Skocz do zawartości

Brak możliwości pobrania transakcji, formularzy i wysłania aukcji

Polecane posty

pamiętajcie o pełnej ścieżce jaką wykonałem:

 

Wersja 9.0.8112.16421

1) Zaktualizowałem windowsa (zarówno ważne jak i mniej ważne

2) Wyłączyłem wszystkie zabezpieczenia w IE

3) opcje internetowe / zaawansowane / zabezpieczenia - włączyłem użyj TLS 1.0

I uwaga... za pierwszym razem wyskoczył błąd, ale potem udało mi się sprawdzić konto.... I zaczeło pobierać parametry....

 

Włączone miałem jednocześnie TLS 1.0, SSL 2.0 i SSL. 3.0 (gdzieś wyczytałem że są protokoły które muszą być wspierane przesz TSL 1 i SSL 3 jednocześnie - cokolwiek to znaczy)

 

Może to jakiś zestaw zmiennych... Problem leży na pewno w IE

 

 

Poczekamy na BartKa może on coś jeszcze podpowie... Ja nie jestem informatykiem.

Link to postu

Przypomnę że obecnie są/były następujące problemy:

 

1. Błąd - Nie można ustanowić połączenia z serwerem. (12029) u niektórych pomogło przeinstalowanie sello/włączenie TLS 1.0

2.  u mnie bardzo wolne pobieranie danych na podstawie dziennika trwało to 7dni i samo się naprawiło.

3. plenin z tego co zrozumiałem u Ciebie teoretycznie wszystko działa (pobieranie, nie pokazuje błędów) ale brakuje transakcji?

Link to postu

błędów nie pokazuje. Po sprzedaży wczorajszej powinno być około 1000 transakcji do zgrupowania. Nie mam nic. "Aktualizacja danych klientów" i tak wieczność. Ostatnie dane udało się ściągnąć wczoraj między 4.00-6.00 w nocy. Komputer był włączony cały czas i trwało to wieczność. Dzisiaj się nie udało.

 

Błędów w raporcie nie pokazuje.

Link to postu

Plenin u mnie dziennie spływa od 250 do 400 transakcji, obecnie pobieranie pełnych danych trwa ponad godzinę. Natomiast pobieranie transakcji na podstawie dziennika trwa 16-20min (w czasie problemu było to ponad 3h).

Wydaje mi się, że jednak pobieranie pełnych danych trwa trochę za długo a w połączeniu z Twoimi 1000 transakcjami to może być problem.

Bartek możesz potwierdzić czy występują jeszcze timeout'y.

 

 

Jak wygląda u innych pobieranie "Pełnych danych transakcji i formularzy" ile czasu Sello potrzebuje na pobranie tych transakcji (ile transakcji dziennie do Was spływa ?)

Link to postu
I w ogóle co am wspólnego Sello z IE??

I Dlaczego błąd nie był bardziej konkretny (mogło by pisać dlaczego nie może nawiązać połączenia - np. z powodów bezpieczeństwa)...

 

IE, a konkretnie jego komponenty są używane do wyświetlania zawartości HTMLowej. Dodatkowo, instalacja IE w różnych wersjach aktualizuje biblioteki systemowe używane np. do połączeń Internetowych czy FTP. Stąd wersja IE ma wpływ na to jak działają inne aplikacje.

 

Testujemy aktualnie ustawienia z TLSem, jednak u nas występuje problem ze zrywaniem połączenia - więc nieco inny, zatem samego problemu z połączeniem, zweryfikować nie możemy.

 

Jednocześnie wczoraj po godzinie 16 otrzymaliśmy odpowiedź od Allegro o wprowadzeniu poprawek na serwerze więc możliwe, że to się nałożyło.

Link to postu

I w ogóle co am wspólnego Sello z IE??

I Dlaczego błąd nie był bardziej konkretny (mogło by pisać dlaczego nie może nawiązać połączenia - np. z powodów bezpieczeństwa)...

 

IE, a konkretnie jego komponenty są używane do wyświetlania zawartości HTMLowej. Dodatkowo, instalacja IE w różnych wersjach aktualizuje biblioteki systemowe używane np. do połączeń Internetowych czy FTP. Stąd wersja IE ma wpływ na to jak działają inne aplikacje.

 

Testujemy aktualnie ustawienia z TLSem, jednak u nas występuje problem ze zrywaniem połączenia - więc nieco inny, zatem samego problemu z połączeniem, zweryfikować nie możemy.

 

Jednocześnie wczoraj po godzinie 16 otrzymaliśmy odpowiedź od Allegro o wprowadzeniu poprawek na serwerze więc możliwe, że to się nałożyło.

 

BarteK - Chciałem tylko przypomneić to co pisałem wcześniej,- o problemach połączenia się z FTP np. w celu pobrania nowej wersji Sello, przy założeniu że link do pobierania pochodzi z programu sello. Więc to co napisałeś potwierdza tylko iż problem leży w komunikacji Sello >> IE >> ALlegro.

