Skocz do zawartości

Brak możliwości pobrania transakcji, formularzy i wysłania aukcji

Polecane posty

Witam.

Podczas pobierania i wysyłania pojawia mi się błąd:

 

SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured

A connection with the server could not be established (12029) (0x80004005)

 

Zrobiłem:

- reset rutera

- reset SQL'a

- wymuszenie pobrania kategorii i parametrów (przy tym wyrzuca ten sam błąd)

 

Czy ma ktoś jakąś sugestię?

 

Pozdrawiam Gabriel.

Link to postu

SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured

A connection with the server could not be established (12029) (0x80004005)

Z tego co się orientuję to błąd oznacza problem z połączeniem z serwerem Allegro czyli jak zwykle wina leży po stronie Allegro.

 

Można przeglądnąć listę porad pkt 1.7 celem wykonania podstawowych czynności ale w tym przypadku to raczej trzeba by zapytać Allegro czy coś czasem nie robią. A czy antywirus/zapora nie były ostatnio aktualizowane? Można je wyłączyć na chwilę żeby sprawdzić czy to coś poprawi...

W innych wątkach na ten temat restart kompów z Sello pomógł

Link to postu

U nas też cały czas działa.

 

Czy komuś już działa Sello? Bo ja dalej stoję w miejscu i zaczynam się denerwować.

Źle zadane pytanie. Prawidłowo powinno być - czy działa Ci Allegro...

 

Przeglądnij listę porad - punkt 1.7 i kontakt z Allegro jak napisał Ks. Robak...

Link to postu

Ten problem dotyczy losowych kont.

U mnie jedno przestało działać w piątek,

drugie przestało działać w sobotę

a trzecie działa bez problemów.

 

Żadne z tych kont które miało problem - nie naprawiło się.

 

Allegro na zgłoszenia - nie odpowiada.

Analizują problem... Niestety przez weekend go nie zanalizują więc w poniedziałek te pechowe konta będą mieć ciężko :( :( :(

 

1. Czy żadne czynności wykonywane po stronie użytkownika nie pomagają? Restarty/resety, ustawienia routerów, IP (stałe/zmienne), itd. Pytam, żeby sprawdzić czy istnieje możliwość naprawy/obejścia tego problemu od strony użytkownika, czy jednak trzeba czekać na Allegro?

 

2. Albo czy te pechowe konta nie dotyczą czasem jakiejś wybranej kategorii, tak jak było z butami?

 

3. MOŻE to WAŻNE - proszę, żeby ktoś to potwierdził:

Od kilku dni nie jestem w stanie z poziomu Sello sprawdzić karty płatności. Strona jak zwykle otwiera się w treści wiadomości ale tym razem mam komunikat: "Ten program nie może wyświetlić strony sieci web". Jeszcze początkiem tygodnia byłem w stanie to zrobić, ale bodajże od czwartku już nie. Może problem związany jest z IE8 lub jakimś jego komponentem. Może coś pozmieniali i dla IE8 nie działają pewne funkcje? Tylko dlaczego dla jednych kont by to działało, a drugich nie? Wg oficjalnych danych Allegro wspiera dopiero IE9+ Może podczas ostatnich zmian 3 marca coś poknocili/usunęli dla IE8? Nie używam IE ale jak teraz odpaliłem IE8 i chciałem się zalogować do Mojego Allegro to nie jestem w stanie - otrzymuję komunikat: "Program Internet Explorer nie może wyświetlić witryny sieci Web".

 

Czy ktoś z Windowsem Home i IE8 może potwierdzić, że nie może się zalogować do Mojego Allegro ani przeglądnąć karty płatności z poziomu wiadomości w Sello? Albo ktoś z Windosem 7,8 i IE9+ że nie ma takich problemów? Może tutaj będzie przyczyna... Sam nie wiem... Ja tylko próbuję znaleźć rozwiązanie...

