Skocz do zawartości

Sello 1.18 BETA - dyskusja i zgłaszanie błędów

Polecane posty

 

Czyli prawidłowo? Nie zaakceptowałeś naniesionych zmian Enterem więc skopiowała się do towaru stara zawartość tego pola. Ale strzałką przejście na inne pole też wystarczy żeby zaakceptować zmiany w polu?

 

 

Nie bardzo prawidłowo.

Przy kliknięciu OK powinno się wszystko akceptować. Fokus jest przenoszony w tego pola do innego, więc edycja jest zakończona.

Zobacz jak jest w Subiekcie. searching-019.gif

No i na logikę tak też powinno być. old-025.gif

Link to postu

To tylko złudna fajność.

Pamiętaj, że możesz zmieniać ilość, ale nie możesz zmieniać ceny.

A teraz przy szalejącym dolarze ceny mam co dostawę inne.

I co mi z tego, że jak wrzucę 20 szt. nowego towaru to Sello mi je wystawi (zwiększy) po obecnej cenie ?

I tak trzeba ręcznie nad tym zapanować.

Dlaczego złudna zamawiam towar którego wystarcza na 3 do 5 cykli 30 dniowych , i doskonale rozumiem wahania dolara ale staram się zachowywać cenę kosztem marży (doskonale wiesz, że cenę dyktuje również konkurencja/konsument).

Zapomniałeś jeszcze o jednej propozycji, która padła tzn. autozakańczenie aukcji w przypadku wysprzedania towaru ale nic nie stoi na przeszkodzie aby sello porównywało cenę kartotekową z ceną na aukcji, w przypadku różnicy zwyczajnie zapytało czy daną aukcję zakończyć.

 

Dobra nie robię już Wam offtopa, idę do swojej piaskownicy.  ;D

Link to postu

To tylko złudna fajność.

Pamiętaj, że możesz zmieniać ilość, ale nie możesz zmieniać ceny.

A teraz przy szalejącym dolarze ceny mam co dostawę inne.

I co mi z tego, że jak wrzucę 20 szt. nowego towaru to Sello mi je wystawi (zwiększy) po obecnej cenie ?

I tak trzeba ręcznie nad tym zapanować.

Dlaczego złudna zamawiam towar którego wystarcza na 3 do 5 cykli 30 dniowych , i doskonale rozumiem wahania dolara ale staram się zachowywać cenę kosztem marży (doskonale wiesz, że cenę dyktuje również konkurencja/konsument).

Zapomniałeś jeszcze o jednej propozycji, która padła tzn. autozakańczenie aukcji w przypadku wysprzedania towaru ale nic nie stoi na przeszkodzie aby sello porównywało cenę kartotekową z ceną na aukcji, w przypadku różnicy zwyczajnie zapytało czy daną aukcję zakończyć.

 

Dobra nie robię już Wam offtopa, idę do swojej piaskownicy.  ;D

Potwierdzam to co Ks. Robak pisze ale zgadzam się też z Alwinem :)

 

Aukcje w nieskończoność są/będą dobre dla towarów gdzie nie zmienia się cena lub opis. Zapewne część aukcji będzie trzeba wystawiać w nieskończoność, a inną część normalnie na bieżąco co 30-dni. Sello musi zaspokoić i jeden, i drugi sposób wystawiania. Mam nadzieję, że do końca tego roku temat auto-funkcji, jak i obsługi wielu kont Allegro zostanie zamknięty. I wydaje mi się to realne do zrobienia byleby tylko nie kazali TS dorobić jakiejś chorej integracji z firmą kurierską typu Staszek-Doręczyciel ;) lub Allegro nie wykombinowało jakiś zmian - większych niż na codzień ;)

 

PS. przypomnijcie mi albo rzućcie kilkoma propozycjami do czego można/będziecie wykorzystać te modyfikatory  ;D

Można np. zrobić tabelkę, w której wiersze wstawiają się tylko tam, gdzie jest wpisana wartość pola własnego.

Jakbyś to Ty widział bo tabelę pasuje zaplanować z góry na jakiś określony rozmiar.

