Skocz do zawartości

Brak możliwości pobrania transakcji, formularzy i wysłania aukcji

Polecane posty

U nas dalej nie działa, jednak mamy kontakt ze strony Allegro, proszą o " przesłanie paczek XML w celu weryfikacji ". Ze względu na to, że o informatyce pojęcie mam raczej marne, czy mogę prosić o podpowiedź jakie pliki mam im przesłać? Proszę również o informację gdzie mogę znaleźć plik TEST_Allegro.log (szukałam w folderze Sello oraz poprzez wyszukiwarkę systemu Windows jednak nic nie znajduje).

Mamy wersję Sello 1.18 beta, system operacyjny to Windows Vista, natomiast jeżeli chodzi o klucz WebAPI w tym polu w Sello mam pusto, wydaje mi się, że nigdy nie było tam wpisanego klucza.

Link to postu

U nas zaczęło działać. Wcześniej kontaktowaliśmy się z Allegro i stwierdzili, że nie mają więcej takich zgłoszeń. Uruchomiliśmy Sello na innym stanowisku i wymusiliśmy pobieranie parametrów z Allegro. Pobrało kategorie i następnie wymusiliśmy pobranie transakcji i poszło. Działa od około 30 min normalnie

Link to postu

Z paczek XML nic nie wynika, już je analizowaliśmy. Są w nich jedynie informacje o wysłaniu danych z Sello i brak odpowiedzi ze strony serwera.

 

W logu bardziej szczegółowym TEST_Allegro z kolei widać jedynie, że przy próbie łączenia do serwera Allegro połączenie jest nagle zrywane.

Link to postu
że nie mają więcej takich zgłoszeń.

Oczywiście, że nie mają: http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1736800-Błąd-Asystenta-5_0_1_4-nie-pobera-danych

 

Czy na tym innym stanowisku jest taki sam system operacyjny (jaki?).

Czy na starym stanowisku również zaczęło działać?

Link to postu

U nas zaczęło działać. Wcześniej kontaktowaliśmy się z Allegro i stwierdzili, że nie mają więcej takich zgłoszeń. Uruchomiliśmy Sello na innym stanowisku

 

sam jeden zrobiłem zgłoszenie z 3 kont :)

 

uruchomiliście klienta Sello na innej maszynie a baza ciągle ta sama ?

 

u mnie jedno konto samo z siebie zaczęło działać bez żadnych dokonywanych zmian

Link to postu

Błąd występuje zarówno w Sello jak i Asystencie.....

To nie wina asystenta, nie wina sello, nie wina Allegro.... więc ja się grzecznie pytam czyja ??

Zgłosiłem w piątek, dziś dostałem odpowiedź od Allegro że przekazują to do odpowiedniego działu...

Na mój wątek na Cafe Alegro nawet nie raczyli odpisać..

Kasę zdzierać to umieją... Przy takich opłatach obsługa powinna działać 24 / H

>:(

Link to postu

że nie mają więcej takich zgłoszeń.

Oczywiście, że nie mają: http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1736800-Błąd-Asystenta-5_0_1_4-nie-pobera-danych

 

Czy na tym innym stanowisku jest taki sam system operacyjny (jaki?).

Czy na starym stanowisku również zaczęło działać?

 

Na innym stanowisku jest Windows XP. Teraz zweryfikowałem i na starym stanowisku nie działa (Windows Server 2002) - na serwerze to nawet nie można założyć nowej bazy danych bo głupich haseł do Allegro nie przyjmuje. Nie wiem co jest. Jak skończymy obsługę zamówień to spróbuję przeinstalować Sello i zobaczymy jak się wtedy zachowa.

 

 

Niestety po przeinstalowaniu Sello problem na jednej maszynie nadal występuje - co najlepsze na tym komputerze właśnie stoją wszystkie bazy

Link to postu

Allegro również mnie poinformowało o tym że nie miało więcej takich zgłoszeń, nikt nie odniósł się do wątku poświęconego temu problemowi na cafe allegro.