 

4. Na stronie komunikatów Allegro też jest info że nie będzie zmian w dziale motoryzacja z powodów technicznych:

http://news.allegro.pl/article/50863-odwolujemy-zapowiedziane-zmiany-w-dziale-motoryzacja

 

5. Na forum Cafe Allegro/Zgłoszenia błędów technicznych - też jakby więcej zgłoszeń. Co ciekawe do kilku problemów - pracownik Allegro przyznał się, że to ich wina bo przeprosił za utrudnienia, np. tutaj:

http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1736782-aukcje-sie-nie-usuwaja-dubluja-sie-mega-bajzel

 

OFFTOP

Teraz przeglądając Cafe Allegro - znalazłem ciąg dalszy afery z "erotycznym przekrętem" - dla znających tą sprawę i zainteresowanych:

http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1736864-Wrotyczny-przekr%C4%99t-Allegro-do-administratora-msniezek-WANZE!

Link to postu

Pisanie do allegro nic nie da, bo niby co napisać, że Sello mi nie działa ?

W odpowiedzi i tak dostaniecie "proszę się kontaktować z producentem oprogramowania" albo poproszą o paczkę xml.

 

U mnie od początku tygodnia pobieranie w Sello idzie jak k...e w deszcz ale przynajmniej działa.

 

PanBanBan niezły przekręt z tą erotyką.  

Link to postu

Witam

Na forum jestem nowy ale na Sello pracuje od ładnych kilku lat. parę uwag odnośnie powyższego tematu:

1) Błąd pojawił się dwa dni temu (05.03.2015) około 18:00

Ostatnia operacja nie powiodła się.

SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured

Nie można ustanowić połączenia z serwerem. (12029)

Komunikat taki występuję przy próbie zrobienia niemal... czegokolwiek

2) Sprawdzanie konta kończy się komunikatem że nie można nawiązać połączenia z serwerem

3) Jakiekolwiek czynności (wyłączanie firewall, wyłączenie antywirusa, itd) nie pomogło

4) Allegro oczywiście milczy

5) Aukcje mam w Kategorii dom i ogród / zwierzęta

6) Próby połączenia przez osobny klucz WebApi (zasadniczo wygenerowany dla sklepu internetowego) nic nie dała

7) Aktualizacja kategorii/aukcji w sklepie (clickshop na home.pl) na tych samych danych (login hasło + mój klucz WebApi) poszło bez najmniejszego problemu

8 ) Przeglądarka najnowszy firefox (obsługuje przez nią również sklep)

9) Sprzedaż jest nie odbiegająca od normy, na Allegro loguje się bez problemu

10) Integracja Allegro Inpost również działa

 

Zaznaczę - nie jestem informatykiem, programistą tylko zwykłym użytkownikiem.

Zasadniczo mój wniosek jest taki iż problem leży gdzieś pomiędzy oprogramowaniem sello a allegro. Ktoś ma jakieś pomysły?

 

 

Link to postu

W uzupełnieniu dziś na caffe allegro wypowiedział się producent asystenta.

źródło

 

Błąd Asystenta 5.0.1.4 nie pobera danych

Otrzymaliśmy zgłoszenie - Dziękuję. Nie jestem w stanie zdalnie przeanalizować problemu bo występuje on u części użytkowników (u nas niestety nie). Mogę natomiast stwierdzić ogromne spowolnienie połączenia z Allegro i gubienie pakietów. Losowo nie ładuje się część styli css, strony rozsypują się. Kto wie - może to jest przyczyna "timeotów" połączeń z webapi.

Link to postu

Ciekawe tylko, czy problem się rozprzestrzenia, i zaraz wszyscy będą nim dotknięci czy też zatrzymał się i będzie usuwany....

 

Zobaczcie ile problemów pojawia się w weekendy na Allegro.

 

Pewnie testują zmiany i jak zwykle robią to na publicznym Allegro, a nie na serwerach testowych.

Link to postu

Czyli Allegro sypie się na maxa i tak jak już wcześniej napisałem - poniedziałek nie zapowiada się zbyt ciekawie :( Na forum Cafe Allegro ludzie też piszą, że Allegro sypie się w weekendy...