Co jeśli jeden towar ma 1 komórkę w tabeli, a drugi 10?

Tak ogólnie? Bo możliwości są tysiące i zastanawiam się nad najszybszym w późniejszej pracy sposobem

 

PS. przypomnijcie mi albo rzućcie kilkoma propozycjami do czego można/będziecie wykorzystać te modyfikatory  ;D

1. OBECNIE - Pierwotnie miały służyć do szablonów aukcji i pól własnych w towarach gdzie można teraz naprawdę dużo z nimi zdziałać - z tym, że trzeba sobie to BARDZO dobrze przemyśleć i zaplanować żeby nie pododawać sobie za dużo pracy. A jest nad czym myśleć bo możliwości są tysiące :) Nie będę się na ten temat rozpisywał bo od tego będzie poradnik ;) W każdym razie przez to, że pierwotnie miały być w szablonach aukcji i polach własnych to obecnie w tych miejscach jest ich najwięcej zastosowań. Później rozlały się na całe Sello, np. wiadomości mailowe więc tutaj rozwiązania trzeba wymyślać na bieżąco. Generalnie ja widzę pola własne, tagi i modyfikatory jako element większej całości. Jak napisał Ks. Robak jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

 

2. PRZYSZŁOŚCIOWO - Osobiście bardzo liczę na model pracy w którym zawartość pól własnych generowała by mi się sama na podstawie cech przypisanych do towaru i danych ogólnych wpisanych w słowniku pól własnych ogólnych. Bo kopiowanie do każdego towaru tych samych wartości pól własnych jest niepotrzebnym obciążeniem bazy no i robią się pomyłki.

a) Czyli w słowniku pól ogólnych dodajesz wszystko po 1x: tabelki, opis danego rodzaju towaru, opis producenta, rozmiaru, itp.

b) Potem nadajesz konkretnym towarom cechy zmianami zbiorczymi, np. cechy: bluzka, rozmiar 42, podobne bluzki.

c) I już gotowe - podczas wystawiania towaru aukcja wygeneruje się na podstawie podanych cech. Plus przechowywanie w towarze wszystkich parametrów towaru (kategorie, specyficzne, itp.), żeby nie trzeba było robić osobnego szablonu do każdego towaru i do każdego konta - bo robią się miliony szablonów.

Ale na to jeszcze trzeba będzie poczekać. Modyfikatory to umożliwią. Obecnie robię namiastkę z tego co bym mógł opierając się na polach własnych i wkrótce również na modyfikatorach.

 

3. PRZYSZŁOŚCIOWO - Tak samo widziałbym drugi duży uniwersalny słownik pól własnych do rodzajów przesyłek, transakcji i paczek, czyli możliwość dodawania pól własnych do każdej transakcji i potem generowania ich zawartości na wydrukach, eksporcie, mailach - czyli również operacje na tagach i modyfikatorach.

 

4. PRZYSZŁOŚCIOWO - Realizację Twojego pomysłu ze zmniejszaniem czy zwiększaniem ilości na aukcjach również widziałbym opartą na tagach i modyfikatorach logicznych i matematycznych, gdyż te dają nieograniczone możliwości konfiguracji.

 

5. OBECNIE - Od ręki - tagi i ich modyfikatory możesz wykorzystać w mailach automatycznych do:

a) obsługi wielu kont - do każdego konta aukcyjnego masz inną treść wiadomości

b) obsługi wielu kont w różnych językach - do każdego konta aukcyjnego możesz napisać wiadomość w innym języku i do klienta wyśle się ta z prawidłowym językiem, tutaj też widziałbym pola własne do transakcji i paczek - np. w polu własnym do transakcji o nazwie "język" moglibyśmy wpisać ENG i wtedy generowałby się mail z językiem angielskim. Obecnie można to rozróżnić jedynie na podstawie nazwy konta aukcyjnego. Można jeszcze próbować z wyciąganiem takich informacji z notatek do transakcji i paczek ale też nie ma do nich tagów - jest tylko jeden - NotatkiDoDokumentu.

c) obsługi wielu rodzajów przesyłek (czyli zwykłych i np. odbiory w punkcie) - obecnie do odbiorów w punkcie musimy wysyłać wiadomości korzystając z mailingu bo są innej treści niż te automatyczne.

