Skocz do zawartości

Link do śledzenia przesyłki w wiadomości

Polecane posty

Witam

 

Jak wstawić link w wiadomości e-mail do sledzenia przesyłki.

 

Witaj [Klient::Nick]!

 

Informujemy, że zakupione przez Ciebie towary

zostały wysłane na adres:

 

[Paczka::AdresWysylki].

 

Symbol paczki: [Paczka::Symbol]

 

Numer listu przewozowego: [Paczka::NumerNadania]

 

Link do śledzenia paczki: [?] - co tu wpisać?

 

Lista towarów: [Paczka::ListaTowarow]

 

Data wysyłki: [Paczka::DataWysylki].

 

Zapraszamy do kolejnych zakupów na naszych

aukcjach:

 

[sprzedawca::WszystkieAukcje].

 

[Podmiot::Wizytowka]

 

Link to postu

Masz tag [Paczka::LinkDoStatusu] który definiuje się w słowniku "Wysyłka towarów - Dostawcy". Ale z tego co kojarzę to był z nim jakiś problem, że nie chciał działać i trzeba było go przerabiać z poziomu bazy. Rozwiązanie było podane na forum ale nie mam czasu szukać :)

 

Ostatecznie mi się nie chciało kombinować i podaję klientom wiadomość w tej formie:

Twój numer nadania to [Paczka::NumerNadania]
Na wybranej stronie skopiuj i wklej numer nadania w odpowiednie pole
Dla paczek wysłanych Pocztą Polską - sprawdź status tutaj (link do Poczty Polskiej)
Dla paczek wysłanych kurierem - sprawdź status tutaj (link do kuriera)

 

 

Link to postu

Witam

 

Jak wstawić link w wiadomości e-mail do sledzenia przesyłki.

 

Witaj [Klient::Nick]!

 

Informujemy, że zakupione przez Ciebie towary

zostały wysłane na adres:

 

[Paczka::AdresWysylki].

 

Symbol paczki: [Paczka::Symbol]

 

Numer listu przewozowego: [Paczka::NumerNadania]

 

Link do śledzenia paczki: [?] - co tu wpisać?

 

Lista towarów: [Paczka::ListaTowarow]

 

Data wysyłki: [Paczka::DataWysylki].

 

Zapraszamy do kolejnych zakupów na naszych

aukcjach:

 

[sprzedawca::WszystkieAukcje].

 

[Podmiot::Wizytowka]

 

 

Tak działa dobrze (oczywiście dla paczek gdzie w sello znajduje się nr nadania). Przykładowo:

 

POCZTA

http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=[Paczka::NumerNadania]

 

UPS

http://wwwapps.ups.com/WebTracking/processInputRequest?loc=pl_PL&TypeOfInquiryNumber=T&InquiryNumber=[Paczka::NumerNadania]

 

DPD

http://www.dpd.com.pl/tracking.asp?przycisk=Wyszukaj&p1=[Paczka::NumerNadania]

 

PACZKOMATY

http://www.paczkomaty.pl/pl/znajdz-paczke?parcel=[Paczka::NumerNadania]

Link to postu

 

Ostatecznie mi się nie chciało kombinować

 

 

 

PANIEBANBANIE ktoś Ci się włamał na konto i wypisuje farmazony laughing-019.gif

 

Ale nie przejmuj się - nie wierzymy w tą wrogą i imperialistyczną retorykę.

 

 

 

Co do linku [Paczka::LinkDoStatusu]

to po pierwsze musisz w wiadomości zmienić format na HTML

Potem zaznaczyć [Paczka::LinkDoStatusu] i wybrać ikonkę utworzenia linku (na samym końcu paska narzędzi).

A tam w polu adres wklejasz [Paczka::LinkDoStatusu]

 

I działa.

 

ja podaję także ważną rzecz: adres

Aby klient pamiętał, gdzie zamówił :)

No i takie coś

"korzystając z  doręczyciela [Paczka::Dostawca]  ([Transakcja::Dostawa])"

 

z czego powstaje np.:

 

"korzystając z doręczyciela Poczta Polska (Pocztex Kurier48)"

 

 

Link to postu

Jak ustawić w inny tryb?

