Skocz do zawartości

Polecane posty

 

Jak w każdym biznesie musi się trafić jakiś oszust.

 

Wczoraj napisał do mnie "ktoś", że chce zamówić parę towarów na zamówienie emailowe.

Potem, że wyśle mi potwierdzenie przelewu, ale prosi aby wysłać dzisiaj.

Paczkomatem.

 

Zgodziłem się. Zresztą nie pierwszy raz.

 

Dzisiaj forsy brak.

 

Patrzę na to potwierdzenie przelewu, a tam inny numer infolinii, potwierdzenie nie jest podpisane cyfrowo, jest tylko imię i nazwisko nadawcy bez adresu.

 

Dzwonię do banku, dyktuję numer rachunku, pani mi mówi, że nie mają takiego rachunku.

Pytam czy powinny być pełne dane nadawcy, mówi, że tak.

Poradziła mi aby podszedł do oddziału w celu ostatecznej weryfikacji.

 

Patrzę na adres IP maila....TOR.

 

Fajnie  ;D

 

Mieliście jakieś przypadki typowego oszustwa jak to ?

Link to postu

 

Jak w każdym biznesie musi się trafić jakiś oszust.

 

Wczoraj napisał do mnie "ktoś", że chce zamówić parę towarów na zamówienie emailowe.

Potem, że wyśle mi potwierdzenie przelewu, ale prosi aby wysłać dzisiaj.

Paczkomatem.

 

Zgodziłem się. Zresztą nie pierwszy raz.

 

Dzisiaj forsy brak.

 

Patrzę na to potwierdzenie przelewu, a tam inny numer infolinii, potwierdzenie nie jest podpisane cyfrowo, jest tylko imię i nazwisko nadawcy bez adresu.

 

Dzwonię do banku, dyktuję numer rachunku, pani mi mówi, że nie mają takiego rachunku.

Pytam czy powinny być pełne dane nadawcy, mówi, że tak.

Poradziła mi aby podszedł do oddziału w celu ostatecznej weryfikacji.

 

Patrzę na adres IP maila....TOR.

 

Fajnie  ;D

 

Mieliście jakieś przypadki typowego oszustwa jak to ?

 

Ja zawsze mówię: "księgowość* nie wyraża zgody na wysyłkę towaru na postawie skanu potwierdzenia". /* czyli ja

 

PS jeśli ktoś przysyła skan wpłaty to bardzo chętnie wyślę mu zdjęcie przedmiotu :)

Link to postu

Trzeba mu było wysłać ziemniaka ;)

 

 

Tyle tych kartofli się nawysyłałem, a tu akurat nie lol-003.gif

 

 

Ale zobaczcie jak oszuści wyczuwają frajerów na odległość.

Jedna próba i od razu udana happy-031.gif

 

 

Ja zawsze mówię: "księgowość* nie wyraża zgody na wysyłkę towaru na postawie skanu potwierdzenia". /* czyli ja

 

 

Z tą księgową to dobry pomysł, wszyscy wiedzą jakie to zołzy, to każdy uwierzy :P :P

 

 

PS jeśli ktoś przysyła skan wpłaty to bardzo chętnie wyślę mu zdjęcie przedmiotu :)

 

lol-057.gif

 

 

Link to postu

Dałem się wkręcić jakieś 4 lata temu na parę tysięcy. Zadzwonił gość, że lokalny sprzedawca go zrobił na szaro i nie dostarczył towaru, a "majstry" czekają na towar i kasują za postój. W tle było słychać typowe budowlane roboty i echo charakterystyczne dla budowy. Dogadaliśmy szczegóły, dostałem potwierdzenie i towar poszedł w świat. Następnego dnia kasy na koncie nie było a telefon milczał. Doszedłem po mailu do człowieka który puścił potwierdzenie, okazał się, że to punkt ksero w miejscowości nieopodal adresu doręczenia. W momencie jak wychodziłem z domu żeby jechać na policję, zadzwonił do mnie śledczy z tamtych okolic, z pytaniem, czy zawierałem z panem XX YY transakcję, potwierdziłem. Później okazało się, że była to grupka podszywająca się pod nieżyjącego dziadka jednego z nich. "Zrobili" kilka podobnych mi firm na prawie 200 tys. zł  :o Do dziś nie odzyskałem kasy. Polucjanci najpierw twierdzili, że mają zabezpieczony mój towar, później twierdzili, że jednak nie mają i generalnie sprawa została zamknięta, a kolesie to jakieś dresiate gołodupcy ...

Link to postu

Mi także trafił się oszust bajkopisarz, na początku kupił towar "próbkę" za którą zapłacił, po otrzymaniu towaru wypytywał się czy jestem w stanie zapewnić mu odpowiednią ilość towaru ponieważ tygodniowo potrzebowałby towaru za ok. 1500zł.

Z racji, że był to okres przedświąteczny postanowiłem większą ilość towaru zamówić od producenta tak aby zapewnić płynność towaru dla owego "pana".

Niestety i na moje "szczęście" skończyło się tylko nieodebraną przesyłkę pobraniową, ale towaru mam na pół roku  :(

 

A to jegomość http://www.ofachowcach.pl/Opinie.aspx?fachowiec=68288

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...