Kilka prostych i bardzo szybkich pomysłów do wprowadzenia automatyzacji maili. Z tego to od ręki wszyscy będą korzystać. Pierwszy przykład jest w pomocy Sello. Więcej będzie w poradniku, który robi się... Z czasem będą wymyślane i dopisywane inne rozwiązania.

 

6. OBECNIE? - Nie testowałem jeszcze tego bo za dużo tego wszystkiego ale w polu szablon uwag do dokumentu chyba też będzie można użyć modyfikatorów i wygenerować pożądaną treść uwag na podstawie warunków. Co przy ograniczonej liczbie miejsca w uwagach w SGT będzie bardzo przydatne.

 

7. PRZYSZŁOŚCIOWO - Liczę też bardzo na to, że na bieżąco będą dodawane nowe tagi i modyfikatory do wykorzystania w różnych, nie koniecznie oczywistych miejscach w Sello.

 

8. OBECNIE/PRZYSZŁOŚCIOWO- Można też zapytać Bartka jakie możliwe rozwiązania (s)twórca ;) lub szerzej całe Team Sello miało na myśli. My sami z Ks. Robakiem nie wymyślimy ich wszystkich zastosowań zaledwie w dwa dni po ich publikacji ;) No i z tego co pisał Bartek to jest to pierwsza wersja modyfikatorów - najpierw dodali najprostsze (plus kilka wypasionych ;) ), żeby od czegoś zacząć...

Link to postu

 

 

PS. przypomnijcie mi albo rzućcie kilkoma propozycjami do czego można/będziecie wykorzystać te modyfikatory  ;D

Można np. zrobić tabelkę, w której wiersze wstawiają się tylko tam, gdzie jest wpisana wartość pola własnego.

 

Jakbyś to Ty widział bo tabelę pasuje zaplanować z góry na jakiś określony rozmiar.

Co jeśli jeden towar ma 1 komórkę w tabeli, a drugi 10?

Tak ogólnie? Bo możliwości są tysiące i zastanawiam się nad najszybszym w późniejszej pracy sposobem

 

 

 

U mnie tabelka jest prosta - ma dwie kolumny i nieograniczoną ilość wierszy.

W jednej kolumnie jest nazwa cechy a w drugiej jej wartość.

 

Jeżeli potrzebowałbyś do jakiejś grupy towarów 3 kolumny, to wówczas można zrobić 2 tabelki i wybierać je blokami, lub dwa szablony na różne rodzaje tabelek.

 

Pamiętać trzeba tylko o jednym:

-bloki trzeba dawać najsampierw do pól własnych, bo wielkość szablonu to tylko 4000, tak samo jak wielkość jednego pola własnego. No ale wtedy to już mamy razem 8000 znaków :)

Link to postu

Pamiętać trzeba tylko o jednym:

-bloki trzeba dawać najsampierw do pól własnych, bo wielkość szablonu to tylko 4000, tak samo jak wielkość jednego pola własnego.

Kurcze faktycznie :( :( :( nie zwiększyli tej wielkości do 10 tysięcy :(

 

A czy jest jakiś limit w szablonach wiadomości?

Link to postu
No i nie dodali jeszcze zawijania wierszy w polach własnych Mrugnięcie

Niektórych rzeczy z gridem edycyjnym nie da się zrobić niestety.

 

Który apostrof jest prawdziwy i co za różnica czy użyję tego czy tego? Bo użycie tego co się znajduje razem z cudzysłowem generuje tag jako kompletną pustkę Mrugnięcie

Musi być użyty ten "lewy" apostrof, czyli ` pod klawiszem escape. Wybór padł na ten znak z powodu potencjalnych problemów z wpisywaniem znaków " i ', które jak wiadomo są używane w HTMLu. Znak ` w zasadzie nie jest używany więc nadaje się idealnie. I nie jest to tylko nasz wymysł ;), bo rozwiązanie takie jest stosowane w innych systemach szablonów.

