Skocz do zawartości

ZEWNĘTRZNY SYSTEM SPRZEDAŻY

Polecane posty

Ponieważ to mój pierwszy post - na początek witam wszystkich. :)

 

natrafiłem na taki problem:

 

podczas podłączenia SELLO 1.18.0 - do zewnętrznego systemu sprzedaży SubiektGT 1.34 HF2  występuje błąd 0x80040154

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

przeszukałem forum znalazłem wyłącznie radę o przeinstalowaniu Framworka2.0

(błąd wcześniej dotyczył drukowania)

Tak też zrobiłem niestety nie pomogło.

Link to postu

Czy na komputerze na którym występuje ten błąd jest zainstalowany Subiekt (bo musi być)?

 

Jak powyższe nie naprawi problemu to:

1. W którym miejscu występuje ten błąd?

2. Co się dzieje jak klikniesz na test połączenia w parametrach zewnętrznego systemu sprzedaży w Sello?

3. Jaki masz Windows?

 

Link to postu

PanBanBan bardzo dziękuję za zainteresowanie odpowiedź

 

Subiekt stoi na serwerze - z pełnym SQL 2008r.

(os: win 2008 serwer)

 

Sello zainstalowałem na komputerze klienckim razem z SQL 2005 EXPRESS

(os: win7)

 

(NIE CHCIAŁEM INSTALOWAĆ NIEPOTRZEBNIE NA SERWERZE wersji express chyba, że to nie uniknione.)

 

załączeniu print screen.

 

sello_polaczenie.jpg.f6ee618ffde34781bcdfb1cf4d36eed3.jpg

Link to postu

Czyli z tego co napisałeś wynika, że na komputerze klienckim jest tylko zainstalowane Sello i na tym komputerze nie ma zainstalowanego żadnego Subiekta? Czy tak?

 

Bo jeśli tak, to tak jak wyżej napisałem - musi być Subiekt - zainstaluj Subiekta na komputerze na którym jest zainstalowane Sello. Wersja kliencka Subiekta wystarczy i oczywiście Subiekt musi być podłączony do swojego serwera. Nie ma znaczenia gdzie znajdują się serwery SQL Subiekta i Sello.

 

Link to postu

sello: klient + serwer

Na pewno tak? Czy instalowałeś oddzielnie SQL'a, a oddzielnie Sello w wersji klienckiej?

Czy jednak zainstalowałeś wersję serwerową=jednostanowiskową Sello?

 

Bo albo instalujesz wersję serwerową=jednostanowiskową Sello i SQL jest na tym komputerze albo wersję kliencką Sello, a wersja serwerowa Sello jest gdzieś indziej?

Link to postu

 

na moim komputerze z sello:

os: win7

subiekt gt  - klient (wer. 1.34HF2) [NAPEWNO < print screen poniżej :)]

sello: wersja jednostanowiskowa sello+serwer2005

 

 


ponieważ dalej nie działa, pomyślałem więc, że:

1) zrobię back_up bazy Sello  - [ok]

2) przerzucę na serwer z pełnym SQL [ok]

3) podepnę klienta do serwera [error]

 

  • nie można zmienić parametrów uruchomieniowych w sello
    (w subiekcie mogę to zrobić przez program serwisowy lub uruchamiając aplikację jako admin)
  • zainstalowałem selle na serwerze (win2008serwerR) z nadzieją, że uruchomię poprzez zdalny pulpit - [error] aplikacja uruchamia się, ale przestaje działać  poniżej komunikat

 

Podpis problemu:
 Nazwa zdarzenia problemu:	BEX
 Nazwa aplikacji:	Sello.exe
 Wersja aplikacji:	1.18.0.2079
 Sygnatura czasowa aplikacji:	550cf1ec
 Nazwa modułu z błędem:	pngfilt.dll
 Wersja modułu z błędem:	8.0.7600.16385
 Sygnatura czasowa modułu z błędem:	4a5bdaee
 Przesunięcie wyjątku:	00001c67
 Kod wyjątku:	c0000005
 Dane wyjątku:	00000008
 Wersja systemu operacyjnego:	6.1.7601.2.1.0.16.7
 Identyfikator ustawień regionalnych:	1045
 Dodatkowe informacje 1:	9f47
 Dodatkowe informacje 2:	9f47a846358c69616478e97dbec1f887
 Dodatkowe informacje 3:	18fa
 Dodatkowe informacje 4:	18fa93c5646d3800862893f623558691

 

 

progrms.thumb.jpg.4348b10f0f08cf391b976e1d9d69c392.jpg

Link to postu

Posiedziałem i oto efekt:

 

Zainstalowałem Sello na serwerze gdzie jest baza Subiekta

 

- uruchamiam jako RemoteApp (pulpit zdalny) -  [error jak wcześniej]

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu:	BEX
  Nazwa aplikacji:	Sello.exe
  Wersja aplikacji:	1.18.0.2079
  Sygnatura czasowa aplikacji:	550cf1ec
  Nazwa modułu z błędem:	pngfilt.dll
...