To jest jakaś paranoja...

U mnie w dalszym ciągu nie działa... W tym tempie przyjdzie zwinąć interes.

Nie za bardzo wiem co mogę jeszcze zrobić.

Link to postu

Ja bym się naprawdę nie zdziwił jakby to był celowy zabieg ze strony Allegro. Może w ten sposób chcą wypromować swojego Menedżera Sprzedaży. Dziwi mnie jedna rzecz, posiadamy także integrację z Allegro przez sklep internetowy i tam o dziwo transakcje są widoczne, aukcje da się wystawiać a przecież korzysta wszystko z tego samego API i z tych samych kont użytkownika

Link to postu

zainstalowałem Sello na laptopie i podłączyłem do bazy

przy próbie pobrania danych z Allegro wywalił błąd (12029) ale natychmiast automatycznie rozpoczął pobieranie kategorii,

po ich pobraniu Sello na laptopie działa bez problemu !

 

Sello na dotychczasowych komputerach wywala błąd

 

Właśnie próbowałam zrobić to samo; miałam zamiar zainstalować Sello z płyty instalacją serwerową a następnie zrobić dearchiwizację jednak pojawił się błąd (instalacja serwera sql nie powiodła się). Proszę o podpowiedź czy zainstalować Sello jako klient czy instalować serwer.

Link to postu

 

Właśnie próbowałam zrobić to samo; miałam zamiar zainstalować Sello z płyty instalacją serwerową a następnie zrobić dearchiwizację jednak pojawił się błąd (instalacja serwera sql nie powiodła się). Proszę o podpowiedź czy zainstalować Sello jako klient czy instalować serwer.

 

Jeżeli na tym komputerze był już zainstalowany SQL Server z instancją "InsertGT" to wywali błąd.

 

Zobacz w menu start czy masz coś takiego jak "SQL Server Configuration Manager".

Jeżeli tak - odpal i zobacz czy w drzewku  "SQL Server Services"

instancja "InsertGT" ma status "Running".

 

Jeżeli tak - instaluj Sello w wersji klienckiej, bo serwer działa.

Link to postu

zainstalowałem Sello na laptopie i podłączyłem do bazy

przy próbie pobrania danych z Allegro wywalił błąd (12029) ale natychmiast automatycznie rozpoczął pobieranie kategorii,

po ich pobraniu Sello na laptopie działa bez problemu !

 

Sello na dotychczasowych komputerach wywala błąd

 

Ale na wszystkich kontach Ci działa na innym komputerze ?

 

Być może wina leży faktycznie gdzie indziej.

Czyli w Windowsie.

 

Niby system taki sam, ale różne mogą być aktualizacje, biblioteki...

To może być przyczyną.

 

Choć oczywiście nie wyjaśnia to w żaden sposób, dlaczego na tym samym komputerze, z jedną bazą działało, a z inną nie.

Link to postu

aktualnie miałem problem tylko z jednym kontem i z nim ta nowa instalacja na nowej maszynie działa

 

1. na tym samym komputerze, z jedną bazą działało, a z inną nie działało

2. na tym samym komputerze, z jedną bazą działało, potem przestało, potem znowu zaczęło działać

żadnej reguły wykryć nie można !  qrrr...

Link to postu

Już Działa !

Baza przeniesiona na inny komputer. Sello z Serwerem SQL ściągnięte i zainstalowane od nowa (pierwszy raz) wer 1.17.2 i zaczęło ściągać aż miło,

chociaż internet wolniejszy ale nie wadzi.

 

Pomalutku zaczynam wierzyć w mały sabotaż ze strony allegro co do uzytkowników Sello,

nie chce głosić żadnych herezji ale sprawa jest dla mnie śmierdząca. Allegro milczy i liczy kasę, a my się pocimy.

Gdzie  tu sprawiedliwość!!?