 

nie powiem Wam teraz jaka to przyczyna. Zobaczymy ile czasu Wam zejdzie na rozwiązanie tej zagadki Mrugnięcie Ja też chcę mieć trochę radochy..

challenge accepted ;)

 

W jaki sposób wyłuskać tylko jedną notatkę do dokumentu zawierającą adres punktu odbioru?

Obawiam się, że tego się w tej chwili nie da zrobić. Tag zwraca sformatowaną już listę notatek do dokumentu jako jedną całość. Musimy jeszcze stworzyć możliwość iterowania po listach (jak np lista notatek) i wtedy warunkowo każdą z nich można by potraktować.

 

Albo robię coś źle albo nie działa

W szablonie wiadomości wpisuję:

[Transakcja::ListaTowarow|template=`< b >{value}< /b >`]

Takie zachowanie jest efektem wklejenia znaczników w edytor HTML. Znacznik < jest zamieniany automatycznie na < i potem jako taki jest generowany w wynikowym szablonie. Wszelkich znaków htmlowych można używać tylko w kodzie html, nie zaś w edytorze.

 

 

Link to postu

No i nie dodali jeszcze zawijania wierszy w polach własnych Mrugnięcie

Niektórych rzeczy z gridem edycyjnym nie da się zrobić niestety.

Nie tylko w gridzie. Dotyczy to przede wszystkim okna z polem własnych - po jego otwarciu Enterem. Pełnych opisów towarów i tak nie da się przeglądać w gridzie bo są za długie. Trzeba wtedy otworzyć okno z polem własnym zawierającym opis towaru i tutaj go pisać/sprawdzać/poprawiać. Ale nie jest to możliwe bo opis w postaci ciągłego tekstu (bez Enterów) ciągnie się w nieskończoność :(

 

nie powiem Wam teraz jaka to przyczyna. Zobaczymy ile czasu Wam zejdzie na rozwiązanie tej zagadki Mrugnięcie Ja też chcę mieć trochę radochy..

challenge accepted ;)

:)

Link to postu
Błąd do powtórzenia od ręki. Możecie wpisać w is dowolne nazwisko z dowolnej paczki i zawsze wygeneruje się Wam zielony. Sami spróbujcie Mrugnięcie

Domyślam się, że chodzi o porównanie wyrażenia składającego się z wielu członów, bo porównując tylko jeden, to nie ma problemu ;P

 

EDIT:

 

Mam jakieś rozwiązanie, ale nie sądzę aby tak to miało działać ;)

[Paczka::Dostawa|strip=`-`|is=`List-ekonomiczny`|then=`[szablon::Blok::niepolecona]`]

 

Jakie Ty Znalazłeś?:)

Link to postu

Błąd do powtórzenia od ręki. Możecie wpisać w is dowolne nazwisko z dowolnej paczki i zawsze wygeneruje się Wam zielony. Sami spróbujcie Mrugnięcie

Domyślam się, że chodzi o porównanie wyrażenia składającego się z wielu członów, bo porównując tylko jeden, to nie ma problemu ;P

Ooo... widzę że do mojego wyzwania przystąpił nie tylko Bartek ;):D

Link to postu

EDIT:

 

Mam jakieś rozwiązanie, ale nie sądzę aby tak to miało działać ;)

[Paczka::Dostawa|strip=`-`|is=`List-ekonomiczny`|then=`[szablon::Blok::niepolecona]`]

 

Jakie Ty Znalazłeś?:)

1. Kombinowałem podobnie ale znalazłem inne ;)

Jedno z moich rozwiązań nie leży w is czy contains, a w then - kolejna podpowiedź ;) A drugie to znowu jakiś feature, który nie powinien działać, a działa :)

Ale zanim podam moje to dajmy szansę wszystkim uczestnikom konkursu ;) Chyba, że Ci się bardzo spieszy ale w sumie co za różnica czy będzie się korzystać z Twojego obejścia czy mojego :) Bo wygląda na to, że nie znaleźliśmy rozwiązania, a raczej obejścia. Chociaż wolałbym aby nie trzeba było z nich korzystać ;)

 

2. A to jak już wywołałeś do tablicy strip, to czy działa Ci przykład z pomocy

|strip=``

Czyli zamiana znaku spacji na pustkę?

