Skocz do zawartości

DODANIE SYGNATUR / EDYTOR HTML

Polecane posty

Dodatkowo czy ktoś wie kiedy zostanie poprawiony edytor html? Już roku temu miał zostać poprawiony i dalej nic.

Edytor nie miał być poprawiony tylko raczej wymieniony na nowy.

 

Jednak w kontekście wprowadzenia przez Allegro wielu nowości i przez to podniesienia priorytetu tych funkcjonalności w Sello - wymiana edytora nie jest najistotniejszą rzeczą w tym momencie ;) Dużo ważniejsze dla wszystkich użytkowników są chociażby: automatyczna kontrola ilości na aukcjach czy przypisanie domyślnych szablonów aukcji dla każdego konta Allegro.

Link to postu

Dodatkowo czy ktoś wie kiedy zostanie poprawiony edytor html? Już roku temu miał zostać poprawiony i dalej nic.

Edytor nie miał być poprawiony tylko raczej wymieniony na nowy.

 

Jednak w kontekście wprowadzenia przez Allegro wielu nowości i przez to podniesienia priorytetu tych funkcjonalności w Sello - wymiana edytora nie jest najistotniejszą rzeczą w tym momencie ;) Dużo ważniejsze dla wszystkich użytkowników są chociażby: automatyczna kontrola ilości na aukcjach czy przypisanie domyślnych szablonów aukcji dla każdego konta Allegro.

 

 

No z jednej strony masz racje, że to nie jest takie ważne, ale czy naprawdę tak trudno to wprowadzić? Czy właściciel Sello jest jednoosobową firmą? Tyle czasu ma ten program i on dalej ma błędy i wygląda strasznie. Przy takich zarobkach to powinno działać a zmiana powinny być wprowadzane najpoźniej miesiąc po allegro.

 

Dużo ważniejsze dla wszystkich użytkowników są chociażby: przypisanie domyślnych szablonów aukcji dla każdego konta Allegro.

Tu zgodzę się w 100%. 3 lata temu o tym pisałem już i też nadal nic.

Link to postu

hmm, to jest tak, że ja do końca nie wiem o co chodzi bo, dowiaduje się tego dla kogoś, ale na mój gust chodzi o to, że wystawiając aukcje przez SELLO i wpisująć sygnaturę, to ona jest sczytywana przez ms.allegro, a ms.allegro jest powiązane z SUBIEKTEM, w którym znajduje się baza produktów czyli produkty schodzą ze stanów i najważniejsze w jakiś sposób ułatwia to obróbkę zamówienia. Wydaje mi się że nie trzeba ręcznie powiązywać produktu do zamówienia. Generalnie chodzi o to żeby skrócić czas robienia paczek w systemie.

Link to postu

to wszystko jest w Sello proponuje abyś zapoznał się z listą porad https://forum.sello.pl/index.php?topic=7271.0

 

Mam dokładny opis w jakim celu to jest potrzebne.

 

Jest to potrzebne do sortowania zamówień i wiązania produktów. Sello wykorzystywane jest do wystawiania produktów na 7 kontach, a sprzedaż obsługiwana jest wewnętrznym programem na podstawie XMLa ściągniętego z MS.allegro.

Link to postu

Obsługujemy około 500 zamówień dziennie, które wpływają z rożnych źródeł.

Obecne rozwiązanie jest efektywne i nie zamierzam go zmieniać. Dodanie sygnatury pozwoli mi zredukować koszty o 2000 zł miesięcznie.

Wdrożenie obsługi przez Sello zmienia całkowicie aktualny obieg dokumentów i jak każdy sprzedawca żadna zmiana przy tej skali sprzedaży nie obejdzie się bez problemów.

W związku z tym proszę o zrozumienie sytuacji i informację czy uda się przeforsować taką zmianę,

 

Dziękuję,

Link to postu

Ale tu nie potrzeba żadnej zmiany. Jak już koledzy wyżej pisali - Sello to obsługuje.

 

Z tego jak ja rozumiem Twój problem to potrzebujesz coś do łączenia aukcji pomiędzy różnymi programami na podstawie wpisanego kawałka tekstu/liter. Możesz wykorzystać symbol towaru czyli dodajesz towary do Sello (najłatwiej z Subiekta jak z niego korzystacie) i:

-w szablonach aukcji wstawiasz symbol towaru - jeśli dopasowywanie jest na podstawie zawartości aukcji,

-lub w tytule aukcji wstawiasz symbol towaru na końcu tytułu (na Allegro wielu sprzedawców tak robi) - jeśli dopasowywanie jest na podstawie tytułu,

i symbol tego towaru zostaje w jego aukcji lub tytule aukcji już na zawsze. Wystawiasz aukcje z Sello, pobierasz je gdzie chcesz i symbol towaru ciągnie się za tym cały czas. Czyli będziesz mieć dopasowywanie na podstawie zawartości aukcji lub tytułu. Natomiast nie oczekuj, że Sello będzie przenosiło dane automatycznie do MS bo są to dwa oddzielne i jakby nie patrzeć - konkurencyjne programy ;)

 

 

PS

Rozumiemy Twoją sytuację ale skoro można ją załatwić jednym programem - Sello, to jednak nie rozumiemy ;)

Link to postu

W dużych firmach zmiany są problemem.