W szablonie wiadomości górne menu - format i wybierz tekst sformatowany (HTML) ale jak korzystasz z innych tagów to to raczej będziesz mieć ustawione. Rozwiązaniem chyba będzie to podane przez Ks. Robaka ale nie chce mi się kombinować ;)

Link to postu

 

Powiem tak - ja swoje wiadomości robiłem w zewnętrznym edytorze HTML.

Zapisałem je jako plik HTML i otwarłem w przeglądarce.

Skopiowałem z IE i wkleiłem do Sello.

 

I działa.

 

Wszystko się klika.

 

Dobra (moja też) metoda. Kopiowanie z przeglądarki. :)

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

Rozwiązanie klikalności linku, zwłaszcza gdy chcemy zmienić wyświetlany tekst w wersji 1.19 będzie następujące:

 

Zakładam, że w słowniku dostawców jest podany zwykły link, bez kombinacji:

www.sello.pl?sledzenie=[Paczka::NumerNadaniaZnormalizowany]

 

Wpsując w szablonie wiadomości:

 

[Paczka::LinkDoStatusu | template=`[url={value}]Tutaj możesz śledzić przesyłkę [/url]`]

Nie do końca zadziała, bo w mailu pojawi się:

zamiast klikalnego linka.

 

Problem wynika z tego, że domyślnie edytor HTMLowy zamienia < > na < > i później wstawienie tego kodu w mail wynikowy powoduje, że wyświetla się on w takiej postaci a nie przetwarza na link.

 

Dodamy modyfikator unescape_xml (oraz escape_xml), które zamieniają < na < itd.

 

Dodatkowo, modyfikator template jest przetwarzany zawsze na końcu, co powoduje, że aby unescape_xml zadziałał po template trzeba to zrobić w dwóch krokach.

 

Najpierw wygenerować link z własnym template a następnie usunąć z niego encje xmlowe (< itp).

 

[Paczka::LinkDoStatusu
| then=`[Paczka::LinkDoStatusu|template=`[url={value}]Tutaj możesz śledzić przesyłkę[/url]`]`
| unescape_xml
]

 

Użycie samego modyfikatora then spowoduje nadpisanie wartości pierwszego tagu wartością wygenerowaną przez zagnieżdżony tag z własnym template. Po tym wykonany zostanie modyfikator unescape_xml, który zamieni &lt na <.

 

Dzięki temu w kontrolce HTML wyświetlającej wiadomość będzie klikalny napis

 

Tutaj możesz śledzić przesyłkę - w postaci klikalnego linku.

 

Link to postu

[Paczka::LinkDoStatusu
| then=`[Paczka::LinkDoStatusu|template=`[url={value}]Tutaj możesz śledzić przesyłkę[/url]`]`
| unescape_xml
]

Zaczyna się to robić nieźle skomplikowane ;)

 

Ciekawe czy będzie się to prawidłowo parsowało przy 3 krotnym zagnieżdżeniu :) i czy można już gdzieś wykorzystać samo then w taki sam sposób jak powyżej?

 

Link to postu

[Paczka::LinkDoStatusu
| then=`[Paczka::LinkDoStatusu|template=`[url={value}]Tutaj możesz śledzić przesyłkę[/url]`]`
| unescape_xml
]

Zaczyna się to robić nieźle skomplikowane ;)

 

Ciekawe czy będzie się to prawidłowo parsowało przy 3 krotnym zagnieżdżeniu :) i czy można już gdzieś wykorzystać samo then w taki sam sposób jak powyżej?

 

 

 

No, zwłaszcza, że są pułapki z tymi apostrofami,  cudzysłowami....

 

No ale trudno, od początku było wiadomo, że te modyfikatory będą tylko dla ludzi, którzy umieją sami zainstalować Sello ;D

Link to postu

 

Dodamy modyfikator unescape_xml (oraz escape_xml), które zamieniają < na < itd.

 

Dodatkowo, modyfikator template jest przetwarzany zawsze na końcu, co powoduje, że aby unescape_xml zadziałał po template trzeba to zrobić w dwóch krokach.

