Skocz do zawartości

zmiana formatu wydruku paragonu z A4 na A5

Polecane posty

Witam,

przepraszam za być może prozaiczne pytanie ale jestem nowym użytkownikiem subiekta i sello i mimo przeszukania forum i "googla" nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Nie potrafię zmienić wielkości wydruku (formatu) paragonu drukowanego z poziomu subiekta z A4 na A5 lub umieścić oryginał i kopię na na jednej kartce A4. Próbowałem w "ustawienia papieru" w pojawiającym się oknie dialogowym drukarki (przed drukiem paragonu) ale zmiana zarówno formatu papieru jak i orientacji poziomej/pionowej nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprzedaję niewiele produktów na jednym dokumencie, mało ekonomicznie i ekologicznie jest zużywanie jest całej kartki A4 na jeden produkt. Nie bez znaczenia jest też czas wydruku (na jednej stronie A4 oryginał i kopia). Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Link to postu

Jeśli chodzi o szybkie rozwiązanie: zainstaluj drukarkę pdf-ów i najnowszy adobe reader i ustaw go tak, żeby drukował 2 strony na 1. Kartki potnij na A5 i drukuj. W taki sposób drukuję potwierdzenia kurierskie na A5.

 

Nie jest to szybsza metoda, ale oszczędza papier :)

Systemowego (subiektowego) sposobu nie znam...

Link to postu

Subiekt Gt nie ma takiej funkcjonalności. Rozwiązaniem może być kontakt z  dyplomowanym serwisantem i zlecenie wykonania takiej modyfikacji. Listę takich firm znajdą Państwo na  stronie:

 

http://www.insert.com.pl/sprzedaz_i_serwis/dyplomowani_serwisanci.html

 

Ewentualnie zwrócić się do autorów gotowych już dodatków na stronie:

 

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/subiekt_gt/dodatki_rozszerzenia/rozwiazania_partnerskie.html

 

Jeden z serwisantów w opisie swojego dodatku napisał:

 

"Faktura oryginał / kopia na jednej stronie

 

Wzorzec wydruku umożliwiający wydruk oryginału i kopii faktury na jednej kartce. Wzorzec przystosowany do zastosowania na stacjach benzynowych (rozwiązanie umożliwiające wydruk zapisanego numeru rejestracyjnego lub też wpisanie dowolnego numeru w trakcie wypisywania faktury). Możliwa dowolna modyfikacja wg. wskazań. Cena 70 zł netto."

 

Skoro napisał taki dodatek, to napisanie czegoś podobnego dla paragonu powinno być dla niego stosunkowo proste.

Link to postu

Pozwolę sobie tylko przypomnieć, że 500 szt. kartek kosztuje 14 zł.

Jak będziemy je kroić na pół to wyjdzie 14 zł za 1000 kartek czyli oszczędzamy 7 zł.

Przy założeniu, że taka modyfikacja kosztowałaby 300 zł, wychodzi, że wyjdziemy na zero po ponad 42 przeciętych na pół ryzach papieru, czyli po 21.000 paragonów.

 

Jeżeli założymy, że modyfikacja rozmiaru papieru paragonu będzie się mieścić w kategorii modyfikacji rozmiaru faktury drukującej numer rejestracyjny, to zapłacimy jedynie 70 zł, a więc znacznie szybciej wyjdziemy na swoje. ;D

 

Jeśli komuś zależy na maksymalnej oszczędności....to po co drukować te paragony ?

Przecież z drukarki fiskalnej wychodzi  ???

Link to postu

Pozwolę sobie tylko przypomnieć, że 500 szt. kartek kosztuje 14 zł.

Jak będziemy je kroić na pół to wyjdzie 14 zł za 1000 kartek czyli oszczędzamy 7 zł.

Przy założeniu, że taka modyfikacja kosztowałaby 300 zł, wychodzi, że wyjdziemy na zero po ponad 42 przeciętych na pół ryzach papieru, czyli po 21.000 paragonów.

 

 

Drogo, drogo te karteczki kupujesz... W Sosnowcu i okolicach za mniej niż 10 brutto ryzę można kupić w promocjach (selgros, makro).

Link to postu

Pozwolę sobie tylko przypomnieć, że 500 szt. kartek kosztuje 14 zł.

Jak będziemy je kroić na pół to wyjdzie 14 zł za 1000 kartek czyli oszczędzamy 7 zł.

Przy założeniu, że taka modyfikacja kosztowałaby 300 zł, wychodzi, że wyjdziemy na zero po ponad 42 przeciętych na pół ryzach papieru, czyli po 21.000 paragonów.

 

Jeżeli założymy, że modyfikacja rozmiaru papieru paragonu będzie się mieścić w kategorii modyfikacji rozmiaru faktury drukującej numer rejestracyjny, to zapłacimy jedynie 70 zł, a więc znacznie szybciej wyjdziemy na swoje. ;D

 

Jeśli komuś zależy na maksymalnej oszczędności....to po co drukować te paragony ?

Przecież z drukarki fiskalnej wychodzi  ???

Niestety, jestem zwolniony z obowiązku posiadania kasy fiskalnej (tak,tak jest taka możliwość niezależnie od wielkości obrotu :-)) więc drukować paragony muszę z subiekta . Poza tym naprawdę szkoda mi drzewek. Wielki paragon jest też mało poręczny, trzeba go składać i w ogóle słabo wygląda jedna pozycja sprzedaży na kartce A4. BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, którzy odpowiedzieli na moje pytanie. Bardzo mi pomogliście. Pozdro!!!

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...