Skocz do zawartości

Powiel paczkę.

Polecane posty

Cześć,

dobrym rozwiązaniem była by możliwość powielania istniejących paczek.

W przypadku reklamacji wystarczyło by powielić przesyłkę zamiast wpisywać ją całkowicie od zera.

Na tą chwilę trzeba uzupełniać wszystko ręcznie i do tego pilnować czy aby na pewno Klient nie zmienił sobie adresu dostawy w formularzu.

 

Co o tym myślicie?

Link to postu

Witam.

Bardzo podoba mi się pomysł powielenia istniejącej paczki.

Podczas reklamacji jest to bardzo przydatne.

Dobrze by było, aby po powieleniu paczki otwierało się okno z edycją tej paczki.

Tworzenie dodatkowej paczki z poziomu transakcji też jest przydatną opcją.

Przyłączam się do propozycji.

Paczkę bez transakcji mogę zrobić już teraz.

Link to postu

Chciałbym tylko wspomnieć o tym, że takie podpięcie "rozwali" całkowicie wszelkie mechanizmy tworzenia paczek dla transakcji oraz wyliczania czy wszystkie towary są zapakowane i wysłane. Trzeba je będzie mocno zmodyfikować a jedna z zasad przy tworzeniu oprogramowania jest taka, że dobrych rzeczy się nie zmienia jeśli nie ma takiej konieczności ;). Spowoduje to po prostu destabilizację danego fragmentu programu, możliwość pojawienia się nowych błędów i nieprzewidzianych sytuacji.

Pytanie czy gra jest warta świeczki i nie można tego zrobić na zasadzie dodania nowej transakcji, tudzież jej powielenia.

Link to postu
Pytanie czy gra jest warta świeczki i nie można tego zrobić na zasadzie dodania nowej transakcji, tudzież jej powielenia.

Jeżeli nie można tego łatwo załatwić, to nie jest to kluczowa sprawa, jednak samo powielanie  by się przydało. To po prostu jak tworzenie nowej paczki bez transakcji ale już z wypełnionymi danymi z innej konkretnej.

Link to postu

Chciałbym tylko wspomnieć o tym, że takie podpięcie "rozwali" całkowicie wszelkie mechanizmy tworzenia paczek dla transakcji oraz wyliczania czy wszystkie towary są zapakowane i wysłane. Trzeba je będzie mocno zmodyfikować a jedna z zasad przy tworzeniu oprogramowania jest taka, że dobrych rzeczy się nie zmienia jeśli nie ma takiej konieczności ;). Spowoduje to po prostu destabilizację danego fragmentu programu, możliwość pojawienia się nowych błędów i nieprzewidzianych sytuacji.

Pytanie czy gra jest warta świeczki i nie można tego zrobić na zasadzie dodania nowej transakcji, tudzież jej powielenia.

BarteK, zrób tylko opcje dla paczki "Powiel paczkę", która w efekcie

- utworzy nową paczkę (bez żadnego powiązania z transakcją, tak jakbyś robił nową)

- będzie miała już wpisany taki adres do wysyłki jak ten ze źródłowej paczki (jak robię reklamację to zawsze muszę sprawdzać czy adres się zgadza bo przecież adres do wysyłki w paczce może być inny niż ten, który dodaje się domyślnie podczas tworzenia nowej paczki. Dzieję się tak za pewne dlatego, że adres do wysyłki pobrany z formularza dostawy nie zapisuje sie w danych klienta. Tutaj też nasuwa mi się kolejna sugestia ale o niej napisze w innym poście)

- utworzy paczkę biorąc pod uwagę kontekst konta z serwisu aukcyjnego ze źródłowej paczki

Link to postu

A nie prościej powielić transakcję?

 

Ostatecznie wyjdzie na to samo i wszystkie powiązania zostaną zachowane?

Plus możliwość sprawdzenia paczki również z modułu transakcji.

 

Do transakcji domyślnie tworzymy dokumenty (zbiorczo) i nie jest potrzebna dla przypadku reklamacji. Wtedy tylko dopisujemy notatkę do transakcji ze towar z niej jest reklamowany, żeby było wiadomo, że są do niej utworzone dwie paczki tak jakby.

Link to postu

A nie prościej powielić transakcję?

 

Ostatecznie wyjdzie na to samo i wszystkie powiązania zostaną zachowane?

Plus możliwość sprawdzenia paczki również z modułu transakcji.

 

Do transakcji domyślnie tworzymy dokumenty (zbiorczo) i nie jest potrzebna dla przypadku reklamacji. Wtedy tylko dopisujemy notatkę do transakcji ze towar z niej jest reklamowany, żeby było wiadomo, że są do niej utworzone dwie paczki tak jakby.

A my reklamacje robimy tak.

1. Do starej transakcji nadajemy cechę, że towar z niej był reklamowany - lepsze niż notatki bo można takie transakcje przefiltrować na liście.

2. A do nowo wysyłanego towaru tworzymy nową transakcję i nadajemy jej cechę wysyłka reklamacji i nie twórz dokumentu. I potem już normalnie tworzymy paczki i posyłamy.