 

nad programem pracowałem od 18, i próbowałem różnych rzeczy ale zawsze wyskakiwał ten sam błąd 12029. Dopiero po 20:00 poz zmianach wprowadzonych w IE wszystko zaczęło chodzić dobrze. Zaznaczę że nie mam żadnych problemów odnośnie prędkości pobierania.

Link to postu

Tak... zarówno SSL2.0 jak i SSL3.0

pamiętajcie o pełnej ścieżce jaką wykonałem:

 

Wersja 9.0.8112.16421

1) Zaktualizowałem windowsa (zarówno ważne jak i mniej ważne

2) Wyłączyłem wszystkie zabezpieczenia w IE

3) opcje internetowe / zaawansowane / zabezpieczenia - włączyłem użyj TLS 1.0

I uwaga... za pierwszym razem wyskoczył błąd, ale potem udało mi się sprawdzić konto.... I zaczeło pobierać parametry....

 

Włączone miałem jednocześnie TLS 1.0, SSL 2.0 i SSL. 3.0 (gdzieś wyczytałem że są protokoły które muszą być wspierane przesz TSL 1 i SSL 3 jednocześnie - cokolwiek to znaczy)

 

Może to jakiś zestaw zmiennych... Problem leży na pewno w IE

 

 

Poczekamy na BartKa może on coś jeszcze podpowie... Ja nie jestem informatykiem.

 

W ogóle czytacie to co ktoś pisał wcześniej?

Link to postu
BarteK - Chciałem tylko przypomneić to co pisałem wcześniej,- o problemach połączenia się z FTP np. w celu pobrania nowej wersji Sello, przy założeniu że link do pobierania pochodzi z programu sello. Więc to co napisałeś potwierdza tylko iż problem leży w komunikacji Sello >> IE >> ALlegro.

Sprawdziliśmy to na Win 8, 8.1 - linki działają, na XP faktycznie jest problem z tymi linkami i nie pomaga na to zmiana ustawień szyfrowania.

 

Natomiast udało nam się powtórzyć występujący u was błąd z łączeniem. Występuje on przy wyłączonej obsłudze TLS. Na systemach XP u nas objawia się błędem:

 

SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured

An error occurred in the secure channel support (12157)

 

Wyłączenie wszystkich opcji TLS w Windows 8.1 (TLS 1.0, 1.1, 1.2)

powoduje błąd:

 

SOAP_HTTP_ERROR: An HTTP error occured

Nie można ustanowić połączenia z serwerem. (12029)

 

Pozostaje w zasadzie ustalić dlaczego nagle przestało działać.

 

Podane wyłącznie i włączenie TLS1.0 nic nie pomaga

TLS w zasadzie odpowiada wyłącznie za problem z nawiązaniem połączenia. Na szybkość pobierania danych to ustawienie nie wpływa. Zasugerowałbym wpisanie w ustawieniach konta w Sello własnego klucza webapi, lub skorzystanie z naszego (usunięcie istniejącego). W przeszłości mieliśmy sygnały, że szybkość komunikacji z Allegro może zależeć od klucza - ale nie możemy potwierdzić, że jest to prawda.

Link to postu

BarteK - Chciałem tylko przypomneić to co pisałem wcześniej,- o problemach połączenia się z FTP np. w celu pobrania nowej wersji Sello, przy założeniu że link do pobierania pochodzi z programu sello. Więc to co napisałeś potwierdza tylko iż problem leży w komunikacji Sello >> IE >> ALlegro.

Sprawdziliśmy to na Win 8, 8.1 - linki działają, na XP faktycznie jest problem z tymi linkami i nie pomaga na to zmiana ustawień szyfrowania.

 

U mnie był problem na Vista Home Premium. Podejrzewam że każdy system reaguje inaczej.

Mamy zestaw kilku zmiennych (sys. operacyjny, wersja IE, oraz ustawienia IE, no i oczywiście pytanie o aktualizacje).

Nim włączyłem TLS aktualizowałem system.

Link to postu

Witam, czy w dalszym ciągu macie problem z pobieraniem wiadomości ? U mnie niestety cały czas jest jakiś błąd z jednym kontem allegro przypiętym do instancji z 4 innymi kontami. Najgorsze jest to że sello nie wyrzuca żadnego błędu związanego z transakcjami, jedynie cały czas że trwa synchronizacja na innej stacji roboczej SERWER (dodam że w firmie pracujemy na pulpicie zdalnym)

Link to postu

Teoretycznie mogła zajść sytuacja, że po restarcie uruchomiła się prawdziwa synchronizacja na którymś z komputerów. Sprawdziłbym jeszcze czy na pozostałych komputerach w menadżerze procesów nie działa Sello.exe i powyłączał na chwilę wszystkie Sello, następnie wykonał reset serwera.

Link to postu

Sello, jak i wiele innych programów korzysta z komponentów systemowych Windows, z których korzysta również IE. Nie ma na razie informacji jakoby te komponenty miałyby zniknąć z systemu. Znając Microsoft będą one dostępne tak, jak i są dostępne funkcje systemowe wprowadzone w Windows 98.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...