Skocz do zawartości

Brak możliwości pobrania transakcji, formularzy i wysłania aukcji

Polecane posty

To raczej wyklucza jakoby wina leżała po stronie systemu operacyjnego. Być może niecodzienne zachowanie serwerów webapi (związane np ze spowolnieniem) spowodowały, że biblioteka używana przez Sello i inne programy pracujące w systemie Windows do komunikacji sieciowej zrywała połączenie przy próbie jego nawiązania.

 

Link to postu

To akurat "nasi" :).

 

W załączniku przesyłam plik zmieniający czas oczekiwania na połączenie z serwerem webApi Allegro - proszę osoby, u których problem nadal występuje o:

1. pobranie pliku i rozpakowanie

2. uruchomienie pliku .reg i potwierdzenie chęci dodania wpisu do rejestru Windows

3. restart Sello i próbę pobrania danych

 

Proszę również o informację czy coś się zmieniło. Zmiana czasu oczekiwania działa w obrębie komputera, na którym ten plik został uruchomiony.

allegro_connection_timeout.zip

Link to postu

Widzę, że nie tylko ja mam problem, dorzucę swoje 3 grosze do tematu, niewiele wiem, ale może coś pomogę - albo mi pomożecie ;)

 

Wystawiam aukcje praktycznie tylko w kategorii Motoryzacja, trochę też w innych ale to poza Sello tamtą część więc nieistotne. Do wczoraj wszystko działało mi w porządku.

 

Wczoraj wieczorem Sello nie chciało mi pobierać parametrów ("Synchronizuj parametry z serwisu" -> "Sprawdź wersje..."), ale że była to już późna godzina temat zostawiłem na dzisiaj - pobieranie transakcji, wiadomości, aktualizacja aukcji - bezproblemowo chodziło. Dzisiaj nadal nie pobiera parametrów, ale za podaną przez kogoś na forum radą spróbowałem opcji "Wymuś pobranie kategorii..." i... przestało mi chodzić wszystko. Pobieranie transakcji, itd. Błąd który wcześniej wyskakiwał mi przy parametrach ("SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured A connection with the server could not be established (12029)") teraz zaczął pojawiać się przy każdej operacji z allegro. Może to tylko zbieg okoliczności, może to jest jakoś powiązane.

 

Co ciekawe, po zastosowaniu rozwiązania podanego przez Bartka dwa posty wyżej (z wpisem do rejestru) - transakcje znowu się pobierają, ale parametry nadal nie chcą i zwracają ten błąd z ustanowieniem połączenia. Nie wiem, czy to kolejny zbieg okoliczności czy ma to jakiś sens dla informatyków.

Link to postu

Otrzymałem wczoraj wiadomość ze strony Allegro, że nikt nie zgłasza takie problemu. Po kolejnej interwencji, otrzymałem kolejna odpowiedź:

Witam ponownie.

 

Sprawa została już zgłoszona do Działu Technicznego. Aktualnie problem jest analizowany. Trwają prace nad usunięciem nieprawidłowości. W imieniu Serwisu przepraszam za niedogodności.

 

Pozdrawiam,

 

Ja jestem na etapie przeinstalowanie sello, zobaczymy jakie da to rezultaty ponieważ u mnie dalej nic od czwartku zeszłego tygodnia.

Link to postu

Hurraaaa!!! Alegro mi odpisało!!!

 

Witam.

 

Sprawa została już zgłoszona do Działu Technicznego. Aktualnie problem jest analizowany. Trwają prace nad usunięciem nieprawidłowości. W imieniu Serwisu przepraszam za niedogodności.

 

Pozdrawiam,

 

Kpina normalnie....

 

Analizowany, czyli myślą co by tu odpisywać, żeby się zamknęli  ;D

 

Zaraz dostaniesz odpowiedź, że wszystko jest w porządku - MS działa bez zarzutów  ;D ;D

Link to postu

Problem jest chyba jednym z dziwniejszych z jakim mieliśmy do czynienia. Testy wykonywane na tym samym koncie, na tej samej bazie, z dwóch różnych komputerów: na jednym serwer zrywa połączenie na drugim nie.

 

Również otrzymaliśmy odpowiedź od Allegro, że trwają prace nad zdiagnozowaniem problemu.

Link to postu

Problem jest chyba jednym z dziwniejszych z jakim mieliśmy do czynienia. Testy wykonywane na tym samym koncie, na tej samej bazie, z dwóch różnych komputerów: na jednym serwer zrywa połączenie na drugim nie.

No to na takie problemy najlepsza jest burza mózgów i trzeba wymienić wszystkie najdziwniejsze i najgłupsze pomysły jakie przychodzą do głowy. Ja zacznę ;) Nie jestem informatykiem więc napiszę jak napisałem:

 

-czym się różni komputer A od B - software i hardware, jakiś antywirus, zapora, aktualizacja, karty sieciowe, NAT, cokolwiek,

 

-czym się różnią oba serwery SQL - czy to są te same wersje co do joty,

 

-czy godzina nawiązania połączenia wpływa na możliwość jego nawiązania/zrywania,

 

-czym się różni połączenie nawiązywane z Allegro przez komputer A od tego nawiązywanego przez komputer B - nie znam się na sieciach ale może podczas połączenia jest generowany jakiś unikalny numer/plik/pakiet/cokolwiek i jeden numer/plik/pakiet może zawierać coś czego nie zawiera drugi przez co jest blokowany, odrzucany, itp.,

 

-czy oba połączenia trafiają na ten sam serwer Allegro, tzn jak wygląda ścieżka tego połączenia gdy trafi do Allegro - na pewno idzie to różnymi drogami przydzielanymi zapewne losowo i może jedna droga jest zablokowana, np. wadliwy switch, router, antywirus, serwer po stronie Allegro,

 

-a może droga przesyłu danych jest blokowana gdzieś pośrodku drogi - jakiś węzeł/serwer po drodze na to wpływa - np. połączenie z komputera A idzie przez serwery w Warszawie, a tego z B przez serwery w Paryżu,

 

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły do burzy mózgów??