Link to postu

U mnie również działa. Po zainstalowaniu Sello na nowym komputerze od razu zrobiłam aktualizację do wersji 1.18 beta, program najpierw pobrał kategorie, a potem wszystkie transakcje. System na którym zostało zainstalowane Sello na nowo to Windows 7. Dzięki wszystkim za pomoc, mimo wszystko mam nadzieję, że uda się znaleźć przyczynę i naprawić to na wszystkich stanowiskach.

 

Jak na złość teraz program nie odbiera wiadomości, pisałam z prośbą o pomoc w tym temacie https://forum.sello.pl/index.php?topic=4180.0 , jeżeli ktoś ma jakieś sugestie będę wdzięczna.

Link to postu

PROBLEM NAPRAWIONY:

- odinstalowanie Sello,

- restart komputera,

- ponowne zainstalowanie Sello

 

Pisałeś, że masz 3 konta z czego 2 sprawiały problemy. Czy te 3 konta działały na jednym komputerze czy na różnych ?

 

Ja w sumie wczoraj zinstalowałem nowe Sello 1.17.2 i u mnie z prędkością pobierania nic się nie zmieniło jak u Ciebie to wygląda ?

 

Poza tym na forum webApi jednak piszą o timeout'ach itp. więc dziwna ta cała sytuacja.

 

po uruchomieniu Sello pobiera kategorie (w sumie nie wiem dlaczego)

i działa poprawnie

Ponieważ wcześniej miałeś brak połączenia, a Sello przy każdym uruchomieniu sprawdza czy jest nowa wersja kategorii i w razie potrzeby je pobiera.

Link to postu

Jeśli chodzi o prędkość pobierania to również zauważyliśmy znaczne spowolnienie serwera webapi. Spowolnienie działania jak i problem z połączeniem dotyczy nie tylko Sello, bo i producent konkurencyjnego programu informował na forum Allegro o tych problemach.

 

Teoretycznie zatem problem może mieć związek z jakąś poprawką w systemie Windows (chociaż to sprawdziliśmy i na razie jest to mało prawdopodobne). Inna możliwość, to uszkodzenie bibliotek systemowych, np w skutek działania złośliwego oprogramowania.

 

Czy ktoś może jeszcze potwierdzić (lub zaprzeczyć), że odinstalowanie Sello i ponowna instalacja (bez serwera SQL) naprawia ten problem?

Link to postu

Wygląda na to że wszystko się naprawiło, a te instalacje to tylko zbieg okoliczności.

U mnie pobieranie transakcji wróciło do normy z 3h do 16min.

 

P.S. Pamiętajcie, że problem występował również na Windowsie XP, a jak wiadomo wsparcie tego systemu zostało wyłączone jakiś czas temu, więc aktualizacje tutaj raczej bym odrzucił.

Link to postu

Czy z tego co piszesz mam rozumieć, że naprawiło się pomimo, że nic nie zmieniałeś?

Nic nie zmieniałem dodam tylko, że rano zacząłem od pobrania pełnych informacji trwało to ponad 1h:40min, następnie po poście etc pobrałem jeszcze dane na podstawie dziennika i pobieranie zakończyło się po 16min, więc wygląda że się naprawiło (wcześniej kręciło się ponad 3h).

 

Ale żeby nie chwalić dnia przed zachodem słońca to jeszcze raz pobiorę krótkie dane aby potwierdzić to na 100%.

 

Link to postu

Czy ktoś może jeszcze potwierdzić (lub zaprzeczyć), że odinstalowanie Sello i ponowna instalacja (bez serwera SQL) naprawia ten problem?

 

przeinstalowanie Sello na kompie na którym stoi MSSQL (Serwer2008)- pomogło

przeinstalowanie Sello na kompie z sieci LAN (Serwer2008)- nie pomogło

zainstalowanie Sello na nowym kompie z sieci LAN (laptop, winXP) - pomogło

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...