 

Powiadomiłem Bartka, żeby przyjrzeli się sprawie ale zaczną zapewne dopiero w poniedziałek...

Link to postu

Witam,

U nas również występuje ten problem. Ostatnie transakcje Sello pobrało 5.03 ok. godz. 14.30. Od tego czasu brak połączenia z Allegro, program komunikuje błąd: Ostatnia operacja nie powiodła się.SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured. Nie można ustanowić połączenia z serwerem. (12029. Komunikat pojawia się przy próbie odebrania/wysłania czegokolwiek z Allegro.

1. Żadne czynności typu wyłączenia firewalla, restart komputera, routera nie przynoszą rezultatów.

2. Konta dotyczą kategorii zdrowie.

3. Korzystamy z przeglądarki Google Chrome bez problemu możemy z poziomu Sello sprawdzić kartę płatności, zalogować się na Allegro czy wystąpić o zwrot prowizji.

Mamy nadzieję, że uda się znaleźć przyczynę problemu, jeżeli nie to faktycznie w poniedziałek zapowiada się masakra  :(

Link to postu

W dalszym ciągu cisza...

 

Błąd jak był tak jest dalej...

Na Cafe Allegro liczne zgłoszenia szczególnie związane z sandboxem (swoją drogą ciekawe czy jest to jakoś powiązane z naszymi problemami), ale na wątek jaki założyłem odnośnie tego błędu na pomocy technicznej cisza...

Podobnie cisza jeśli chodzi o zgłoszenie poprzez formularz kontaktowy (że niby jak masz standard Allegro to odpowiedzą w ciągu 24h... Na bank).

Ale jak to mówią nadzieja umiera ostatnio.

Link to postu

Przyznam że w pełni zaufałem sello i w żaden sposób nie zabezpieczyłem się na jego brak działania, jeszcze jak w piątek nie zaciągnęło to ok, ale w poniedziałek nie mogę na to pozwolić bo się nie wygrzebiemy. Jak szybko tego nie rozwiążą, to czas przypomnieć sobie początki prowadzenia sklepu...

Link to postu

Przyznam że w pełni zaufałem sello i w żaden sposób nie zabezpieczyłem się na jego brak działania, jeszcze jak w piątek nie zaciągnęło to ok, ale w poniedziałek nie mogę na to pozwolić bo się nie wygrzebiemy. Jak szybko tego nie rozwiążą, to czas przypomnieć sobie początki prowadzenia sklepu...

 

Sytuacja jest faktycznie fatalna, ale to nie wina Sello.

Tylko Allegro.

 

Ciężko jest się przygotować na coś takiego, bo to tak jak byśmy się mieli przygotować na zamknięcie Allegro.

 

Swoją drogą to chyba warto przemyśleć także ten wariant  ;D

Ja jestem nieprzygotowany.

 

Link to postu

Dokładnie - wina Allegro. Dodatkowo cały czas reszta użytkowników nie ma problemów. Mi cały czas pobiera transakcje na bieżąco (dzisiaj również).

 

A spróbujmy wymyślić co łączy te wszystkie konta które nie działają lub działają wolniej?

Czy każdy z Was ma swój indywidualny klucz WebAPI dla każdego konta?

Ilość wystawionych aukcji? Bo ponoć dla MS mają wprowadzić jakieś ograniczenia więc może tutaj Allegro coś popsuło?

Nie wiem co może jeszcze łączyć te konta za wyjątkiem siedzenia na tym samym (najwidoczniej wadliwym) serwerze w Allegro ???

 

Ciężko jest się przygotować na coś takiego, bo to tak jak byśmy się mieli przygotować na zamknięcie Allegro.

Swoją drogą to chyba warto przemyśleć także ten wariant  ;D

Ja jestem nieprzygotowany.

Ja też nie jestem przygotowany... Chociaż nie wiem czy w dłuższej perspektywie nie wyszło by to nam wszystkim na dobre ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...