 

- po "n-tej" próbie uruchomiło się [ale tylko raz na "n" prób]

 

- podłączam "zewnętrzny system sprzedaży" > testuj połaczenie  [error kod: 0x80041328 ]

 

 

Link to postu

Czyli na komputerze z pełnym SQL'em masz teraz serwer Subiekta i serwer Sello i tam Sello działa prawidłowo, tak? Nie ma żadnych błędów?

Tylko na komputerze na którym masz zainstalowane wersje klienckie Subiekta i Sello to nadal wyskakuje ten błąd? Na komputerze kliencie nie musisz uruchamiać jako pulpit zdalny tylko wyedytować sobie plik Sello.xml i podać w nim ścieżkę do serwera Sello. Lokalizacje plików w liście porad pkt 3.4. A o pracy wielostanowiskowej - pkt 2.11. Nie kombinuj ze zdalnym pulpitem bo oba programy mają normalnie działać w sieci lokalnej.

 

Może być jeszcze kwestia błędnej instalacji, można spróbować przeinstalować (Subiekta i Sello) na tym komputerze klienckim.

 

Wyłączyć zaporę Windowsa i przetestować.

 

Więcej nic mi nie przychodzi do głowy. Coś zostało przekombinowane z instalacją bo instalacja Sello jak i Subiekta jest bardzo prosta. Tak samo prosto jest z podłączeniem obu programów. I tutaj trzeba szukać przyczyny.

 

 

 

 

 

Link to postu

Na komputerze kliencie nie musisz uruchamiać jako pulpit zdalny tylko wyedytować sobie plik Sello.xml i podać w nim ścieżkę do serwera Sello.

 

Na próbę (albo na stałe) można uruchamiać programy z wciśniętym (i trzymanym) Ctrl, wtedy programy wyszukują bazę w sieci lokalnej (chyba dobrze pamiętam, że to Ctrl?).

Link to postu

Na komputerze kliencie nie musisz uruchamiać jako pulpit zdalny tylko wyedytować sobie plik Sello.xml i podać w nim ścieżkę do serwera Sello.

 

Na próbę (albo na stałe) można uruchamiać programy z wciśniętym (i trzymanym) Ctrl, wtedy programy wyszukują bazę w sieci lokalnej (chyba dobrze pamiętam, że to Ctrl?).

Tak z Ctrl. Umożliwia to wpisanie ścieżki do innego serwera.

Link to postu

Błąd występuje w pliku pngfilt.dll, który jest biblioteką systemową. Zatem albo jest on nieaktualny, lub uszkodzony wskutek działania złośliwego oprogramowania, uszkodzenia dysku twardego.

 

Trochę mnie zastanawia ten zrzut ekranu z Dodaj/usuń programy. Widnieje tam Subiekt GT, którego wydawcą jest Administrator. Natomiast nasze oprogramowanie powinno mieć tam przykładowo InsERT GT 1.34, wydawca InsERT.

W jaki sposób ten Subiekt był tam zainstalowany? Normalnie z pliku instalacyjnego, czy w jakiś "niecodzienny" sposób?

Link to postu
W jaki sposób ten Subiekt był tam zainstalowany? Normalnie z pliku instalacyjnego, czy w jakiś "niecodzienny" sposób?

- wszystkie instalki pobrane ze strony insert.com.pl

 

Czyli na komputerze z pełnym SQL'em masz teraz serwer Subiekta i serwer Sello i tam Sello działa prawidłowo, tak? Nie ma żadnych błędów?

