Skocz do zawartości

Dodanie fuknkcjonalności - ilośc w magazynie

Polecane posty

Witam

 

Prosiłbym o dodanie w kolejnej wersji nowej kolumny w module "Transakcje>Do paczek" oraz w module "Paczki" chodzi o kolumnę "Ilość w magazynie" taką samą jak w module aukcje przygotowane. Taka kolumna jest mi potrzebna przy wystawianiu dokumentów końcowych, ponieważ nie zawsze wystawiamy taką ilość towarów jaką mamy na magazynie.

Ta kolumna oszczędziłaby nam wiele czasu.

 

Pozdrawiam

Link to postu

o widzisz tego nie przemyślałem być może dlatego że 95% zakupów u nas są to zakupy pojedyncze. To w takim razie kolumna o nazwie np. "Czy w magazynie" która pokazuje czy wszystkie towary z transakcji są na stanie czy nie. Sama taka informacja już by mi wystarczyła, a wyciągnięcie tego z bazy jest dość proste.

 

Chodzi mi o to żeby przed utworzeniem listy magazynowej wiedział jakich towarów mi brakuje i do których nie będę mógł wystawić dokumentu końcowego. Wyrzucanie później klientów z list magazynowych jest dość czasochłonne i problematyczne.

Link to postu

To już lepiej :P

 

Nawet byłoby to fajne.

 

No ale znowu - przy 10 transakcjach i 9 szt. w magazynie, pojawia się pytanie czy pokazać we wszystkich, że nie ma towaru, czy tylko w niektórych.

A jeśli tak, to w których.

 

Myślę,że trzebaby sumować towary w transakcjach bez dokumentów końcowych. I w nich pokazywać we wszystkich, że brakuje.

Wystawienie dokumentu powoduje zdjęcie towaru ze stanu w subiekcie, więc to by było chyba najlepsze rozwiązanie.

 

Jak by nie patrzeć jest z tym dużo roboty, jak by to Bartek zaakceptował to pewnie i tak nie szybciej niż na wersję 1.22, albo 1.25  ;D

Link to postu
Tutaj bym wybrał kolejność zamówień bo w sumie tak nakazuje zdrowy rozsądek

Co w przypadku kiedy Ks. Robak zamówił u Ciebie listem poleconym ekonomicznym o godzinie 18, a ja zamówiłem u Ciebie o 18:30 kuriera?

Oczywiście masz tylko jedną sztukę towaru.

 

Mój rozsądek wysłał by to do mnie, bez urazy s. Robak  :P

Link to postu

Ja bym przeanalizował na czym więcej zarabiam.

I wyszłoby, że na poleconym wychodzę na 0, a do kuriera dopłacam za karton, folię i taśmę :P

 

Poza tym mam dalej kuriera do zawiezienia, więc dodatkowe koszty  ;D ;D

 

Ale podsumowując faktycznie godzina przyjścia zamówienia nie koniecznie powinna być wyznacznikiem kolejności zaspokajania braków :)

Link to postu

Poza tym mam dalej kuriera do zawiezienia, więc dodatkowe koszty

Żartujesz? Leniwych masz tych kurierów, jak zaczynałem to nawet po 1 przesyłkę przyjeżdżali.

 

Musiałbym się dostosowywać do kuriera.

Inaczej mówiąc musiałbym wyznaczyć graniczną godzinę zakupu np. do 13, aby między 14 a 15 czekać na kuriera.

A wszystko co zakupione po tej godzinie wysyłać następnego dnia.

 

Teraz mam godziny dogodniejsze dla klientów, no ale kosztem konieczności własnego dowozu (u mnie można dowozić do centrali do 18).

Link to postu

My też mamy problem z odbiorami. Jak klient ma dostać przesyłkę na następny dzień to kurier przyjeżdża przed 12:00 :(

 

A PP to możemy zawieźć nawet o 19:00 i jeszcze tego samego dnia ostatnim transportem to wyjdzie z naszego urzędu. Ale na drugi dzień i na drugi koniec kraju to już nie zdąży dojechać. No ale my mamy błyskawiczną datę wysyłki a że PP nie zdążyła doręczyć na drugi dzień... ;)

 

 

Co do sugestii kolegi - kolejne uniwersalne rozwiązanie, które zresztą już było wspominane na forum. Dać możliwość dodawania do gridów kolumn opartych na polach własnych i w tej kolumnie trigerrem kolega będzie mógł sobie wyświetlić co będzie chciał (np. "czy w magazynie"). Albo znowu dorabianie indywidualnej kolumny tylko dla tej konkretnej sugestii ;) Ja tam wolę uniwersalne rozwiązanie - dla wszystkich :)

 

Link to postu

Ja tam wolę uniwersalne rozwiązanie - dla wszystkich Uśmiech

 

Popieram tą integracje ale z tego co piszesz prosicie się już o to długawo, mam nadzieje że jakoś się uda przyspieszyć tą sprawę ;)

Dzięki za poparcie :)

 

Hmm... Długawo. I tak i nie :)

 

Prośby o dodanie jakiś konkretnych kolumn są zgłaszane przez użytkowników na bieżąco i w miarę możliwości ST dorabia te konkretne kolumny.

 

Natomiast pomysł związany z możliwością dodawana kolumn na podstawie pól własnych tak jak jest to w Subiekcie i ewentualne pisanie do nich trigerów powstał jak się nie mylę na początku pól własnych i w sumie na tamtym etapie pola własne nie były jeszcze dostępne w Sello. Ciężko wtedy było ST wypowiadać się na temat dostępności takiej funkcji. Ostatecznie zostało to odłożone do czasu wdrożenia pól własnych. Pola własne są na bieżąco rozbudowywane i mam nadzieję, że taka możliwość pojawi się w Sello gdy nadejdzie pora :) W sumie działa to w Subiekcie to nie widzę powodu żeby nie działało i w Sello ale nie wiem ile jeszcze zmian na polach własnych ST planuje wprowadzić wcześniej :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...