 

 

 

Link to postu

My po naszej stronie akurat tego błędu z niemożliwością ustanowienia połączenia nie możemy powtórzyć - zarówno na Windows 8 jak i Windows XP. Mamy natomiast na większości komputerów problem ze zrywaniem połączenia w trakcie np. pobierania kategorii i co ciekawe na jednym komputerze to wszystko działa a sam komputer jak i system identyczny.

Link to postu

Witam...

 

Gehenny ciąg dalszy.

Wykonano czynności opisane w wątku https://forum.sello.pl/index.php?topic=7882.msg50269#msg50269 (plik podany przez Bartka).

Bez zmian - dalej wyskakuje ten sam błąd:

Wysyłanie aukcji '8in1 maty do nauki czystości 30 szt. 60x60cm.' nie powiodło się.

:

SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured

Nie można ustanowić połączenia z serwerem. (12029) (0x80004005)

Przy sprawdzaniu konta allegro: Błąd przy próbie połączenia z serwerem

 

Podsumowując

- System Vista Home Premium, ServicePack2

- Microsoft SQL serwer 2005

- konto założone w czerwcu 2009r

- Błąd występują ciągle od 05.03.2015 /bez względu na godzinę/

- Sello 1.17.2.1983

- Firefox 36.01

- Antywirus Microsoft Esntial

- DNS-y ustawione na 8.8.8.8 (tak niby najlepiej)

- połączenie poprzez modem telewizji kablowej Vectra

Jeśli mogę jeszcze jakieś informację podać to chętni tylko wskażcie gdzie ich szukać...

 

 

Link to postu

Mam jeden pomysł: porty

 

Te wszystkie komputery różnią się portami, na których jest nawiązywane połączenie.

 

Każdy router pamięta dla konkretnego IP zakres portów na których nawiązuje połączenia z serwerem zdalnym.

 

Spróbujcie zresetować routery i zobaczyć, czy nadal te same komputery będą działać i te same nie będą działać.

Link to postu

Restar Routera nie pomógł....

 

A może to być zależne od daty utworzenia konta na Allegro??

Może to jest wspólny mianownik.

Wyjaśniałoby to że na tej samej stacji roboczej dwa konta zachowują się inaczej.

NIe śmiejcie się proszę, nie jestem informatykiem - ale logicznie to ma sens...

Moje konto to 22.06.2009

 

Link to postu

Co teraz się stanie ?

Według mnie firma Insert powinna stanąć na głowie żeby sprawę rozwiązać, nie pisać do allegro ale tam jechać !

 

Insert zbiera haracz 19 zł od jednego konta - tylko my mamy 3 a może będzie więcej ?

 

U nas jeszcze działa pobieranie, chciałem zainstalować na innym kompie - nie da się dodać konta allegro, bo błąd połączenia, pomyślałem że zrobię archiwum tu gdzie działa i dearchiwizuję na nowym kompie - udało się ale teraz nie pobiera danych z allegro ! - na tamtym jeszcze pobiera !

 

Co się stanie - jeżeli u nas przestanie pobierać to REZYGNUJEMY z sello - niezależnie od tego czyja jest to wina czy allegro czy sello czy komputera.

 

Nie jestem informatykiem żeby wiedzieć że czasami zatrzymuje się jakiś zasrany serwer SQL i musimy go ręcznie uruchamiać, teraz nie pobiera danych z allegro - a Insert pisze że jest to wina allegro webapi czy srepapi - to tak jakby producent samochodu powiedział że samochód się popsuł bo urwał się tłok w silniku ale to nie oni produkują ten tłok ! i nie jest to ich wina, sello jest do obsługi allegro - nie kontaktuje się z allegro - to jest teraz do niczego ! i to w naszym przypadku za 684 zł i nie piszcie mi że można kupić sello taniej bo na razie nie wyobrażam sobie kupować jak tylko co miesiąc, bo nie wiadomo co będzie na drugi dzień a nie za rok !!!!

 

Czy do obsługi sello jest tylko ten jeden Bartek? - jeżeli tak to gratuluję, firmy się rozrastają - zaczynają korzystać z sello - potem inne programy z Insertu - ale w tym przypadku - chyba pozostaniemy tylko na sello dalej nie pójdziemy, reklama zajebista !

 

Do tej pory miałem już kilka poważnych problemów z sello a tu dochodzi kolejny ! a używamy sello dopiero od grudnia - coś u jest nie ok !

 

Sprawdzimy jeszcze easyuploadera bo saletool to jacyś deblie bez kontaktu a Msadres aktualizuje się 2 miesiące po poważnych zmianach na allegro i do tego zero kontaktu -szczerze odradzam.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...