 

 

niestety nie :( opiszę wszystko dokładnie, bo chyba zaczynamy się gubić

 

[sERWER: win 2008 serwer + PEŁNY SQL]

+Subiekt

+Sello

 

1- problem z uruchomieniem Sello (działa raz na 10-20 prób) PROBLEM: [pngfilt.dll]

2- jak już "szczęśliwie" Sello wystartuje - błąd testu połączenia  [0x80041328])

 

 

[MÓJ KOMP: win7]

- zainstalowany Subiekt(klient) Sello+BAZA SQL z instalki

 

1) SELLO po LAN DO SERWERA SQL:

- działa normalnie

- nie mogę podpiąć Subiekta - błąd testu połączenia [błąd: 0x80040154]

 

2) SELLO w obrębie [MÓJ KOMP]

- działa normalnie

- nie mogę podpiąć Subiekta z [sERWER SQL] - błąd testu połączenia [błąd: 0x80040154]

 

Link to postu

Zacząłbym od usunięcia i ponownej instalacji Subiekta na klienckim komputerze, bo dwie rzeczy świadczą o tym, że coś jest z nim nie tak (błąd: klasa niezarejestrowana, oraz te wpisy w dodaj/usuń).

 

subiekt przeinstalowany - w dodaj/usuń  wydawca = InsERT [sukces]

'testuj połączenie z systemem' - błąd [0x80041328]

Link to postu

Przyznam, że jest to dziwna sytuacja, z którą wcześniej się nie spotkaliśmy. Jeśli baza jest wybierana z rozwijanej listy i można wybrać użytkownika Subiekta to faktycznie nazwa jest poprawna. Natomiast przy testowaniu połączenia Sello uruchamia Subiekta i ten Subiekt próbuje się zalogować do wskazanej bazy. Z jakiegoś powodu nie udaje mu się to logowanie i zwraca powyższy błąd. Być może w nazwie komputera lub bazy są jakieś dziwne znaki (w tym polskie diakrytyczne)? Jeśli tak jest, proszę sprawdzić czy ich usunięcie pomoże.

Link to postu

[...] Być może w nazwie komputera lub bazy są jakieś dziwne znaki (w tym polskie diakrytyczne)? Jeśli tak jest, proszę sprawdzić czy ich usunięcie pomoże.

 

nazwa instancji:

 

SERWER-AD\AKCES

lub

192.168.1.1\AKCES

 

czy myślnik może być problemem?

problem polega na tym, że jak łącze się po IP to też jest problem

 

 

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Czy coś się udało w tej sprawie zrobić, jest jakieś rozwiązanie ? mam podobny problem przesiadłem się z windowsa xp na serwer 2008 i po zainstalowaniu subiekta i sello dearchiwzowaniu baz mam to co opisuje kolega, tylko jest to  przy subiekcie czasami a sello za każdym razem łączy się z bazą, wyskakuje okno logowania, zaloguje się i nagle komunikat program sello przestał działać. Dodam że próbowałem odinstalować sello i subiekta a nawet całe bazy i wszystko na nowo zainstalować, i ciągle to samo. Programy rozłączają się i na serwerze i przy zdalnym połączeniu.

Podpis problemu:

 Nazwa zdarzenia problemu: BEX

 Nazwa aplikacji: Sello.exe

 Wersja aplikacji: 1.18.3.2105

 Sygnatura czasowa aplikacji: 55dc6322

 Nazwa modułu z błędem: pngfilt.dll

 Wersja modułu z błędem: 8.0.7600.16385

 Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4a5bdaee

 Przesunięcie wyjątku: 00001c67

 Kod wyjątku: c0000005

 Dane wyjątku: 00000008

 Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.16.7

 Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 Dodatkowe informacje 1: 4ad1

 Dodatkowe informacje 2: 4ad1da336dbde819f682eb329bbef301

 Dodatkowe informacje 3: 285d

 Dodatkowe informacje 4: 285d35fec78f04014f52ddd2afdc490a

 

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:

 http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

 

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:

 C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

 

Link to postu

Dzięki panowie, pomogło, choć kilka razy jeszcze mnie rozłączyło, gdyby problem się pojawił ponownie dam znać, tak przy okazji ktoś może podpowiedzieć coś odnośnie subiekta, sory za offtop przeszukałem google i sprawdziłem kilka rozwiązań ale nie działa.

mianowicie subiekt podłączony przez zdalny pulpit serwer i lokalnie wszystko jest ok ale 1 klient jest poza lanem, połączenia działają ale mam problem z drukarką fiskalną nie mogę dojść do tego jak skonfigurować by klient mógł robić wydruki na drukarce fiskalnej podłączonej do jego komputera.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...