Bo mi nie działa ani w szablonach aukcji ani w szablonach maili i po zastosowaniu w tej formie modyfikatora |strip=`` na "Ołówek z gumką"  to nadal generuje mi się jako "Ołówek z gumką", a nie "Ołówekzgumką" ? Nie wiem ale może to też będzie ten sam błąd...

 

Haha, no personalizuj maile jak się nie da %-)

No jak się nie da, jak już znalazłeś obejście i się da :)

 

Proste przykłady czyli rozróżniające odbioru w punkcie od pozostałych przesyłek już mam. Ale Ks. Robak podrzucił jeszcze pomysł żeby również z automatu rozróżniać wysyłkę reklamacji więc muszę się zastanowić ile tych maili w jednym szablonie w ogóle będę chciał mieć :) No i muszę jeszcze wykombinować jak to wszystko rozróżnić na kilka kont. Oj coś mi się widzi, że szykuje się jeden DUŻY szablon wiadomości ;)

Link to postu
Ale zanim podam moje to dajmy szansę wszystkim uczestnikom konkursu Mrugnięcie Chyba, że Ci się bardzo spieszy ale w sumie co za różnica czy będzie się korzystać z Twojego obejścia czy mojego Uśmiech Bo wygląda na to, że nie znaleźliśmy rozwiązania, a raczej obejścia. Chociaż wolałbym aby nie trzeba było z nich korzystać Mrugnięcie

Jasne, że się nie śpieszy, chociaż ciekawy jestem co wymyśliłeś, w każdym razie w wersji stabilnej wolałbym aby działało tak jak w założeniu ma działać:)

 

 

Czyli zamiana znaku spacji na pustkę?

Bo mi nie działa ani w szablonach aukcji ani w szablonach maili i po zastosowaniu w tej formie modyfikatora |strip=`` na "Ołówek z gumką"  to nadal generuje mi się jako "Ołówek z gumką", a nie "Ołówekzgumką" ? Nie wiem ale może to też będzie ten sam błąd..

Sprawdzę jutro i dam znać.

 

Oj coś mi się widzi, że szykuje się jeden DUŻY szablon wiadomości.

Również mam taki plan, bardzo mi brakowało takiej funkcjonalności.

Link to postu
Czyli zamiana znaku spacji na pustkę?

Bo mi nie działa ani w szablonach aukcji ani w szablonach maili i po zastosowaniu w tej formie modyfikatora |strip=`` na "Ołówek z gumką"  to nadal generuje mi się jako "Ołówek z gumką", a nie "Ołówekzgumką" ? Nie wiem ale może to też będzie ten sam błąd...

Potwierdzam ten błąd:

[Paczka::Dostawa|strip=``|template=`Dostawa: {value}`]

Nie usuwa spacji pomiędzy przykładowo: "List polecony ekonomiczny", wyrażenie pozostaje bez zmian.

 

Link to postu

Nie wiem czy dobrze szukałem, ale nie wiem jak zrealizować funkcję OR lub AND, mamy taką możliwość?

 

Coś w stylu:

[Paczka::Dostawa|is=`Przesyłka K-EX` OR Paczka::Dostawa|is=`Przesyłka DPD` |then=`[szablon::Blok::Kurier]`|else=``]

I tak i nie ;) Czyli oficjalnie nie ma modyfikatorów OR i AND więc musimy sobie sami coś wykombinować. Ale z tym zestawem modyfikatorów co TS już nam dało to się da ;)

 

1. Ja zastanawiam się nad jakimś najprostszym podejściem do załatwienia wielu warunków. Na przykład można tak ustawić sobie nazwy wszystkich "Dostaw" w słowniku dostaw aby:

-przesyłki kurierskie - miały w swojej nazwie wyraz "przesyłka" i nigdy nie miały w swojej nazwie wyrazów: paczka lub list,

-paczki pocztowe - miały w swojej nazwie wyraz "paczka" i nigdy nie miały w swojej nazwie wyrazów: przesyłka lub list,

-listy pocztowe - miały w swojej nazwie wyraz "list" i nigdy nie miały w swojej nazwie wyrazów: przesyłka lub paczka,

Wtedy każdy rodzaj dostawy ze słowem przesyłka to kurier, paczka to paczka pocztowa, a list to list pocztowy :) i wtedy Twój powyższy przykład można zapisać następująco:

[Paczka::Dostawa|contains=`Przesyłka`|then=`[szablon::Blok::Kurier]`|else=``]

Czyli jeśli [Paczka::Dostawa] zawiera wyraz "przesyłka" to uznajesz ją za "kurierską" i generujesz wiadomość z bloku "kurier". Możesz też w nazwie przesyłek kurierskich umieścić wyraz "kurierska". A ponieważ is i contains rozróżniają dokładny zapis to do rozróżnia nazw przesyłek można wykorzystać jeszcze, np. dwie spacje jedna obok drugiej lub wielkie i małe litery.

 

2. OR można zrealizować listując wiele warunków jeden pod drugim na zasadzie:

[Paczka::Dostawa|is=`Przesyłka K-EX`|then=`[szablon::Blok::Kurier]`|else=``]
[Paczka::Dostawa|is=`Przesyłka DPD`|then=`[szablon::Blok::Kurier]`|else=``]
[Paczka::Dostawa|is=`Przesyłka UPS`|then=`[szablon::Blok::Kurier]`|else=``]

Trzeba tylko pamiętać żeby nie stworzyć sytuacji w której dwa warunki mogłyby być prawdziwe bo wygenerują się dwa spełnienia warunków i dwie wiadomości jedna pod drugą. Natomiast jeśli każdy warunek jest inny to powinien się wygenerować tylko jeden więc mamy OR :) Jakby ten przykład nie działał i np. wstawiał puste wiersze w wiadomości to trzeba wykorzystać template i value.

 

3. AND też nie ma ale czuję w kościach ;) że da się go zrobić tylko jeszcze nie przysiedziałem nad tym - show, hide, bloki, wielokrotne zapętlenie... Coś wykombinujemy... ;)

Link to postu

Zrealizowałem to w dokładnie taki sposób jak opisałeś ale myślałem, że może coś pominąłem i wtedy nie trzeba będzie "ifować" w nieskończoność ;)

Mi zapis warunków jeden pod drugim podoba się, gdyż jest czytelny.

 

Natomiast cokolwiek byśmy nie wykombinowali to będą to tylko namiastki pełnego OR i AND. Prawdziwe OR i AND powinno nam pozwolić na porównanie wielu różnych warunków, np.

[Paczka::Dostawa|is=`Przesyłka K-EX` AND Paczka::Pobranie|is=`0`|neg|then=`[szablon::Blok::Kurier za pobraniem]`|else=``]

Ale z tego co Bartek już pisał to nie da się tego zrealizować za pomocą modyfikatorów bo jeden tag nie wie o istnieniu drugiego. No chyba, że stworzą nie tylko modyfikatory ale jakieś tagi warunkowe, które będą wiedzieć o istnieniu innych tagów np.

[WARUNKI::OR|or=``or=``... ]

lub

[WARUNKI::AND|and=``and=``]

;)

 

Ale najpierw ważniejsze pytanie, czy takie pełne tagi/modyfikatory OR i AND będą w ogóle potrzebne, bo jeśli będziemy mogli zrealizować nasze potrzeby w inny sposób, to po co :)

Link to postu
No chyba, że stworzą nie tylko modyfikatory ale jakieś tagi warunkowe, które będą wiedzieć o istnieniu innych tagów np.

Ciekawe rozwiązanie, nie pomyślałem o takim ;).

