablonu idzie z "szablonu opisów", wysyłka z "cenników", opis towaru z "subiekta" lub z "PW", cena z "subiekta" - nie zostaje dużo to  ręcznego majstrowania w szablonie aukcji...

Na przykład:

1. Zmienić kategorię - bo robię to od czasu do czasu, zwłaszcza jak towar się nie sprzedaje.

2. Zmienić/poprawić specyficzne - Allegro dokłada co chwilę nowe.

3. Podglądnąć cennik czy wybrałem prawidłowy.

 

A promowanie można ustawić w konkretnych szablonach do odpowiednich towarów. Przy wystawianiu ustawi się samo - ew. można przejrzeć i jakieś ręcznie usunąć z "przygotowanych".

4. No właśnie zmienić opcje promowania bez konieczności przełączania się na szablony aukcji :) Po co mam się w kółko przełączać lub ręcznie przeglądać to za każdym razem z przygotowanych aukcji, jak promowanie i szerzej całe promocje, planuję sobie z wyprzedzeniem w towarach, a potem samo się wszystko wystawia jak się skończą wcześniejsze aukcje.

5. No i najważniejsze jak dodajesz nowy towar to trzeba mu stworzyć szablon aukcji i wybrać to wszystko od nowa i znowu przełączanie pomiędzy szablonem i towarem :(

 

Innymi słowy raczej byłoby to duże ułatwienie, a nie widzę żadnych negatywnych czynników tej funkcjonalności :)

 

No to fajnie. Tak od razu proponuję dorobić jeszcze całki, logarytmy i równania kwadratowe 3-go stopnia.

Tym to by dopiero można dzielić towary na szablony.

W tym linkowanym wątku to ja sugerowałem zwykłe plusy, minusy oraz znaki większości i mniejszości, i Bartek nazwał to "niemałym kawałkiem logiki", a Ty jeszcze bardziej ciągniesz ;)

 

Uważaj... bo wyrwiesz Bartkowi rękę ;) A chłopak będzie jej potrzebował na kolejne lata bo jeszcze dużo przed nim pisania Sello... Oj dużo...  :D

Link to postu

 

Tylko co byś chciał poprawiać?

 

Należy przyjrzeć się modelowi pracy.

Zwykle szukając towarów do promocji przeglądamy towary, a nie szablony aukcji.

Z tego też względu znacznie wygodniej byłoby kliknąć na Towarze i tam zmienić co trzeba i potem zmieniać kolejne towary.

A nie: znaleźć towar, przełączyć się do modułu Aukcji, włączyć filtr, wpisać nazwę lub symbol towaru, zmienić szablon, potem znowu do towarów .....

 

Oprócz promocji często zmieniam parametr "Gotowe do wystawienia".

Bo domyślnie mam włączony, a gdy chcę coś zmienić w szablonie i wymaga to przetestowania, to wyłączam, aby móc skopiować kod HTML.

 

Przeglądanie aukcji przygotowanych raczej mija się z celem, bo fajnie zmiany w towarach przeprowadzać w momencie podjęcia takiej decyzji, a nie dopiero gdy będziemy chcieli go wznowić.

Link to postu
Ja promowanym towarom nadaję cechę "promowane" więc w towarach, wiem który towar jest promowany. I potem ustawiam w szablonie aukcji tego towaru promowanie. Dzięki temu w towarach mogę wybrać tylko towary o cesze "promowane" i z poziomu towarów wszystko widzę.

A w aukcjach trwających to sortuję sobie po kolumnie opcje wyróżnień.

 

Jest to pomocne, jednak czasami z niewiadomych przyczyn pominę wystawienie takiego towaru w promowanych i ciężko jest dojść do tego który nie został wystawiony.

 

Przykładowo wchodzę w zakładkę aukcje trwające ustawiam filtr i widzę wystawionych 50 aukcji promowanych, następnie przechodzę na zakładkę towary, ustawiam cechę "promowane" i mam tam 51 towarów, czyli już wiem, że brakuje mi jednej aukcji promowanej. Co w takiej sytuacji?

Link to postu

Przykładowo wchodzę w zakładkę aukcje trwające ustawiam filtr i widzę wystawionych 50 aukcji promowanych, następnie przechodzę na zakładkę towary, ustawiam cechę "promowane" i mam tam 51 towarów, czyli już wiem, że brakuje mi jednej aukcji promowanej. Co w takiej sytuacji?

