Skocz do zawartości

BLOKI w szablonach wiadomości mailowych

Polecane posty

Niech ktoś mnie nakieruje jak stworzyć kod, który w zależności od użytego adresu mailowego (konta allegro) wstawi w szablon wiadomości odpowiedni blok (wiadomość/stopkę w html). Proszę...! Może mi Wasza pomoc pomoże?

 

PS

pomoc (F1) czytałem i wpadłem w większe zakłopotanie, jak w żarcie: "zgubił się w lesie gościu i krzyczy 'pomocy, pomocy!', wtem wychodzi niedźwiedź i pyta 'czemu tak krzyczysz?', zagubiony mówi 'krzyczę bo może ktoś mnie usłyszy i mi pomoże', na to lew: 'no ja cię usłyszałem, i co pomogło Ci'?"

Link to postu

A co dokładnie potrzebujesz lub czego nie rozumiesz bo ten przykład w pomocy jest bardzo dobrze zrobiony. Wystarczy go skopiować i wpisać własne nazwy kont Allegro. W zależności od nazwy konta wstawia się tekst (nie kod HTML) z odpowiedniego bloku.

 

Nie mam jeszcze 1.18 więc nie mogę tego przykładu zastosować u siebie w realnych warunkach ale w testach na becie jakie sobie robiłem - bloki działały prawidłowo.

Link to postu

Próbuję to wdrożyć. Zrobiłem sobie przykładowy szablon wiadomości. Na razie zrozumiałem, że w treść szablonu należy wstawić taki kod:

Witaj [Klient::Nick|upper]!

{Blok=`konto_1`}
treść-bloku-konta-1{/Blok}

{Blok=`konto_2`}
treść-bloku-konta-2{/Blok}

Lista towarów to:
[Transakcja::ListaTowarow]

Zapraszamy ponownie
[sprzedawca::Nick] 

 

Chyba to nie wszystko, bo gdy wysyłam maila z transakcji, to nic się nie wstawia. Coś trzeba jeszcze dodawać?

 

PS

Przy okazji: gdy wysyłam z transakcji mailing do kupujących z różnych kont allegro, to maile są tworzone z użyciem domyślnego maila a nie z przypisanych do konta allegro - ja coś źle ustawiam, czy jest błąd? czy domyślny e-mail nadawcy zależny od konta allegro jest dostępny tylko dla wiadomości automatycznych?

Link to postu

Zapomniałeś o warunku, który wstawia blok 1 lub 2 w zależności od wyniku tego warunku. Zastosuj się dokładnie do przykładu z pomocy (i pamiętaj, żeby używać apostrofów pod klawiszem Esc):

 

{Blok=`konto_AAA`}
Dziękujemy za zakupy w naszej firmie A1
Towary zostaną wysłane następnego dnia po zaksięgowaniu wpłaty
{/Blok}

{Blok=`konto_BBB`}
Odnotowaliśmy właśnie zakup na jednej z naszych aukcji. Dziękujemy bardzo za zainteresowanie naszą ofertą.
Towary wysyłamy do godziny 17 w dniu otrzymania wpłaty.
{/Blok}

Witaj [Klient::Nick|upper]!
[sprzedawca::Nick|is=`aaa1`|then=`[szablon::Blok::konto_AAA]`|else=`[szablon::Blok::konto_BBB]`]

Lista towarów to:
[Transakcja::ListaTowarow]

Zapraszamy ponownie
[sprzedawca::Nick]

 

 

Czyli dla Twojego przykładu będzie to:

 

Witaj [Klient::Nick|upper]!

{Blok=`konto_1`}
treść-bloku-konta-1{/Blok}

{Blok=`konto_2`}
treść-bloku-konta-2{/Blok}

[sprzedawca::Nick|is=`nazwa_konta_1`|then=`[szablon::Blok::konto_1]`|else=`[szablon::Blok::konto_2]`]

Lista towarów to:
[Transakcja::ListaTowarow]

Zapraszamy ponownie
[sprzedawca::Nick] 

Jedyne co u góry masz poprawić to w miejsce nazwa_konta_1 wstaw swoją nazwę konta nr 1 na Allegro i ma działać :) Jeśli nazwa konta będzie równa nazwie konta nr 1 to w miejscu warunku wstawi się tekst z bloku konto_1, a jak nazwa konta będzie inna od nazwy konta nr 1 to wstawi się tekst z bloku konto_2.