Przypomnę tylko, że założenie nie było takie, aby stworzyć możliwości programowania w szablonach jak to ma miejsce w językach programowania, stąd też parser i modyfikatory mają ograniczone możliwości. W mojej ocenie wielokrotne warunki są wskazane, ale te przyjęte założenia trochę ograniczyły nas przy implementacji warunków. Chwilowo zatem nie ma operatorów OR i AND.

Link to postu

No chyba, że stworzą nie tylko modyfikatory ale jakieś tagi warunkowe, które będą wiedzieć o istnieniu innych tagów np.

Ciekawe rozwiązanie, nie pomyślałem o takim ;).

Przypomnę tylko, że założenie nie było takie, aby stworzyć możliwości programowania w szablonach jak to ma miejsce w językach programowania, stąd też parser i modyfikatory mają ograniczone możliwości.

 

Tak, wiemy  ;D

 

Ale zawsze można pokombinować w stylu McGyvera.

 

 

W mojej ocenie wielokrotne warunki są wskazane, ale te przyjęte założenia trochę ograniczyły nas przy implementacji warunków. Chwilowo zatem nie ma operatorów OR i AND.

 

Jak to powiedział PBB przydał by się taki TAG, a nie koniecznie modyfikator, umożliwiający zrobienie AND i OR.

 

Ale nawet obecna wersja daje duże możliwości happy-132.gif

Link to postu

Super. A teraz z innej beczki.

Otóż w pewnym scenariuszu transakcji jest baaaardzo duży błąd.

 

Przyjmijmy.

Klient zamawia towary, robi za nie przelew z góry. Następnie kontaktuje się że chciałby np. więcej sztuk lub jakieś inne produkty i zapłaci za nie przy odbiorze.

 

Gdy w transakcji zaznaczymy Wpłacona Kwota - 300zł a transakcja będzie warta 400zł pobranie powinno wynosić 100zł czyli różnicę pomiędzy kwotą wpłaconą a należną.

 

Niestety tak nie jest.

 

Jeśli wybierzemy w tym scenariuszu metodę płatności jako opłata z góry, kwota pobrania nie zostanie przekazana do paczki w ogóle.

Jeśli natomiast wybierzemy metodę płatności pobranie to do paczki przekazywana jest - CAŁA WARTOŚĆ transakcji a nie różnica pomiędzy kwotą wpłaconą a należną.

 

Najdziwniejszy i najbardziej mylący w tym wszystkim fakt to że po przetworzeniu takiej transakcji na liście transakcji wszystko wygląda prawidłowo (w przypadku wybrania pobrania) tzn. w polu Wartość mamy w tym przypadku 400zł a w polu Pozostało do zapłaty 100zł. Jednak w trakcie tworzenia paczki wartość pobrania wskakuje 400zł zamiast wartość z pola Pozostało do zapłaty.

 

Nie da się tego szybko naprawić ?

To w zasadzie chyba jedna z podstawowych funkcji systemu.

Link to postu

Proszę w tym wątku o wpisywanie problemów, pytań oraz sugestii dotyczących wersji 1.18 BETA.

 

Opis wersji tutaj

 

Witam.

Posiadam Sello w wersji 1.17.2. przeprowadziłem archiwizację bazy danych, potem zainstalowałem nową wersję 1.18 beta. Wszystko zainstalowało się jak należy, Uruchamiam program wyskakuje komunikat że wersja bazy danych jest starsza od wersji obsługiwanej przez program,klikam przeprowadź aktualizację bazy danych, wyskakuje okno tworzenie kopii zapasowej podmiotu i ... program się zawiesza - brak odpowiedzi.

Link to postu

A czy wiadomo już coś na temat tagu nazwy aukcji dla zgrupowanych aukcji ?

Tak, w wersji 1.18 pojawi się [Transakcja::DotyczyLista], który wypisuje listę pól dotyczy dla wszystkich transakcji zgrupowanych.

 

 

Że się tak spytam, po co nowy tag ? ;D

Przecież ze starego nikt nie będzie korzystał jeśli ten nowy będzie po prostu lepszy, a nie będzie miał żadnych braków w stosunku do starego.

A przecież nie będzie miał ;D

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...