 

Najpierw wygenerować link z własnym template a następnie usunąć z niego encje xmlowe (< itp).

 

[Paczka::LinkDoStatusu
| then=`[Paczka::LinkDoStatusu|template=`[url={value}]Tutaj możesz śledzić przesyłkę[/url]`]`
| unescape_xml
]

 

Użycie samego modyfikatora then spowoduje nadpisanie wartości pierwszego tagu wartością wygenerowaną przez zagnieżdżony tag z własnym template. Po tym wykonany zostanie modyfikator unescape_xml, który zamieni &lt na <.

 

Dzięki temu w kontrolce HTML wyświetlającej wiadomość będzie klikalny napis

 

Tutaj możesz śledzić przesyłkę - w postaci klikalnego linku.

 

 

 

 

Bartek wszystko fajnie, ale uważam, że nazwa unescape_xml jest myląca.

Każdy kto się zajmował programowaniem będzie ją kojarzył do zamiany tekstu wpisanego na prawidłowe znaki, a tutaj - niby to ma miejsce - ale faktycznie tego nie widać, bo edytor robi to za plecami.

 

Moje pierwsze skojarzenie to użyć tej funkcji, jeżeli z jakiegoś powodu "ja" wpiszę encję HTML.

 

Dlatego proponuję inną nazwę, typu |code albo |direct

co by oznaczało, że to co się wpisało w modyfikatorach ma być dosłownie tak przetwarzane jak jest wpisane.

 

Poza tym co z sytuacjami typu "< Nie wybrano >" gdzie z jednej strony będę musiał enkodować < w tagu a z drugiej strony unescapować < w modyfikatorze.

 

Chyba trzeba zrobić tego typu modyfikatory bardziej o określonym zakresie działania, może modyfikator ^, który oznaczałby modyfikację tylko tego tagu, przy którym stoi ?

Link to postu
Ciekawe czy będzie się to prawidłowo parsowało przy 3 krotnym zagnieżdżeniu Uśmiech i czy można już gdzieś wykorzystać samo then w taki sam sposób jak powyżej?

Zwiększyliśmy liczbę przebiegów do 5. Then można już w tej chwili użyć, żeby nadpisać wartość tagu. Samo nadpisanie sensu jednak wielkiego nie ma, przynajmniej ja w tej chwili nie widzę :).

 

Każdy kto się zajmował programowaniem będzie ją kojarzył do zamiany tekstu wpisanego na prawidłowe znaki, a tutaj - niby to ma miejsce - ale faktycznie tego nie widać, bo edytor robi to za plecami.

Dlaczego do wpisanego? Raczej do jakiegokolwiek. Tutaj akurat widać jego działanie, bo jeśli go nie użyjesz to dostaniesz wyświetlony kod z nawiasami <>, a jesli ktoś programował, to wie, że pod spodem muszą być < >, więc potrzebuje "odeskejpować" tą wartość aby otrzymać kod poprawny.

 

Dlatego proponuję inną nazwę, typu |code albo |direct

co by oznaczało, że to co się wpisało w modyfikatorach ma być dosłownie tak przetwarzane jak jest wpisane.

To by nie do końca odpowiadało temu co się faktycznie dzieje z treścią tagu. Te modyfikatory oznaczałyby, że mogę sobie wybrać jaką treść ma wygenerować tag i to zadziała. A to nie jest tak, że można wybrać, tylko jest to konieczność bo tam już jest jakaś wartość i należy ją poprawić.

 

Poza tym co z sytuacjami typu "< Nie wybrano >" gdzie z jednej strony będę musiał enkodować < w tagu a z drugiej strony unescapować < w modyfikatorze.

W przypadku <nie wybrano> wpisujesz tą wartość literalnie, nie poprzez edytor HTML. Więc jeśli wpiszesz <> w słowniku to potem w szablonie wystarczy uzyć escape_xml - wtedy nawiasy będą wyświetlone w mailu a nie potraktowane jako nieznany znacznik html - jak to ma miejsce obecnie.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Link do śledzenia przesyłki w wiadomości

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...