Link to postu
2. A do nowo wysyłanego towaru tworzymy nową transakcję i nadajemy jej cechę wysyłka reklamacji i nie twórz dokumentu. I potem już normalnie tworzymy paczki i posyłamy.

 

Tak czy owak trzeba stworzyć transakcje, która tak na prawdę w tym wypadku nie jest potrzebna do niczego. Cechy czy flagi i tak mają się pojawić, tak więc wolę zostać przy powielaniu samych paczek a nie całych transakcji.

Na upartego wyfiltrować też mogę swoje paczki reklamacyjne odpytując bazę o notatki s treścią: "reklamacja", pytanie tylko po co ;)

Link to postu

Tak czy owak trzeba stworzyć transakcje, która tak na prawdę w tym wypadku nie jest potrzebna do niczego. Cechy czy flagi i tak mają się pojawić, tak więc wolę zostać przy powielaniu samych paczek a nie całych transakcji.

Na upartego wyfiltrować też mogę swoje paczki reklamacyjne odpytując bazę o notatki s treścią: "reklamacja", pytanie tylko po co ;)

Ja tylko napisałem jak my to robimy :)

 

A cechy w transakcjach wykorzystujemy w celach statystycznych - ustawiamy filtr i od razu mamy wszystkie interesujące nas transakcje :)

Link to postu

Zgadza się, paczkę bez transakcji można zrobić obecnie, ale świetnym pomysłem jest podpięcie jej pod starą transakcję, do tego cechy w paczkach, do których można się dobrać po przez modyfikatory i mamy pełną automatyzację.

 

 

Paczkę można stworzyć, ale nie można w niej wpisać towaru.

 

Głównie chodzi o towar jednorazowy, czyli inaczej mówiąc opis:

-brakujące kółko od stolika

 

To jest niezbędne w reklamacji.

Inaczej nie będą działać maile automatyczne, a dokładnie tabelka z zawartością paczki.

 

Więc jak by nie patrzeć aby utworzyć paczkę reklamacyjną trzeba najpierw zrobić transakcję, wpisać "towar" i dopiero paczkę....

 

Fajnie, jak by można było tworzyć tylko paczkę.

 

 

Link to postu
Paczkę można stworzyć, ale nie można w niej wpisać towaru.

 

Głównie chodzi o towar jednorazowy, czyli inaczej mówiąc opis:

-brakujące kółko od stolika

 

To jest niezbędne w reklamacji.

Inaczej nie będą działać maile automatyczne, a dokładnie tabelka z zawartością paczki.

 

O czym Ty opowiadasz? :P

Oczywiście, że możesz dodać towar, nawet Sello ostrzega, że taki manewr nie wywoła skutku magazynowego. Tabelka z towarami również wyświetla się poprawnie.

 

A po co ja tłukę od dłuższego czasu aby były cechy lub flagi w paczkach, żebym mógł tego właśnie maila zmodyfikować typowo pod "reklamacyjnego"

Link to postu
To u mnie nie działa.

Po wpisaniu tekstu ten zaraz znika, jeśli nie zgadza się z nazwą jakiegoś towaru.

 

Ok, już wiem o co chodzi, trochę się nie zrozumieliśmy, Ty chciałbyś wpisać tam dowolny towar, który nie masz na magazynie.

 

Tylko dlaczego tak? Dla mnie to nie problem bo przecież reklamacje dotyczą towaru, który sprzedaję i który jest w Sello.

 

Ewentualnie możesz dodać jedną pozycję w Sello, przykładowo: "Reklamowany produkt" i używać go w przypadku kiedy musisz wysłać towar, którego nie masz w Sello.

Link to postu

Niestety jest to problematyczne, bo paczka nie posiada wszystkich cech transakcji w kwestii obsługi towaru - mam tu na myśli stany, towary jednorazowe. Mając wiedzę dotycząca wzajemnych powiązań paczki z transakcją wiem, że wszelkie modyfikacje w tym rejonie nie będą łatwe i odbiją się na innych działających funkcjach transakcji i paczki.

Link to postu
  • 1 rok później...

Cześć,

dobrym rozwiązaniem była by możliwość powielania istniejących paczek.

W przypadku reklamacji wystarczyło by powielić przesyłkę zamiast wpisywać ją całkowicie od zera.

Na tą chwilę trzeba uzupełniać wszystko ręcznie i do tego pilnować czy aby na pewno Klient nie zmienił sobie adresu dostawy w formularzu.

 

Co o tym myślicie?

 

up  ;D

Link to postu

Ja bym potrzebował, że jak tworzę PACZKĘ bez transakcji, to żeby można było dodać do tej paczki towar: "towar jednorazowy". Póki co jest to w oknie TRANSAKCJE, a nie ma w oknie PACZKA, stąd pewną część paczek nie można puszczać przez Sello, szkoda. Np różne dodatkowe przesyłki, materiały promocyjne, foldery reklamowe, reklamacje, korespondencje, itd. - jest tego w miesiącu istotna ilość - musimy robić poza Sello, nie można skorzystać z transformaty, mailing by póki co się wysypywał też także, przydałaby się taka funkcja.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...