 

A dla więcej niż 2-óch kont najłatwiej posłużyć się którymś z obecnie dostępnych obejść modyfikatora OR. No i w blokach też możesz stosować inne tagi wraz z modyfikatorami.

 

Jakbyś nadal miał z tym problem to daj znać.

Link to postu

Jakbyś nadal miał z tym problem to daj znać.

 

Dzięki - działa poprawnie! Nie ukrywam jednak, że potrzebuję takiego kodu dla 3 kont allegro. W pomocy zgłasza się tylko temat 'szablony' a tam nie ma nic o modyfikatorach OR...

W pomocy w temacie "modyfikatory" masz wszystkie obecnie dostępne modyfikatory i na ich podstawie trzeba sobie samemu kombinować możliwe obejścia ;) Na przykład obejście modyfikatora OR ;) które to jest już wstępnie wpisane w poradnik ale co chwilę dochodzą mi nowe obowiązki i nie mam czasu zainstalować nowej wersji Sello, żeby przetestować wszystkie przypadki i skończyć go pisać :)

 

Spróbuj wg sposobu, który opisałem w punkcie 2 w tym linku:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7838.msg49957#msg49957

 

Czyli dla Twojego przykładu:

Witaj [Klient::Nick|upper]!

{Blok=`konto_1`}
treść-bloku-konta-1{/Blok}

{Blok=`konto_2`}
treść-bloku-konta-2{/Blok}

{Blok=`konto_3`}
treść-bloku-konta-3{/Blok}
i następne konta

[sprzedawca::Nick|is=`nazwa_konta_1`|then=`[szablon::Blok::konto_1]`|else=``]
[sprzedawca::Nick|is=`nazwa_konta_2`|then=`[szablon::Blok::konto_2]`|else=``]
[sprzedawca::Nick|is=`nazwa_konta_3`|then=`[szablon::Blok::konto_3]`|else=``]
i następne konta

Lista towarów to:
[Transakcja::ListaTowarow]

Zapraszamy ponownie
[sprzedawca::Nick]

Czyli jak nazwa konta się zgadza w danym warunku to wstawia się blok z tego warunku, a jak nazwa konta się nie zgadza to wstawia się pustka. Oczywistym jest, że w takim przypadku może się zgadzać tylko jedna nazwa konta więc wstawi się tylko jeden blok i reszta pustek :)

 

Ale uwaga! Nie wiem jak to zadziała dla przypadku transakcji zgrupowanej z różnych kont. Jeśli klient kupił na naszych dwóch różnych kontach, a prosi o wysyłkę jedną paczką. Nie wiem który kontekst konta aukcyjnego jest wtedy stosowany przez Sello. Trzeba by to przetestować lub spytać Bartka ;)

 

Lub dla takich przypadków (zapewne sporadycznych) można wyłączyć tworzenie wiadomości automatycznych.

Link to postu

i reszta pustek :)

 

Dzięki wielkie. Bloki się wstawiają poprawnie i pustki też.

 

respect-059.GIF

 

PS "wykryłem" jedynie, czego wcześniej nie zauważyłem (może dlatego, że nie często tak robię), że jak się wysyła mailing ręcznie, to dla wysyłki z maila przypisanego do konta należy ustawić właściwy kontekst > więc nie da się zaznaczyć np. dwóch transakcji z różnych kont i tworząc mailing wysłać wiadomości z dwóch różnych kont mailowych, zdaje się, że wysyłka jest realizowana z domyślego adresu - czyżby przydał się modyfikator dla wyboru maila?

Link to postu

Ale uwaga! Nie wiem jak to zadziała dla przypadku transakcji zgrupowanej z różnych kont. Jeśli klient kupił na naszych dwóch różnych kontach, a prosi o wysyłkę jedną paczką. Nie wiem który kontekst konta aukcyjnego jest wtedy stosowany przez Sello. Trzeba by to przetestować lub spytać Bartka ;)

 

Tylko pustki...

 

Sprawdziłem dla opcji bez wybranego konta i z wybranym jednym (dla drugiego się nie pojawia transakcja, jest przypisana tylko do jednego konta (mimo zgrupowania zakupów z dwóch kont))

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...