Pisać sugestię do TS żeby dali możliwość ustawiania opcji promowania z pól własnych. A zawartość pól własnych żeby mogła się generować za pomocą modyfikatora if else na podstawie cechy danego towaru :)

 

W skrócie działałoby to tak:

[Towar::cecha|is=`promowane`|then=`zaznacz w aukcji opcję promowania`]

Czyli jeśli w towarze jest cecha o nazwie "promowane" to podczas wystawiania towaru zaznacz w aukcji opcję promowania.

 

Ogólnie opcje promowania (i inne pola w aukcjach) byłyby ustawiane za pomocą pól własnych, modyfikatorów, pól w polach i if else'a na podstawie cech w danym towarze. Ustawiałoby się tylko konkretne cechy w towarze a cała zawartość aukcji sama by się na tej podstawie generowała. Nie trzeba by już przełączać się pomiędzy szablonami aukcji i towarami, zmieniać wielu pól własnych, itd. Wszystko ustawiałoby się samo na podstawie cech. Zmienisz cechy to zmienią się ustawienia aukcji podczas jej wystawiania. I byłaby full automatyzacja.

 

Tak wiem, śmieszna odpowiedź i brzmi skomplikowanie ale to jest naprawdę możliwe do wprowadzenia. Potrzeba tylko więcej lobbystów ;) Już wspominałem kiedyś o tym Bartkowi i zobaczy czy da się takie coś zrobić :) Ale to najwcześniej pewnie 1.19-1.20 bo roboty to mają teraz tyle, że hoho... ;)

 

A obecnie... niestety tylko ręcznie można to kontrolować :(

 

Jak ustawiam towary promowane to najpierw ustawiam cechę w towarach i potem, od razu zmieniam w szablonach żeby nie zginąć.

 

A jak usuwam towar z promowanych to na odwrót - najpierw usuwam z szablonu aukcji opcje promowania i potem od razu cechę z towaru.

 

Cechy nadaję w Sello, a nie w Subiekcie i tutaj Subiekt tylko przeszkadza bo dopisuje swoje cechy, z których korzystam w Subiekcie, a nie korzystam w Sello :(

 

Link to postu

 

Ale to najwcześniej pewnie 1.19-1.20 bo roboty to mają teraz tyle, że hoho... ;)

 

 

 

Aby przyspieszyć prace nad Sello proponuję dać bany każdemu użytkownikowi z ilością postów powyżej 1000.

 

Zobaczylibyście jak by robota poszła do przodu  :P :P :P :P :P

 

Jak by nie patrzeć większa integracja Sello z polami własnymi jest niezbędna.

Powinna być możliwość wsadzenia dowolnego pola własnego jako kolumny.

No i filtrowania towarów na bazie zawartości pól własnych.

Wtedy cechy nie byłby konieczne.

 

Ale wracając na ziemię....

Niech będą najpierw modyfikatory  ;D

 

Link to postu

Ale to najwcześniej pewnie 1.19-1.20 bo roboty to mają teraz tyle, że hoho... ;)

Aby przyspieszyć prace nad Sello proponuję dać bany każdemu użytkownikowi z ilością postów powyżej 1000.

Zobaczylibyście jak by robota poszła do przodu  :P :P :P :P :P

Uff, na szczęście mnie to nie dotyczy... bo ja mam tylko 205 postów ;):-X

 

A tak serio - Bartek jest jeden co czyta forum, a przecież w TS robi ze dwudziestu innych programistów więc nie widzę problemu 8)

 

Link to postu
Ja promowanym towarom nadaję cechę "promowane" więc w towarach, wiem który towar jest promowany. I potem ustawiam w szablonie aukcji tego towaru promowanie. Dzięki temu w towarach mogę wybrać tylko towary o cesze "promowane" i z poziomu towarów wszystko widzę.

A w aukcjach trwających to sortuję sobie po kolumnie opcje wyróżnień.

 

Dzięki za tą podpowiedź! Dzięki niej wykombinowałem zapytanie SQL, które mi zwróci te towary, które mają cechę: "promowanie", a obecnie nie są wystawione w promowanych.

 

Poniżej kod zapytania, może komuś się przyda:

 

SELECT it_Name from it__Item
JOIN it_ItemProp on ip_ItemId = it_Id 
WHERE ip_PropertyId='1012'

EXCEPT

SELECT au_Title FROM au__Auction
WHERE au_State='3' AND au_EnhancementOptionsAbbr='MW'

 

Oczywiście: "ip_PropertyId" - id cechy: "promowanie".

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...