Jednak dzięki nim można iść do przodu. Warto przeanalizować możliwości Sello, bo być może dzięki pełnemu wdrożeniu jego obsługi zaoszczędzicie więcej niż 2.000 miesięcznie.

 

A co do symbolu towaru to on już jest w Sello i w transakcji również.

Całe zmiany muszą dotyczyć Waszego programu integracyjnego, aby umiał korzystać z tych danych.

Link to postu
No z jednej strony masz racje, że to nie jest takie ważne, ale czy naprawdę tak trudno to wprowadzić?

Trudno. Wymiana edytora, który jest dosyć mocno zintegrowany z resztą programu wymaga bardzo dużo pracy i czasu, którego obecnie wygospodarować nie możemy.

 

Tyle czasu ma ten program i on dalej ma błędy i wygląda strasznie.

Są programy bez błędów? :)

A wygląd to kwestia gustu. Możemy oczywiście poświęcić 3 tygodnie na zmianę wyglądu, ale... są ważniejsze rzeczy, użytkownicy z reguły nie lubią zmian w interfejsie aplikacji na których pracują, chyba, że ma to na celu uproszczenie pracy.

 

Do czego tak naprawdę Sello jest używane w tej firmie? Jeśli do wystawiania aukcji, to dlaczego nie jest używane do wystawiania dokumentów w Subiekcie? Aukcje wystawiane z Sello mogą być powiązane z towarami, więc jakakolwiek sygnaturka pozwalająca zidentyfikować towar jest tu zbędna.

 

 

 

 

 

Link to postu

Jak zaczynaliśmy budować firmę, ręcznie obrabialiśmy zamówienia, ręcznie wystawialiśmy aukcję, testowaliśmy na przestrzeni lat różne rozwiązania, Od kilku miesięcy mamy SELLO, ale nie jesteśmy gotowi do przejścia na to oprogramowanie. Schemat w naszej firmie w dziale BOK ogranicza się do weryfikacji ZK. Cała reszta jest realizowana na magazynie poprzez kolektory. BOK kontroluje tylko i wyłącznie czy zamówienia są poprawnie przypisane i czy są opłacone. Cała reszta na podstawie ZK realizowana jest poprzez kolektor na magazynie tj. wydruk etykiety , wystawienie dokumentu sprzedaż FV czy Paragon, wszystko. Wszystkie raporty do poczty polskiej, paczkomatów, kurierów wysyłamy również z tej aplikacji. Do pełni szczęścia potrzebujemy tylko i wyłącznie kodów produktu. Nie jestem w stanie powiązać w tej chwili 20 tys aukcji z towarami w Subiekcie poprzez SELLO. Wiem że SELLO to świetne narzędzie ale proces realizacji zamówienia w mojej firmie wygląda tak a nie inaczej. Nie wyobrażam sobie powrotu do realizacji paczek na podstawie zaciągania plików do kuriera itp. itd.

Link to postu

Wszystko rozumiemy.

Ale prosiłeś o pole do wpisania symbolu produktu w Sello.

To pole już jest. Trzeba tylko powiązać aukcje z towarami. To się robi jeden raz w życiu.

Jeżeli nie macie na to czasu, to jak planowałeś zapełnić wnioskowane przez Ciebie pole ?

 

Mamy powiązane towary z aukcjami. Ale widocznie pole w Sello to nie jest tym samym polem w MS allegro ponieważ tam już tej informacji nie mam. Jeżeli sello udostępni prawidłowe pole, ale powie gdzie jest błąd to z poziomu bazy danych skopiujejmy sobie te in informacje.

 

 

Link to postu

Hmmmm,

 

Być może nie załapałem jaka jest Twoja potrzeba.

Myślałem, że potrzebujesz symbolu w Sello.

Ale teraz wychodzi na to, że chcesz eksportować symbol z Sello do MS ?

 

Pytanie czy webapi w ogóle przewiduje taką możliwość.

 

Jeżeli tracicie 2.000 zł miesięcznie, to czy jedna ta kwota nie wystarczyłaby na zmianę pobierania transakcji przez Wasz program z ms na sello?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...