Skocz do zawartości

Aktualizacja obowiązkowych parametrów w kategorii Dziecko

Polecane posty

Witam,

 

Proszę o szybką aktualizację nowych obowiązkowych parametrów w kategorii Dziecko: bohater, marka, płeć, stan, producent, wiek.

Obecnie mam zaplanowanych wiele aukcji, które się nie wystawiają bez wspomianych parametrów.

Sprawa pilna.

 

pozdrawiam,

Adam

 

Wybierz ponownie w szablonach kategorie, powinno pomóc.

Link to postu

Heh, mam podobny kłopot, konkretnie chodzi o zmiany w parametrze Płeć i brak nowych parametrów (Bohater, Marka).  Ponowne wybranie kategorii nie pomaga, zresztą nie ma tych parametrów w bazie danych (po wymuszeniu aktualizacji), więc pomóc nie ma prawa.  W związku z tym mam pytanie do Sello Team oraz użytkowników, którzy korzystają z nowej wersji Sello i wystawiają w kategorii Dziecko: czy ten problem występuje też w nowej wersji Sello, czy tam wszystko jest OK?  Korzystam obecnie z Sello 1.13.1, z pewnych względów aktualizacja jest problemem i muszę się zorientować, czy będzie konieczna, czy na razie da się jeszcze działać na tym, co jest.

 

EDIT: Sprawa nieaktualna.  Jeśli ktoś jeszcze ma ten problem, wymuście pobranie parametrów.  Musiało być jakieś opóźnienie w WebAPI, z pół godziny temu pobranie parametrów nic nie dało, teraz problem rozwiązał się sam, parametry w Sello są OK.

Link to postu

Heh, mam podobny kłopot, konkretnie chodzi o zmiany w parametrze Płeć i brak nowych parametrów (Bohater, Marka).  Ponowne wybranie kategorii nie pomaga, zresztą nie ma tych parametrów w bazie danych (po wymuszeniu aktualizacji), więc pomóc nie ma prawa.  W związku z tym mam pytanie do Sello Team oraz użytkowników, którzy korzystają z nowej wersji Sello i wystawiają w kategorii Dziecko: czy ten problem występuje też w nowej wersji Sello, czy tam wszystko jest OK?  Korzystam obecnie z Sello 1.13.1, z pewnych względów aktualizacja jest problemem i muszę się zorientować, czy będzie konieczna, czy na razie da się jeszcze działać na tym, co jest.

 

EDIT: Sprawa nieaktualna.  Jeśli ktoś jeszcze ma ten problem, wymuście pobranie parametrów.  Musiało być jakieś opóźnienie w WebAPI, z pół godziny temu pobranie parametrów nic nie dało, teraz problem rozwiązał się sam, parametry w Sello są OK.

 

 

 

Wymuszałem wcześniej parametry, ale coś nie grało - teraz jest OK i parametry wróciły do normy zgodnie z wymaganiami allegro.

Link to postu

Parametry są synchronizowane z Allegro bez naszej ingerencji. Jeśli brakuje parametrów (również po wymuszeniu pobrania) to jest niemal pewne, że nie są one zwracane przez API Allegro i trzeba spróbować za jakiś czas pobrać ponownie. Jeśli problem się powtarza przez dłuższy czas, to wtedy można nam dać znać która kategoria i czego brakuje - po sprawdzeniu wysyłamy wtedy informację do suportu webapi o braku danego parametru w webApi.

Link to postu

Parametry są synchronizowane z Allegro bez naszej ingerencji. Jeśli brakuje parametrów (również po wymuszeniu pobrania) to jest niemal pewne, że nie są one zwracane przez API Allegro i trzeba spróbować za jakiś czas pobrać ponownie. Jeśli problem się powtarza przez dłuższy czas, to wtedy można nam dać znać która kategoria i czego brakuje - po sprawdzeniu wysyłamy wtedy informację do suportu webapi o braku danego parametru w webApi.

 

Wydaje się, że w kategoriach 'zabawki' allegro nie przyjmuje parametru 'płeć > uniseks/dziewczynki/chłopcy', trzeba wybrać 'płeć > wybierz'. Fid 21530.

Link to postu

Który numer kategorii, bo z tego co widzę to nie ma tam płci uniseks.

 

Np. 11842, 19492, w zasadzie we wszystkich moich szablonach w Sello jest 'unisex' i dlatego trzeba zmieniać ręcznie. Aukcje wysyłają się tylko po zmianie opcji płci na 'wybierz'. 'Dziewczynki' i 'chłopcy' to także błąd (jak by to nie zabrzmiało ;) )

Link to postu

Spróbuj zatem wymusić pobranie kategorii i po ich pobraniu ustawić płeć.

 

Tak zrobiłem, potem zmieniłem parametry zmianą zbiorczą. Po tej zmianie trzeba było i tak otworzyć każdy szablon na zakładce 'specyficzne' i dać OK. Wtedy aukcje się wystawiają poprawnie. Bez zatwierdzenia (specyficzne>OK) dalej allegro zgłaszało błędy parametrów.

Link to postu

Wynika to zapewne z tego, że zmienił się całkowicie numer i sumarycznie w aukcji były zapisane dwa parametry o nazwie płeć. Po wejściu w okno zawsze są wyświetlane tylko aktualne więc ten stary po prostu przy zapisaniu znika.

 

Mamy w planach dodania funkcji czyszczenia nieaktualnych parametrów z aukcji, póki co w 1.18 jest funkcja usuwania wszystkich atrybutów. O ile używanych jest kilka powtarzających się można usunąć wszystkie i dodać je ponownie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...